מה נשתנה

מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?

ואיך נמנעים מערב שכולו מרור?

אז עכשיו אנחנו כבר אחרי. ליל הסדר כבר חלף עבר לו, אבל החג רק התחיל, ואיתו עוד מפגשים משפחתיים לרוב. אז את החלק הקשה כבר עברנו, אבל זה לא אומר שאין צורך לעבור תהליך של הפקת לקחים למפגשים שבדרך וגם לשנה הבאה...

אז כידוע ערב פסח אינו תמיד קל. עבור הפנויים/פנויות שבינינו, החג והחופשה משגרת היומיום, מעוררים בנו את תחושת המשפחתיות והזוגיות שקצת חסרה. ואם אנחנו עדיין לא הבחנו בחסר, כבר יהיו את אלו מבני משפחתנו שיתזכרו אותנו בעניין, בקושיות שהכינו במעוד מועד במיוחד לליל הסדר, כמו: "נו, כבר יש מישהו באופק?", "רוצה שאני אכיר לך את הבת של שושנה מהבנק?" ועד לקושיות יותר ישירות – " אז מתי כבר תתחתני ותביאי לנו נכדים?"

גם לזוגות הצעירים זה חג לא פשוט. אם עד עכשיו ניסיתם לחלק את השבתות פעם בצד שלו ופעם בצד שלה, מגיע ליל הסדר כמבחן האמת. האם אתם מספיק זמן ביחד בכדי לחלוק בין המשפחות גם את ליל הסדר, או שעדיין לא הגעתם לשלב, וכל אחד נמצא בחג עם משפחתו?
גם לזוג נשוי שרק התחתן, זו החלטה משפחתית גורלית, מאיפה מתחילים את הסבב – בצד שלו או בצד שלה? כמובן שהתשובה לכך היא – בצד שבו יש אמא פולניה, שיכולה לעורר הרבה רגשות אשם אם לא תעשו אצלה את החג. במידה ובשני הצדדים אמהות פולניות – ההמלצה הטובה ביותר היא להעביר את החג בחו"ל!

ואם בכל זאת החלטתם להישאר בארץ – אז איך נמנעים מערב שכולו מרור?

קודם כל, לפנויים ולפנויות זו הזדמנות להפיג את הבדידות באווירה מעט משפחתית וחמימה. יחד עם זאת, אל תהיו נאיבים – הכינו תשובות מראש, כמו למבחן אמצע סמסטר באוניברסיטה. אפשר להתחמק באלגנטיות עם תשובה מעורפלת כמו "יש כיוון לא ברור", "עדיין בודקים אופציות", "דודה רוחניק בדיוק קוראת לי לעזור עם ההגשה", "הנה ציפור!", או סתם תשובה אמיתית ואותנטית "אני אשמח לזוגיות, אבל כשזה יבוא – זה יבוא".

ובנוגע לזוגות, חשוב לעשות (כמו בהרבה החלטות אחרות) תיאום ציפיות. ולזכור שאם לא תהיו ביחד בארוחה הזו, אז תהיה ארוחה אחרת, ובתקווה עוד הרבה ארוחות משותפות בעתיד. העיקר שתהנו מהביחד, המשפחתי והזוגי, ושבלילה הזה במיוחד נהיה כולנו מסובין.

מה נשתנה

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

המכתב שלא נכתב

המכתב שלא נכתב

פורסם בתאריך: 25/06/2013 14:04:37

לכל אחד יש את הכמיהה לכתוב מכתב מדהים של פעם בחיים, מכתב שלא נכתב ולא דומה כלל לאף מכתב שכבר נכתב.

ידיד - כן או לא?

ידיד - כן או לא?

פורסם בתאריך: 15/12/2010 15:04:46

ידיד הוא חבר טוב שאפשר לשפוך לו את הלב ומציג את זוויות ההתייחסות הגבריות, אך מה עושים עם אותו ידיד כשמתחיל קשר זוגי?

איך לגרום לה להתאהב בך?

איך לגרום לה להתאהב בך?

פורסם בתאריך: 15/09/2011 12:51:40

חושב עליה כל היום? חולם עליה בלילה? אבל אין לך שמץ של מושג איך לגרום לה להתאהב בך? אספנו בשבילך מספר טיפים.

זוגי

זוגי

פורסם בתאריך: 07/03/2010 09:52:15

"בן זוגי הכין לי אתמול ארוחה מהסרטים" - מה בן זוגך עשה בשבילך? כל הזמן תחרויות והשוואות...

טרפת: שיגעון החגים והחורף

טרפת: שיגעון החגים והחורף

פורסם בתאריך: 11/12/2014 12:58:12

הבלאק פריידי והסייבר מאנדי שהתרחשו במהלך השבועות האחרונים השאירו בנו טעם לעוד משיגעון החגים. הטיפים וההמלצות מחכים לכם בפנים.

למצוא זוגיות

למצוא זוגיות

פורסם בתאריך: 15/01/2012 15:13:11

מגיל צעיר מרבית האנשים אינם נהנים לשהות לבד ומחפשים חברה של אנשים איתה הם יוכלו ליהנות, אז מה הוא סוד האהבה?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר