גן עדן

גן העדן של הפנויים

כאשר נוצר קושי עם בן הזוג הפנויים יכולים להמציא תירוץ ולהסביר לעצמם מדוע הקשר לא החזיק מעמד ולא התפתח: כי היא "חופרת" ושתלטנית, כי הוא סגור ולא נותן מעצמו, כי היא "מרובעת" מידי או כי הוא מרגיש שצריך לחיות את הרגע...

כפנויים הם לא נדרשים לבדוק את עצמם וההפסד לא גדול במידה והחליטו לנתק את הקשר. הם תמיד יכולים לתלות את האשם בצד השני ולהיפרד. הם לא חייבים לשמוע משוב מבן הזוג או לפנות לייעוץ מקצועי כי הם תמיד יכולים להיעלב ממשהו ולהיעלם. באופן תיאורטי, במיוחד בעידן אתרי ההיכרויות באינטרנט, יש מבחר בני זוג פוטנציאליים אחרים, מה שמשמר אשליה של זמינות אינסופית , כמו גם ווירטואליות שאינה כרוכה במחויבות.

בניגוד לפנויים, עבור זוג נשוי שנקלע למשבר מחיר הפרידה כבד מאוד. המחיר הכבד דוחף את בני הזוג לחפש פיתרון ולנסות ליישב ביניהם את המחלוקות. היות והפיתרון מצוי בהם הם נאלצים להשקיע מאמץ בהם עצמם. ההשקעה מחייבת את כל אחד מבני הזוג לפתח מודעות ולקבל אחריות לחלקו בבעיה.
מדוע הדמויות בסדרות הטלוויזיה הפופולאריות, המשקפות במידה רבה את סגנון החיים כיום, כמו "סקס והעיר הגדולה", "האנטומיה של גרי" ואחרות, שטופות במין מזדמן וכאחוזות תזזית הן עוברות מבן זוג לבן זוג? אולי מפני שמשיכה מינית מאפשרת מעבר קל ומהיר לקרבה. אולם, לא תמיד היא מלמדת על התאמה בין בני הזוג והפערים בצרכים, בציפיות ובאורחות החיים מתגלים בהמשך. משיכה מינית מחפה על חוסר ההתאמה רק לזמן מה.

הזוגות המזדמנים בסדרות, משתמשים במין כאמצעי להפיג חרדה וכאב או כדרך להשיג תחושה של שליטה: כדי להתגבר בזרועותיו המנחמות של בן הזוג הבא על נטישת בן הזוג הקודם, כדי לא להסתכן באינטימיות מפילת אימה, כדי להתרגש, כדי להרגיש, כדי לא להרגיש...

כמו אדם וחוה בגן עדן, זוג הפנויים הראשון עלי אדמות, ממשיכים בני הזוג להיאבק זה בזו, לפתות זה את זו, במטרה להשיג יתרון של שליטה ביריבות עתיקת היומין בין המינים, ולדחות עד כמה שניתן את הגירוש מגן העדן. אולם, רק לאחר שגורשו מגן עדן, התגברו על האימה וביחד, בזיעת אפיים, בנו להם חיים, הופכים אדם וחוה לעזר זה כנגד זו.

"ויאמר יהוה אלוהים לא טוב היות האדם לבדו אעשה לו עזר כנגדו" בראשית ב יח


תמר זהבי,
פסיכולוגית קלינית מומחית לטיפול זוגי
http://www.tamarzahavi.co.il

גן עדן

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

איך מתמודדים עם קמצנות

איך מתמודדים עם קמצנות

פורסם בתאריך: 14/06/2021 15:49:06

קמצנות יכולה לנבוע מחינוך של שנים, מתרבות וגורמים נוספים. ולכן זה אומר שלא קל לשנות זאת בין רגע. מה שכן – ניתן בהחלט להגיע לעמק השווה בזוגיות בנושא הזה.

אהבת נעורים

אהבת נעורים

פורסם בתאריך: 09/09/2014 11:29:53

כאשר מדברים על אהבת נעורים, מדברים על כל התשוקה הבא וכמו נשאר בלב במקום ובזמן הנכון. האם לכל אחד יש אהבת נעורים? ואיך אפשר אם בכלל.. לשחזר אותה

מסיבת הפתעה

מסיבת הפתעה

פורסם בתאריך: 10/06/2012 17:54:31

למרות שהרבה אנשים אומרים כי הם מעדיפים להימנע ממסיבה ביום-הולדתם, מסיבת הפתעה לבן/ת הזוג תשמח אותם עד מאוד.

איך להתחיל עם בחורה

איך להתחיל עם בחורה

פורסם בתאריך: 26/10/2010 10:36:13

אומנם אין משפט קסם איך להתחיל עם בחורה, אבל בהחלט קיימים כיוונים וגישות שונים, הכל בהתאם לבחורה שמולך.

איך לגרום לה להתאהב בך?

איך לגרום לה להתאהב בך?

פורסם בתאריך: 15/09/2011 12:51:40

חושב עליה כל היום? חולם עליה בלילה? אבל אין לך שמץ של מושג איך לגרום לה להתאהב בך? אספנו בשבילך מספר טיפים.

איך מתגברים על קנאה ?

איך מתגברים על קנאה ?

פורסם בתאריך: 08/01/2012 13:35:38

קינאה היא תחושה הרסנית שעלולה להרוס לגמרי את מערכות היחסים שלנו. אז, איך מתגברים על קנאה?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר