קמצנות בקשר

קמצנות במערכת היחסים.

נושא הקמצנות הינו מורכב במיוחד והתפיסה של אנשים אותו תלויה מאוד בהשקפת עולמם. דבר שנתפס כקמצנות מצד אדם אחד יכול להיתפס כהתנהגות חסכונית מצד אדם שני. גם ההפך, התנהגות שאינה קמצנית יכולה להתפרש כפזרנות יתר בעיני אנשים מסוימים. למרות זאת, ניתן לשים בערך קו בממוצע ולהגיד מה נחשב באופן כללי כהתנהגות קמצנית בחברה שלנו. מהתנהגות שכזו עדיף להימנע מכיוון שהיא גורמת לאדם להצטייר בצורה לא חיובית, בלשון המעטה. אז מהי התנהגות קמצנית? איך מתמודדים איתה? ומה עושים כאשר זה פשוט לא מסתדר?

מה היא קמצנות?

כשאני מסתכל באופן רחב על הדעה כללית של אנשים, קמצנות מתרחשת כאשר רמת החסכוניות של אדם פוגמת בהנאתו מהחיים. אנחנו עובדים כל-כך קשה בשביל הכסף שלנו ואני מאמין שבילויים, חוגים וטיולים צריכים להיתפס כחלק בלתי נפרד מחיינו. אין ספק כי יש תקופות קשות (לעיתים ארוכות מאוד) שבהם צריך להדק את החגורה ולחיות בצניעות. לכן, דווקא בתקופות בהן ניתן קצת ´לשחרר´ וליהנות מהחיים, לא צריך לחשוב על כל גרוש שיוצא מהכיס.
דוגמא קצרה – אדם שעובד במשרה מכובדת יוצא עם בת זוגתו למסעדה. הוא מתמקד במחיר של כל מנה ושיקוליו אינם נובעים מהנאתו הקולינארית אלא מהתחשבות יתרה במחיר המנות. לא ברור מה הקטע, הרי כבר יצאת למסעדה, למה לא ליהנות קצת? תזמין לך ולבת זוגתך מנות שאתם אוהבים, אפילו אם הן אולי יקרות יחסית למקום אחר.

איך מתמודדים עם קמצנות בזוגיות?

התמודדות עם קמצנות בזוגיות דומה להתמודדות שלנו עם תכונות שליליות אחרות של בני זוגנו. מגלים את הבעיה, מעלים את הנושא בכדי לראות מה דעתם של בני הזוג בנושא (יכול להיות שהם לא מודעים לבעיה) ומנסים לפתור או לפחות למתן אותה.
במקרה של קמצנות נסו לפנות לבני זוגכם בהסברים הגיוניים. כמובן שמדובר בהסברים שיהיו הגיוניים עבורכם. נסו להבין מהיכן נובעת התכונה הזו, על אילו הנחות היא מבוססת ומשם תעבדו על פתרון הנושא במשותף.

ואולי קמצן נשאר קמצן.

יש תכונות אופי שפשוט אי-אפשר לשנות. במידה ונתקלתם במצב שבו בני זוגכם סובלים מקמצנות שפוגעת גם בכם ואינכם מצליחים לשנות או למתן אותה אזי הגיע הזמן לעשות חושבים לגבי המשך הקשר.
אני לא מסכים עם כאלו שטוענים שקמצנות זו לא בעיה רצינית. מניסיוני, ראיתי זוגות רבים שנפרדו בגלל הנושא הזה. אבל, הפרידה התרחשה רק לאחר זמן רב שבו הצד השני חשב כי יוכל להתמודד עם הבעיה ולספוג את הכעס.
במידה וקיימות לצד השני תכונות אופי שליליות שפשוט אינכם מסוגלים להתמודד עימן, אין מה לבזבז את הזמן.

קמצנות בקשר היא בעיה. כמו כל בעיה זוגית יש למצוא לה פתרון במשותף. איך אתם הייתם מתמודדים עם בני זוג קמצנים?

קמצנות בקשר

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

איך להתחיל עם גבר

איך להתחיל עם גבר

פורסם בתאריך: 01/11/2010 20:52:39

רוצה אותו ולא יודעת איך? מתביישת לפתוח איתו בשיחה? טיפ ממני אלייך - איך אני מתחילה עם גבר ונשארת בחיים.

אהבה בפסח וחג החירות

אהבה בפסח וחג החירות

פורסם בתאריך: 10/03/2013 16:50:16

מה אומרת לכם המילה אהבה? האם החירות של חג הפסח מסמלת את החופש? נסתרות דרכי האהבה.

אהבה או כסף?

אהבה או כסף?

פורסם בתאריך: 16/02/2011 12:58:24

נראה כי המילים כסף ואהבה תמיד היו קשורות האחת לשנייה בדרך כלשהי, למרות שלא לגמרי מובן למה.

לדבר על אהבה

לדבר על אהבה

פורסם בתאריך: 19/06/2014 10:02:25

המון אנשים מסרבים לדבר על אהבה, לשם שינוי, יש אנשים שלא מסרבים והם אפילו אומרים זאת בכל רם. מה מונע מלא מעט אנשים לדבר על רגש?

מזל עקרב (24 באוק – 21 בנוב)

מזל עקרב (24 באוק – 21 בנוב)

פורסם בתאריך: 17/11/2009 18:48:38

העקרב שייך למשפחת מזלות המים. ניחן באינטואיציה ורגישות גבוהות אך גם במופנמות. וכן, נראה קשוח כלפי חוץ.

אהבה בעבר, בהווה ובעתיד

אהבה בעבר, בהווה ובעתיד

פורסם בתאריך: 08/04/2013 13:56:20

מה קורה לאחר שאתם יוצאים עם מישהו וההרגל תופס את מקומו של הריגוש? האם זו באמת אהבה?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר