שאלות היכרות בסיסיות

כל מה שרציתם לדעת, והתביישתם לשאול

מגוון שאלות שכדאי שתכירו שייקלו עליכם בהכרות

יש המון בני אדם, אשר שאלות היכרות בסיסיות באות להם בקלות, בלי כל מאמץ. הדבר נובע מהיכולת שלהם לקרוא את בני הזוג שלהם מתחבטים בנושא מסוים, הסקרנות הטבעית שבהם, כמו גם האינטליגנציה הרגשית המפותחת שלהם. יחד עם זאת, המון אנשים לא שואלים מספיק שאלות ברגע ההיכרות, או לחלופין שהם לא יודעים לשאול אותן באופן אידיאלי. המזל הטוב, שבאמצעות שאלות אלו תשפרו בצורה טבעית את האינטליגנציה הרגשית שלכם, ותוכלו ליצור מערכות יחסים טובות יותר.

האם צריך לשאול שאלות היכרות בסיסיות שהצד שכנגד ייהנה להשיב עליהן?נתחיל מזה שעליכם לחדד את יכולת ההקשבה והאזנה שלכם. עליכם לשאול שאלות היכרות בסיסיות שהצד שכנגד ייהנה באמת להשיב לכם עליהן. דור אחרי דור שבו בני האדם עדיין אינם מקשיבים ברוב קשב לבני הזוג שלהם. הדבר נובע מן העובדה שהם לא שואלים מספיק שאלות על היכרות בסיסיות. אחת התלונות הידועות של מי שחווה המון דייטים, מתבטאת בכך שהם קיוו שישאלו אותם יותר שאלות.

אנשים עוצרים את עצמם מלשאול שאלות ברגעי היכרות משום שהם יכולים להיות, למשל, אגוצנטריים, בעודם משתוקקים להרשים את בני זוגם עם הרעיונות, המחשבות והסיפורים שלהם, ולרגע לא עולה על דעתם שאם הם ישאלו את השאלות הבסיסיות של ההיכרות השיחה תזרום הרבה יותר טוב. יתכן שהדבר נובע אף מאדישות, לא ממש מעניין אותם לשאלות מספיק שאלות, או לחלופין שנראה להם שהתשובות לשאלות שישאלו פשוט יתישו וישעממו אותם. יתכן גם שהם מפחדים לשאול שאלה שלא במקום, מה שיציג אותם כגסי רוח.


האם שאלות היכרות בסיסיות תופסות שתי ציפורים במכה אחת?בהתאם למנעד רב של מחקרים שבוצעו בתחום, מאז שנות השבעים, נמצא כי בני אדם מנהלים דו שיח בדייט על מנת לתפוס שתי ציפורים במכה אחת – להרשים, וללמוד מידע חדש. המחקרים אף גילו, כי כאשר שואלים שאלות היכרות בסיסיות משיגים את שתי המטרות הללו בד בבד. הנחקרים ששאלו יותר שאלות בסיסיות ברגע ההיכרות זכו לשיתוף פעולה פורה ולמדו הרבה יותר על תחומי העניין של הפרטנרים שלהם, לרבות – כאשר הם שאלו על ההעדפה שלהם של פעילויות, כמו למשל – ספורט, קריאה, סדרת טלוויזיה או בישול, הם לא היו צריכים להמשיך ולנחש, ויכלו לקבל תמונת מצב יותר מדויקת על בני הזוג שלהם.

האם כדאי לבחור בדרך של שאלות היכרות בסיסיות שיש להן המשך?


אפשר לומר בוודאות, כי לא כל שאלות היכרות בסיסיות נוצרות באופן שווה. על פי מחקר ספציפי שבוצע בתחום זה, התבלטו ארבע שאלות בסיסיות בהיכרות התחלתית – שאלות שלגמרי מסיטות מהכיוון את נושא השיחה, שאלות מבוא – כמו מה שלומך? שאלות מראה – תשובה וחזרה על שאלה זאת, וכן שאלות המשך, שלמעשה מבקשות עוד אינפורמציה.

חרף העובדה שלכל שאלה מארבעת השאלות הללו יש מקום בניהול שיחה טבעית, ברור כי שאלות ההמשך מאוד עוצמתיות. הדבר נובע מהעובדה שלאורה שאלות שכאלו משדרות לבני הזוג שאתם באמת מקשיבים להם, ולא רק שומעים אותם, מתעניינים בחייהם ומעוניינים לדעת עוד מידע עליהם. בני זוג בפגישה בעצם מקיימים סוג של אינטראקציה, על ידי שאלות המשך, ונותנים הרגשה האחד לשניה שהם בהחלט מכבדים ומאפשרים להם להיכנס למקום חשוב בחיים שלהם.

אחד היתרונות של שאלות ההמשך בא לידי ביטוי בכך שלא צריך ממש לחשוב עליהן, או להתכונן אליהן, והן עשויות להישלף ממכם בצורה טבעית. יש הבדל גדול בין סתם לשמוע לבין להקשיב, ונשים, שניחנות באינטליגנציה רגשית, מבינות את זה, ואי אפשר באמת לעבוד עליהן.
שאלות היכרות בסיסיות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

לאב מי

לאב מי

פורסם בתאריך: 12/05/2010 15:26:00

הבחורה התלותית, כולכם נתקלתם בה. זו שמתקשרת שעה אחרי את הדייט, זו שתדרוש לאב מי – אהבה טוטאלית ומיידית.

איך להצטלם נכון

איך להצטלם נכון

פורסם בתאריך: 18/04/2022 13:40:54

אם שאלתם את עצמכם לא פעם את השאלה - איך להצטלם נכון...
פשוט תמשיכו לקרוא עד לסוף.

מזל מאזניים (23 בספ – 22 באוק)

מזל מאזניים (23 בספ – 22 באוק)

פורסם בתאריך: 14/11/2009 07:07:35

בני מזל מאזניים משתייכים למזלות האוויר. עדינים ונאים, אוהבי יופי ולעיתים מפונקים. מסתדרים טוב עם רוב המזלות.

אהבה חמה בחורף קר

אהבה חמה בחורף קר

פורסם בתאריך: 23/12/2012 16:40:57

סוף הקיץ הוא הזמן המתאים ביותר למציאת זוגיות. גלו כיצד גם אתם יכולים למצוא אהבה חמה בחורף קר ומאיים.

עולם ההכרויות של 2021 בצל הקורונה

עולם ההכרויות של 2021 בצל הקורונה

פורסם בתאריך: 30/12/2020 10:27:09

עולם שלם של דייטים בזמן הקורונה התגלה לנו, מצאנו דרכים חדשות ויצירתיות להיפגש ולהכיר, מעניין מה יהיה בשנת 2021

ההבדל הגדול בין בליינד דייט לבין הכרויות באתרי הכרויות

ההבדל הגדול בין בליינד דייט לבין הכרויות באתרי הכרויות

פורסם בתאריך: 18/10/2021 14:43:49

כיצד כדאי להכיר בני זוג, ומה בכלל ההבדל בין היכרות דרך בליינד דייט והיכרויות דרך אתרי הכרויות? אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בהכל

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר