שכחת סיסמא?
 

איניטימיות מנקודות מבט שונות

מה פירוש המילה אינטימיות - 22/11/2012 11:14:08
הגב על מאמר זה
קווים מסוימים שלפיהם מגדירים האם שני אנשים נמצאים בזוגיות. אחת ממילות המפתח היא אינטימיות, מה פרוש המילה אינטימיות?
מה פירוש המילה אינטימיותמשמעות המילה אינטימיות הינה קרבה. ישנם חיבורים רבים ושונים בין אנשים בחברה. בהתאם לכך גם קיימת מידת קרבה משתנה בין כל חיבור. בכדי להבחין האם מדובר בזוגיות או לא, יש לבדוק את רמת האינטימיות/קרבה בין השניים, על מימדים שונים של אינטימיות. לדוגמא, יכולים להיות קשרי ידידות קרובים מאוד בין גבר לאישה, כך שהם יכירו אחד את אופיו של השני בצורה עמוקה ביותר, אף יותר מההיכרות של בני זוגם הרשמיים. למרות הקשר הקרוב הזה באופי, חיבור ידידותי זה עדיין לא ייחשב כקשר אינטימי אמיתי מכיוון שהוא לא כולל את כל המאפיינים השונים של קרבה/אינטימיות.

אינטימיות פיזית.

קרבה פיזית כוללת בתוכה את שלל פעולות החיבה ואהבה השונות שאנו משתמשים כלפי אחרים והם משתמשים כלפינו. סביר להניח כי לא נסכים שאדם זר ייגש וילטף את ידינו בעדינות, אך לא תהיה כנראה כל בעיה שאימא/אבא יעשו זאת ובוודאי שלא תהיה בעיה במידה ובני זוגנו יעשו זאת. פעולות כגון חיבוקים, ליטופים, נשיקות ואפילו סתם הימצאות במרחב האישי של אדם ללא כל סיבה מיוחדת, מעידות על אינטימיות.
ביטוי נוסף של אינטימיות פיזית הינו כמובן יחסי מין. עם זאת, חשוב לשים לב שלא מדובר בהכרח בקטגוריה גבוהה יותר של אינטימיות, ראה ערך יחסי ´יזיזות´ בהם יכולים לשכב אחד עם השנייה, אך אין מצב לנישוקים וליטופים.

אינטימיות רגשית.

בדומה לקרבה פיזית גם קרבה רגשית אינה מורגשת סתם כלפי כל אחד, אלא מול אנשים שכבר יש לנו היכרות משותפת מסוימת ואף הגדרה אישית ליחסים שלנו איתם. רגשות של חיבה, אהבה, קבלה וגם אמון מעידים על אינטימיות רגשית.
גם כאן חשוב לעשות הבדלה ולהדגיש כי אין בהכרח היררכיה בין הרגשות השונים שמעידים על קרבה. יכולה להיות אהבה גדולה בין שני אנשים מבלי שישרור ביניהם כל אמון וההפך. יחד עם זאת, מבחינת זוגיות נהוג להתייחס לאהבה כמסמנת החזקה ביותר של אינטימיות רגשית.

אינטימיות – אופי.

למרות שלא נהוג להגדיר קרבה אינטימית בתור היכרות עמוקה אחד עם אופיו של השני, אנו מאמינים כי עדיין ניתן להתייחס לקרבה מסוג זה כמעידה על אינטימיות אמיתית, פשוט במימד שונה.
מה שכן חשוב מאוד להדגיש הוא כי זוגיות אמיתית אינה יכולה להתקיים רק בהקשר של קרבה באופי, חברות כן, אך זוגיות לא.
דגש זה חשוב במיוחד עבור אותם אנשים שמעוניינים לעבור משלב הידידות והחברות לשלבים מתקדמים יותר של קשר. זכרו לשאול את עצמכם האם הצד שלכם והצד השני מוכנים ומעוניינים לקבל יחסים שכוללים אינטימיות רגשית ופיזית.

מה דעתכם? האם אתם מפרשים אינטימיות בצורה שונה? האם לדעתכם ניתן לנהל זוגיות ללא אינטימיות רגשית, או פיזית?

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • כולם רוצים להתאהב - כולם רוצים להתאהב אבל כולם פוחדים להיפגע. מתי נוכל להרשות לעצמנו להתאהב מבלי חששות מוקדמים?
  • התמודדות עם משברי זוגיות - החיים מטלטלים אותנו באופן מתמיד בין הנאה ושמחה לבין קושי וסבל. אספנו מספר טיפים על התמודדות עם משברי זוגיות.
  • סרט של דייט - החלטתם להזמין את הדייט לערב של צפייה בסרט מול הספה? בואו לגלות איך להפוך את הערב הזה למושלם.
  • הכל מתוק בהתחלה - קשרים, קשרים, אתה מתחיל ועוד לפני שזה שם אתה כבר לא שם, איבודן של דרכים. ההתחלה מתוקה ומה קורה אחכ...


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©