תראו מי מדבר

תקשורת נכונה בדייטים

כיום, עולם הזוגיות סובב בחלקו הגדול סביב דייטים. אם בעבר התקשורת הייתה פרימיטיבית יותר ולכן בני זוגנו הגיעו לרוב ממעגל החברים/חברים לעבודה/משפחה שלנו, היום אנו יכולים להכיר ´זרים גמורים´ מרחבי הארץ ואפילו העולם. אבל לא צריך ללכת רחוק, חברים אשר מעוניינים להכיר לנו מישהו/מישהי יעבירו לנו/להם פרטי התקשרות ומכאן רק נשאר להכיר. איך מכירים? בדייט כמובן. מכיוון שדייטים סובבים לרוב סביב היכרות עם מישהו זר, אלמנט התקשורת חשוב ומרכזי ביותר, אך גם כשאנו יוצאים לדייט עם אחד מהמכרים שלנו, תקשורת נכונה בדייט שונה מתקשורת בחיי היומיום.

תקשורת נכונה בדייטים - דיבור.

בעולם המודרני מצופה כי שני הצדדים ידוע להתבטא ולהביע את עצמם, גם הנשים וגם הגברים. לא נכון להגיד שמדובר בערך בחלוקה של 50-50, אבל יש להבין כי מצפים מכם גם לדבר ולספר קצת על עצמכם.
מבחינת התוכן של הדיבור עצמו התמהיל המושלם הינו בין מידע אישי, חוויות אישיות ועם אפשר לשלב גם קצת סיפורים מצחיקים אז מה טוב. הדיבור לא חייב להיות שוטף וקולח במידה מקצועית, יש לנסות לשוחח בביטחון. לכן, נסו לדבר על דברים שאתם מרגישים בנוח לשוחח עליהם. במידה ונשאלתם על נושא בעייתי, פשוט הגידו שאתם מעדיפים לשוחח על דברים אחרים.

תקשורת נכונה בדייטים – הקשבה.

לא פחות חשובה מהביטוי העצמי היא ההקשבה. בדרך-כלל קשה למצוא אצל אדם אחד גם יכולות ביטוי וגם יכולת הקשבה. עם זאת, אין צורך לרמה גבוהה מאוד ביכולות הללו, רק רמה מספקת. רמה מספקת של הקשבה ודיבור יכולה גם להיות מושגת בצורה מלאכותית, אתם פשוט צריכים לשים לב לזה.
שימו לב שאתם מקשיבים לפרטנרים שלכם לדייט מההתחלה ועד הסוף. עדיף לא לקטוע באמצע משפט/סיפור, אפילו אם אתם ממש חייבים להגיד משהו. בנוסף לכך, שימו לב שאתם מדברים שהנושאים יהיו כמה שיותר קשורים לשיחה המשותפת שלכם, דבר שמעיד על הקשבה אמיתית. הקשבה אמיתית וכנה תזכה אתכם בקרדיט רב בעיניהם של הפרטנרים לדייט.

תקשורת נכונה בדייט – כן ולא.

כן לסיפורים על חוויות בעלות אופי אוניברסאלי, שכולם יכולים להתחבר אליהן למשל כמו טיול מדליק בחוץ-לארץ. לא לסיפורים אינטימיים על חבורת החברים שלכם שצריך להכיר בכדי להבין את הפואנטה.
כן לשאלות אינטימיות בטעם טוב, על נושאים כלליים יותר כמו אהבה, זוגיות וכדומה. לא לשאלות נוקבות על בן/בת הזוג האחרונים, למה נגמר ואיך את מרגישה כלפיו.
כן לטון דיבור בטוח ורגוע. לא לטון דיבור מתלהב, או להפך – שקט מידי.

תקשורת נכונה בדייטים משלבת בין הקשבה עמוקה לדיבור בטוח ומעניין. ספרו לנו על טיפים משלכם לתקשורת נכונה בדייטים.

תראו מי מדבר

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

להתחיל עם בחורה - עשה ואל תעשה

להתחיל עם בחורה - עשה ואל תעשה

פורסם בתאריך: 15/09/2020 10:26:09

לאחר חצי שנה בה לא הצלחת ליזום דייט עם בחורה מעניינת, החלטת לשנות אסטרטגיה ולנסות להכיר בחורות איכותיות דרך אתר הכרויות ייעודי. איך עושים את זה נכון? הכל לפניכם.

איך מתגברים על קנאה ?

איך מתגברים על קנאה ?

פורסם בתאריך: 08/01/2012 13:35:38

קינאה היא תחושה הרסנית שעלולה להרוס לגמרי את מערכות היחסים שלנו. אז, איך מתגברים על קנאה?

גופ ונפש

גופ ונפש

פורסם בתאריך: 18/04/2010 16:33:02

היכן אחד מתחיל והשני נגמר? מצב גופני לא טוב מערער את הנפש. מה עושים כשזה הנפש שמערערת את מצבנו הגופני, ואיך כל זה קשור לאהבה?

טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה

טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה

פורסם בתאריך: 19/07/2021 10:47:39

אתם עומדים בפני השלב של ביסוס היסודות הראשונים של הזוגיות שלכם, מתוך תקווה שהיא תהיה לשנים ארוכות קדימה

הכרויות בין בני זוג - מאז ועד היום

הכרויות בין בני זוג - מאז ועד היום

פורסם בתאריך: 23/10/2009 19:09:28

איך אבות אבותינו הכירו את אהבת נפשם? ואיך אנחנו מכירים? הדרך שעברנו - מאז ועד היום.

דיאטה בזוגיות

דיאטה בזוגיות

פורסם בתאריך: 29/05/2012 14:09:54

שיגעון התזונה הגיע גם לעולם הזוגיות. יש שאומרים שיותר נוח לקיים דיאטה בזוגיות מאשר בנפרד.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר