שכחת סיסמא?
 

שפת גוף

שפת גוף - 20/05/2012 16:29:57
הגב על מאמר זה
כשאתם באינטראקציה עם אחרים, שפת גופכם אומרת המון. למדו לזהות את הסימנים החשובים שמסגירים מה אתם מרגישים.
שפת גוףאז מהי בעצם שפת גוף?

שפת גוף היא מכלול הבעות הפנים שאנו מביעים, התנוחות הגופניות והתנועות שאנחנו עושים, בד"כ, באופן בלתי מודע ובלתי רצוני, שמשקפות את מה שאנחנו חשים ומרגישים.
למשל, אם אמנע מלהביט בעיניכם לאחר ששאלתם אותי שאלה, וארבה לגעת ולהתגרד בפניי, סביר להניח שתדעו שאני משדר לחץ ותניחו שאני משקר. אך לא כל סימן בשפת גופנו קל כל כך לזהות. ישנם סימנים הרבה יותר מעודנים וקשים לזיהוי.
היכרות עם הסימנים של שפת הגוף, יכולה להוות מיומנות חברתית חשובה מאוד. חלקנו יכולים לזהות סימנים כאלה בקלות רבה, בלי לדעת בכלל שזה מה שאנחנו עושים, וחלקנו, כל כך שקופים בשפת גופנו, עד שאפילו תינוק יוכל לקרוא אותנו ולדעת מה אנחנו מרגישים. אבל אל דאגה, ניתן לשנות את המצב וללמוד לקרוא שפת גוף וללמוד כיצד לשנות את מה שאנחנו משדרים, הכל עניין של ידע ואימון.

עיניים

אחד הדברים היותר חשובים כאשר אנחנו באינטראקציה עם אחרים, ובמיוחד בדייט, הוא לשמור על קשר עין כמעט תמידי. מבט לצדדים משדר לחץ, או ניסיון לשקר. מבט כלפי מטה משדר ביישנות או ניסיון להסתיר רגש כלשהו. שמירה על קשר עין יכולה להעיד על ביטחון, הבעת עניין במה שהאחר אומר והקשבה. הטיית ראש קלה היא עוד סימן חשוב כדי להביע קשב והבנה.

מגע ידיים בפנים

גירוד של הפנים או מגע מיותר של היד בפנים, בזמן הדיבור, מעיד בד"כ על לחץ או ניסיון לשקר. אם האדם לפניכם מרכיב משקפיים, ונוהג לגעת בהם ולהרים אותם על גבי אפו יתר על המידה, יכול להיות שזהו סימן שהוא אינו מסכים עם מה שאתם אומרים. לעומת זאת, משחק של היד בשיער, או סירוקו קלות לאחור, מעיד בד"כ על חיבה לאחר, אך יכול גם להעיד על חוסר הסכמה עם מה שנאמר (בעיקר אם מלווה בהרמת גבות).

ידיים

ידיים שלובות מסמנות סגירות או נוקשות לדברים חדשים. לכן, נסו להימנע מכך. כפות ידיים קפוצות לאגרופים מסמנות לחץ, כעס, או עצבנות.

התאמת שפת הגוף

ידוע גם כ"מירורינג". בד"כ נעשית באופן טבעי ובלתי מודע כאשר ישנו חיבור עם האדם האחר. זהו חיקוי והתאמה של שפת הגוף שלנו, לזה של האחר, כדי ליצור הזדהות אצלו ותחושה כי אנו דומים לו. ומכיוון שבני אדם נוטים לחבב אנשים הדומים לעצמם, הסיכוי שיחבבו אותנו, גדל. לדוגמא, אם ידיהם נחו על השולחן ואחר כך ירדו, עשה זאת גם אתה, אך לא מיד, אחרת תראה כאילו אתה מחקה אותם או לועג להם. חכה משהו כמו עשר שניות לפני שאתה עושה זאת, או כשמגיע תורך לדבר. גרום לתנועה להיראות כאילו נעשתה בטבעיות ולא במכוון, למשל בשילוב החלפת תנוחת ישיבה או משהו דומה, כדי לתת למירורינג הרגשה טבעית יותר (עשה זאת גם בהתאמה, אם יד ימין זזה, הזז את יד ימין שלך, ולא כמראה, בניגוד למה שהשם מרמז). עוד דבר הוא חזרה על דברים או מילים שנאמרו והסכמה איתם, בתוספת הנהון, כדי ליצור תחושת חיבור ודמיון.

ומה אתם משדרים בשפת גופכם? ספרו לנו!
אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • לא משנה גיל העיקר האהבה - נו טוב, כמעט שכתבתי לא משנה הגיל העיקר התרגיל, אלא שלא מדובר כאן בתרגיל ,אלא במציאת אהבה.
  • איך לבשל לה - תמיד רציתם לבשל לה ולהרשים אותה, אבל לא ידעתם איך בדיוק? היכנסו ולמדו איך עושים זאת נכון.
  • דיאטה בזוגיות - שיגעון התזונה הגיע גם לעולם הזוגיות. יש שאומרים שיותר נוח לקיים דיאטה בזוגיות מאשר בנפרד.
  • בוקר משותף - בוקר משותף הוא בילוי שאינו זוכה לעדנה מספקת אצל הזוגות בישראל. כנסו למאמר ותלמדו איך לנצל את הזמן האבוד של הבוקר.
  • מתנות מקוריות - כמה בשמים, חולצות, עגילים ושרשראות אנו יכולים כבר לקנות לבן/בת הזוג שלנו? ליקטנו עבורכם מספר מתנות מקוריות ומושקעות.
  • החיוך במפגש הראשון - אחד הסימנים המבשרים של קשר טוב הינו החיוך במפגש הראשון. יש משהו בחיוך הזה שפשוט נותן לנו הרגשה שהכול יהיה בסדר.


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©