פרידות

פרידה - פרידות

להתגבר על קשר קודם

פרידות הן דבר לא פשוט בכלל, אם זה מבן אדם ואם זה מעבודה, בית, או חפץ סנטימנטלי.
כל אדם וכל דבר בחיינו ממלאים לנו משבצת מסוימת, עונים על צורך מסוים. אם זו עבודה המספקת לנו ביטחון, מערכת יחסים המספקת לנו יציבות, ואם זה קשר קצר שסיפק התרגשות.
ברגע שאותו אדם או דבר נלקח מאיתנו, המשבצת מתרוקנת, אותו צורך כבר לא נענה ונוצר חלל במקום בו הוא היה. החלק הקשה ביותר בפרידה הוא ההתמודדות עם אותו חלל. ההסתגלות לחיות ללא אותו אדם והניסיון למלא את החלל לעיתים קשים יותר מעצם הפרידה עצמה.
לדוגמא, עזיבת עבודה מסוימת עשויה להיות קשה רק מעצם הפרידה מהחברים, לעזוב משהו שהיינו רגילים אליו, שסיפק לנו ביטחון וסיבה לקום בבוקר. גם אם העבודה בעצם לא התאימה לנו.
כנ"ל לגבי מערכות יחסים- לעיתים בפרידה לאחר קשר ארוך, קשה לנו להרפות ממישהו ששיחק דמות מרכזית בחיינו ותפס את מירב זמננו. קשה לנו להשלים עם חוסר היותו למרות שלפעמים נחשוב שהוא לא היה טוב בשבילנו ואפילו לא נתגעגע לבן אדם עצמו, אלא לצרכים שהוא מילא.

כאמור, חסרונו של אותו אדם שהיה חלק אינטגראלי מחיי היום-יום שלנו והחלל שהוא משאיר אחריו מוציא אותנו מאיזון. כל עוד אנו נשארים באותה שיגרה חסרה, החלל יהיה מוחשי וכואב יותר. ברגע שנטרוף את הקלפים ונשנה את השגרה הקודמת, החלל יהיה פחות משמעותי כי הכל יצא מאיזון בלאו הכי.

נקרא לזה שיטת הטעיה והשכחה:
הטעיה - עצם שינוי השגרה מטשטש את החלל שהיה וגורם למציאות חדשה.
השכחה - כל שינוי שגרה, חיפוש עבודה, דירה, לימודים וכו´ נותנים לנו תעסוקה רבה ושואבים את כל תשומת לבנו כך שלא נותר לנו זמן לחשוב על האבדה.
אם כך, על מנת להתגבר על פרידה, עלינו לעשות שינויים בחיינו כדי להסיט את האיזון. החל מחוג חדש ועד מהפך טוטאלי של החלפת עבודה/ דירה, מעבר לחו"ל ועוד.

למי שיכול להרשות לעצמו, טיסה לחו"ל היא אחד הפתרונות הטובים ביותר וכמובן לזמן רב ככל הניתן. אם זה שבוע, חודשיים או שנה. אם זה סופ"ש של בטן גב בטורקיה (מקסימום תחזרו עם איזה ברז), ואם זה חיפוש עצמי בהודו ללא תאריך חזרה. הרעיון הוא להתנתק מחיי היום-יום והשגרה. חו"ל הוא השינוי והרענון הטוב ביותר היות ואנו יוצאים מכל מה שהזכיר לנו את חיינו קודם- תפאורה אחרת וסדר יום שונה.

אופציות נוספות הן למצוא עבודה חדשה או לבקש קידום בעבודה הקיימת. תחושת ההישג תמלא גם היא את החלל. מעבר דירה עשוי גם לעזור, אולי זה נשמע קצת קיצוני אבל לאלו שיצאו מקשר ממש ארוך ואף גרו יחד עם בן/ת הזוג, רצוי לעזוב את "זירת הפשע" ואת כל מה שמזכיר אותו/ה. כאמור, זה גם יכול להיות דברים קטנים יותר כגון חוג, קורס, או תחביב חדש. תתחילו לצייר, להתעמל, לאסוף בולים, אוריגאמי, מה שעושה לכם טוב!

פרידות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

הכרויות על זרי דפנה

הכרויות על זרי דפנה

פורסם בתאריך: 22/03/2010 09:16:05

כל אחד הולך בקצב שלו בעולם ההיכרויות. מה לעשות והאם כדאי לנוח על זרי דפנה?

מזל עקרב (24 באוק – 21 בנוב)

מזל עקרב (24 באוק – 21 בנוב)

פורסם בתאריך: 17/11/2009 18:48:38

העקרב שייך למשפחת מזלות המים. ניחן באינטואיציה ורגישות גבוהות אך גם במופנמות. וכן, נראה קשוח כלפי חוץ.

עוברים לגור יחד

עוברים לגור יחד

פורסם בתאריך: 02/04/2012 13:16:29

המשפט "עוברים לגור יחד" יכול לעורר בחלקנו שמחה רבה ובחלקנו השני פחד ואפילו חלחלה.איך מתמודדים עימו?

חיזור באתר הכרויות

חיזור באתר הכרויות

פורסם בתאריך: 09/10/2011 15:34:20

להפתעתם של רבים, גם באתרי הכרויות קיים צורך בחיזור. במאמר ניתן לכם טיפים כיצד להשיג את אהוב/ת ליבכם בקלות וביעילות.

להתחיל עם בחורה - עשה ואל תעשה

להתחיל עם בחורה - עשה ואל תעשה

פורסם בתאריך: 15/09/2020 10:26:09

לאחר חצי שנה בה לא הצלחת ליזום דייט עם בחורה מעניינת, החלטת לשנות אסטרטגיה ולנסות להכיר בחורות איכותיות דרך אתר הכרויות ייעודי. איך עושים את זה נכון? הכל לפניכם.

מזל סרטן (22 ביוני – 22 ביולי)

מזל סרטן (22 ביוני – 22 ביולי)

פורסם בתאריך: 11/11/2009 06:31:49

מזל סרטן, ממזלות המים, מאופיין במופנמות, רגישות גבוהה ואהבה לבית וחום. התאמת הסרטן למזלות אחרים.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר