קשר חדש

עשה ואל תעשה בקשר חדש

על מה צריך להקפיד ועל מה לוותר? הכל במדריך שלפניכם

מכשול ראשוני וחשוב שרוב הזוגות נקלעים אליו בשלב ההתחלתי של הקשר הוא הניסיון לשנות את אופיו של בן זוגכם. עליכם להבין, כי בן זוגכם הוא האדם בו התאהבתם. עם זאת, אין ספק כי בני הזוג רשאים לנסות ולכוון את אחד הצדדים להבין אותם ולנסות למצוא את "קו המשווה" או דרך המוצא אשר תהיה מקובלת על שני הצדדים. חשוב מאוד לזכור כי קשר חדש אשר מתחיל בהפעלת סנקציות והצבות תנאים לא יצמח להיות קשר בריא, ישנם מספיק מקרים בהם הצד השני הבין כי עליו להשתנות במהרה על מנת לרצות את אהבת חייו. כל ניסיון שינוי המלווה באיומים יוביל לרוב להתנגדות טבעית של בן הזוג אותו מנסים לשנות. זכרו שכל אחד מאיתנו הוא בן אדם עצמאי, בעל זווית ראיה שונה על העולם בכלל ועל התנהלות זוגית בפרט.

כשזה נוגע לקשר חדש, עליכם להקדיש תשומת לב רחבה בכל הקשור להגשמת ציפיותיו של בן הזוג קודם כל מעצמו ולאחר מכן מכם כזוג. אחת הטעויות הנפוצות, בעיקר בקשרים חדשים, היא שכל צד מצפה מבן הזוג השני שיכיר אותו באופן אוטומטי. טעות זו מצביעה על חוסר בתקשורת ישירה תקינה ונפוצה בעיקר אצל אנשים ביישנים או זוגות צעירים ללא ניסיון. טיפ קטן - הקדישו זמן לברר מהם התחביבים של בן זוגכם, מהו האוכל המועדף עליו וכדומה על מנת להכיר אותו בצורה טובה ואינטימית יותר.

מרכיב נוסף שיש לתת עליו דגש בבניית קשר חדש מתייחס להפניית הביקורת כלפי בן הזוג. עלינו להבין כי מטבעם, ישנם אנשים שפשוט לא סובלים ביקורת. בנוסף לכך, בן הזוג שלכם מצפה לקבל מכם דווקא גילוי אמפטיה והבנה, יותר מאשר ביקורת. הפניית הביקורת בצורה רכה ולא מאיימת מביעה רצון אמיתי להגיע להבנה אשר תוביל לבניית קשר אמין ואיכותי עם בן הזוג שלכם.

שלב עיקרי בכל קשר התחלתי הוא הכרת בן זוגכם לסביבתכם הקרובה אליכם, דהיינו חבריכם ובני משפחתכם. יש לזכור כי בראש סדר העדיפויות יעמוד תמיד בן הזוג. זוגות רבים הגיעו לנקודת משבר זוגית, מפני שהסכימו לתת לסביבתם להיכנס לתוך הקשר החדש במידה רבה מדי.

חשוב לדעת כי איכות חיינו הגבוהה הביאה עימה יתרונות רבים לתחום הזוגיות, אך גם חסרון אחד מובהק המתבטא בתחום הכספי. הוצאה מופרזת של בן הזוג או דווקא קמצנות של בן הזוג השני הם נושאים שעולים במספר רב של ויכוחים בקרב זוגות צעירים. בעניין זה, זכרו... תקשורת נכונה ותכנון כספי משותף יכולים למנוע חיכוכים בכל הקשור לתחום הכספי.

עצות נוספות לבנייתו של קשר חדש? נשמח לשמוע...

קשר חדש

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

כל הדרכים ליהנות ולהישאר ידידים

כל הדרכים ליהנות ולהישאר ידידים

פורסם בתאריך: 15/02/2017 12:48:01

הכרתם מישהו חדש באתר הכרויות? סביר להניח שאין לכם עניין להתחיל קשר עמוק כמובן אלא לשמור על סטטוס מיוחד בו פשוט עושים חיים, מבלים יחד, נהנים ונעלמים מתי שרק מתחשק. אך עם הזמן נוצרת סוג של חברות, כיצד מצליחים לשמור על ההנאה והבילוי מבלי להתחיל בסאגת חשבונות שמחסלת את הידידות?

אהבה - איתה ובלעדיה

אהבה - איתה ובלעדיה

פורסם בתאריך: 26/01/2011 10:00:06

אהבה זה סוג של הימור. לא רוצה להמר? תמשיך להישאר לבד בלילות החורף הקרים - בלי שותפה לחיבוק, לסרט ולשוקו חם.

חג הפסחא הנוצרי

חג הפסחא הנוצרי

פורסם בתאריך: 04/04/2010 23:18:11

חג הפסחא הנוצרי והקשר שלו לחג הפסח ולמצוות פרו ורבו.

טיפים להצלחה באתרי הכרויות

טיפים להצלחה באתרי הכרויות

פורסם בתאריך: 02/09/2009 22:31:09

נרשמנו לאתר היכרויות – איך ממשיכים עכשיו? במדריך זה ננסה לתת לכם מספר טיפים לגבי הצלחה באתר היכרויות.

אתר היכרויות - שווה את הכסף

אתר היכרויות - שווה את הכסף

פורסם בתאריך: 14/11/2010 23:16:40

ההתייחסות שלנו לכסף לפעמים מצחיקה ולא הגיונית. למה? במאמר הזה נסביר לכם בדיוק למה.

איך להכיר אנשים חדשים

איך להכיר אנשים חדשים

פורסם בתאריך: 14/05/2013 13:28:34

תמיד תהיתם כיצד אחרים פוגשים אנשים חדשים כל כך בקלות? בואו לגלות איך גם אתם יכולים לעשות זאת

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר