שכחת סיסמא?
 

להתאהב בצרפת

להתאהב בצרפת - 20/01/2015 15:37:03
הגב על מאמר זה
האירועים בצרפת בשבועיים האחרונים לא הותירו אותנו אדישים. אנו מביאים שני סיפורי אהבה רומנטיים שיאירו מעט ויחממו את הלב.
להתאהב בצרפתבשבועות האחרונים מזכירים לנו האירועים בצרפת, בייחוד הפיגוע הקטלני ב"היפר כשר", ימים חשוכים יותר בתולדות העם היהודי; ימים שאנו מעדיפים לנצור בזכרונינו בלבד. באמצע השבוע שעבר (13.1.15) הובאו ארבעת הנרצחים בפיגוע הקטלני לקבורה בבירת ישראל ירושלים. שתי אומות, שלאחת מהן כמעט ונלקח חופש הביטוי, היסוד החשוב ביותר בדמוקרטיה יחד עם זכויות הפרט, בכו את הנורא מכול. אז ברוח המחזמר "שיער" שעלה על בימות הקאמרי בשבוע שעבר, אנו בוחרים לא לעשות מלחמה, אלא אהבה. לכן הבאנו כמה סיפורי אהבה חוצי יבשות. סיפורים על אהבה טרנס אטלנטית שנראו בתחילה בלתי אפשריים. התרווחו בכיסא וקיראו.

אהבה בת עשרים:
סיפורים על אהבה בנוסח "המתנדבת השוודית" והקיבוצניק הישראלי לא חסר כלל, אך הסיפור שהגיע אלינו מיוחד במינו ולו בשל העובדה שנמשך כבר למעלה משלושים שנה. מ´ הייתה בתחילת שנות ה-20 שעזבה את משפחתה הגרעינית בצרפת והגיעה לישראל להתנדב בקיבוץ בגליל. המשפחה המורחבת שלה חייה כאן באותו הזמן, אך היא העדיפה לחיות כפי שחיים כל שאר המתנדבים – בקומונה בקיבוץ או יחד עם משפחה המאמצת. באחד מימי השישי, כאשר כולם התכנסו בחדר האוכל לקבלת שבת פגשו עיניה של מ´ בש´ שהיה גבר נאה במיוחד – שיער שטני, עיניים ירוקות וחיוך שובה לב. כיאה לסוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80, לאחר קבלת השבת נערך בחדר האוכל ´דיסקו´. ש´ ומ´ רקדו כל הערב, צחקו, דיברו, התגופפו ווהשאר שייך לאותם סיפורי אהבה שיכתבו בדפי ההיסטוריה. לאחר התנדבות של שנתיים, חזרה מ´ לצרפת וש´ נסע בעקבותיה. הוא זכה לאחר מספר שנים לאזרחות צרפתית, נולדו להם שני ילדים והם חיים עד היום בצרפת באושר.

השקט שלפני הסערה:
הסיפור שנספר מיד אינו שייך לקטגורית סיפורים על אהבה שהתחילו בקול תרועה רמה. ת´ הכיר את ג´י דרך אחיו שבמהלך שירותו הצבאי השתתף בפרויקט יוקרתי המפגיש חיילים עם נוער וסטודנטים ממדינות שונות. בסוף השבוע הצטרף ת´ לאחיו כשהצוות שלו והוא ערכו יחד עם האורחים מחו"ל קבלת שבת, ולאחר מכן ניצלו את השבת הפנויה לטייל. באותו סוף השבוע נרקמה ידידות בין ג´י לת´. הידידות הזאת לא נמשכה מעבר להתכתבויות בפייסבוק ושיחת סקייפ פעם בחודשיים שלושה. ת´ התגייס אף הוא לצבא כשנה לאחר אותו המפגש והכול כמעט נשכח. כשנתיים לאחר שסיים את שירותו הצבאי, חסך ת´ כסף לטיול גדול בארצות הברית, ומיד נזכר בג´י שאיתה לא דיבר כמעט מעל לחצי שנה. הם נפגשו חצי שנה מאוחר יותר בניו יורק, טיילו יחד כשג´י נרגשת להראות לו את האתרים השווים ביותר בעיר. משם הסיפור קיבל תפנית של ממש והפך לאחד מאותם סיפורי אהבה רומנטיים. ג´י "עשתה עלייה" והיום היא נשואה לת´ כבר שלוש שנים ושניהם חובקים תינוק קטן.

סיפורים יפים אך לא רק:
סיפורים על אהבה חוצת ימים ואוקיינוסים יש בשפע. בייחוד בתקופה כזו כשבגרמניה תנועת "פגידה" מקיימת הפגנות כנגד האיסלאם ובצרפת מתרחשת פעולת טרור בתוך מוסד המסמל את מהות חופש הביטוי, רק מכיוון שבגיליון העיתון צוירה קריקטורה של מוחמד מזכיר לנו עד כמה סיפורי אהבה אמיתיים וכנים יכולים להאיר לשאת את הלפיד בתקווה לעולם טוב יותר. בימים כאלו אנו נזכרים במה שאמר ראש ממשלת ישראל יצחק רבין ז"ל רגעים אחדים לפני שנרצח: "אלימות היא כרסום ביסודות הדמוקרטיה". לכולנו יש מקום בעולם הזה; לכל דת, גזע ומין. אנו מזמינים אתכם לשאת את הלפיד יחד איתנו ולשתף את הסיפורים שלכם.

גם לכם יש סיפורי אהבה כדוגמת שני הסיפורים שסיפרנו? רוצים לשתף אותנו במחשבותיכם על אודות האירועים האחרונים. כתבו לנו.


אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©