מה פירוש המילה אינטימיות

איניטימיות מנקודות מבט שונות

הגדרה של אינטימיות

משמעות המילה אינטימיות הינה קרבה. ישנם חיבורים רבים ושונים בין אנשים בחברה. בהתאם לכך גם קיימת מידת קרבה משתנה בין כל חיבור. בכדי להבחין האם מדובר בזוגיות או לא, יש לבדוק את רמת האינטימיות/קרבה בין השניים, על מימדים שונים של אינטימיות. לדוגמא, יכולים להיות קשרי ידידות קרובים מאוד בין גבר לאישה, כך שהם יכירו אחד את אופיו של השני בצורה עמוקה ביותר, אף יותר מההיכרות של בני זוגם הרשמיים. למרות הקשר הקרוב הזה באופי, חיבור ידידותי זה עדיין לא ייחשב כקשר אינטימי אמיתי מכיוון שהוא לא כולל את כל המאפיינים השונים של קרבה/אינטימיות.

אינטימיות פיזית.

קרבה פיזית כוללת בתוכה את שלל פעולות החיבה ואהבה השונות שאנו משתמשים כלפי אחרים והם משתמשים כלפינו. סביר להניח כי לא נסכים שאדם זר ייגש וילטף את ידינו בעדינות, אך לא תהיה כנראה כל בעיה שאימא/אבא יעשו זאת ובוודאי שלא תהיה בעיה במידה ובני זוגנו יעשו זאת. פעולות כגון חיבוקים, ליטופים, נשיקות ואפילו סתם הימצאות במרחב האישי של אדם ללא כל סיבה מיוחדת, מעידות על אינטימיות.
ביטוי נוסף של אינטימיות פיזית הינו כמובן יחסי מין. עם זאת, חשוב לשים לב שלא מדובר בהכרח בקטגוריה גבוהה יותר של אינטימיות, ראה ערך יחסי ´יזיזות´ בהם יכולים לשכב אחד עם השנייה, אך אין מצב לנישוקים וליטופים.

אינטימיות רגשית.

בדומה לקרבה פיזית גם קרבה רגשית אינה מורגשת סתם כלפי כל אחד, אלא מול אנשים שכבר יש לנו היכרות משותפת מסוימת ואף הגדרה אישית ליחסים שלנו איתם. רגשות של חיבה, אהבה, קבלה וגם אמון מעידים על אינטימיות רגשית.
גם כאן חשוב לעשות הבדלה ולהדגיש כי אין בהכרח היררכיה בין הרגשות השונים שמעידים על קרבה. יכולה להיות אהבה גדולה בין שני אנשים מבלי שישרור ביניהם כל אמון וההפך. יחד עם זאת, מבחינת זוגיות נהוג להתייחס לאהבה כמסמנת החזקה ביותר של אינטימיות רגשית.

אינטימיות – אופי.

למרות שלא נהוג להגדיר קרבה אינטימית בתור היכרות עמוקה אחד עם אופיו של השני, אנו מאמינים כי עדיין ניתן להתייחס לקרבה מסוג זה כמעידה על אינטימיות אמיתית, פשוט במימד שונה.
מה שכן חשוב מאוד להדגיש הוא כי זוגיות אמיתית אינה יכולה להתקיים רק בהקשר של קרבה באופי, חברות כן, אך זוגיות לא.
דגש זה חשוב במיוחד עבור אותם אנשים שמעוניינים לעבור משלב הידידות והחברות לשלבים מתקדמים יותר של קשר. זכרו לשאול את עצמכם האם הצד שלכם והצד השני מוכנים ומעוניינים לקבל יחסים שכוללים אינטימיות רגשית ופיזית.

מה דעתכם? האם אתם מפרשים אינטימיות בצורה שונה? האם לדעתכם ניתן לנהל זוגיות ללא אינטימיות רגשית, או פיזית?

מה פירוש המילה אינטימיות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

איך להגיד שאנחנו לא מעונינים?

איך להגיד שאנחנו לא מעונינים?

פורסם בתאריך: 02/02/2010 10:15:48

חשוב לא לעשות זאת מתוך אימפולס. תרשו לעצמכם יום אחד נוסף של מחשבות. איך עושים את זה נכון?

אהבה לפי גלגל המזלות

אהבה לפי גלגל המזלות

פורסם בתאריך: 12/08/2014 12:41:08

מה מעניק גלגל המזלות בפועל? גלגל המזלות מעניק לא מעט אפשרויות על מנת להבין את האהבה הגדולה ביותר.

לפגוש את האקס

לפגוש את האקס

פורסם בתאריך: 20/06/2011 10:36:16

כל בחורה שחוותה פרידה כואבת - הרצון לפגוש את האקס הוא הדבר האחרון שבא לה לעשות. איך בכל זאת עושים את זה?

הכרויות ברשת

הכרויות ברשת

פורסם בתאריך: 12/02/2012 16:34:16

הכרויות ברשת זה כבר לא דבר חדש שמיועד רק לשימושם של יודעי דבר. נסו, ותיווכחו בעצמכם עד כמה מדובר בשיטה יעילה.

חמש דרכים לשבור את הקרח

חמש דרכים לשבור את הקרח

פורסם בתאריך: 15/02/2017 12:44:57

זו הפעם הראשונה שלכם באתר הכרויות? מחפשים רומן לא מחייב או קשר קצר במיוחד אך חוששים לקפוץ למים? אפשר להבין אתכם. ההכרות הראשונית בקשר מהסוג הזה עלולה להיות מביכה למדי, קשה לדעת מה לומר או איך להתנהג, בעיקר מכיוון שמדובר בקשר שונה בתכלית ממה שאנחנו מכירים בדרך כלל, קשר המוביל לזוגיות.

איך לאהוב אבל לא לחנוק

איך לאהוב אבל לא לחנוק

פורסם בתאריך: 20/11/2011 14:47:47

זכיתם בזוגיות עם אהבת חייכם ואתם רוצים לאהוב מכל הלב אבל מפחדים ליצור סלידה ודחייה מהצד השני.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר