שכחת סיסמא?
 

גן עדן

גן העדן של הפנויים - 16/05/2010 09:08:14
הגב על מאמר זה
הפנויים יכולים לעבור את החיים ללא מודעות לקשייהם במערכות יחסים, כי הם תמיד יכולים לחתוך את הקשר ולברוח. באמת גן עדן?
גן עדןכאשר נוצר קושי עם בן הזוג הפנויים יכולים להמציא תירוץ ולהסביר לעצמם מדוע הקשר לא החזיק מעמד ולא התפתח: כי היא "חופרת" ושתלטנית, כי הוא סגור ולא נותן מעצמו, כי היא "מרובעת" מידי או כי הוא מרגיש שצריך לחיות את הרגע...

כפנויים הם לא נדרשים לבדוק את עצמם וההפסד לא גדול במידה והחליטו לנתק את הקשר. הם תמיד יכולים לתלות את האשם בצד השני ולהיפרד. הם לא חייבים לשמוע משוב מבן הזוג או לפנות לייעוץ מקצועי כי הם תמיד יכולים להיעלב ממשהו ולהיעלם. באופן תיאורטי, במיוחד בעידן אתרי ההיכרויות באינטרנט, יש מבחר בני זוג פוטנציאליים אחרים, מה שמשמר אשליה של זמינות אינסופית , כמו גם ווירטואליות שאינה כרוכה במחויבות.

בניגוד לפנויים, עבור זוג נשוי שנקלע למשבר מחיר הפרידה כבד מאוד. המחיר הכבד דוחף את בני הזוג לחפש פיתרון ולנסות ליישב ביניהם את המחלוקות. היות והפיתרון מצוי בהם הם נאלצים להשקיע מאמץ בהם עצמם. ההשקעה מחייבת את כל אחד מבני הזוג לפתח מודעות ולקבל אחריות לחלקו בבעיה.
מדוע הדמויות בסדרות הטלוויזיה הפופולאריות, המשקפות במידה רבה את סגנון החיים כיום, כמו "סקס והעיר הגדולה", "האנטומיה של גרי" ואחרות, שטופות במין מזדמן וכאחוזות תזזית הן עוברות מבן זוג לבן זוג? אולי מפני שמשיכה מינית מאפשרת מעבר קל ומהיר לקרבה. אולם, לא תמיד היא מלמדת על התאמה בין בני הזוג והפערים בצרכים, בציפיות ובאורחות החיים מתגלים בהמשך. משיכה מינית מחפה על חוסר ההתאמה רק לזמן מה.

הזוגות המזדמנים בסדרות, משתמשים במין כאמצעי להפיג חרדה וכאב או כדרך להשיג תחושה של שליטה: כדי להתגבר בזרועותיו המנחמות של בן הזוג הבא על נטישת בן הזוג הקודם, כדי לא להסתכן באינטימיות מפילת אימה, כדי להתרגש, כדי להרגיש, כדי לא להרגיש...

כמו אדם וחוה בגן עדן, זוג הפנויים הראשון עלי אדמות, ממשיכים בני הזוג להיאבק זה בזו, לפתות זה את זו, במטרה להשיג יתרון של שליטה ביריבות עתיקת היומין בין המינים, ולדחות עד כמה שניתן את הגירוש מגן העדן. אולם, רק לאחר שגורשו מגן עדן, התגברו על האימה וביחד, בזיעת אפיים, בנו להם חיים, הופכים אדם וחוה לעזר זה כנגד זו.

"ויאמר יהוה אלוהים לא טוב היות האדם לבדו אעשה לו עזר כנגדו" בראשית ב יח


תמר זהבי,
פסיכולוגית קלינית מומחית לטיפול זוגי
http://www.tamarzahavi.co.il

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • איזה יופי - המשיכה ליופי לא החלה בדור שלנו ומאחוריה הסבר אבולוציוני ברור. כשזה מגיע למערכות יחסים, האם הופעה חיצונית היא הכל?
  • לאבלי - הגבר החדש כבר לא צריך לנצח בהורדות ידיים בכדי להיחשב לגברי. הוא אינו חושש לטפח עצמו, להיות קשוב ורגיש ולומר ככה סתם שזה פשוט לאבלי!
  • אהבה בשבועות - חג השבועות הוא הרבה יותר מחג של גבינות וביכורי קציר חיטים, זהו למעשה מועד שבו אנו חוגגים את האוניברסאליות של האהבה!
  • קלאב 50 - האהבה פורחת לא רק כשצעירים. אם גם אתם מחפשים אהבה, לא ראשונה או שנייה, אל תהססו למועדון להצטרף ולעשות פשוט כיף.
  • לאב מי - הבחורה התלותית, כולכם נתקלתם בה. זו שמתקשרת שעה אחרי את הדייט, זו שתדרוש לאב מי – אהבה טוטאלית ומיידית.
  • לי ולך - שיתוף במערכות יחסים זה סוגיה רגישה. לי ולך לא תמיד יש את אותו הטעם ואת אותם תחביבים. מה עושים?


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©