קשר חדש

עשה ואל תעשה בקשר חדש

על מה צריך להקפיד ועל מה לוותר? הכל במדריך שלפניכם

מכשול ראשוני וחשוב שרוב הזוגות נקלעים אליו בשלב ההתחלתי של הקשר הוא הניסיון לשנות את אופיו של בן זוגכם. עליכם להבין, כי בן זוגכם הוא האדם בו התאהבתם. עם זאת, אין ספק כי בני הזוג רשאים לנסות ולכוון את אחד הצדדים להבין אותם ולנסות למצוא את "קו המשווה" או דרך המוצא אשר תהיה מקובלת על שני הצדדים. חשוב מאוד לזכור כי קשר חדש אשר מתחיל בהפעלת סנקציות והצבות תנאים לא יצמח להיות קשר בריא, ישנם מספיק מקרים בהם הצד השני הבין כי עליו להשתנות במהרה על מנת לרצות את אהבת חייו. כל ניסיון שינוי המלווה באיומים יוביל לרוב להתנגדות טבעית של בן הזוג אותו מנסים לשנות. זכרו שכל אחד מאיתנו הוא בן אדם עצמאי, בעל זווית ראיה שונה על העולם בכלל ועל התנהלות זוגית בפרט.

כשזה נוגע לקשר חדש, עליכם להקדיש תשומת לב רחבה בכל הקשור להגשמת ציפיותיו של בן הזוג קודם כל מעצמו ולאחר מכן מכם כזוג. אחת הטעויות הנפוצות, בעיקר בקשרים חדשים, היא שכל צד מצפה מבן הזוג השני שיכיר אותו באופן אוטומטי. טעות זו מצביעה על חוסר בתקשורת ישירה תקינה ונפוצה בעיקר אצל אנשים ביישנים או זוגות צעירים ללא ניסיון. טיפ קטן - הקדישו זמן לברר מהם התחביבים של בן זוגכם, מהו האוכל המועדף עליו וכדומה על מנת להכיר אותו בצורה טובה ואינטימית יותר.

מרכיב נוסף שיש לתת עליו דגש בבניית קשר חדש מתייחס להפניית הביקורת כלפי בן הזוג. עלינו להבין כי מטבעם, ישנם אנשים שפשוט לא סובלים ביקורת. בנוסף לכך, בן הזוג שלכם מצפה לקבל מכם דווקא גילוי אמפטיה והבנה, יותר מאשר ביקורת. הפניית הביקורת בצורה רכה ולא מאיימת מביעה רצון אמיתי להגיע להבנה אשר תוביל לבניית קשר אמין ואיכותי עם בן הזוג שלכם.

שלב עיקרי בכל קשר התחלתי הוא הכרת בן זוגכם לסביבתכם הקרובה אליכם, דהיינו חבריכם ובני משפחתכם. יש לזכור כי בראש סדר העדיפויות יעמוד תמיד בן הזוג. זוגות רבים הגיעו לנקודת משבר זוגית, מפני שהסכימו לתת לסביבתם להיכנס לתוך הקשר החדש במידה רבה מדי.

חשוב לדעת כי איכות חיינו הגבוהה הביאה עימה יתרונות רבים לתחום הזוגיות, אך גם חסרון אחד מובהק המתבטא בתחום הכספי. הוצאה מופרזת של בן הזוג או דווקא קמצנות של בן הזוג השני הם נושאים שעולים במספר רב של ויכוחים בקרב זוגות צעירים. בעניין זה, זכרו... תקשורת נכונה ותכנון כספי משותף יכולים למנוע חיכוכים בכל הקשור לתחום הכספי.

עצות נוספות לבנייתו של קשר חדש? נשמח לשמוע...

קשר חדש

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

שדכן

שדכן

פורסם בתאריך: 22/08/2011 11:01:18

מהו שדכן ומה תפקידו? שירות טוב למי שמחפש זוגיות, חיים משותפים והקמת משפחה ואין לו את ידע במחשבים.

להכיר אונליין

להכיר אונליין

פורסם בתאריך: 29/11/2021 14:45:46

מי לא שמע עדיין על המהפכה בשירותי ההיכרויות? בואו ותכירו תחום המתפתח בצעדי ענק.

האם כדאי לחזור אחרי פרידה

האם כדאי לחזור אחרי פרידה

פורסם בתאריך: 05/03/2012 10:55:45

בפרידה, נראה שזהו, נגמר הקשר לתמיד. אבל פעמים רבות יש אפשרות לתת לקשר עוד צ´אנס.האם כדאי לחזור אחרי פרידה?

אהבה בשבועות

אהבה בשבועות

פורסם בתאריך: 17/05/2010 09:00:12

חג השבועות הוא הרבה יותר מחג של גבינות וביכורי קציר חיטים, זהו למעשה מועד שבו אנו חוגגים את האוניברסאליות של האהבה!

מזל מאזניים (23 בספ – 22 באוק)

מזל מאזניים (23 בספ – 22 באוק)

פורסם בתאריך: 14/11/2009 07:07:35

בני מזל מאזניים משתייכים למזלות האוויר. עדינים ונאים, אוהבי יופי ולעיתים מפונקים. מסתדרים טוב עם רוב המזלות.

אהבה היא סוג של פחד

אהבה היא סוג של פחד

פורסם בתאריך: 24/07/2013 12:11:44

אם לאהוב זה בלב מלא ולא בחצי. באשר לאהבה, היא לא תתפשר אלא על החיפוש האמת שעליו נדבר.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר