שכחת סיסמא?
 

מתקרבת לגיל 30 ואמא מתחילה להציק

מתקרבת לגיל 30 ואמא מציקה - 24/01/2010 18:58:39
הגב על מאמר זה
אמא מנסה לסדר לך בנים של חברות? אבא חושב ש"עברת צד"? סבתא מקטרת שנישאה בגיל 18? תהיי חזקה! זה יגיע!
גיל 30אז אמא כבר מתחילה לסדר לך בנים של חברות שלה? אבא כבר דואג ש"עברת צד"? סבתא מזכירה לך כל הזמן שאת הנכדה האחרונה שעוד לא התחתנה? תהיי חזקה! זה יגיע!
את אומרת לעצמך "הלוואי והיתה לי את נוסחת הקסם לזוגיות" ולו היתה לנו, ככל הנראה, היינו הרבה פחות זקוקים לאתרי היכרויות... לכל אחד ואחת יש את הנוסחה והתיאוריה שלו. קיימות תיאוריות שונות לגבי דרכים למציאת אהבה, זוגיות ומשיכה:

ישנן תיאוריות הטוענות שהפכים נמשכים, ויש תיאוריות הטוענות שאנשים בעלי דעות זהות נמשכים היות ודמיון בדעות מספק להם חיזוק חיובי. כמו-כן אנשים הקרובים גיאוגרפית והסובבים באותם מקומות נמשכים עקב יצירת הזדמנויות למגעים דחופים יותר.

"תיאוריית הריגושים" לדוגמא, טוענת כי גורם ההתנגדות והאיסור יוצר משיכה בין אנשים, כמו למשל אהבה בין עדות, מגזרים, במקום העבודה, ואיך לא נזכיר את רומיאו ויוליה.
אז אולי הסוף שלהם קצת פחות אופטימי, אבל ישנם מקרים רבים של זוגיות שניזונה מעצם יצר הריגוש, הפחד, וההסתרה.

אם בכל זאת חפצתם במתכון קסם, בפסיכולוגיה, ישנה תיאוריה של סטנברג אשר טען שאהבה מושלמת מורכבת משלושה מרכיבים: אינטימיות- המרכיב הרגשי של קירבה, תשוקה- המרכיב הפיזי של משיכה, מחויבות- המרכיב התודעתי- קוגנטיבי לשמירת הקשר.

בעוד שאני טוענת, שהמתכון הכי טוב מורכב מקורט פלפל, כפית מלח, כף בטחון וכוס אופטימיות. כי אם תאבדי את שמחת החיים שלך- המלח והפלפל, ואם תאבדי את הבטחון והאופטימיות לזוגיות, תהיה זו נבואה שמגשימה את עצמה ובאמת לא תמצאי אהבה.

אז נכון, יש ספרים, מדריכים ואינספור מאמרים ופורומים ולא חסרים האנשים והחברים שינדבו גם מפניני החוכמה שלהם לגבי זוגיות, אבל בסופו של דבר, אם תשאלו אותי, הכל עורבא ופרח... הסוד הוא שאין סוד, והחוקיות היא שאין חוקיות. אין הכוונה במובן השלילי שכלום לא יעזור, אלא נהפוך הוא, במובן של הכל הולך, הכל יכול להיות, never say never. באהבה כמו באהבה, אין חוקים! זאת למדתי על בשרי ועל בשרם של חבריי הקרובים.
אני מכירה זוגות שהכירו שנים עד שהפכו לזוג, זוגות שהתאהבו במבט ראשון, זוגות שהתאהבו בשכניהם, וזוגות שהתאהבו תוך קשר רחוק טווח כשהפרידו ביניהם אלפי קילומטרים, ארצות ואוקיינוסים.

אז תיזכרי- את קובעת לעצמך את החוקים, ואל תתני לאף אחד להשפיע עלייך עם עיצות אחיתופל כמו "לכל סיר יש מכסה" כי לפעמים גם אפשר לכסות אותו עם ניר כסף או צלחת. משמע, לפעמים מאלתרים ומתפשרים, ואת תבחרי את הדרך לעשות זאת.

אה, ועוד טיפ קטן, ישנה תיאוריה רובצת שברצוני להפריך, זו הטוענת ש: "האהבה מגיעה כשלא מצפים לה". אז חברים, אם תשבו בחיבוק ידיים, האהבה לא תגיע אליכם עם שליח עד הבית... קומו והביאו אותה אליכם!

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • איך להגיד שאנחנו לא מעונינים? - חשוב לא לעשות זאת מתוך אימפולס. תרשו לעצמכם יום אחד נוסף של מחשבות. איך עושים את זה נכון?
  • דייט תקוע - הדייט נתקע, כל פגישה היא סוג של הימור, הכל סטטיסטיקה, לא כולן יכולות להצליח. איך שוברים את השקט?
  • לגרום לו להתאהב בך - את הסרט "איך להיפטר מבחור בעשרה ימים" כולנו מכירות. מי מאתנו לא מחכה לחידוש "איך להשיג בחור בעשרה ימים".
  • ט"ו באב - מה מיוחד ביום הזה בעצם? מה לעשות ואיך לחגוג. הכל בכתבה הבאה שלפניכם.
  • אימון לזוגיות - תמיד, יש את הדבר הזה, שמושך אחורה. איך נפרדים מהכוחות המעכבים ומתחברים לכוחות המקדמים.
  • איך להתחיל עם בחורה? - בכדי להסב את תשומת ליבה ולהבדיל את עצמו לטובה מבין כל שאר הגברים, מה כדאי לרשום לה? ומה עדיף שלא?


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©