שכחת סיסמא?
 

רבים אבל בכל זאת אוהבים

רבים אבל בכל זאת אוהבים - 02/12/2009 21:42:50
הגב על מאמר זה
ריב הוא חלק בלתי נמנע ממערכת זוגית טובה ובריאה. כיצד להשאיר אותו כזה? מספר טיפים לריבים בריאים יותר.
רבים אבל בכל זאת אוהביםכמה פעמים התחלתם לריב והגעתם למצב של כעס האחד על השניה עד שהפסקתם לדבר? וכמה פעמים מתוך זה חשבתם והגעתם למסקנה שהריב לא משנה כלל את הרגשתם כלפי בת זוגתכם ושהינכם עדיין אוהבים מאוד האחד את השניה?

ריבי היום יום אינם סיבה מוצדקת (ויחידה) לפרידה. הנה כמה טיפים של מה כדאי ומה אסור לעשות בעת ויכוח עם בן/בת זוגכם/זוגתכם.

עשה:
*נסו להבין את הפרטנר/ית שלכם ואת עמדתו/ה בויכוח. אל תתקבעו בעמדה שלכם ולא תסכימו לוותר או להתפשר. כל הרעיון בזוגיות = שיתופיות. גם אם אתם משוכנעים שאתם צודקים, הקשיבו לבן הזוג ושימעו את עמדתו בנושא. אולי הוא יראה לכם צורת הסתכלות שלא חשבתם עליה.

*זיכרו שאתם אוהבים ולמרות שאתם באמצע ויכוח תוכלו לומר דברי חיבה ולנסח משפט בצורה נעימה.

*כשאתם רוצים להישמע אל תגבירו את טון הדיבור, אלא הסבו את תשומת לב בן/בת הזוג אל כוונתכם. לדוגמא (הכוללת את שני הסעיפים האחרונים): "אבל יפה שלי, נסי/ה להבין אותי כשאני אומר/ת.."


אל תעשה:
*בעת ויכוח על נושא מסויים, לעולם אל תעלו ותפתחו נושא נוסף שכבר סגרתם בעבר. הרעיון בלריב/להתווכח על נושא מסויים ואחר כך לסגור אותו הוא שהוא לא יעלה שוב בריב/ויכוח אחר בתור תוסף.

*שמירה על שפה נאותה. בעת ויכוח יכולים להיאמר משפטים פוגעים ומעליבים. המנעו מכך. חישבו פעמיים לפני כל משפט שאתם מטיחים בבן/בת הזוג ודברו בשפה נאותה מבלי לרדת לרמה של צעקות וקללות. ובלי לערב הורים. זיכרו, עם תקשורת טובה ניתן לפתור את הויכוח בצורה טובה יותר שלא תשאיר אחריה פגיעות.

*אל תריבו בנוכחות אנשים אחרים ואל תשאלו לדעתם באמצע ויכוח. כמו שאימי תמיד היתה אומרת "את הכביסה המלוכלכת משאירים בבית". לא כולם צריכים לדעת ולהתערב בויכוח בין אוהבים.


כל בני הזוג רבים. זה בלתי נמנע ודווקא הגיוני עקב העובדה שלמרות המערכת הזוגית אנו עדיין בני אדם שונים. אמצו את הטיפים למען ויכוחים טובים יותר. וזיכרו, אתם אוהבים – לא יריבים!

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • ט"ו באב - מה מיוחד ביום הזה בעצם? מה לעשות ואיך לחגוג. הכל בכתבה הבאה שלפניכם.
  • אימון לזוגיות - תמיד, יש את הדבר הזה, שמושך אחורה. איך נפרדים מהכוחות המעכבים ומתחברים לכוחות המקדמים.
  • איך להתחיל עם בחורה? - בכדי להסב את תשומת ליבה ולהבדיל את עצמו לטובה מבין כל שאר הגברים, מה כדאי לרשום לה? ומה עדיף שלא?
  • איך לשמור על זוגיות מוצלחת? - לא קל למצוא את אהבת חייכם ויותר מזה – לא קל לשמור עליה! כמה טיפים לשמירה על זוגיות מוצלחת.
  • סיפור הכרויות - דפנה ורוחניק מצאו אהבה באמצעות רשת חברתית שהתעצמה וגדלה. בואו לשמוע כאן את הסיפור המלא.
  • מזל דגים (20 בפב – 20 במרץ) - האחרונים בגלגל המזלות – בני מזל דגים. משויכים למזלות המים ומתקשים להגיע להחלטות. מזל רגיש מאוד וביישן.


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©