אהבה היא סוג של פחד

לאהוב במקום השלם

לאהוב למען האהבה, לא לאהוב בחצי הלב אלא בגדולת הלב. לאהוב זה בדיוק כמו לחפש את האלוקות, האור הגדול הוא האהבה בהתגלמותה וגם היא יצירה מושלמת של האלוקות. אז נכון שעל הדרך תהיינה הפסקות כאלה ואחרות ועדיין אין להתבלבל בדרך ויש לראות את כל האבנים גדולות כקטנות. אהבה היא בהחלט זמן לעושר ואושר והיא למעשה הלוחם הגדול בבדידות, בחושך וכל מה שמתלווה אל התחושה המרה. בין הרצון לאהוב קיים גם הפחד מלאבד. לא מעט אנשים מוותרים על אהבה ועל אור ונשארים בצל על מנת שלא להתרגש לתחושה המופלאה. אל עצם האהבה. השנים מביאות את התובנה כי אהבת הבשרים ראויה לצד אהבת אמת, חברות ועילאיות. אם פעם היה שוטף את גופנו גל של תשוקה, שהרי היום שוטף אותנו הרצון להזדקן ביחד.

לוותר או להישאר?

אז מה בעצם עושים? האם להישאר או ללכת? יש לא מעט אנשים אשר חוששים נוכח הגל הגדול, הם לא באמת מאמינים כי האהבה סוף סוף התדפקה להם על הדלת. לאחר כל כך הרבה שנים של לבד, הם ממענים לקבל את האהבה מפאת שהיא אולי לא אמיתית כפי שחשבו. אהבה עלולה לשטוף את הגוף, לרסק את הגבול ובעיקר לקחת את החופש. האמנם? לא בכל המקרים. ניצחון גדול הוא להעניק לעצמנו את האפשרות של רגש החופשי ומשם שכרנו יהי גבוה וגדול. כאשר מבינים כי הרגש, המוח, המחשבה והלב באים מהמקום המואר, נעתרים לאהבה ולא חוששים כלל וכלל.

על אהבה ועל שקרים

חלק מהמגננה העצמית היא לכבות את האש, להאפיל את האור. להגיד לעצמנו כי עלינו להיות זהירים, אל לנו להתלהב בלהט המידי, אל לנו להתלהט נוכח הרעש. האם זו בושה לחוש תשוקה או חיות? כיצד ניתן להיות חופשיים בתחושת האהבה אם לא לזה חונכו בפועל? אם לא למדנו את האנרגיה אשר מותרת לזרימה חופשית, כיצד נדע את סוד האהבה האמיתית? כאשר אנו נכנעים ומוכנים שיישאו אותנו באשר אנו, אנו למעשה לא שפלי קומה, אנו למעשה לא חסרי משמעות או פחד, אנו מאוהבים וזו בהחלט בחירה של פעם אחת בחיים. יש לזכור כי את מה שלא חווים לא ניתן לשחרר מפאת חוסר המודעות. כאשר מנסים לחיות לכאורה בטוח, אי אפשר להיתקל בזאב בביקורנו ביער, אי אפשר להתמודד עם התחושה המאיימת שהרי אותו זאב הוא בהחלט חלק מאישיותנו. אז מה לעשות? לפתוח את האור, להזיז את הזאב, להזיז את הארון, לפחד, להתרגש ולזכור בעיקר שזה.. לא כואב.

חוויתם דבר דומה? בשביל זה אנחנו כאן, נשמח לשמוע מכם.

אהבה היא סוג של פחד

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

איך להתחיל עם בחורה

איך להתחיל עם בחורה

פורסם בתאריך: 26/10/2010 10:36:13

אומנם אין משפט קסם איך להתחיל עם בחורה, אבל בהחלט קיימים כיוונים וגישות שונים, הכל בהתאם לבחורה שמולך.

סדנאות לערבי חברה

סדנאות לערבי חברה

פורסם בתאריך: 20/03/2019 14:25:37

אחת מהפעילויות המומלצות לערבי חברה של העובדים הוא סדנה קבוצתית וחווייתית, אבל איזו סדנא כדאי לבחור? הכל במאמר שלפניכן.

היכרויות בחג האהבה

היכרויות בחג האהבה

פורסם בתאריך: 15/08/2011 12:06:53

חג האהבה שנועד לחגוג את הזוגיות בחיינו משמש גם כזמן נהדר להיכרויות חדשות לאלו מאיתנו שעדיין בודדים. כנסו, ותגלו למה

מסיבת הפתעה לבן/בת הזוג

מסיבת הפתעה לבן/בת הזוג

פורסם בתאריך: 10/06/2013 11:22:02

כיצד ניתן להפוך את בן הזוג למאושר באדם? יום הולדת הוא בהחלט סיבה טובה לחזק את הרגש החבוי.

טרפת: שיגעון החגים והחורף

טרפת: שיגעון החגים והחורף

פורסם בתאריך: 11/12/2014 12:58:12

הבלאק פריידי והסייבר מאנדי שהתרחשו במהלך השבועות האחרונים השאירו בנו טעם לעוד משיגעון החגים. הטיפים וההמלצות מחכים לכם בפנים.

איך מתמודדים עם קמצנות

איך מתמודדים עם קמצנות

פורסם בתאריך: 14/06/2021 15:49:06

קמצנות יכולה לנבוע מחינוך של שנים, מתרבות וגורמים נוספים. ולכן זה אומר שלא קל לשנות זאת בין רגע. מה שכן – ניתן בהחלט להגיע לעמק השווה בזוגיות בנושא הזה.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר