שאלות היכרות בסיסיות

כל מה שרציתם לדעת, והתביישתם לשאול

מגוון שאלות שכדאי שתכירו שייקלו עליכם בהכרות

יש המון בני אדם, אשר שאלות היכרות בסיסיות באות להם בקלות, בלי כל מאמץ. הדבר נובע מהיכולת שלהם לקרוא את בני הזוג שלהם מתחבטים בנושא מסוים, הסקרנות הטבעית שבהם, כמו גם האינטליגנציה הרגשית המפותחת שלהם. יחד עם זאת, המון אנשים לא שואלים מספיק שאלות ברגע ההיכרות, או לחלופין שהם לא יודעים לשאול אותן באופן אידיאלי. המזל הטוב, שבאמצעות שאלות אלו תשפרו בצורה טבעית את האינטליגנציה הרגשית שלכם, ותוכלו ליצור מערכות יחסים טובות יותר.

האם צריך לשאול שאלות היכרות בסיסיות שהצד שכנגד ייהנה להשיב עליהן?נתחיל מזה שעליכם לחדד את יכולת ההקשבה והאזנה שלכם. עליכם לשאול שאלות היכרות בסיסיות שהצד שכנגד ייהנה באמת להשיב לכם עליהן. דור אחרי דור שבו בני האדם עדיין אינם מקשיבים ברוב קשב לבני הזוג שלהם. הדבר נובע מן העובדה שהם לא שואלים מספיק שאלות על היכרות בסיסיות. אחת התלונות הידועות של מי שחווה המון דייטים, מתבטאת בכך שהם קיוו שישאלו אותם יותר שאלות.

אנשים עוצרים את עצמם מלשאול שאלות ברגעי היכרות משום שהם יכולים להיות, למשל, אגוצנטריים, בעודם משתוקקים להרשים את בני זוגם עם הרעיונות, המחשבות והסיפורים שלהם, ולרגע לא עולה על דעתם שאם הם ישאלו את השאלות הבסיסיות של ההיכרות השיחה תזרום הרבה יותר טוב. יתכן שהדבר נובע אף מאדישות, לא ממש מעניין אותם לשאלות מספיק שאלות, או לחלופין שנראה להם שהתשובות לשאלות שישאלו פשוט יתישו וישעממו אותם. יתכן גם שהם מפחדים לשאול שאלה שלא במקום, מה שיציג אותם כגסי רוח.


האם שאלות היכרות בסיסיות תופסות שתי ציפורים במכה אחת?בהתאם למנעד רב של מחקרים שבוצעו בתחום, מאז שנות השבעים, נמצא כי בני אדם מנהלים דו שיח בדייט על מנת לתפוס שתי ציפורים במכה אחת – להרשים, וללמוד מידע חדש. המחקרים אף גילו, כי כאשר שואלים שאלות היכרות בסיסיות משיגים את שתי המטרות הללו בד בבד. הנחקרים ששאלו יותר שאלות בסיסיות ברגע ההיכרות זכו לשיתוף פעולה פורה ולמדו הרבה יותר על תחומי העניין של הפרטנרים שלהם, לרבות – כאשר הם שאלו על ההעדפה שלהם של פעילויות, כמו למשל – ספורט, קריאה, סדרת טלוויזיה או בישול, הם לא היו צריכים להמשיך ולנחש, ויכלו לקבל תמונת מצב יותר מדויקת על בני הזוג שלהם.

האם כדאי לבחור בדרך של שאלות היכרות בסיסיות שיש להן המשך?


אפשר לומר בוודאות, כי לא כל שאלות היכרות בסיסיות נוצרות באופן שווה. על פי מחקר ספציפי שבוצע בתחום זה, התבלטו ארבע שאלות בסיסיות בהיכרות התחלתית – שאלות שלגמרי מסיטות מהכיוון את נושא השיחה, שאלות מבוא – כמו מה שלומך? שאלות מראה – תשובה וחזרה על שאלה זאת, וכן שאלות המשך, שלמעשה מבקשות עוד אינפורמציה.

חרף העובדה שלכל שאלה מארבעת השאלות הללו יש מקום בניהול שיחה טבעית, ברור כי שאלות ההמשך מאוד עוצמתיות. הדבר נובע מהעובדה שלאורה שאלות שכאלו משדרות לבני הזוג שאתם באמת מקשיבים להם, ולא רק שומעים אותם, מתעניינים בחייהם ומעוניינים לדעת עוד מידע עליהם. בני זוג בפגישה בעצם מקיימים סוג של אינטראקציה, על ידי שאלות המשך, ונותנים הרגשה האחד לשניה שהם בהחלט מכבדים ומאפשרים להם להיכנס למקום חשוב בחיים שלהם.

אחד היתרונות של שאלות ההמשך בא לידי ביטוי בכך שלא צריך ממש לחשוב עליהן, או להתכונן אליהן, והן עשויות להישלף ממכם בצורה טבעית. יש הבדל גדול בין סתם לשמוע לבין להקשיב, ונשים, שניחנות באינטליגנציה רגשית, מבינות את זה, ואי אפשר באמת לעבוד עליהן.
שאלות היכרות בסיסיות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

בניית זוגיות יציבה ובריאה

בניית זוגיות יציבה ובריאה

פורסם בתאריך: 09/01/2011 12:35:44

זוגיות בריאה היא זוגיות של קבלה והדדיות, אכפתיות ורגישות, חופש ורומנטיות - איך עושים את זה נכון ובונים זוגיות יציבה?

טיפים להצלחה באתרי הכרויות

טיפים להצלחה באתרי הכרויות

פורסם בתאריך: 25/10/2021 11:09:01

נרשמנו לאתר היכרויות - איך ממשיכים עכשיו? במדריך זה ננסה לתת לכם מספר טיפים לגבי הצלחה באתר היכרויות.

איך להתנהג בדייט ראשון

איך להתנהג בדייט ראשון

פורסם בתאריך: 25/04/2022 11:20:55

דייט ראשון אף פעם אינו פשוט. הוא מהול בהתרגשות, ובמריטת עצבים, לגמרי. נשאלת השאלה הרת הגורל - איך להתנהג בדייט ראשון?

הפרפרים והריגושים

הפרפרים והריגושים

פורסם בתאריך: 29/07/2012 16:57:34

הפרפרים והריגושים שמופיעים בתחילתו של קשר מבשרים לנו על בואה של האהבה. כיצד ניתן להבחין אם מדובר בתחילתה של אהבה?

מזל בתולה (23 באוג – 22 בספ)

מזל בתולה (23 באוג – 22 בספ)

פורסם בתאריך: 14/11/2009 06:55:36

הבתולה חלק ממזלות האדמה. היא פרפקציוניסטית, מחושבת ומסודרת. איך היא מסתדרת עם כל שאר המזלות?

האם לבחור בה או לא?

האם לבחור בה או לא?

פורסם בתאריך: 14/10/2012 14:38:53

בהתחלה היא לא ממש נראית לך אבל יש משהו בה שמשאיר אותך לנסות, אז עולה השאלה מה עושים?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר