גיל 30

מתקרבת לגיל 30 ואמא מתחילה להציק

אמא משגעת, מה עושים?

אז אמא כבר מתחילה לסדר לך בנים של חברות שלה? אבא כבר דואג ש"עברת צד"? סבתא מזכירה לך כל הזמן שאת הנכדה האחרונה שעוד לא התחתנה? תהיי חזקה! זה יגיע!
את אומרת לעצמך "הלוואי והיתה לי את נוסחת הקסם לזוגיות" ולו היתה לנו, ככל הנראה, היינו הרבה פחות זקוקים לאתרי היכרויות... לכל אחד ואחת יש את הנוסחה והתיאוריה שלו. קיימות תיאוריות שונות לגבי דרכים למציאת אהבה, זוגיות ומשיכה:

ישנן תיאוריות הטוענות שהפכים נמשכים, ויש תיאוריות הטוענות שאנשים בעלי דעות זהות נמשכים היות ודמיון בדעות מספק להם חיזוק חיובי. כמו-כן אנשים הקרובים גיאוגרפית והסובבים באותם מקומות נמשכים עקב יצירת הזדמנויות למגעים דחופים יותר.

"תיאוריית הריגושים" לדוגמא, טוענת כי גורם ההתנגדות והאיסור יוצר משיכה בין אנשים, כמו למשל אהבה בין עדות, מגזרים, במקום העבודה, ואיך לא נזכיר את רומיאו ויוליה.
אז אולי הסוף שלהם קצת פחות אופטימי, אבל ישנם מקרים רבים של זוגיות שניזונה מעצם יצר הריגוש, הפחד, וההסתרה.

אם בכל זאת חפצתם במתכון קסם, בפסיכולוגיה, ישנה תיאוריה של סטנברג אשר טען שאהבה מושלמת מורכבת משלושה מרכיבים: אינטימיות- המרכיב הרגשי של קירבה, תשוקה- המרכיב הפיזי של משיכה, מחויבות- המרכיב התודעתי- קוגנטיבי לשמירת הקשר.

בעוד שאני טוענת, שהמתכון הכי טוב מורכב מקורט פלפל, כפית מלח, כף בטחון וכוס אופטימיות. כי אם תאבדי את שמחת החיים שלך- המלח והפלפל, ואם תאבדי את הבטחון והאופטימיות לזוגיות, תהיה זו נבואה שמגשימה את עצמה ובאמת לא תמצאי אהבה.

אז נכון, יש ספרים, מדריכים ואינספור מאמרים ופורומים ולא חסרים האנשים והחברים שינדבו גם מפניני החוכמה שלהם לגבי זוגיות, אבל בסופו של דבר, אם תשאלו אותי, הכל עורבא ופרח... הסוד הוא שאין סוד, והחוקיות היא שאין חוקיות. אין הכוונה במובן השלילי שכלום לא יעזור, אלא נהפוך הוא, במובן של הכל הולך, הכל יכול להיות, never say never. באהבה כמו באהבה, אין חוקים! זאת למדתי על בשרי ועל בשרם של חבריי הקרובים.
אני מכירה זוגות שהכירו שנים עד שהפכו לזוג, זוגות שהתאהבו במבט ראשון, זוגות שהתאהבו בשכניהם, וזוגות שהתאהבו תוך קשר רחוק טווח כשהפרידו ביניהם אלפי קילומטרים, ארצות ואוקיינוסים.

אז תיזכרי- את קובעת לעצמך את החוקים, ואל תתני לאף אחד להשפיע עלייך עם עיצות אחיתופל כמו "לכל סיר יש מכסה" כי לפעמים גם אפשר לכסות אותו עם ניר כסף או צלחת. משמע, לפעמים מאלתרים ומתפשרים, ואת תבחרי את הדרך לעשות זאת.

אה, ועוד טיפ קטן, ישנה תיאוריה רובצת שברצוני להפריך, זו הטוענת ש: "האהבה מגיעה כשלא מצפים לה". אז חברים, אם תשבו בחיבוק ידיים, האהבה לא תגיע אליכם עם שליח עד הבית... קומו והביאו אותה אליכם!

גיל 30

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

תקשורת נכונה בדייטים

תקשורת נכונה בדייטים

פורסם בתאריך: 14/01/2013 12:15:24

אחת הדרכים המרכזיות להיכרויות בימינו היא באמצעות פגישות אישיות. הכנו מדריך קצר שנועד ללמד אתכם תקשורת נכונה בדייטים.

על אהבה ועל מחשבה

על אהבה ועל מחשבה

פורסם בתאריך: 24/09/2012 11:10:08

יום הכיפור כבר בפתח ולכם נותרה תהייה באשר לאהוב שזנחתם ? זה הזמן לבקש ממנו שיסלח לכם.

יוצאים יחד לקניות

יוצאים יחד לקניות

פורסם בתאריך: 26/03/2012 12:35:13

לצאת לקניות בליווי בן/בת הזוג יכול להיות תענוג גדול והפריה משותפת, או התכסחות שמובילה במקרה הטוב לחוסר נעימות.

כשהלב לא נותן להמשיך

כשהלב לא נותן להמשיך

פורסם בתאריך: 19/08/2012 15:50:35

היתם במערכת יחסים ארוכה של שנה וחצי והיא הסתיימה בשברון לב, אתם באמת רוצים להמשיך, איך עושים זאת?

"אל תשתפו את זה!" תופעה מזיקה ומסוכנת

פורסם בתאריך: 10/02/2015 14:53:51

כנראה שאלימות ברשת החברתית הפכה להיות דבר של מה בכך. אנחנו החלטנו לדבר על הנושא ולשתף בסיפור אחד כואב.

סילבסטר 2012

סילבסטר 2012

פורסם בתאריך: 28/12/2011 16:36:39

הסילבסטר מתקרב בצעדי ענק ואיתו גם החגיגות הידועות. מה איתכם? יש לכם תוכניות לסילבסטר?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר