גן עדן

גן העדן של הפנויים

כאשר נוצר קושי עם בן הזוג הפנויים יכולים להמציא תירוץ ולהסביר לעצמם מדוע הקשר לא החזיק מעמד ולא התפתח: כי היא "חופרת" ושתלטנית, כי הוא סגור ולא נותן מעצמו, כי היא "מרובעת" מידי או כי הוא מרגיש שצריך לחיות את הרגע...

כפנויים הם לא נדרשים לבדוק את עצמם וההפסד לא גדול במידה והחליטו לנתק את הקשר. הם תמיד יכולים לתלות את האשם בצד השני ולהיפרד. הם לא חייבים לשמוע משוב מבן הזוג או לפנות לייעוץ מקצועי כי הם תמיד יכולים להיעלב ממשהו ולהיעלם. באופן תיאורטי, במיוחד בעידן אתרי ההיכרויות באינטרנט, יש מבחר בני זוג פוטנציאליים אחרים, מה שמשמר אשליה של זמינות אינסופית , כמו גם ווירטואליות שאינה כרוכה במחויבות.

בניגוד לפנויים, עבור זוג נשוי שנקלע למשבר מחיר הפרידה כבד מאוד. המחיר הכבד דוחף את בני הזוג לחפש פיתרון ולנסות ליישב ביניהם את המחלוקות. היות והפיתרון מצוי בהם הם נאלצים להשקיע מאמץ בהם עצמם. ההשקעה מחייבת את כל אחד מבני הזוג לפתח מודעות ולקבל אחריות לחלקו בבעיה.
מדוע הדמויות בסדרות הטלוויזיה הפופולאריות, המשקפות במידה רבה את סגנון החיים כיום, כמו "סקס והעיר הגדולה", "האנטומיה של גרי" ואחרות, שטופות במין מזדמן וכאחוזות תזזית הן עוברות מבן זוג לבן זוג? אולי מפני שמשיכה מינית מאפשרת מעבר קל ומהיר לקרבה. אולם, לא תמיד היא מלמדת על התאמה בין בני הזוג והפערים בצרכים, בציפיות ובאורחות החיים מתגלים בהמשך. משיכה מינית מחפה על חוסר ההתאמה רק לזמן מה.

הזוגות המזדמנים בסדרות, משתמשים במין כאמצעי להפיג חרדה וכאב או כדרך להשיג תחושה של שליטה: כדי להתגבר בזרועותיו המנחמות של בן הזוג הבא על נטישת בן הזוג הקודם, כדי לא להסתכן באינטימיות מפילת אימה, כדי להתרגש, כדי להרגיש, כדי לא להרגיש...

כמו אדם וחוה בגן עדן, זוג הפנויים הראשון עלי אדמות, ממשיכים בני הזוג להיאבק זה בזו, לפתות זה את זו, במטרה להשיג יתרון של שליטה ביריבות עתיקת היומין בין המינים, ולדחות עד כמה שניתן את הגירוש מגן העדן. אולם, רק לאחר שגורשו מגן עדן, התגברו על האימה וביחד, בזיעת אפיים, בנו להם חיים, הופכים אדם וחוה לעזר זה כנגד זו.

"ויאמר יהוה אלוהים לא טוב היות האדם לבדו אעשה לו עזר כנגדו" בראשית ב יח


תמר זהבי,
פסיכולוגית קלינית מומחית לטיפול זוגי
http://www.tamarzahavi.co.il

גן עדן

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

אהבה ברגע

אהבה ברגע

פורסם בתאריך: 27/08/2010 00:05:19

האם גם האהבה הפכה ממשהו נדיר שיש לשמור עליו למשהו זמין וברור מאליו? ואם כך הדבר, האם יש כאלה שכבר איבדו בה עניין?

הצעות נישואין דרך אתר הכרויות

הצעות נישואין דרך אתר הכרויות

פורסם בתאריך: 26/09/2009 19:03:26

הכל התחיל שם כשכתבת מסר לבחורה באתר הכירויות – אז איך מגיעים מהודעה ועד הצעות נישואין דרך אתרי היכרויות?

אהבה בקיץ

אהבה בקיץ

פורסם בתאריך: 02/07/2014 15:34:58

אהבה בקיץ? יש לא מעט אנשים אשר ירצו להוכיח כי האהבה אפשרית גם בקיץ. אפשר לנסות גם אחרת.

כל הדרכים ליהנות ולהישאר ידידים

כל הדרכים ליהנות ולהישאר ידידים

פורסם בתאריך: 15/02/2017 12:48:01

הכרתם מישהו חדש באתר הכרויות? סביר להניח שאין לכם עניין להתחיל קשר עמוק כמובן אלא לשמור על סטטוס מיוחד בו פשוט עושים חיים, מבלים יחד, נהנים ונעלמים מתי שרק מתחשק. אך עם הזמן נוצרת סוג של חברות, כיצד מצליחים לשמור על ההנאה והבילוי מבלי להתחיל בסאגת חשבונות שמחסלת את הידידות?

לצאת לעצמאות

לצאת לעצמאות

פורסם בתאריך: 21/04/2010 17:40:33

חופשי זה לא תמיד לגמרי לבד. בעזרת האיזון הנכון אפשר למצוא את המתכון, איך יוצאים לעצמאות ולחופש ונשארים בתוך הקשר?

"אל תשתפו את זה!" תופעה מזיקה ומסוכנת

פורסם בתאריך: 10/02/2015 14:53:51

כנראה שאלימות ברשת החברתית הפכה להיות דבר של מה בכך. אנחנו החלטנו לדבר על הנושא ולשתף בסיפור אחד כואב.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר