שכחת סיסמא?
 

מי אוהב יותר

מי אוהב יותר - 12/07/2012 13:20:09
הגב על מאמר זה
מי אוהב יותר? האם זה נכון מה שאומרים שהאישה היא תמיד זו שאוהבת יותר והגבר הוא זה שנמנע מאהבה?או ההפך?
מי אוהב יותר נהוג לחשוב שאהבה היא דבר אשר מורגש במשותף מצד שני בני הזוג. עם זאת, אחרי שמתגברים קצת ורואים שהחיים הם לא פחות אה-סימטריים מאשר סימטריים, מגלים שפעמים רבות יש צד שאוהב יותר בזוגיות לעומת צד שאוהב פחות. עוד נהוג לחשוב כי פעמים רבות מי שעוסק בשאלה הזו הוא הצד הנשי בזוג, כמובן שלא תמיד, אך מניסיוננו, נשים רבות יגידו שהבעלים שלהם אינם מעניקים להן מספיק אהבה ואילו הגברים יגיבו לשאלה זו באדישות.

שאלה תרבותית – מי אוהב יותר?

בשנים האחרונים חלה מהפכה בתפיסת האהבה המגדרית. אחרי שנים רבות של חשיפה ליצירות מודרניות הכוללות סרטים וסיפורים רבים אשר מציגות גבריות ´רכה´ בהרבה ממה שהיה נהוג בעבר. ביצירות החדשות הללו גברים החושפים את אהבתם ללא בושה, או עכבה, זוכים בסופו של דבר באהובת ליבם ובאושר אמיתי.
לא שלא יצאו יצירות רומנטיות שכאלו גם בעבר, אך מדובר בעניין של מידה ואין ספק בכך שהדמות הגברית הדומיננטית של תקופתנו היא של גבר אשר אלמנט הרגש משחק אצלו תפקיד דומיננטי בהרבה, פעמים רבות הרבה יותר מאשר הדמויות הנשיות. חל גם מהפך בצלע הנשית בסיפור ודמויות נשיות רבות מתנהגות בקור רוח שמאפיין את הדמויות הגבריות של יצירות מימים עברו.

מי אוהב יותר במציאות?

החיים אינם סרט או ספר והם מתנהלים בצורה שונה מהמתואר באותן יצירות, אך אין מנוס מלהבחין בכך שחשיפה לתכנים אלו משפיעה על התפיסה של את עולם הזוגיות. מספיק לשבת לשיחה לא ארוכה עם אחד מחברינו הגברים בכדי לראות כי רבים מהם מחפשים אחר אהבת אמת. יותר מכך, רבים מהם אף יגלו אכזבה מכך שנשים רבות אינן מחפשות אחר אותה אהבה נכספת.
תופעה זו עלולה להופיע גם בזוגיות לאחר שנים ארוכות של קשר שפתאום הגברים מבינים כי אינם זוכים למידה מספקת של אהבה מבת זוגתם. במקום שיהיו אדישים לכך, הם מודעים ופועלים למען שינוי.

אהבה מאוזנת.

סרטים מוסיפים עניין בכך שהם מקיימים עלילה בה אהבה אינה מוענקת בצורה סימטרית. אין זה אומר שכך זה גם אמור להיות בחיינו.
רובנו בנויים בכדי לחיות חיים מאוזנים יחסית, כך אנו גם מגיעים לתחושה של אושר אשר נמשכת לאורך זמן רב ואינה מתפוגגת בפתאומיות.
לכן, מניסיוננו, מומלץ לשוחח ולהתקשר בנושא רמת האהבה שמורגשת מצד שני הצדדים בזוגיות. נשים כבר לא צריכות לצפות לדלת אטומה ואדישות גברית ´טיפוסית´, בדיוק כמו שגברים כבר לא צריכים להתבייש שמה יתפסו כחלשים בעיני בת הזוג שלהם.

כשעולה השאלה ´מי אוהב יותר?´, יש לבדוק את העניין ולפתור את הבעיה. מה דעתכם בנושא?

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • הפגישה המושלמת. - כל מי שיוצא לדייט מחזיק בליבו משאלה קטנה שהדייט הזה יהיה הדייט המושלם. איך יוצרים את הפגישה המושלמת?
  • למה קשה למצוא את המושלם - אתן דואגות להיות מטופחות ומגונדרות. מתאמנות באופן קבוע ועם כל זאת משהו לא עובד. למה קשה למצוא את המושלם?
  • התאהבתי במרצה שלי - נוח להתאהב בדמויות סמכותיות שנמצאות בחיינו. יש משהו מאוד מושך בכוח שהן מחזיקות.
  • קמצנות בקשר - קמצנות בקשר היא מחלה שמכרסמת לאיטה באהבה ובמערכת היחסים שלנו. מה עושים במידה ועולים גילויי קמצנות מהצד השני?
  • לא משנה הגיל העיקר האהבה - נו טוב, כמעט שכתבתי לא משנה הגיל העיקר התרגיל, אלא שלא מדובר כאן בתרגיל ,אלא במציאת אהבה.


כל התגובות למאמר:
1. התגובה נשלחה על ידי אלירן , בתאריך 20/08/2012 21:07:20
אני רוצה אותך
2. התגובה נשלחה על ידי אלירן , בתאריך 20/08/2012 21:07:42
חח ח
חחח
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©