שפת גוף

סימנים שאנו מקבלים

אז מהי בעצם שפת גוף?

שפת גוף היא מכלול הבעות הפנים שאנו מביעים, התנוחות הגופניות והתנועות שאנחנו עושים, בד"כ, באופן בלתי מודע ובלתי רצוני, שמשקפות את מה שאנחנו חשים ומרגישים.
למשל, אם אמנע מלהביט בעיניכם לאחר ששאלתם אותי שאלה, וארבה לגעת ולהתגרד בפניי, סביר להניח שתדעו שאני משדר לחץ ותניחו שאני משקר. אך לא כל סימן בשפת גופנו קל כל כך לזהות. ישנם סימנים הרבה יותר מעודנים וקשים לזיהוי.
היכרות עם הסימנים של שפת הגוף, יכולה להוות מיומנות חברתית חשובה מאוד. חלקנו יכולים לזהות סימנים כאלה בקלות רבה, בלי לדעת בכלל שזה מה שאנחנו עושים, וחלקנו, כל כך שקופים בשפת גופנו, עד שאפילו תינוק יוכל לקרוא אותנו ולדעת מה אנחנו מרגישים. אבל אל דאגה, ניתן לשנות את המצב וללמוד לקרוא שפת גוף וללמוד כיצד לשנות את מה שאנחנו משדרים, הכל עניין של ידע ואימון.

עיניים

אחד הדברים היותר חשובים כאשר אנחנו באינטראקציה עם אחרים, ובמיוחד בדייט, הוא לשמור על קשר עין כמעט תמידי. מבט לצדדים משדר לחץ, או ניסיון לשקר. מבט כלפי מטה משדר ביישנות או ניסיון להסתיר רגש כלשהו. שמירה על קשר עין יכולה להעיד על ביטחון, הבעת עניין במה שהאחר אומר והקשבה. הטיית ראש קלה היא עוד סימן חשוב כדי להביע קשב והבנה.

מגע ידיים בפנים

גירוד של הפנים או מגע מיותר של היד בפנים, בזמן הדיבור, מעיד בד"כ על לחץ או ניסיון לשקר. אם האדם לפניכם מרכיב משקפיים, ונוהג לגעת בהם ולהרים אותם על גבי אפו יתר על המידה, יכול להיות שזהו סימן שהוא אינו מסכים עם מה שאתם אומרים. לעומת זאת, משחק של היד בשיער, או סירוקו קלות לאחור, מעיד בד"כ על חיבה לאחר, אך יכול גם להעיד על חוסר הסכמה עם מה שנאמר (בעיקר אם מלווה בהרמת גבות).

ידיים

ידיים שלובות מסמנות סגירות או נוקשות לדברים חדשים. לכן, נסו להימנע מכך. כפות ידיים קפוצות לאגרופים מסמנות לחץ, כעס, או עצבנות.

התאמת שפת הגוף

ידוע גם כ"מירורינג". בד"כ נעשית באופן טבעי ובלתי מודע כאשר ישנו חיבור עם האדם האחר. זהו חיקוי והתאמה של שפת הגוף שלנו, לזה של האחר, כדי ליצור הזדהות אצלו ותחושה כי אנו דומים לו. ומכיוון שבני אדם נוטים לחבב אנשים הדומים לעצמם, הסיכוי שיחבבו אותנו, גדל. לדוגמא, אם ידיהם נחו על השולחן ואחר כך ירדו, עשה זאת גם אתה, אך לא מיד, אחרת תראה כאילו אתה מחקה אותם או לועג להם. חכה משהו כמו עשר שניות לפני שאתה עושה זאת, או כשמגיע תורך לדבר. גרום לתנועה להיראות כאילו נעשתה בטבעיות ולא במכוון, למשל בשילוב החלפת תנוחת ישיבה או משהו דומה, כדי לתת למירורינג הרגשה טבעית יותר (עשה זאת גם בהתאמה, אם יד ימין זזה, הזז את יד ימין שלך, ולא כמראה, בניגוד למה שהשם מרמז). עוד דבר הוא חזרה על דברים או מילים שנאמרו והסכמה איתם, בתוספת הנהון, כדי ליצור תחושת חיבור ודמיון.

ומה אתם משדרים בשפת גופכם? ספרו לנו!

שפת גוף

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

המלצות לטיול רומנטי בארץ

המלצות לטיול רומנטי בארץ

פורסם בתאריך: 16/02/2014 15:23:11

בואו ונדבר על מקומות רומנטיים בארץ. אתם רוצים לפנק ולרגש את מי שאתם אוהבים? כנסו וקבלו כמה רעיונות לטיולים מפנקים!

ט

ט"ו באב

פורסם בתאריך: 21/01/2010 20:14:55

מה מיוחד ביום הזה בעצם? מה לעשות ואיך לחגוג. הכל בכתבה הבאה שלפניכם.

בילוי זוגי מחמם בצימר

בילוי זוגי מחמם בצימר

פורסם בתאריך: 21/04/2013 16:23:34

כשעונת החורף באה עלינו לטובה אין כמו בילוי חורפי ומחמם בצימר באזור הצפון. אבל כיצד אנו מוצאי את הצימר המתאים ביותר.

הטוב, הרע והמכוער – מה נשים רוצות לעזאזל?

הטוב, הרע והמכוער – מה נשים רוצות לעזאזל?

פורסם בתאריך: 10/11/2014 13:31:56

והפעם הגברים על הגריל. מי ינצח? הטוב? הרע או המכוער? חמש שנים עונות על שאלות שתמיד רצינו לשאול.

מה שידרת ומה הוא קולט?

מה שידרת ומה הוא קולט?

פורסם בתאריך: 12/08/2010 22:21:15

את מתכוונת לומר משהו אחד, אבל כשזה מגיע אליו המסר משתבש ומתעוות. אז למה את מתכוונת ומה מתוך זה הוא קולט?

איך לאהוב אבל לא לחנוק

איך לאהוב אבל לא לחנוק

פורסם בתאריך: 20/11/2011 14:47:47

זכיתם בזוגיות עם אהבת חייכם ואתם רוצים לאהוב מכל הלב אבל מפחדים ליצור סלידה ודחייה מהצד השני.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר