תראו מי מדבר

תקשורת נכונה בדייטים

כיום, עולם הזוגיות סובב בחלקו הגדול סביב דייטים. אם בעבר התקשורת הייתה פרימיטיבית יותר ולכן בני זוגנו הגיעו לרוב ממעגל החברים/חברים לעבודה/משפחה שלנו, היום אנו יכולים להכיר ´זרים גמורים´ מרחבי הארץ ואפילו העולם. אבל לא צריך ללכת רחוק, חברים אשר מעוניינים להכיר לנו מישהו/מישהי יעבירו לנו/להם פרטי התקשרות ומכאן רק נשאר להכיר. איך מכירים? בדייט כמובן. מכיוון שדייטים סובבים לרוב סביב היכרות עם מישהו זר, אלמנט התקשורת חשוב ומרכזי ביותר, אך גם כשאנו יוצאים לדייט עם אחד מהמכרים שלנו, תקשורת נכונה בדייט שונה מתקשורת בחיי היומיום.

תקשורת נכונה בדייטים - דיבור.

בעולם המודרני מצופה כי שני הצדדים ידוע להתבטא ולהביע את עצמם, גם הנשים וגם הגברים. לא נכון להגיד שמדובר בערך בחלוקה של 50-50, אבל יש להבין כי מצפים מכם גם לדבר ולספר קצת על עצמכם.
מבחינת התוכן של הדיבור עצמו התמהיל המושלם הינו בין מידע אישי, חוויות אישיות ועם אפשר לשלב גם קצת סיפורים מצחיקים אז מה טוב. הדיבור לא חייב להיות שוטף וקולח במידה מקצועית, יש לנסות לשוחח בביטחון. לכן, נסו לדבר על דברים שאתם מרגישים בנוח לשוחח עליהם. במידה ונשאלתם על נושא בעייתי, פשוט הגידו שאתם מעדיפים לשוחח על דברים אחרים.

תקשורת נכונה בדייטים – הקשבה.

לא פחות חשובה מהביטוי העצמי היא ההקשבה. בדרך-כלל קשה למצוא אצל אדם אחד גם יכולות ביטוי וגם יכולת הקשבה. עם זאת, אין צורך לרמה גבוהה מאוד ביכולות הללו, רק רמה מספקת. רמה מספקת של הקשבה ודיבור יכולה גם להיות מושגת בצורה מלאכותית, אתם פשוט צריכים לשים לב לזה.
שימו לב שאתם מקשיבים לפרטנרים שלכם לדייט מההתחלה ועד הסוף. עדיף לא לקטוע באמצע משפט/סיפור, אפילו אם אתם ממש חייבים להגיד משהו. בנוסף לכך, שימו לב שאתם מדברים שהנושאים יהיו כמה שיותר קשורים לשיחה המשותפת שלכם, דבר שמעיד על הקשבה אמיתית. הקשבה אמיתית וכנה תזכה אתכם בקרדיט רב בעיניהם של הפרטנרים לדייט.

תקשורת נכונה בדייט – כן ולא.

כן לסיפורים על חוויות בעלות אופי אוניברסאלי, שכולם יכולים להתחבר אליהן למשל כמו טיול מדליק בחוץ-לארץ. לא לסיפורים אינטימיים על חבורת החברים שלכם שצריך להכיר בכדי להבין את הפואנטה.
כן לשאלות אינטימיות בטעם טוב, על נושאים כלליים יותר כמו אהבה, זוגיות וכדומה. לא לשאלות נוקבות על בן/בת הזוג האחרונים, למה נגמר ואיך את מרגישה כלפיו.
כן לטון דיבור בטוח ורגוע. לא לטון דיבור מתלהב, או להפך – שקט מידי.

תקשורת נכונה בדייטים משלבת בין הקשבה עמוקה לדיבור בטוח ומעניין. ספרו לנו על טיפים משלכם לתקשורת נכונה בדייטים.

תראו מי מדבר

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

אהבה בקיץ

אהבה בקיץ

פורסם בתאריך: 19/06/2010 20:26:45

הקיץ הגיע - זמן לרומנים חולפים או למציאת אהבה אמיתית? הידלקויות קצרות או משהו רציני ועמוק?

כל הדרכים ליהנות ולהישאר ידידים

כל הדרכים ליהנות ולהישאר ידידים

פורסם בתאריך: 15/02/2017 12:48:01

הכרתם מישהו חדש באתר הכרויות? סביר להניח שאין לכם עניין להתחיל קשר עמוק כמובן אלא לשמור על סטטוס מיוחד בו פשוט עושים חיים, מבלים יחד, נהנים ונעלמים מתי שרק מתחשק. אך עם הזמן נוצרת סוג של חברות, כיצד מצליחים לשמור על ההנאה והבילוי מבלי להתחיל בסאגת חשבונות שמחסלת את הידידות?

אמצו חיית מחמד

אמצו חיית מחמד

פורסם בתאריך: 21/01/2013 12:24:22

אחת הדרכים לחזק את הקשר הזוגי שלכם היא על ידי אימוץ של חיית מחמד. אז למה אתם מחכים?

הכרויות 2007

הכרויות 2007

פורסם בתאריך: 04/04/2010 00:15:04

באתרים רבים אפשר למצוא אהבה. ואם גם אתם רוצים, תוכלו למצוא אותי באתר זיגוטה. יומנה של גולשת.

מידת ההשפעה של מראה חיצוני באתרי ההיכרויות

מידת ההשפעה של מראה חיצוני באתרי ההיכרויות

פורסם בתאריך: 20/12/2021 13:17:31

מראה חיצוני - החלטנו לענות על השאלה הזו משני צידי המטבע, כך שתוכלו להבין מה המשמעות האמיתית שיש לתמונה באתר ההיכרויות.

המדריך לדייטר המתחיל

המדריך לדייטר המתחיל

פורסם בתאריך: 28/11/2010 18:15:46

נגמר עידן התמימות, היום כולם מודעים לשאלות הקיימות בעולם הדייטים – היכן יש להיפגש? מתי? ומי אמור לשלם?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר