קשר חדש

עשה ואל תעשה בקשר חדש

על מה צריך להקפיד ועל מה לוותר? הכל במדריך שלפניכם

מכשול ראשוני וחשוב שרוב הזוגות נקלעים אליו בשלב ההתחלתי של הקשר הוא הניסיון לשנות את אופיו של בן זוגכם. עליכם להבין, כי בן זוגכם הוא האדם בו התאהבתם. עם זאת, אין ספק כי בני הזוג רשאים לנסות ולכוון את אחד הצדדים להבין אותם ולנסות למצוא את "קו המשווה" או דרך המוצא אשר תהיה מקובלת על שני הצדדים. חשוב מאוד לזכור כי קשר חדש אשר מתחיל בהפעלת סנקציות והצבות תנאים לא יצמח להיות קשר בריא, ישנם מספיק מקרים בהם הצד השני הבין כי עליו להשתנות במהרה על מנת לרצות את אהבת חייו. כל ניסיון שינוי המלווה באיומים יוביל לרוב להתנגדות טבעית של בן הזוג אותו מנסים לשנות. זכרו שכל אחד מאיתנו הוא בן אדם עצמאי, בעל זווית ראיה שונה על העולם בכלל ועל התנהלות זוגית בפרט.

כשזה נוגע לקשר חדש, עליכם להקדיש תשומת לב רחבה בכל הקשור להגשמת ציפיותיו של בן הזוג קודם כל מעצמו ולאחר מכן מכם כזוג. אחת הטעויות הנפוצות, בעיקר בקשרים חדשים, היא שכל צד מצפה מבן הזוג השני שיכיר אותו באופן אוטומטי. טעות זו מצביעה על חוסר בתקשורת ישירה תקינה ונפוצה בעיקר אצל אנשים ביישנים או זוגות צעירים ללא ניסיון. טיפ קטן - הקדישו זמן לברר מהם התחביבים של בן זוגכם, מהו האוכל המועדף עליו וכדומה על מנת להכיר אותו בצורה טובה ואינטימית יותר.

מרכיב נוסף שיש לתת עליו דגש בבניית קשר חדש מתייחס להפניית הביקורת כלפי בן הזוג. עלינו להבין כי מטבעם, ישנם אנשים שפשוט לא סובלים ביקורת. בנוסף לכך, בן הזוג שלכם מצפה לקבל מכם דווקא גילוי אמפטיה והבנה, יותר מאשר ביקורת. הפניית הביקורת בצורה רכה ולא מאיימת מביעה רצון אמיתי להגיע להבנה אשר תוביל לבניית קשר אמין ואיכותי עם בן הזוג שלכם.

שלב עיקרי בכל קשר התחלתי הוא הכרת בן זוגכם לסביבתכם הקרובה אליכם, דהיינו חבריכם ובני משפחתכם. יש לזכור כי בראש סדר העדיפויות יעמוד תמיד בן הזוג. זוגות רבים הגיעו לנקודת משבר זוגית, מפני שהסכימו לתת לסביבתם להיכנס לתוך הקשר החדש במידה רבה מדי.

חשוב לדעת כי איכות חיינו הגבוהה הביאה עימה יתרונות רבים לתחום הזוגיות, אך גם חסרון אחד מובהק המתבטא בתחום הכספי. הוצאה מופרזת של בן הזוג או דווקא קמצנות של בן הזוג השני הם נושאים שעולים במספר רב של ויכוחים בקרב זוגות צעירים. בעניין זה, זכרו... תקשורת נכונה ותכנון כספי משותף יכולים למנוע חיכוכים בכל הקשור לתחום הכספי.

עצות נוספות לבנייתו של קשר חדש? נשמח לשמוע...

קשר חדש

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

לדבר על אהבה

לדבר על אהבה

פורסם בתאריך: 19/06/2014 10:02:25

המון אנשים מסרבים לדבר על אהבה, לשם שינוי, יש אנשים שלא מסרבים והם אפילו אומרים זאת בכל רם. מה מונע מלא מעט אנשים לדבר על רגש?

הטוב, הרע והמכוער – מה נשים רוצות לעזאזל?

הטוב, הרע והמכוער – מה נשים רוצות לעזאזל?

פורסם בתאריך: 10/11/2014 13:31:56

והפעם הגברים על הגריל. מי ינצח? הטוב? הרע או המכוער? חמש שנים עונות על שאלות שתמיד רצינו לשאול.

התאמה זוגית נומרולוגית

התאמה זוגית נומרולוגית

פורסם בתאריך: 09/03/2011 09:57:43

אתם יוצאים לדייט ומגלים שהבחורה הפעם אכן מתאימה לכם. חשבתם למה יש התאמה זוגית? ולמה דווקא עם שירה ולא עם דפנה?

משחקים באהבה

משחקים באהבה

פורסם בתאריך: 10/07/2011 12:46:21

משחקים באהבה הם חלק מרכזי בחיי האהבה של זוגות רבים, אבל איך זה באמת מתבטא בזוגיות שלהם?

להתחיל עם בחורה ברחוב

להתחיל עם בחורה ברחוב

פורסם בתאריך: 08/05/2011 16:53:07

ישנן דרכים רבות להתחיל עם בחורה, אך אחת הדרכים המדליקות ביותר היא להתחיל עם בחורה ברחוב. איך עושים את זה נכון?

כיצד להניח את האקס בצד

כיצד להניח את האקס בצד

פורסם בתאריך: 29/02/2016 12:55:34

איך בעצם מניחים את האקס בעבר וממשיכים הלאה אולי לעבר הכרויות חדשות או תקופות חדשות מבלי להיזכר בזכרונות רעים.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר