קשר חדש

עשה ואל תעשה בקשר חדש

על מה צריך להקפיד ועל מה לוותר? הכל במדריך שלפניכם

מכשול ראשוני וחשוב שרוב הזוגות נקלעים אליו בשלב ההתחלתי של הקשר הוא הניסיון לשנות את אופיו של בן זוגכם. עליכם להבין, כי בן זוגכם הוא האדם בו התאהבתם. עם זאת, אין ספק כי בני הזוג רשאים לנסות ולכוון את אחד הצדדים להבין אותם ולנסות למצוא את "קו המשווה" או דרך המוצא אשר תהיה מקובלת על שני הצדדים. חשוב מאוד לזכור כי קשר חדש אשר מתחיל בהפעלת סנקציות והצבות תנאים לא יצמח להיות קשר בריא, ישנם מספיק מקרים בהם הצד השני הבין כי עליו להשתנות במהרה על מנת לרצות את אהבת חייו. כל ניסיון שינוי המלווה באיומים יוביל לרוב להתנגדות טבעית של בן הזוג אותו מנסים לשנות. זכרו שכל אחד מאיתנו הוא בן אדם עצמאי, בעל זווית ראיה שונה על העולם בכלל ועל התנהלות זוגית בפרט.

כשזה נוגע לקשר חדש, עליכם להקדיש תשומת לב רחבה בכל הקשור להגשמת ציפיותיו של בן הזוג קודם כל מעצמו ולאחר מכן מכם כזוג. אחת הטעויות הנפוצות, בעיקר בקשרים חדשים, היא שכל צד מצפה מבן הזוג השני שיכיר אותו באופן אוטומטי. טעות זו מצביעה על חוסר בתקשורת ישירה תקינה ונפוצה בעיקר אצל אנשים ביישנים או זוגות צעירים ללא ניסיון. טיפ קטן - הקדישו זמן לברר מהם התחביבים של בן זוגכם, מהו האוכל המועדף עליו וכדומה על מנת להכיר אותו בצורה טובה ואינטימית יותר.

מרכיב נוסף שיש לתת עליו דגש בבניית קשר חדש מתייחס להפניית הביקורת כלפי בן הזוג. עלינו להבין כי מטבעם, ישנם אנשים שפשוט לא סובלים ביקורת. בנוסף לכך, בן הזוג שלכם מצפה לקבל מכם דווקא גילוי אמפטיה והבנה, יותר מאשר ביקורת. הפניית הביקורת בצורה רכה ולא מאיימת מביעה רצון אמיתי להגיע להבנה אשר תוביל לבניית קשר אמין ואיכותי עם בן הזוג שלכם.

שלב עיקרי בכל קשר התחלתי הוא הכרת בן זוגכם לסביבתכם הקרובה אליכם, דהיינו חבריכם ובני משפחתכם. יש לזכור כי בראש סדר העדיפויות יעמוד תמיד בן הזוג. זוגות רבים הגיעו לנקודת משבר זוגית, מפני שהסכימו לתת לסביבתם להיכנס לתוך הקשר החדש במידה רבה מדי.

חשוב לדעת כי איכות חיינו הגבוהה הביאה עימה יתרונות רבים לתחום הזוגיות, אך גם חסרון אחד מובהק המתבטא בתחום הכספי. הוצאה מופרזת של בן הזוג או דווקא קמצנות של בן הזוג השני הם נושאים שעולים במספר רב של ויכוחים בקרב זוגות צעירים. בעניין זה, זכרו... תקשורת נכונה ותכנון כספי משותף יכולים למנוע חיכוכים בכל הקשור לתחום הכספי.

עצות נוספות לבנייתו של קשר חדש? נשמח לשמוע...

קשר חדש

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

טיפים להצלחה באתרי הכרויות

טיפים להצלחה באתרי הכרויות

פורסם בתאריך: 02/09/2009 22:31:09

נרשמנו לאתר היכרויות – איך ממשיכים עכשיו? במדריך זה ננסה לתת לכם מספר טיפים לגבי הצלחה באתר היכרויות.

איך לשמר זוגיות לאורך זמן

איך לשמר זוגיות לאורך זמן

פורסם בתאריך: 13/09/2021 15:12:48

בין אם מדובר בזוגיות קצרה או שמדובר בזוגיות ממוסדת. אז איך משמרים זוגיות לאורך זמן?

איך מתמודדים עם קמצנות

איך מתמודדים עם קמצנות

פורסם בתאריך: 14/06/2021 15:49:06

קמצנות יכולה לנבוע מחינוך של שנים, מתרבות וגורמים נוספים. ולכן זה אומר שלא קל לשנות זאת בין רגע. מה שכן – ניתן בהחלט להגיע לעמק השווה בזוגיות בנושא הזה.

שדכן

שדכן

פורסם בתאריך: 22/08/2011 11:01:18

מהו שדכן ומה תפקידו? שירות טוב למי שמחפש זוגיות, חיים משותפים והקמת משפחה ואין לו את ידע במחשבים.

חמש דרכים לשבור את הקרח

חמש דרכים לשבור את הקרח

פורסם בתאריך: 15/02/2017 12:44:57

זו הפעם הראשונה שלכם באתר הכרויות? מחפשים רומן לא מחייב או קשר קצר במיוחד אך חוששים לקפוץ למים? אפשר להבין אתכם. ההכרות הראשונית בקשר מהסוג הזה עלולה להיות מביכה למדי, קשה לדעת מה לומר או איך להתנהג, בעיקר מכיוון שמדובר בקשר שונה בתכלית ממה שאנחנו מכירים בדרך כלל, קשר המוביל לזוגיות.

מפגשים מהסוג הנשי

מפגשים מהסוג הנשי

פורסם בתאריך: 09/03/2010 17:26:49

בחור פוגש בחורה, בחור מתאהב בבחורה, מאבד את עצמו לדעת... אך עדיין בחורה היא דבר חיובי שאי אפשר בלעדיה!

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר