גיל 30

מתקרבת לגיל 30 ואמא מתחילה להציק

אמא משגעת, מה עושים?

אז אמא כבר מתחילה לסדר לך בנים של חברות שלה? אבא כבר דואג ש"עברת צד"? סבתא מזכירה לך כל הזמן שאת הנכדה האחרונה שעוד לא התחתנה? תהיי חזקה! זה יגיע!
את אומרת לעצמך "הלוואי והיתה לי את נוסחת הקסם לזוגיות" ולו היתה לנו, ככל הנראה, היינו הרבה פחות זקוקים לאתרי היכרויות... לכל אחד ואחת יש את הנוסחה והתיאוריה שלו. קיימות תיאוריות שונות לגבי דרכים למציאת אהבה, זוגיות ומשיכה:

ישנן תיאוריות הטוענות שהפכים נמשכים, ויש תיאוריות הטוענות שאנשים בעלי דעות זהות נמשכים היות ודמיון בדעות מספק להם חיזוק חיובי. כמו-כן אנשים הקרובים גיאוגרפית והסובבים באותם מקומות נמשכים עקב יצירת הזדמנויות למגעים דחופים יותר.

"תיאוריית הריגושים" לדוגמא, טוענת כי גורם ההתנגדות והאיסור יוצר משיכה בין אנשים, כמו למשל אהבה בין עדות, מגזרים, במקום העבודה, ואיך לא נזכיר את רומיאו ויוליה.
אז אולי הסוף שלהם קצת פחות אופטימי, אבל ישנם מקרים רבים של זוגיות שניזונה מעצם יצר הריגוש, הפחד, וההסתרה.

אם בכל זאת חפצתם במתכון קסם, בפסיכולוגיה, ישנה תיאוריה של סטנברג אשר טען שאהבה מושלמת מורכבת משלושה מרכיבים: אינטימיות- המרכיב הרגשי של קירבה, תשוקה- המרכיב הפיזי של משיכה, מחויבות- המרכיב התודעתי- קוגנטיבי לשמירת הקשר.

בעוד שאני טוענת, שהמתכון הכי טוב מורכב מקורט פלפל, כפית מלח, כף בטחון וכוס אופטימיות. כי אם תאבדי את שמחת החיים שלך- המלח והפלפל, ואם תאבדי את הבטחון והאופטימיות לזוגיות, תהיה זו נבואה שמגשימה את עצמה ובאמת לא תמצאי אהבה.

אז נכון, יש ספרים, מדריכים ואינספור מאמרים ופורומים ולא חסרים האנשים והחברים שינדבו גם מפניני החוכמה שלהם לגבי זוגיות, אבל בסופו של דבר, אם תשאלו אותי, הכל עורבא ופרח... הסוד הוא שאין סוד, והחוקיות היא שאין חוקיות. אין הכוונה במובן השלילי שכלום לא יעזור, אלא נהפוך הוא, במובן של הכל הולך, הכל יכול להיות, never say never. באהבה כמו באהבה, אין חוקים! זאת למדתי על בשרי ועל בשרם של חבריי הקרובים.
אני מכירה זוגות שהכירו שנים עד שהפכו לזוג, זוגות שהתאהבו במבט ראשון, זוגות שהתאהבו בשכניהם, וזוגות שהתאהבו תוך קשר רחוק טווח כשהפרידו ביניהם אלפי קילומטרים, ארצות ואוקיינוסים.

אז תיזכרי- את קובעת לעצמך את החוקים, ואל תתני לאף אחד להשפיע עלייך עם עיצות אחיתופל כמו "לכל סיר יש מכסה" כי לפעמים גם אפשר לכסות אותו עם ניר כסף או צלחת. משמע, לפעמים מאלתרים ומתפשרים, ואת תבחרי את הדרך לעשות זאת.

אה, ועוד טיפ קטן, ישנה תיאוריה רובצת שברצוני להפריך, זו הטוענת ש: "האהבה מגיעה כשלא מצפים לה". אז חברים, אם תשבו בחיבוק ידיים, האהבה לא תגיע אליכם עם שליח עד הבית... קומו והביאו אותה אליכם!

גיל 30

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

בחור רציני

בחור רציני

פורסם בתאריך: 24/02/2010 20:25:35

אין בחורה שלא נכשלה לפחות פעם במבחן הבודק יכולת זיהוי של כנות ועומק הקשר. איך עושים את זה נכון.

סדנאות לערבי חברה

סדנאות לערבי חברה

פורסם בתאריך: 20/03/2019 14:25:37

אחת מהפעילויות המומלצות לערבי חברה של העובדים הוא סדנה קבוצתית וחווייתית, אבל איזו סדנא כדאי לבחור? הכל במאמר שלפניכן.

הלנה

הלנה

פורסם בתאריך: 07/03/2010 09:45:43

עדיף לא להיות אישה הלנה אצל גבר כבר בפגישה הראשונה, חשוב לאתגר את הגבר.

מה זה ספיד דייטינג?

מה זה ספיד דייטינג?

פורסם בתאריך: 11/10/2009 23:38:24

ספיד דייטינג הינו פתרון אידיאלי למעוניינים לפגוש אנשים חדשים בדרך כיפית ובטוחה. גם אתם כאלה? כנסו ותכירו.

ידיד - כן או לא?

ידיד - כן או לא?

פורסם בתאריך: 15/12/2010 15:04:46

ידיד הוא חבר טוב שאפשר לשפוך לו את הלב ומציג את זוויות ההתייחסות הגבריות, אך מה עושים עם אותו ידיד כשמתחיל קשר זוגי?

מזל מאזניים (23 בספ – 22 באוק)

מזל מאזניים (23 בספ – 22 באוק)

פורסם בתאריך: 14/11/2009 07:07:35

בני מזל מאזניים משתייכים למזלות האוויר. עדינים ונאים, אוהבי יופי ולעיתים מפונקים. מסתדרים טוב עם רוב המזלות.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר