שכחת סיסמא?
 

מתי יודעים שהקשר נגמר

מתי יודעים שהקשר נגמר - 05/12/2011 11:55:51
הגב על מאמר זה
קשר חסר אהבה מרגיש כמו מסטיק לעוס שכבר נגמר לו כל הטעם, מתי יודעים שהאהבה עברה?
הקשר נגמר והאהבה עברהכולם מכירים את המשפט ´´זמן שווה כסף´´. גם בזוגיות למשפט הזה יש מקום. אך אחד לא מעוניין בקשר שנמשך אך ורק מכיוון ´שרגילים אחד לשני´ או ´שלא נעים´. אחת המטרות המרכזיות בחיינו היא מציאת קשר אמיתי ויציב אשר יספק לנו את צרכינו הזוגיים. לצערנו, קשה לעיתים לדעת מתי באמת נגמרה האהבה ואין יותר טעם להמשיך בקשר לבין זה שסתם עוברים תקופה חלשה קצת ובקרוב המצב ישתפר. כמובן שכל קשר הוא אינדיווידואלי, אך עדיין ישנם קריטריונים כלליים שניתן להיעזר בהם כדי להגיע לתשובה.

איך יודעים שכבר לא אוהבים?

אהבה הינה תחושה מבלבלת שאנשים חווים ומפרשים בצורה שונה, לעיתים לגמרי, אחד מהשני. לחלק גדול מהאנשים קשה להגיד מתי הם כן אוהבים, אז לדעת מתי האהבה נגמרה, בכלל בעיה. בכל זאת, מניסיוננו, ישנם מספר מימדים שבהם ניתן לראות בבירור האם קיימת עדיין אהבה.

ראשית, תחשבו האם כשאתם מסתכלים על התכונות היותר שליליות של בני זוגכם עולה בכם תחושת מיאוס מוחלטת, או שמה תחושה של קבלה והבנה. לכל אדם ישנן תכונות חיוביות ושליליות, אך כשמדובר באדם אהוב אנו מקבלים את התכונות הללו כחלק מהחבילה ואף יותר מכך, אפילו רואים בהן דווקא תכונות מעניינות המאזנות את מערכת היחסים.

איך יודעים שצריך לסיים קשר?

גם כשאנשים נמצאים במערכת יחסים הם נוטים להביט על המבחר שמסביב. במידה וקיימת אהבה אמיתית בקשר, אתם אמנם תראו את הצדדים החיוביים של בני הזוג הפוטנציאליים מסביב, אך סביר להניח שאחרי קצת חשיבה תגיעו למסקנה שהם אינם משתווים למה שיש לכם ביד.

במידה ואתם מבחינים באופן שיטתי בבני זוג פוטנציאליים מוצלחים הרבה יותר ממה שיש לכם כרגע, סימן שהחיבור לבן/בת הזוג נחלש ואינכם מוצאים מספיק סיבות לחזק אותו מחדש או בכלל להמשיך להחזיק בו.

איך יודעים שאין טעם להמשיך בקשר?

כשצד אחד בקשר חש בכך שיש בעיה, לרוב גם הצד השני מרגיש את אותה התחושה. הכוונה היא שאינכם לבד במצב, אם אתם מרגישים שצריך לסדר את המצב או לסיים את הקשר תזכרו שכנראה גם בן/בת זוגכם מרגישים בזאת.
אל תעברו את הלבטים הללו לבד, במידה ואתם רוצים לסדר את המצב, לטוב או לרע, פנו לבני זוגכם ותעלו את הסוגיה. כמובן שיש לעשות זאת במעט ´טקט´ ולחכות לזמן מתאים (אבל לא לחכות יותר מידי!).

מלבד פניה לבן הזוג, נסו לפנות להתייעצות עם אנשים הקרובים לכם, אימא, אבא או המעגל הקרוב של חבריכם.

ספרו לנו מניסיונכם מתי יודעים שהקשר נגמר והאהבה עברה.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • סילבסטר 2012 - הסילבסטר מתקרב בצעדי ענק ואיתו גם החגיגות הידועות. מה איתכם? יש לכם תוכניות לסילבסטר?
  • הרמוניה בקשר - שמירה על קשר בריא מתאפשרת באמצעות יצירת תחושה נעימה של הרמוניה. אז איך יוצרים הרמוניה בקשר?
  • איך לשמור שהבן זוג לא יברח - זוגיות היא לא גביע שמרוויחים בתחרות. אחרי שזכינו באהבת חיינו צריך לדעת איך לשמר את הקשר.
  • אילו נשים מעדיפים גברים - נהוג לחשוב שרצונותיהן של גברים הם דבר פשוט וקל לניבוי, גם בהעדפות זוגיות. אך המצב שונה, אילו נשים מעדיפים גברים?
  • איך לאהוב אבל לא לחנוק - זכיתם בזוגיות עם אהבת חייכם ואתם רוצים לאהוב מכל הלב אבל מפחדים ליצור סלידה ודחייה מהצד השני.
  • איך מתמודדים עם בדידות - לכל תופעה בחיינו קיים צד שלילי וחיובי, גם לבדידות. כיצד מתמודדים עם בדידות וכיצד אפשר אפילו ליהנות ממנה?


כל התגובות למאמר:
1. התגובה נשלחה על ידי לירי בראל , בתאריך 07/06/2013 20:06:35
איך מפסיקים לאהוב
יש לי ילד בפנימייה ואני לא מצליחה להפסיק לאהוב אותו בבקשה תציעו לי דרך להפסיק לאהוב אותו
2. התגובה נשלחה על ידי יובל חן , בתאריך 09/06/2013 15:21:11
איך מפסיקים אהבה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©