שאלות היכרות בסיסיות

כל מה שרציתם לדעת, והתביישתם לשאול

מגוון שאלות שכדאי שתכירו שייקלו עליכם בהכרות

יש המון בני אדם, אשר שאלות היכרות בסיסיות באות להם בקלות, בלי כל מאמץ. הדבר נובע מהיכולת שלהם לקרוא את בני הזוג שלהם מתחבטים בנושא מסוים, הסקרנות הטבעית שבהם, כמו גם האינטליגנציה הרגשית המפותחת שלהם. יחד עם זאת, המון אנשים לא שואלים מספיק שאלות ברגע ההיכרות, או לחלופין שהם לא יודעים לשאול אותן באופן אידיאלי. המזל הטוב, שבאמצעות שאלות אלו תשפרו בצורה טבעית את האינטליגנציה הרגשית שלכם, ותוכלו ליצור מערכות יחסים טובות יותר.

האם צריך לשאול שאלות היכרות בסיסיות שהצד שכנגד ייהנה להשיב עליהן?נתחיל מזה שעליכם לחדד את יכולת ההקשבה והאזנה שלכם. עליכם לשאול שאלות היכרות בסיסיות שהצד שכנגד ייהנה באמת להשיב לכם עליהן. דור אחרי דור שבו בני האדם עדיין אינם מקשיבים ברוב קשב לבני הזוג שלהם. הדבר נובע מן העובדה שהם לא שואלים מספיק שאלות על היכרות בסיסיות. אחת התלונות הידועות של מי שחווה המון דייטים, מתבטאת בכך שהם קיוו שישאלו אותם יותר שאלות.

אנשים עוצרים את עצמם מלשאול שאלות ברגעי היכרות משום שהם יכולים להיות, למשל, אגוצנטריים, בעודם משתוקקים להרשים את בני זוגם עם הרעיונות, המחשבות והסיפורים שלהם, ולרגע לא עולה על דעתם שאם הם ישאלו את השאלות הבסיסיות של ההיכרות השיחה תזרום הרבה יותר טוב. יתכן שהדבר נובע אף מאדישות, לא ממש מעניין אותם לשאלות מספיק שאלות, או לחלופין שנראה להם שהתשובות לשאלות שישאלו פשוט יתישו וישעממו אותם. יתכן גם שהם מפחדים לשאול שאלה שלא במקום, מה שיציג אותם כגסי רוח.


האם שאלות היכרות בסיסיות תופסות שתי ציפורים במכה אחת?בהתאם למנעד רב של מחקרים שבוצעו בתחום, מאז שנות השבעים, נמצא כי בני אדם מנהלים דו שיח בדייט על מנת לתפוס שתי ציפורים במכה אחת – להרשים, וללמוד מידע חדש. המחקרים אף גילו, כי כאשר שואלים שאלות היכרות בסיסיות משיגים את שתי המטרות הללו בד בבד. הנחקרים ששאלו יותר שאלות בסיסיות ברגע ההיכרות זכו לשיתוף פעולה פורה ולמדו הרבה יותר על תחומי העניין של הפרטנרים שלהם, לרבות – כאשר הם שאלו על ההעדפה שלהם של פעילויות, כמו למשל – ספורט, קריאה, סדרת טלוויזיה או בישול, הם לא היו צריכים להמשיך ולנחש, ויכלו לקבל תמונת מצב יותר מדויקת על בני הזוג שלהם.

האם כדאי לבחור בדרך של שאלות היכרות בסיסיות שיש להן המשך?


אפשר לומר בוודאות, כי לא כל שאלות היכרות בסיסיות נוצרות באופן שווה. על פי מחקר ספציפי שבוצע בתחום זה, התבלטו ארבע שאלות בסיסיות בהיכרות התחלתית – שאלות שלגמרי מסיטות מהכיוון את נושא השיחה, שאלות מבוא – כמו מה שלומך? שאלות מראה – תשובה וחזרה על שאלה זאת, וכן שאלות המשך, שלמעשה מבקשות עוד אינפורמציה.

חרף העובדה שלכל שאלה מארבעת השאלות הללו יש מקום בניהול שיחה טבעית, ברור כי שאלות ההמשך מאוד עוצמתיות. הדבר נובע מהעובדה שלאורה שאלות שכאלו משדרות לבני הזוג שאתם באמת מקשיבים להם, ולא רק שומעים אותם, מתעניינים בחייהם ומעוניינים לדעת עוד מידע עליהם. בני זוג בפגישה בעצם מקיימים סוג של אינטראקציה, על ידי שאלות המשך, ונותנים הרגשה האחד לשניה שהם בהחלט מכבדים ומאפשרים להם להיכנס למקום חשוב בחיים שלהם.

אחד היתרונות של שאלות ההמשך בא לידי ביטוי בכך שלא צריך ממש לחשוב עליהן, או להתכונן אליהן, והן עשויות להישלף ממכם בצורה טבעית. יש הבדל גדול בין סתם לשמוע לבין להקשיב, ונשים, שניחנות באינטליגנציה רגשית, מבינות את זה, ואי אפשר באמת לעבוד עליהן.
שאלות היכרות בסיסיות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

רומנטיקה

רומנטיקה

פורסם בתאריך: 16/03/2011 18:14:51

כאשר מדברים על רומנטיקה, מדברים על היופי שבאהבה, על הרגעים הקטנים שעושים את הכל לגדול, אז מהי אותה רומנטיקה?

דרכים לארגון מפגש בעידן של ריחוק חברתי

דרכים לארגון מפגש בעידן של ריחוק חברתי

פורסם בתאריך: 08/03/2021 13:22:33

לרגע היה נדמה שאפשר לומר שלום לדייטים ומפגשים, אך במקום זאת נולדו פתרונות יצירתיים למפגשים וירטואליים שאפשרו לפנויים והפנויות לייצר סוג של הכרות ומעיין דייט גם בתקופה זו.

סדנאות לערבי חברה

סדנאות לערבי חברה

פורסם בתאריך: 20/03/2019 14:25:37

אחת מהפעילויות המומלצות לערבי חברה של העובדים הוא סדנה קבוצתית וחווייתית, אבל איזו סדנא כדאי לבחור? הכל במאמר שלפניכן.

קלאב 50

קלאב 50

פורסם בתאריך: 12/05/2010 15:33:54

האהבה פורחת לא רק כשצעירים. אם גם אתם מחפשים אהבה, לא ראשונה או שנייה, אל תהססו למועדון להצטרף ולעשות פשוט כיף.

האהבה שהוא החמיץ

האהבה שהוא החמיץ

פורסם בתאריך: 06/05/2013 10:15:09

כאשר הוא נטש את המערכה הייתי בטוחה כי האהבה נגמרה עבורי. מה קורה אחרי שאהוב נוטש טרם זמנו.

פרטנר חדש

פרטנר חדש

פורסם בתאריך: 07/02/2010 23:55:49

בן או בת הזוג שהיינו כה רגילים אליהם, תקועים לנו בראש כמו שיר מעצבן שלא סובלים. איך מתגברים ומה עושים.

סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר