שפת גוף

סימנים שאנו מקבלים

אז מהי בעצם שפת גוף?

שפת גוף היא מכלול הבעות הפנים שאנו מביעים, התנוחות הגופניות והתנועות שאנחנו עושים, בד"כ, באופן בלתי מודע ובלתי רצוני, שמשקפות את מה שאנחנו חשים ומרגישים.
למשל, אם אמנע מלהביט בעיניכם לאחר ששאלתם אותי שאלה, וארבה לגעת ולהתגרד בפניי, סביר להניח שתדעו שאני משדר לחץ ותניחו שאני משקר. אך לא כל סימן בשפת גופנו קל כל כך לזהות. ישנם סימנים הרבה יותר מעודנים וקשים לזיהוי.
היכרות עם הסימנים של שפת הגוף, יכולה להוות מיומנות חברתית חשובה מאוד. חלקנו יכולים לזהות סימנים כאלה בקלות רבה, בלי לדעת בכלל שזה מה שאנחנו עושים, וחלקנו, כל כך שקופים בשפת גופנו, עד שאפילו תינוק יוכל לקרוא אותנו ולדעת מה אנחנו מרגישים. אבל אל דאגה, ניתן לשנות את המצב וללמוד לקרוא שפת גוף וללמוד כיצד לשנות את מה שאנחנו משדרים, הכל עניין של ידע ואימון.

עיניים

אחד הדברים היותר חשובים כאשר אנחנו באינטראקציה עם אחרים, ובמיוחד בדייט, הוא לשמור על קשר עין כמעט תמידי. מבט לצדדים משדר לחץ, או ניסיון לשקר. מבט כלפי מטה משדר ביישנות או ניסיון להסתיר רגש כלשהו. שמירה על קשר עין יכולה להעיד על ביטחון, הבעת עניין במה שהאחר אומר והקשבה. הטיית ראש קלה היא עוד סימן חשוב כדי להביע קשב והבנה.

מגע ידיים בפנים

גירוד של הפנים או מגע מיותר של היד בפנים, בזמן הדיבור, מעיד בד"כ על לחץ או ניסיון לשקר. אם האדם לפניכם מרכיב משקפיים, ונוהג לגעת בהם ולהרים אותם על גבי אפו יתר על המידה, יכול להיות שזהו סימן שהוא אינו מסכים עם מה שאתם אומרים. לעומת זאת, משחק של היד בשיער, או סירוקו קלות לאחור, מעיד בד"כ על חיבה לאחר, אך יכול גם להעיד על חוסר הסכמה עם מה שנאמר (בעיקר אם מלווה בהרמת גבות).

ידיים

ידיים שלובות מסמנות סגירות או נוקשות לדברים חדשים. לכן, נסו להימנע מכך. כפות ידיים קפוצות לאגרופים מסמנות לחץ, כעס, או עצבנות.

התאמת שפת הגוף

ידוע גם כ"מירורינג". בד"כ נעשית באופן טבעי ובלתי מודע כאשר ישנו חיבור עם האדם האחר. זהו חיקוי והתאמה של שפת הגוף שלנו, לזה של האחר, כדי ליצור הזדהות אצלו ותחושה כי אנו דומים לו. ומכיוון שבני אדם נוטים לחבב אנשים הדומים לעצמם, הסיכוי שיחבבו אותנו, גדל. לדוגמא, אם ידיהם נחו על השולחן ואחר כך ירדו, עשה זאת גם אתה, אך לא מיד, אחרת תראה כאילו אתה מחקה אותם או לועג להם. חכה משהו כמו עשר שניות לפני שאתה עושה זאת, או כשמגיע תורך לדבר. גרום לתנועה להיראות כאילו נעשתה בטבעיות ולא במכוון, למשל בשילוב החלפת תנוחת ישיבה או משהו דומה, כדי לתת למירורינג הרגשה טבעית יותר (עשה זאת גם בהתאמה, אם יד ימין זזה, הזז את יד ימין שלך, ולא כמראה, בניגוד למה שהשם מרמז). עוד דבר הוא חזרה על דברים או מילים שנאמרו והסכמה איתם, בתוספת הנהון, כדי ליצור תחושת חיבור ודמיון.

ומה אתם משדרים בשפת גופכם? ספרו לנו!

שפת גוף

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

להרגיש את האהבה

להרגיש את האהבה

פורסם בתאריך: 21/11/2013 16:05:12

אהבה - מי אמר שצריך את הכול שאפשר להשיג רק חלק קטן? האם אפשר להיות עם ולהרגיש בלי?

מעבדות לחירות

מעבדות לחירות

פורסם בתאריך: 29/03/2010 10:44:32

למרות שבתוכנו כבר הבנו שזה לא מתאים, עדיין קשה לשחרר. כיצד מתנתקים מקשר הרסני ובלתי מספק?

מי לוקח לי את השמיכה

מי לוקח לי את השמיכה

פורסם בתאריך: 30/04/2012 09:34:53

אחת ההנאות הגדולות ביותר של זוגיות היא שינה צד לצד. אבל פעמים רבות אני מתעורר באמצע הליל ותוהה מי לוקח לי את השמיכה

אהבה בשבועות

אהבה בשבועות

פורסם בתאריך: 17/05/2010 09:00:12

חג השבועות הוא הרבה יותר מחג של גבינות וביכורי קציר חיטים, זהו למעשה מועד שבו אנו חוגגים את האוניברסאליות של האהבה!

ט

ט"ו באב

פורסם בתאריך: 21/01/2010 20:14:55

מה מיוחד ביום הזה בעצם? מה לעשות ואיך לחגוג. הכל בכתבה הבאה שלפניכם.

לגרום לו להתאהב בך

לגרום לו להתאהב בך

פורסם בתאריך: 27/01/2010 22:16:22

את הסרט "איך להיפטר מבחור בעשרה ימים" כולנו מכירות. מי מאתנו לא מחכה לחידוש "איך להשיג בחור בעשרה ימים".

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר