עוברים לגור יחד

מעבר משותף

בעבר, מעבר לגור במשותף עם בני הזוג היה בלתי-נפרד מטקס החתונה. אנשים לא היו ´סתם ככה´ עוברים לגור ביחד. מעבר למגורים משותפים טמן בחובו התחייבות ממשית ביותר לנאמנות ולכוונה להמשכיות של מערכת היחסים הזו עד לשלב הגבוה ביותר של נאמנות עד סוף החיים וילדים. בזמנינו המודרניים העניין מתנהל בצורה קצת שונה. מעבר למגורים משותפים הינו צעד נוסף בתהליך התבססותה של מערכת היחסים. בעבור רובנו מדובר בצעד משמעותי, אבל לא תמיד.

מתי מגיעה ההצעה למגורים משותפים?

סביר להניח כי ההצעה למגורים משותפים תגיע לאחר תקופת זוגיות ארוכה יחסית. למה יחסית? מכיוון שזה תלוי בפרספקטיבה של שני בני הזוג. ישנם זוגות שעבורם זוגיות של שנתיים הינה קצרה מידי מכדי להיכנס להתחייבות של דירה וכדומה ואילו יש זוגות שעבורם אפילו חודש מספיק בכדי להחליט שאפשר לגור יחדיו.
תנאי נוסף להצעה הינו בדרך-כלל הגיל של בני הזוג והשלב בו הם נמצאים בחייהם. העניין הזה לא עובד בכיוון אחד ויכול להיות שבגיל 24 אחרי היכרות של שנה בערך כבר יעלה הצורך לגור ביחד עקב תהליכים שונים שעוברים בחיי בני הזוג. לעומת זאת, יכול להיות מצב של קשר בין שני גרושים שלא ממהרים למגורים משותפים גם לאחר קשר ארוך יחסית.

מתי אפשר לדעת שבשלים לגור ביחד?

לכאורה נדמה כי השאלה הזו היא אותה שאלה מקודם רק בניסוח שונה. אבל לא כך הוא הדבר. ההצעה מגיעה בדרך-כלל לפי סטנדרט כללי יחסית ואילו הבשלות הינה עניין אינדיווידואלי יחסית. מה קשר אינדיווידואלי במערכת יחסים אתם שואלים? יש אמת בשאלה הזו, הרי זה עניין של מגורים משותפים. עם זאת, לפי דעתי לפחות, בשלות שכזו הינה בעיקרה עניין אישי.
דרושה בגרות נפשית ואישיותית מסוימת בכדי לחלוק מגורים עם אדם אחר. דרושה אף בגרות נפשית עמוקה יותר בכדי לחלוק מגורים עם בן/בת זוג.
אין תשובה חד-משמעית לשאלת הבשלות. מה שכן אוכל להמליץ לכם מניסיוני הוא לחשוב מראש על תגובתכם במקרה והעניין יסתבך ויהיה בדיוק הפוך ממה שציפיתם. נסו לדמיין אם התמודדותכם תהיה פרודוקטיבית ותוכלו לענות לעצמכם על השאלה, לפחות בצורה חלקית.

עוברים לגור יחד.

במידה והחלטתם לעבור לגור ביחד ישנם מספר נושאים אליהם יש לתת את הדעת.
המילה שתנחה את הפעולות שלכם תהיה פשרה. לא פשרה שמשאירה אתכם עם טעם חמוץ בפה, אלא פשרה ששני הצדדים יוצאים מרוצים ממנה. מילה חשובה נוספת היא התחשבות. משמע לא הכול זה עסקים ומשא-ומתן, תאמצו התנהגות מתחשבת בבני הזוג. לבסוף, נסו ליהנות מכל הסיפור, לגור ביחד זה כיף!

לגור ביחד זה סיפור מסובך, אך שלב כמעט הכרחי בהתפתחות מערכת היחסים. ספרו לנו טיפים שלכם להתמודדות עם מגורים משותפים עם בני הזוג.

עוברים לגור יחד

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

מה חשוב לנשים בקשר

מה חשוב לנשים בקשר

פורסם בתאריך: 09/07/2014 11:17:36

נשים, עולם בפני עצמו ולא תמיד ניתן להבין מה חשוב להן ומה יותר. מה חשוב לנשים בקשר?

להכיר ולהעצים את האהבה

להכיר ולהעצים את האהבה

פורסם בתאריך: 17/06/2013 17:28:20

להכיר את האדם הנכון זו משימה לא פשוטה. למצוא בן זוג או בת זוג פוטנציאליים דורש הרבה מעבר.

נשיקות בפגישה ראשונה

נשיקות בפגישה ראשונה

פורסם בתאריך: 02/09/2009 21:47:47

בפגישה ראשונה עם בחורה, בחירת סוג הנשיקה המתאימה היא חשובה מאוד. בכתבה זו תלמדו איך כדאי להתנשק נכון.

להתחיל עם גבר - עשה ואל תעשה

להתחיל עם גבר - עשה ואל תעשה

פורסם בתאריך: 16/09/2020 13:39:27

אם ניסית כבר תקופה ארוכה להכיר ולצאת עם גברים, אבל אף פעם הפגישות לא התארכו מעבר ל2-3 דייטים - הגיע הזמן שתנסי להתחיל עם גבר באתר הכרויות.

חופש ראשון יחד

חופש ראשון יחד

פורסם בתאריך: 05/02/2012 16:14:59

הזוגיות שלכם מושלמת? כולם מקנאים? חופש ראשון יחד מהווה לכם אבן בוחן חשובה בנוגע להמשך הצלחתו של הקשר.

חתונה בחו"ל

חתונה בחו"ל

פורסם בתאריך: 18/07/2011 10:28:51

האפשרות להינשא בחו"ל מאפשרת להתחתן במקומות אקזוטיים ומיוחדים. האפשרויות רחבות כיד הדמיון. למי זה מתאים?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר