שכחת סיסמא?
 

מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?

מה נשתנה? - 01/04/2010 23:35:58
הגב על מאמר זה
מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות? איך נמנעים מערב שכולו מרור.
מה נשתנהאז עכשיו אנחנו כבר אחרי. ליל הסדר כבר חלף עבר לו, אבל החג רק התחיל, ואיתו עוד מפגשים משפחתיים לרוב. אז את החלק הקשה כבר עברנו, אבל זה לא אומר שאין צורך לעבור תהליך של הפקת לקחים למפגשים שבדרך וגם לשנה הבאה...

אז כידוע ערב פסח אינו תמיד קל. עבור הפנויים/פנויות שבינינו, החג והחופשה משגרת היומיום, מעוררים בנו את תחושת המשפחתיות והזוגיות שקצת חסרה. ואם אנחנו עדיין לא הבחנו בחסר, כבר יהיו את אלו מבני משפחתנו שיתזכרו אותנו בעניין, בקושיות שהכינו במעוד מועד במיוחד לליל הסדר, כמו: "נו, כבר יש מישהו באופק?", "רוצה שאני אכיר לך את הבת של שושנה מהבנק?" ועד לקושיות יותר ישירות – " אז מתי כבר תתחתני ותביאי לנו נכדים?"

גם לזוגות הצעירים זה חג לא פשוט. אם עד עכשיו ניסיתם לחלק את השבתות פעם בצד שלו ופעם בצד שלה, מגיע ליל הסדר כמבחן האמת. האם אתם מספיק זמן ביחד בכדי לחלוק בין המשפחות גם את ליל הסדר, או שעדיין לא הגעתם לשלב, וכל אחד נמצא בחג עם משפחתו?
גם לזוג נשוי שרק התחתן, זו החלטה משפחתית גורלית, מאיפה מתחילים את הסבב – בצד שלו או בצד שלה? כמובן שהתשובה לכך היא – בצד שבו יש אמא פולניה, שיכולה לעורר הרבה רגשות אשם אם לא תעשו אצלה את החג. במידה ובשני הצדדים אמהות פולניות – ההמלצה הטובה ביותר היא להעביר את החג בחו"ל!

ואם בכל זאת החלטתם להישאר בארץ – אז איך נמנעים מערב שכולו מרור?

קודם כל, לפנויים ולפנויות זו הזדמנות להפיג את הבדידות באווירה מעט משפחתית וחמימה. יחד עם זאת, אל תהיו נאיבים – הכינו תשובות מראש, כמו למבחן אמצע סמסטר באוניברסיטה. אפשר להתחמק באלגנטיות עם תשובה מעורפלת כמו "יש כיוון לא ברור", "עדיין בודקים אופציות", "דודה רוחניק בדיוק קוראת לי לעזור עם ההגשה", "הנה ציפור!", או סתם תשובה אמיתית ואותנטית "אני אשמח לזוגיות, אבל כשזה יבוא – זה יבוא".

ובנוגע לזוגות, חשוב לעשות (כמו בהרבה החלטות אחרות) תיאום ציפיות. ולזכור שאם לא תהיו ביחד בארוחה הזו, אז תהיה ארוחה אחרת, ובתקווה עוד הרבה ארוחות משותפות בעתיד. העיקר שתהנו מהביחד, המשפחתי והזוגי, ושבלילה הזה במיוחד נהיה כולנו מסובין.


אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • שידוכים ברשת - שדכנט - אל תטעו! השדכן לא נמוג מן העולם המודרני, אלא רק התחלף במה שנקרא שדכנט. כלומר, שידוכים ברשת (Net).
  • לעבור לגור ביחד - האם אתם תרכשו רכב ללא נסיעת מבחן? מוזמנים לגלות מה מדליק בלגור יחד ומה בעצם היתרונות במגורים משותפים.
  • הכרויות בלילה - לפני שלוש שנים בדיוק, בחופשת הפסח, הכרתי את אהבת חיי ברשת. איך לנצל את הלילות למציאת אהבה ברשת.
  • חג הפסחא הנוצרי - חג הפסחא הנוצרי והקשר שלו לחג הפסח ולמצוות פרו ורבו.
  • הכרויות 2007 - באתרים רבים אפשר למצוא אהבה. ואם גם אתם רוצים, תוכלו למצוא אותי באתר זיגוטה. יומנה של גולשת.
  • מעבדות לחירות - למרות שבתוכנו כבר הבנו שזה לא מתאים, עדיין קשה לשחרר. כיצד מתנתקים מקשר הרסני ובלתי מספק?


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©