שכחת סיסמא?
 

גאווה מול אהבה

גאווה מול אהבה - 21/10/2012 13:43:16
הגב על מאמר זה
לעיתים תכופות האגו שלנו מונע בעדנו להתנהל מול אנשים שונים באופן קונסטרוקטיבי וחיובי. גאווה מול אהבה.
גאווה מול אהבהכל מי שניסה לגשר בין שני זוגות כעוסים יודע כמה תסכול נובע מכך ששני הצדדים מתבצרים כל אחד ואחת בעמדתם תוך-כדי התעלמות מוחלטת מטיעונים הגיוניים. כל זאת מכיוון שהאגו/גאווה שלהם מעוורים אותם מכדי לראות את המצב לפשוטו/מורכבותו. כל אחד מוכן עם טיעונים משל-עצמו/ה שנראים להם הגיוניים לגמרי ובעיקר צודקים. במצב של ריב אנו שמים פעמים רבות את הגאווה על חשבון האהבה, עיוות שכזה מתרחש אצל רובנו, השאלה הינה כיצד מתמודדים איתו פנימית עם עצמנו וחיצונית מול בני זוגנו.

התמודדות פנימית עם גאוות שווא.

כשתחושת הגאווה משתלטת עלינו היא עושה זאת לרוב מבלי שנהיה מודעים לכך כלל. הגאווה מעוורת אותנו למאפיינים שונים במצב, בו-בזמן שהיא מדגישה מאפיינים אחרים. הבעיה הינה שפעמים רבות אנו מתמקדים בסיבות לבעיה ולא באפשרויות לפתרון. יותר מכך, אנו מתמקדים בדברים אשר בסופו של דבר לא רק פוגעים בצד השני, אלא גם בנו.
בכדי להתמודד באופן פנימי עם כוחה של הגאווה, מומלץ להשתמש בעזרה מבחוץ. התייעצו עם הקרובים לכם. נסו לספר לחבריכם ובני-משפחתכם את הסיפור בצורה אובייקטיבית ככל שניתן. הם לא בהכרח יציעו לכם פתרונות מלאים, אך השיחה תפתח את מחשבתכם לכיוונים שונים עליהם לא הצלחתם לחשוב לפני-כן.
בנוסף לכך, בהתמודדות פנימית עם גאווה מומלץ ליצור הפרדה בין הטיעונים שמועלים בידי מרכיב הגאווה בנו לבין טיעונים אחרים, כנראה הגיוניים יותר שעולים גם הם ממרכיבים אחרים. פעמים רבות אנו שטופים בתחושת גאווה שפוסלת מיד כל אפשרות אחרת, אך במידה ונהיה מודעים לכך, נוכל לתת גם מקום לאותן אפשרויות אחרות.

התמודדות חיצונית עם גאווה ואגו.

גם במידה וננסה לשלוט מבחינה פנימית בתחושתה גאווה שלנו, קשה להשיג שליטה מוחלטת באופן מיידי ופעמים רבות הגאווה גורמת לנו לעשות דברים פוגעניים כלפי הצד השני במערכת היחסים.
כשאנו מבינים את הטעות במעשינו פעמים רבות כבר מדובר בשלב מאוחר מידי. הצד השני כבר נפגע ואינו מעוניין יותר לשמוע שום דבר ממה שיש לנו להגיד.
לכן, מומלץ מניסיוננו למתן במידת האפשר את ביטויי הכעס שלנו שנובעים מתחושת גאווה. ביטויי כעס אינם רק צעקות וקללות, אלא גם הערות ציניות ועוקצניות שעלולות לפגוע חזק יותר מאשר כל צעקה ברמת דציבלים גבוהה.
אין זה אומר שאנו חייבים לגמרי לסכור את פינו כשאנו מרגישים כי משהו מפריע לנו, אלא שצריך להשתדל להעביר את המסר בצורה שאינה פוגענית. במידה ונעביר דברים באופן פוגעני מידי, סביר כי כלל לא ירצו לשמוע אותנו ובכך לא הרווחנו כלום.

במשוואה גאווה מול אהבה, יש לתת משקל לאהבה מכיוון שהיא זו שיכולה בסופו של דבר להעניק לנו אושר אמיתי.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • התמודדות עם משברי זוגיות - החיים מטלטלים אותנו באופן מתמיד בין הנאה ושמחה לבין קושי וסבל. אספנו מספר טיפים על התמודדות עם משברי זוגיות.
  • סרט של דייט - החלטתם להזמין את הדייט לערב של צפייה בסרט מול הספה? בואו לגלות איך להפוך את הערב הזה למושלם.
  • הכל מתוק בהתחלה - קשרים, קשרים, אתה מתחיל ועוד לפני שזה שם אתה כבר לא שם, איבודן של דרכים. ההתחלה מתוקה ומה קורה אחכ...
  • האם לבחור בה או לא? - בהתחלה היא לא ממש נראית לך אבל יש משהו בה שמשאיר אותך לנסות, אז עולה השאלה מה עושים?
  • מה קרה אחרי דייט ראשון - לפעמים הכול מתנהל בצורה מדהימה, הפגישה הראשונה מצוינת ופתאום, הם נעלמים. מה קרה אחרי הדייט הראשון?!


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©