שכחת סיסמא?
 

חג הפסחא הנוצרי

חג הפסחא הנוצרי - 04/04/2010 23:18:11
הגב על מאמר זה
חג הפסחא הנוצרי והקשר שלו לחג הפסח ולמצוות פרו ורבו.
פסחאחג הפסחא (Easter) שחל היום, הוא חג נוצרי עתיק, וקשור לפי המסורת לצליבתו, עלייתו לשמיים ותחייתו של ישו הנוצרי מן המתים. מאורעות אלו התרחשו סביב חג הפסח היהודי, אותו חגג ישו עם תלמידיו טרם נצלב, ומכאן דמיון השם. על פי האמונה הנוצרית, חג הפסחא הוא היום בו ישו קם לתחייה, שלושה ימים לאחר שנצלב.

אז איך כל זה קשור אלינו ומדוע אל עלינו להישאר אדישים?

אם כן, גם חג הפסח וגם חג הפסחא הם חגים של אביב והתחדשות, ונחגגים בתחילת האביב, עונה בה האדמה נעשית פורייה. אחד הסמלים העיקריים של חג הפסחא זה הביצים, שלמעשה הן סמל לפריון, ומשמשות כרכיב עיקרי ממאכלי חג הפסחא. ישנה מסורת ענפה של קישוט וצביעת ביצים מבושלות הקרויות ביצי פסחא. לא במפתיע, ניתן למצוא את הביצה גם אצלנו על שולחן הסדר, כזכר לקרבן החגיגה שהקריבו בבית המקדש בכל חג. ביהדות הביצה היא מאכל שמסמל אבלות מצד אחד ומחזוריות החיים מצד אחר, ועל כן היא סמל להתחדשות. סמל נוסף של חג הפסחא הוא הארנב (Easter bunny), שגם כן משמש כסמל לפריון (תפעילו את הדמיון ותבינו מדוע...).

אז גם אם אנחנו לא נוצרים, תקופת האביב היא ללא ספק העת לצאת ולחגוג, את ההתחדשות והפריון בטבע. לא משנה מאיזו דת אנחנו, ואיזה מהחגים אנו חוגגים, מצוות פרו ורבו היא כלל עולמית, מסתבר. אז צאו ותחגגו גם אתם, אל תשאיר את זה רק לארנבים, אבל אל תשכחו גם להיות זהירים...! ושיהיה חג אביב שמח לכולנו.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • לעבור לגור ביחד - האם אתם תרכשו רכב ללא נסיעת מבחן? מוזמנים לגלות מה מדליק בלגור יחד ומה בעצם היתרונות במגורים משותפים.
  • הכרויות בלילה - לפני שלוש שנים בדיוק, בחופשת הפסח, הכרתי את אהבת חיי ברשת. איך לנצל את הלילות למציאת אהבה ברשת.
  • מה נשתנה? - מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות? איך נמנעים מערב שכולו מרור.
  • הכרויות 2007 - באתרים רבים אפשר למצוא אהבה. ואם גם אתם רוצים, תוכלו למצוא אותי באתר זיגוטה. יומנה של גולשת.
  • מעבדות לחירות - למרות שבתוכנו כבר הבנו שזה לא מתאים, עדיין קשה לשחרר. כיצד מתנתקים מקשר הרסני ובלתי מספק?
  • הלילה הראשון שלנו ביחד - אתם לא רוצים לפשל בלילה הראשון שלכם ביחד. מה לא לומר כדי לעבור בהצלחה את הלילה הראשון יחד. טיפים ועצות.


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©