שכחת סיסמא?
 

עוברים לגור יחד

עוברים לגור יחד - 02/04/2012 13:16:29
הגב על מאמר זה
המשפט "עוברים לגור יחד" יכול לעורר בחלקנו שמחה רבה ובחלקנו השני פחד ואפילו חלחלה.איך מתמודדים עימו?
עוברים לגור יחדבעבר, מעבר לגור במשותף עם בני הזוג היה בלתי-נפרד מטקס החתונה. אנשים לא היו ´סתם ככה´ עוברים לגור ביחד. מעבר למגורים משותפים טמן בחובו התחייבות ממשית ביותר לנאמנות ולכוונה להמשכיות של מערכת היחסים הזו עד לשלב הגבוה ביותר של נאמנות עד סוף החיים וילדים. בזמנינו המודרניים העניין מתנהל בצורה קצת שונה. מעבר למגורים משותפים הינו צעד נוסף בתהליך התבססותה של מערכת היחסים. בעבור רובנו מדובר בצעד משמעותי, אבל לא תמיד.

מתי מגיעה ההצעה למגורים משותפים?

סביר להניח כי ההצעה למגורים משותפים תגיע לאחר תקופת זוגיות ארוכה יחסית. למה יחסית? מכיוון שזה תלוי בפרספקטיבה של שני בני הזוג. ישנם זוגות שעבורם זוגיות של שנתיים הינה קצרה מידי מכדי להיכנס להתחייבות של דירה וכדומה ואילו יש זוגות שעבורם אפילו חודש מספיק בכדי להחליט שאפשר לגור יחדיו.
תנאי נוסף להצעה הינו בדרך-כלל הגיל של בני הזוג והשלב בו הם נמצאים בחייהם. העניין הזה לא עובד בכיוון אחד ויכול להיות שבגיל 24 אחרי היכרות של שנה בערך כבר יעלה הצורך לגור ביחד עקב תהליכים שונים שעוברים בחיי בני הזוג. לעומת זאת, יכול להיות מצב של קשר בין שני גרושים שלא ממהרים למגורים משותפים גם לאחר קשר ארוך יחסית.

מתי אפשר לדעת שבשלים לגור ביחד?

לכאורה נדמה כי השאלה הזו היא אותה שאלה מקודם רק בניסוח שונה. אבל לא כך הוא הדבר. ההצעה מגיעה בדרך-כלל לפי סטנדרט כללי יחסית ואילו הבשלות הינה עניין אינדיווידואלי יחסית. מה קשר אינדיווידואלי במערכת יחסים אתם שואלים? יש אמת בשאלה הזו, הרי זה עניין של מגורים משותפים. עם זאת, לפי דעתי לפחות, בשלות שכזו הינה בעיקרה עניין אישי.
דרושה בגרות נפשית ואישיותית מסוימת בכדי לחלוק מגורים עם אדם אחר. דרושה אף בגרות נפשית עמוקה יותר בכדי לחלוק מגורים עם בן/בת זוג.
אין תשובה חד-משמעית לשאלת הבשלות. מה שכן אוכל להמליץ לכם מניסיוני הוא לחשוב מראש על תגובתכם במקרה והעניין יסתבך ויהיה בדיוק הפוך ממה שציפיתם. נסו לדמיין אם התמודדותכם תהיה פרודוקטיבית ותוכלו לענות לעצמכם על השאלה, לפחות בצורה חלקית.

עוברים לגור יחד.

במידה והחלטתם לעבור לגור ביחד ישנם מספר נושאים אליהם יש לתת את הדעת.
המילה שתנחה את הפעולות שלכם תהיה פשרה. לא פשרה שמשאירה אתכם עם טעם חמוץ בפה, אלא פשרה ששני הצדדים יוצאים מרוצים ממנה. מילה חשובה נוספת היא התחשבות. משמע לא הכול זה עסקים ומשא-ומתן, תאמצו התנהגות מתחשבת בבני הזוג. לבסוף, נסו ליהנות מכל הסיפור, לגור ביחד זה כיף!

לגור ביחד זה סיפור מסובך, אך שלב כמעט הכרחי בהתפתחות מערכת היחסים. ספרו לנו טיפים שלכם להתמודדות עם מגורים משותפים עם בני הזוג.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • תמונה באתרי הכרויות - תמונה באתרי הכרויות זה דבר חשוב . למה אתם שואלים ? ובכן , תמונה יכולה להוביל אתכם למציאת זוגיות נכונה ואהבה .
  • מכתבי אהבה ראשונים - הכתיבה משחררת תמיד אמרו לי. כל מה שיושב לך על הלב פשוט תשפכי על הדף. אל תחזרי לקרוא את מה שכבר יצא לך מהלב.
  • זוגיות בחג הפסח - מלבד היציאה מעבדות לחירות, חג הפסח נותן לנו סיבה גם לחגוג את הכניסה לעבדות (זוגיות, עם קריצה כמובן).
  • יוצאים יחד לקניות - לצאת לקניות בליווי בן/בת הזוג יכול להיות תענוג גדול והפריה משותפת, או התכסחות שמובילה במקרה הטוב לחוסר נעימות.
  • אהבה מעבר לים - בחיפושינו אחר האהבה אנו נמשכים לעיתים למחוזות רחוקים. כמו אהבה מעבר לים, אך היא דורשת מאיתנו התמודדות מסוג שונה.
  • לשמור על זוגיות מוצלחת - זו תמיד הנאה לראות זוגיות מוצלחת. אבל עם ההנאה תמיד יש קמצוץ של קנאה. איך עושים את זה איך לשמור על זוגיות מוצלחת?


כל התגובות למאמר:
1. התגובה נשלחה על ידי מוישלה 66 , בתאריך 04/05/2012 17:57:42
זוגיות מוצלחת
מה הי זוגיות מוצלחת.? על מנת לענות לשאלה הזאת הרי תלוי באופיו של האדם או באופיה של התברה או ברעיתו שניהם אמורים לתת מעצמם לבת זוג או שהיא תתן מעצמה לבן זוגה יחס חברי כנות יושר לפרגן אחד לשני לעזור אחת לשני מבחינת כלכלה לא להתקמצן להעניק פעם בשבוע פרחים לקנות איזו מתנה לבת זוגתו או להפך במיוחד הגבר שצריך להבין יותר את האשה מסיבות אישיות מבחינה לקיים יחסי אישות מכיון שגוף האשה שונה מגוף הגבר ישנם נשים מתבישות לשתף את הגבר שלהם ולספר את הבעיה וזו טעותם של הנשים ומפה מתחילה הבעיה ואז הגבר חושב כל מיני מחשבות שיתכן והיא בוגדת בו ואז מתחיל הקרע בינו לבינה ואז מתחיל חוסר האמון לא רק בזאת וישנם עוד הכבה דברים שמתיחסים לחוסר אמון מכיון שהם מסתירים אחד מהשני וקשה מאוד להחזיר את האמון בחזרה ואז מתחילים בהליך לגירושין ואז כל הכביסה המלולכת יוצאת החוצה ומי שנפגע מהמעככת הזאת רק הילדים במידה ויש לזוג ילדים על מנת למנוע את הדברים הנ"ל על הזוג לא להסתיר מאומה ואז אפשר לפתור את הבעיה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©