המדרון שמוביל לפרידה

הדרך למטה ביחסים

למרות שהמטרה שלנו הינה למצוא זוגיות יציבה וחזקה שתחזיק עד לסוף חיינו, המצב בשטח אינו תמיד כך. אנו בני אדם ואיננו יכולים לחזות מראש אם כל זוגיות שאנו חווים בחיינו היא זו שתתאים לנו באמת. לכן, אחד המאפיינים הפחות נעימים של זוגיות בחיינו הוא שהיא נגמרת. פירוק החבילה מתרחש בצורות שונות ומשונות, לעיתים באירוע בודד, לעיתים בשלבים, לעיתים משולב ועוד. בכל אופן, גם אם הפרידה הינה חיובית עבורנו וגם אם היא שלילית, תמיד כדאי לתפוס מראש האם אנו צועדים בכיוון של היפרדות או לא. גם בכדי להתמודד עם כך נפשית ולעכל את הדבר וגם בכדי לנסות להציל את המצב לפני שיהיה מאוחר מידי.

סימנים מחשידים.

חשוב לציין כי הסימנים השונים שנביא בפניכם אינם מוחלטים מכיוון שהרגשה היא דבר סובייקטיבי, עדיין למרות זאת ישנם כמה סימנים פופולאריים שאמורים לעורר בכם חשד מסוים.
הסימן הראשון והחזק ביותר הוא של ריחוק. במידה ואתם פתאום מרגישים ריחוק מבני זוגכם יכולות להיות לכך מספר אפשרויות שאחת מהן היא בעייתית. יכול להיות שפשוט חסר להם זמן, יכול להיות שהם רוצים קצת הפסקה וריחוק מכם, אבל יכול להיות שאלו רק סיבות נלוות לכך שהם כבר לא כל-כך בטוחים לגבי הקשר ביניכם.
סימן נוסף הוא של ירידה בתדירות יחסי המין. לא מדובר על בעיה של שבוע-שבועיים, אלא של מספר חודשים. במידה ואתם רואים שחלה ירידה משמעותית בתדירות, כולל גם הפסקה ביחסי המין המלאים והסתפקות בסידור שונה, הדבר צריך לעורר חשד מסוים וגם לעורר אתכם לפעולה מונעת. יחסי-מין הם חלק חשוב בזוגיות ועוד יותר חשוב מכך הוא שבני הזוג יהיו אלו שיספקו יחסי-מין מענגים ומלאים.
הסימן האחרון אליו נתייחס הינו של שיחות מרובות עם בני המין השני. חייבים להסכים עם כך שפעמים רבות גברים/נשים מתייחסים בקנאות-יתר לקשרי ידידות של בני זוגם. לכן, איננו טוענים שאין לאפשר קשרי ידידות, אלא רק שיש להתייחס בחשד מסוים לקשר שהינו חזק מאוד, במיוחד פתאומי, של בני זוגכם עם חברים מהמין השני.

התמודדות.

מאוד מפתה, במיוחד בשלב החשדות, להפנות אצבעות מאשימות כלפי הצד השני. עם זאת, מה שנדרש מאיתנו במצב זה הינו להסתכל על עצמנו ועל הקשר, מה יכול להיות שחסר, מה עלול להיות לא תקין. חשוב לציין שמדובר בתהליך שאמור לעורר חשד ולא באירוע חד-פעמי שלאחריו ישר רצים לייעוץ זוגי.
לאחר שהסתכלנו על עצמנו ועל הקשר ותיקנו את מה שלפי הבנתו טעון-תיקון, אז אפשר לפנות בשאלה לבני זוגנו בנוגע לתחושותיו, זאת במידה והן ממשיכות כמובן.

זיהוי מוקדם של המדרון שמוביל לפרידה יכול במקרה הטוב להציל את הקשר שלכם ובמקרה הפחות טוב, לחסוך לכם עוגמת נפש פתאומית.

המדרון שמוביל לפרידה

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

עדיין לא בזוגיות?

עדיין לא בזוגיות?

פורסם בתאריך: 14/08/2011 14:17:20

לקראת טו באב וחגים אחרים, רבים מהפנויים ופנויות נשאלים לא פעם: איך זה שאתם עדיין לבד? אז למה אתם באמת לבד?

פרידות - להתגבר על קשר

פרידות - להתגבר על קשר

פורסם בתאריך: 16/03/2010 12:18:56

כל פרידה היא קשה וגורמת לתחושות רבות. כיצד מתעלים את הרגשות לתוצר חיובי? כך מתגברים על קשר קודם...

המכתב שלא נכתב

המכתב שלא נכתב

פורסם בתאריך: 25/06/2013 14:04:37

לכל אחד יש את הכמיהה לכתוב מכתב מדהים של פעם בחיים, מכתב שלא נכתב ולא דומה כלל לאף מכתב שכבר נכתב.

המלצות לטיול רומנטי בארץ

המלצות לטיול רומנטי בארץ

פורסם בתאריך: 16/02/2014 15:10:27

בואו ונדבר על מקומות רומנטיים בארץ. אתם רוצים לפנק ולרגש את מי שאתם אוהבים? כנסו וקבלו כמה רעיונות לטיולים מפנקים בישראל

נענע

נענע

פורסם בתאריך: 21/04/2010 17:56:45

אין כמו לשתות כוס תה עם נענע בערב סגריר של חורף קר, מחובקים על הספה, מלטפים ואוהבים. אך מה אם הוא לא "כוס התה" שלך?

טיפים להצלחה באתרי הכרויות

טיפים להצלחה באתרי הכרויות

פורסם בתאריך: 25/10/2021 11:09:01

נרשמנו לאתר היכרויות - איך ממשיכים עכשיו? במדריך זה ננסה לתת לכם מספר טיפים לגבי הצלחה באתר היכרויות.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר