גאווה מול אהבה

כל מי שניסה לגשר בין שני זוגות כעוסים יודע כמה תסכול נובע מכך ששני הצדדים מתבצרים כל אחד ואחת בעמדתם תוך-כדי התעלמות מוחלטת מטיעונים הגיוניים. כל זאת מכיוון שהאגו/גאווה שלהם מעוורים אותם מכדי לראות את המצב לפשוטו/מורכבותו. כל אחד מוכן עם טיעונים משל-עצמו/ה שנראים להם הגיוניים לגמרי ובעיקר צודקים. במצב של ריב אנו שמים פעמים רבות את הגאווה על חשבון האהבה, עיוות שכזה מתרחש אצל רובנו, השאלה הינה כיצד מתמודדים איתו פנימית עם עצמנו וחיצונית מול בני זוגנו.

התמודדות פנימית עם גאוות שווא.

כשתחושת הגאווה משתלטת עלינו היא עושה זאת לרוב מבלי שנהיה מודעים לכך כלל. הגאווה מעוורת אותנו למאפיינים שונים במצב, בו-בזמן שהיא מדגישה מאפיינים אחרים. הבעיה הינה שפעמים רבות אנו מתמקדים בסיבות לבעיה ולא באפשרויות לפתרון. יותר מכך, אנו מתמקדים בדברים אשר בסופו של דבר לא רק פוגעים בצד השני, אלא גם בנו.
בכדי להתמודד באופן פנימי עם כוחה של הגאווה, מומלץ להשתמש בעזרה מבחוץ. התייעצו עם הקרובים לכם. נסו לספר לחבריכם ובני-משפחתכם את הסיפור בצורה אובייקטיבית ככל שניתן. הם לא בהכרח יציעו לכם פתרונות מלאים, אך השיחה תפתח את מחשבתכם לכיוונים שונים עליהם לא הצלחתם לחשוב לפני-כן.
בנוסף לכך, בהתמודדות פנימית עם גאווה מומלץ ליצור הפרדה בין הטיעונים שמועלים בידי מרכיב הגאווה בנו לבין טיעונים אחרים, כנראה הגיוניים יותר שעולים גם הם ממרכיבים אחרים. פעמים רבות אנו שטופים בתחושת גאווה שפוסלת מיד כל אפשרות אחרת, אך במידה ונהיה מודעים לכך, נוכל לתת גם מקום לאותן אפשרויות אחרות.

התמודדות חיצונית עם גאווה ואגו.

גם במידה וננסה לשלוט מבחינה פנימית בתחושתה גאווה שלנו, קשה להשיג שליטה מוחלטת באופן מיידי ופעמים רבות הגאווה גורמת לנו לעשות דברים פוגעניים כלפי הצד השני במערכת היחסים.
כשאנו מבינים את הטעות במעשינו פעמים רבות כבר מדובר בשלב מאוחר מידי. הצד השני כבר נפגע ואינו מעוניין יותר לשמוע שום דבר ממה שיש לנו להגיד.
לכן, מומלץ מניסיוננו למתן במידת האפשר את ביטויי הכעס שלנו שנובעים מתחושת גאווה. ביטויי כעס אינם רק צעקות וקללות, אלא גם הערות ציניות ועוקצניות שעלולות לפגוע חזק יותר מאשר כל צעקה ברמת דציבלים גבוהה.
אין זה אומר שאנו חייבים לגמרי לסכור את פינו כשאנו מרגישים כי משהו מפריע לנו, אלא שצריך להשתדל להעביר את המסר בצורה שאינה פוגענית. במידה ונעביר דברים באופן פוגעני מידי, סביר כי כלל לא ירצו לשמוע אותנו ובכך לא הרווחנו כלום.

במשוואה גאווה מול אהבה, יש לתת משקל לאהבה מכיוון שהיא זו שיכולה בסופו של דבר להעניק לנו אושר אמיתי.

גאווה מול אהבה

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

האם לבחור בה או לא?

האם לבחור בה או לא?

פורסם בתאריך: 14/10/2012 14:38:53

בהתחלה היא לא ממש נראית לך אבל יש משהו בה שמשאיר אותך לנסות, אז עולה השאלה מה עושים?

לפגוש את האקס

לפגוש את האקס

פורסם בתאריך: 20/06/2011 10:36:16

כל בחורה שחוותה פרידה כואבת - הרצון לפגוש את האקס הוא הדבר האחרון שבא לה לעשות. איך בכל זאת עושים את זה?

שדכן

שדכן

פורסם בתאריך: 22/08/2011 11:01:18

מהו שדכן ומה תפקידו? שירות טוב למי שמחפש זוגיות, חיים משותפים והקמת משפחה ואין לו את ידע במחשבים.

מוזמנים לעלות על רכבת האהבה

מוזמנים לעלות על רכבת האהבה

פורסם בתאריך: 22/02/2016 15:09:00

אחרי הכרויות רבות, עכשיו נגלה על כל תובנות האהבה האפשריות. נעלה על רכבת האהבה ונגלה עוד ועוד.

האם כדאי לחזור אחרי פרידה

האם כדאי לחזור אחרי פרידה

פורסם בתאריך: 05/03/2012 10:55:45

בפרידה, נראה שזהו, נגמר הקשר לתמיד. אבל פעמים רבות יש אפשרות לתת לקשר עוד צ´אנס.האם כדאי לחזור אחרי פרידה?

סילבסטר 2012

סילבסטר 2012

פורסם בתאריך: 28/12/2011 16:36:39

הסילבסטר מתקרב בצעדי ענק ואיתו גם החגיגות הידועות. מה איתכם? יש לכם תוכניות לסילבסטר?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר