להתאהב בצרפת

שני סיפורי אהבה רומנטיים בצרפת

בשבועות האחרונים מזכירים לנו האירועים בצרפת, בייחוד הפיגוע הקטלני ב"היפר כשר", ימים חשוכים יותר בתולדות העם היהודי; ימים שאנו מעדיפים לנצור בזכרונינו בלבד. באמצע השבוע שעבר (13.1.15) הובאו ארבעת הנרצחים בפיגוע הקטלני לקבורה בבירת ישראל ירושלים. שתי אומות, שלאחת מהן כמעט ונלקח חופש הביטוי, היסוד החשוב ביותר בדמוקרטיה יחד עם זכויות הפרט, בכו את הנורא מכול. אז ברוח המחזמר "שיער" שעלה על בימות הקאמרי בשבוע שעבר, אנו בוחרים לא לעשות מלחמה, אלא אהבה. לכן הבאנו כמה סיפורי אהבה חוצי יבשות. סיפורים על אהבה טרנס אטלנטית שנראו בתחילה בלתי אפשריים. התרווחו בכיסא וקיראו.

אהבה בת עשרים:
סיפורים על אהבה בנוסח "המתנדבת השוודית" והקיבוצניק הישראלי לא חסר כלל, אך הסיפור שהגיע אלינו מיוחד במינו ולו בשל העובדה שנמשך כבר למעלה משלושים שנה. מ´ הייתה בתחילת שנות ה-20 שעזבה את משפחתה הגרעינית בצרפת והגיעה לישראל להתנדב בקיבוץ בגליל. המשפחה המורחבת שלה חייה כאן באותו הזמן, אך היא העדיפה לחיות כפי שחיים כל שאר המתנדבים – בקומונה בקיבוץ או יחד עם משפחה המאמצת. באחד מימי השישי, כאשר כולם התכנסו בחדר האוכל לקבלת שבת פגשו עיניה של מ´ בש´ שהיה גבר נאה במיוחד – שיער שטני, עיניים ירוקות וחיוך שובה לב. כיאה לסוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80, לאחר קבלת השבת נערך בחדר האוכל ´דיסקו´. ש´ ומ´ רקדו כל הערב, צחקו, דיברו, התגופפו ווהשאר שייך לאותם סיפורי אהבה שיכתבו בדפי ההיסטוריה. לאחר התנדבות של שנתיים, חזרה מ´ לצרפת וש´ נסע בעקבותיה. הוא זכה לאחר מספר שנים לאזרחות צרפתית, נולדו להם שני ילדים והם חיים עד היום בצרפת באושר.

השקט שלפני הסערה:
הסיפור שנספר מיד אינו שייך לקטגורית סיפורים על אהבה שהתחילו בקול תרועה רמה. ת´ הכיר את ג´י דרך אחיו שבמהלך שירותו הצבאי השתתף בפרויקט יוקרתי המפגיש חיילים עם נוער וסטודנטים ממדינות שונות. בסוף השבוע הצטרף ת´ לאחיו כשהצוות שלו והוא ערכו יחד עם האורחים מחו"ל קבלת שבת, ולאחר מכן ניצלו את השבת הפנויה לטייל. באותו סוף השבוע נרקמה ידידות בין ג´י לת´. הידידות הזאת לא נמשכה מעבר להתכתבויות בפייסבוק ושיחת סקייפ פעם בחודשיים שלושה. ת´ התגייס אף הוא לצבא כשנה לאחר אותו המפגש והכול כמעט נשכח. כשנתיים לאחר שסיים את שירותו הצבאי, חסך ת´ כסף לטיול גדול בארצות הברית, ומיד נזכר בג´י שאיתה לא דיבר כמעט מעל לחצי שנה. הם נפגשו חצי שנה מאוחר יותר בניו יורק, טיילו יחד כשג´י נרגשת להראות לו את האתרים השווים ביותר בעיר. משם הסיפור קיבל תפנית של ממש והפך לאחד מאותם סיפורי אהבה רומנטיים. ג´י "עשתה עלייה" והיום היא נשואה לת´ כבר שלוש שנים ושניהם חובקים תינוק קטן.

סיפורים יפים אך לא רק:
סיפורים על אהבה חוצת ימים ואוקיינוסים יש בשפע. בייחוד בתקופה כזו כשבגרמניה תנועת "פגידה" מקיימת הפגנות כנגד האיסלאם ובצרפת מתרחשת פעולת טרור בתוך מוסד המסמל את מהות חופש הביטוי, רק מכיוון שבגיליון העיתון צוירה קריקטורה של מוחמד מזכיר לנו עד כמה סיפורי אהבה אמיתיים וכנים יכולים להאיר לשאת את הלפיד בתקווה לעולם טוב יותר. בימים כאלו אנו נזכרים במה שאמר ראש ממשלת ישראל יצחק רבין ז"ל רגעים אחדים לפני שנרצח: "אלימות היא כרסום ביסודות הדמוקרטיה". לכולנו יש מקום בעולם הזה; לכל דת, גזע ומין. אנו מזמינים אתכם לשאת את הלפיד יחד איתנו ולשתף את הסיפורים שלכם.

גם לכם יש סיפורי אהבה כדוגמת שני הסיפורים שסיפרנו? רוצים לשתף אותנו במחשבותיכם על אודות האירועים האחרונים. כתבו לנו.

להתאהב בצרפת

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

אהבת נעורים

אהבת נעורים

פורסם בתאריך: 09/09/2014 11:29:53

כאשר מדברים על אהבת נעורים, מדברים על כל התשוקה הבא וכמו נשאר בלב במקום ובזמן הנכון. האם לכל אחד יש אהבת נעורים? ואיך אפשר אם בכלל.. לשחזר אותה

בוקר משותף

בוקר משותף

פורסם בתאריך: 13/05/2012 15:45:40

בוקר משותף הוא בילוי שאינו זוכה לעדנה מספקת אצל הזוגות בישראל. כנסו למאמר ותלמדו איך לנצל את הזמן האבוד של הבוקר.

שפת גוף

שפת גוף

פורסם בתאריך: 20/05/2012 16:29:57

כשאתם באינטראקציה עם אחרים, שפת גופכם אומרת המון. למדו לזהות את הסימנים החשובים שמסגירים מה אתם מרגישים.

הגיל האידיאלי לחתונה

הגיל האידיאלי לחתונה

פורסם בתאריך: 28/01/2013 11:46:26

חתונה הינה תחנה משמעותית ביותר בחיינו. בין אם נרצה ובין אם לא, אנו משתנים. אז מה הוא הגיל האידיאלי לחתונה?

מתנות מקוריות

מתנות מקוריות

פורסם בתאריך: 08/05/2012 11:06:03

כמה בשמים, חולצות, עגילים ושרשראות אנו יכולים כבר לקנות לבן/בת הזוג שלנו? ליקטנו עבורכם מספר מתנות מקוריות ומושקעות.

דייטבר

דייטבר

פורסם בתאריך: 02/05/2010 16:08:11

דייט הוא אינו מפגש רגיל, ודורש את התנאים האופטימאליים בהתאם למאפייניו הייחודיים. אז מדוע דייטבר הוא המקום המתאים?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר