דייטר

המדריך לדייטר המתחיל

היכן יש להיפגש? מתי? ומי אמור לשלם?

כתבה זו, תנסה להוות מדריך קצר לדייטר המתחיל.

כאשר אנו מגיעים לגיל ההתבגרות אף אחד לא נותן לנו ספר הדרכה לדייטים. בגיל זה, רובנו כל כך מבולבלים בקשר לגוף שלנו ולהתהוות שלנו, עד שאנחנו לא באמת מגיעים למחשבות על הדרך הנכונה לצאת לדייטים. פשוט זורמים עם זה ונפגשים מתי שיכולים, איפה שיכולים. כשזה מגיע לכסף, גם ככה לאף אחד באמת אין כל כך כסף, אלא אם כן, מישהו מהצדדים מקבל דמי כיס או עובד בקופות במקדונלדס או בפיצה האט. כשאנחנו מגיעים לגיל דייטים ראוי – גיל 20-25 אנחנו מתחילים לצאת לדייטים ממספר סיבות: לצורך סטוץ, לצורך מערכת יחסים קצרת או ארוכת טווח, או למערכת יחסים רצינית שרצוי שתסתיים בחתונה. אז כמובן שהסיבה לדייט היא משמעותית, אך כך גם המיקום והזמן שלו.

בחירת המיקום

אז קודם כל הטיפ הראשון הוא בעניין המיקום. נתחיל בטיפ המיועד לבנות. אנחנו מנסות לצאת מתוך נקודת הנחה שכל הגברים נחמדים ותמימים וכל רצונם הוא לצאת איתנו לדייט נחמד. אך מה לעשות, יש גם כמה בחורים "בעייתיים", שיש להם כוונות סמויות ולא טהורות. אז כדי לנטרל את המצב הגרוע מכל, אנחנו לא נסתכן. אנחנו ניפגש עם הבן זוג לדייט הראשון במקום פומבי, ולא נבקש ממנו שיאסוף אותנו מהבית. ככל שאנחנו פחות תלויות בגבר בדייט הראשון, כך העניין פחות מסוכן.

כעת ניגש לטיפ השני בעניין המיקום. הטיפ הזה מיועד דווקא לגברים. אתם יכולים לקבוע את מקום המפגש ובכך להפגין אסרטיביות, החלטיות ועוד. אך אם אתם רוצים להביע את הצד הרגיש והמתחשב שלכם, תציעו לבחורה שהיא תבחר את המקום לדייט. כך גם תחסכו מכם את כאב הראש, וגם תצאו ג´נטלמנים אמיתיים.

זמן המפגש

טיפ לגביי זמן המפגש. ובכן, לעניין הזמן מסתבר חשיבות רבה. אם מדובר בבחירת היום בשבוע בפגישה הראשונה, עדיף בתור התחלה לבחור להיפגש ביום חול או במוצ"ש. זאת מהסיבה שיום שישי מוקדש לרוב לארוחות משפחתיות. ומכאן, שאם אחד מהצדדים יציע דייט ביום שישי, השני עלול להיענות בסירוב. יחד עם זאת, במידה והתשובה אינה תהיה שלילית, זה יכול ליצור רושם של הקרבה חיובית.
אך מה שיותר חשוב מבחירת היום בשבוע, זו השעה בה יתקיים הדייט. רצוי לא לבחור שעת צהריים מוקדמת מהסיבה שהדייט ירגיש פחות אינטימי – כי יש אור יום. מצד שני, חשוב לא לקבוע שעה מאוחרת מדיי לדייט, כי הזמן עלול לחלוף מהר מדיי, ואז אם הדייט מוצלח, יהיה צורך לקטוע אותו בשיא. כך שמבחינת הזמן, תפעילו שיקולים ותלכו עם משהו שנראה הגיוני ומתאים למצב.

ומי צריך לשלם בדייט?

בכל הקשור לתשלום – חכמים ורבים לא הצליחו להגיע לנוסחה המדויקת שתקבע את החוקים לגביי מי משלם. נשים משוחררות ופמיניסטיות יגידו שהן מעוניינות לשלם ואין להן שום בעיה עם זה. הן יגידו שהן לא מוכנות שגבר ישלם עבורן, כי זה מקטין אותן והופך אותן לחלשות. גברים מסוימים יזרמו עם גישה זו ויחליטו שזאת הזדמנות מצוינת לחסוך כמה שקלים. אך גברים נאורים יותר ייעלבו וירגישו כי זאת פגיעה ישירה בגבריות שלהם. נשים רבות אחרות, שעדיין לא נכנעו לזרמים הפמיניסטיים לגמריי, יטענו כי הגבר בכל זאת צריך לשלם על הדייט כסמל לאבירות הנעלמת מן העולם. יהיו נשים שאף יסננו את בני הזוג על סמך עניין התשלום. לדעת כותבת כתבה זו – אין דרך אחת נכונה – יש לעמוד מול אותו בן זוג ולראות מה האופי שלו, לנסות לרחרח ואז לפעול בעדינות מרמזת שתראה את העמדה שלכם לגביי עניין התשלום.

ומה אתכם? חושבים שיש דרך טובה יותר להחליט לגביי עניין התשלום?

דייטר

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

איך מתגברים על דייט ראשון כושל

איך מתגברים על דייט ראשון כושל

פורסם בתאריך: 14/03/2022 11:54:54

דייט ראשון כושל עשוי להיות חוויה לא נעימה בכלל, ולרוב אף לעורר מחשבות פסימיות בנוגע למציאת בן זוג מתאים שאיתו תרצו לבלות...
אנחנו כאן כדי לעודד כי דייט ראשון כושל הוא לא סוף העולם.

חתונה בחו"ל

חתונה בחו"ל

פורסם בתאריך: 18/07/2011 10:28:51

האפשרות להינשא בחו"ל מאפשרת להתחתן במקומות אקזוטיים ומיוחדים. האפשרויות רחבות כיד הדמיון. למי זה מתאים?

מעבדות לחירות

מעבדות לחירות

פורסם בתאריך: 29/03/2010 10:44:32

למרות שבתוכנו כבר הבנו שזה לא מתאים, עדיין קשה לשחרר. כיצד מתנתקים מקשר הרסני ובלתי מספק?

מקומות מקוריים לחתונה

מקומות מקוריים לחתונה

פורסם בתאריך: 14/10/2009 20:55:13

במקום להתחתן במקומות סטנדרטיים כמו אולם אירועים או גן אירועים אספנו לכם מספר מקומות מקוריים לחתונה.

נשיקות בפגישה ראשונה

נשיקות בפגישה ראשונה

פורסם בתאריך: 02/09/2009 21:47:47

בפגישה ראשונה עם בחורה, בחירת סוג הנשיקה המתאימה היא חשובה מאוד. בכתבה זו תלמדו איך כדאי להתנשק נכון.

מפגשים מהסוג הנשי

מפגשים מהסוג הנשי

פורסם בתאריך: 09/03/2010 17:26:49

בחור פוגש בחורה, בחור מתאהב בבחורה, מאבד את עצמו לדעת... אך עדיין בחורה היא דבר חיובי שאי אפשר בלעדיה!

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר