עוברים לגור יחד

מעבר משותף

בעבר, מעבר לגור במשותף עם בני הזוג היה בלתי-נפרד מטקס החתונה. אנשים לא היו ´סתם ככה´ עוברים לגור ביחד. מעבר למגורים משותפים טמן בחובו התחייבות ממשית ביותר לנאמנות ולכוונה להמשכיות של מערכת היחסים הזו עד לשלב הגבוה ביותר של נאמנות עד סוף החיים וילדים. בזמנינו המודרניים העניין מתנהל בצורה קצת שונה. מעבר למגורים משותפים הינו צעד נוסף בתהליך התבססותה של מערכת היחסים. בעבור רובנו מדובר בצעד משמעותי, אבל לא תמיד.

מתי מגיעה ההצעה למגורים משותפים?

סביר להניח כי ההצעה למגורים משותפים תגיע לאחר תקופת זוגיות ארוכה יחסית. למה יחסית? מכיוון שזה תלוי בפרספקטיבה של שני בני הזוג. ישנם זוגות שעבורם זוגיות של שנתיים הינה קצרה מידי מכדי להיכנס להתחייבות של דירה וכדומה ואילו יש זוגות שעבורם אפילו חודש מספיק בכדי להחליט שאפשר לגור יחדיו.
תנאי נוסף להצעה הינו בדרך-כלל הגיל של בני הזוג והשלב בו הם נמצאים בחייהם. העניין הזה לא עובד בכיוון אחד ויכול להיות שבגיל 24 אחרי היכרות של שנה בערך כבר יעלה הצורך לגור ביחד עקב תהליכים שונים שעוברים בחיי בני הזוג. לעומת זאת, יכול להיות מצב של קשר בין שני גרושים שלא ממהרים למגורים משותפים גם לאחר קשר ארוך יחסית.

מתי אפשר לדעת שבשלים לגור ביחד?

לכאורה נדמה כי השאלה הזו היא אותה שאלה מקודם רק בניסוח שונה. אבל לא כך הוא הדבר. ההצעה מגיעה בדרך-כלל לפי סטנדרט כללי יחסית ואילו הבשלות הינה עניין אינדיווידואלי יחסית. מה קשר אינדיווידואלי במערכת יחסים אתם שואלים? יש אמת בשאלה הזו, הרי זה עניין של מגורים משותפים. עם זאת, לפי דעתי לפחות, בשלות שכזו הינה בעיקרה עניין אישי.
דרושה בגרות נפשית ואישיותית מסוימת בכדי לחלוק מגורים עם אדם אחר. דרושה אף בגרות נפשית עמוקה יותר בכדי לחלוק מגורים עם בן/בת זוג.
אין תשובה חד-משמעית לשאלת הבשלות. מה שכן אוכל להמליץ לכם מניסיוני הוא לחשוב מראש על תגובתכם במקרה והעניין יסתבך ויהיה בדיוק הפוך ממה שציפיתם. נסו לדמיין אם התמודדותכם תהיה פרודוקטיבית ותוכלו לענות לעצמכם על השאלה, לפחות בצורה חלקית.

עוברים לגור יחד.

במידה והחלטתם לעבור לגור ביחד ישנם מספר נושאים אליהם יש לתת את הדעת.
המילה שתנחה את הפעולות שלכם תהיה פשרה. לא פשרה שמשאירה אתכם עם טעם חמוץ בפה, אלא פשרה ששני הצדדים יוצאים מרוצים ממנה. מילה חשובה נוספת היא התחשבות. משמע לא הכול זה עסקים ומשא-ומתן, תאמצו התנהגות מתחשבת בבני הזוג. לבסוף, נסו ליהנות מכל הסיפור, לגור ביחד זה כיף!

לגור ביחד זה סיפור מסובך, אך שלב כמעט הכרחי בהתפתחות מערכת היחסים. ספרו לנו טיפים שלכם להתמודדות עם מגורים משותפים עם בני הזוג.

עוברים לגור יחד

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

קמצנות בקשר

קמצנות בקשר

פורסם בתאריך: 01/07/2012 15:37:46

קמצנות בקשר היא מחלה שמכרסמת לאיטה באהבה ובמערכת היחסים שלנו. מה עושים במידה ועולים גילויי קמצנות מהצד השני?

אהבה נכזבת - טיפים מהדייטרית הסדרתית

אהבה נכזבת - טיפים מהדייטרית הסדרתית

פורסם בתאריך: 15/10/2014 09:08:11

רוצים לגלות איך אפשר להפוך אהבה נכזבת ליתרון? הדייטרית הסדרתית חושפת סודות ומגלה הכול. קרה גם לכם? כדאי לכם לקרוא את זה.

חשיבה חיובית והצלחה באתרי היכרויות

חשיבה חיובית והצלחה באתרי היכרויות

פורסם בתאריך: 22/11/2021 13:22:40

נשאלת השאלה, האם מחשבה חיובית עשויה לתרום להצלחה באתרי היכרויות? על כך נענה בכתבה הבאה.

הכרויות 2007

הכרויות 2007

פורסם בתאריך: 04/04/2010 00:15:04

באתרים רבים אפשר למצוא אהבה. ואם גם אתם רוצים, תוכלו למצוא אותי באתר זיגוטה. יומנה של גולשת.

מה זה ספיד דייטינג?

מה זה ספיד דייטינג?

פורסם בתאריך: 11/10/2009 23:38:24

ספיד דייטינג הינו פתרון אידיאלי למעוניינים לפגוש אנשים חדשים בדרך כיפית ובטוחה. גם אתם כאלה? כנסו ותכירו.

בילויים זוגיים לחורף

בילויים זוגיים לחורף

פורסם בתאריך: 06/12/2012 12:03:52

העונה הקרה בפתח ואיתה הדאגה משהות משמימה בבית. לצורך זה הכנו עבורכם רשימה של בילויים זוגיים לחורף מהנה.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר