מה פירוש המילה אינטימיות

איניטימיות מנקודות מבט שונות

הגדרה של אינטימיות

משמעות המילה אינטימיות הינה קרבה. ישנם חיבורים רבים ושונים בין אנשים בחברה. בהתאם לכך גם קיימת מידת קרבה משתנה בין כל חיבור. בכדי להבחין האם מדובר בזוגיות או לא, יש לבדוק את רמת האינטימיות/קרבה בין השניים, על מימדים שונים של אינטימיות. לדוגמא, יכולים להיות קשרי ידידות קרובים מאוד בין גבר לאישה, כך שהם יכירו אחד את אופיו של השני בצורה עמוקה ביותר, אף יותר מההיכרות של בני זוגם הרשמיים. למרות הקשר הקרוב הזה באופי, חיבור ידידותי זה עדיין לא ייחשב כקשר אינטימי אמיתי מכיוון שהוא לא כולל את כל המאפיינים השונים של קרבה/אינטימיות.

אינטימיות פיזית.

קרבה פיזית כוללת בתוכה את שלל פעולות החיבה ואהבה השונות שאנו משתמשים כלפי אחרים והם משתמשים כלפינו. סביר להניח כי לא נסכים שאדם זר ייגש וילטף את ידינו בעדינות, אך לא תהיה כנראה כל בעיה שאימא/אבא יעשו זאת ובוודאי שלא תהיה בעיה במידה ובני זוגנו יעשו זאת. פעולות כגון חיבוקים, ליטופים, נשיקות ואפילו סתם הימצאות במרחב האישי של אדם ללא כל סיבה מיוחדת, מעידות על אינטימיות.
ביטוי נוסף של אינטימיות פיזית הינו כמובן יחסי מין. עם זאת, חשוב לשים לב שלא מדובר בהכרח בקטגוריה גבוהה יותר של אינטימיות, ראה ערך יחסי ´יזיזות´ בהם יכולים לשכב אחד עם השנייה, אך אין מצב לנישוקים וליטופים.

אינטימיות רגשית.

בדומה לקרבה פיזית גם קרבה רגשית אינה מורגשת סתם כלפי כל אחד, אלא מול אנשים שכבר יש לנו היכרות משותפת מסוימת ואף הגדרה אישית ליחסים שלנו איתם. רגשות של חיבה, אהבה, קבלה וגם אמון מעידים על אינטימיות רגשית.
גם כאן חשוב לעשות הבדלה ולהדגיש כי אין בהכרח היררכיה בין הרגשות השונים שמעידים על קרבה. יכולה להיות אהבה גדולה בין שני אנשים מבלי שישרור ביניהם כל אמון וההפך. יחד עם זאת, מבחינת זוגיות נהוג להתייחס לאהבה כמסמנת החזקה ביותר של אינטימיות רגשית.

אינטימיות – אופי.

למרות שלא נהוג להגדיר קרבה אינטימית בתור היכרות עמוקה אחד עם אופיו של השני, אנו מאמינים כי עדיין ניתן להתייחס לקרבה מסוג זה כמעידה על אינטימיות אמיתית, פשוט במימד שונה.
מה שכן חשוב מאוד להדגיש הוא כי זוגיות אמיתית אינה יכולה להתקיים רק בהקשר של קרבה באופי, חברות כן, אך זוגיות לא.
דגש זה חשוב במיוחד עבור אותם אנשים שמעוניינים לעבור משלב הידידות והחברות לשלבים מתקדמים יותר של קשר. זכרו לשאול את עצמכם האם הצד שלכם והצד השני מוכנים ומעוניינים לקבל יחסים שכוללים אינטימיות רגשית ופיזית.

מה דעתכם? האם אתם מפרשים אינטימיות בצורה שונה? האם לדעתכם ניתן לנהל זוגיות ללא אינטימיות רגשית, או פיזית?

מה פירוש המילה אינטימיות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

חמש דרכים לשבור את הקרח

חמש דרכים לשבור את הקרח

פורסם בתאריך: 15/02/2017 12:44:57

זו הפעם הראשונה שלכם באתר הכרויות? מחפשים רומן לא מחייב או קשר קצר במיוחד אך חוששים לקפוץ למים? אפשר להבין אתכם. ההכרות הראשונית בקשר מהסוג הזה עלולה להיות מביכה למדי, קשה לדעת מה לומר או איך להתנהג, בעיקר מכיוון שמדובר בקשר שונה בתכלית ממה שאנחנו מכירים בדרך כלל, קשר המוביל לזוגיות.

דאבל דייט

דאבל דייט

פורסם בתאריך: 20/02/2010 21:31:31

דאבל דייט הינו הכירויות בשניים. איך עושים את זה כמו שצריך?

אילו נשים מעדיפים גברים

אילו נשים מעדיפים גברים

פורסם בתאריך: 27/11/2011 14:14:37

נהוג לחשוב שרצונותיהן של גברים הם דבר פשוט וקל לניבוי, גם בהעדפות זוגיות. אך המצב שונה, אילו נשים מעדיפים גברים?

איך להתחיל עם גבר

איך להתחיל עם גבר

פורסם בתאריך: 01/11/2010 20:52:39

רוצה אותו ולא יודעת איך? מתביישת לפתוח איתו בשיחה? טיפ ממני אלייך - איך אני מתחילה עם גבר ונשארת בחיים.

איך תדעי שזה זה

איך תדעי שזה זה

פורסם בתאריך: 11/02/2013 11:31:48

אימי תמיד היתה אומרת, מסתבר שאין שום דבר בטוח עד שהתחושות והאהבה הופכים אותו לאחד כזה.

תפוז

תפוז

פורסם בתאריך: 21/04/2010 17:54:44

לפעמים כשאנחנו מתכתבים עם אחרים באתרי הכירויות יוצא לנו לתהות מדוע בחרו כינוי כזה או אחר. לפעמים לא צריך ללכת רחוק מדי.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר