מה נשתנה

מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות?

ואיך נמנעים מערב שכולו מרור?

אז עכשיו אנחנו כבר אחרי. ליל הסדר כבר חלף עבר לו, אבל החג רק התחיל, ואיתו עוד מפגשים משפחתיים לרוב. אז את החלק הקשה כבר עברנו, אבל זה לא אומר שאין צורך לעבור תהליך של הפקת לקחים למפגשים שבדרך וגם לשנה הבאה...

אז כידוע ערב פסח אינו תמיד קל. עבור הפנויים/פנויות שבינינו, החג והחופשה משגרת היומיום, מעוררים בנו את תחושת המשפחתיות והזוגיות שקצת חסרה. ואם אנחנו עדיין לא הבחנו בחסר, כבר יהיו את אלו מבני משפחתנו שיתזכרו אותנו בעניין, בקושיות שהכינו במעוד מועד במיוחד לליל הסדר, כמו: "נו, כבר יש מישהו באופק?", "רוצה שאני אכיר לך את הבת של שושנה מהבנק?" ועד לקושיות יותר ישירות – " אז מתי כבר תתחתני ותביאי לנו נכדים?"

גם לזוגות הצעירים זה חג לא פשוט. אם עד עכשיו ניסיתם לחלק את השבתות פעם בצד שלו ופעם בצד שלה, מגיע ליל הסדר כמבחן האמת. האם אתם מספיק זמן ביחד בכדי לחלוק בין המשפחות גם את ליל הסדר, או שעדיין לא הגעתם לשלב, וכל אחד נמצא בחג עם משפחתו?
גם לזוג נשוי שרק התחתן, זו החלטה משפחתית גורלית, מאיפה מתחילים את הסבב – בצד שלו או בצד שלה? כמובן שהתשובה לכך היא – בצד שבו יש אמא פולניה, שיכולה לעורר הרבה רגשות אשם אם לא תעשו אצלה את החג. במידה ובשני הצדדים אמהות פולניות – ההמלצה הטובה ביותר היא להעביר את החג בחו"ל!

ואם בכל זאת החלטתם להישאר בארץ – אז איך נמנעים מערב שכולו מרור?

קודם כל, לפנויים ולפנויות זו הזדמנות להפיג את הבדידות באווירה מעט משפחתית וחמימה. יחד עם זאת, אל תהיו נאיבים – הכינו תשובות מראש, כמו למבחן אמצע סמסטר באוניברסיטה. אפשר להתחמק באלגנטיות עם תשובה מעורפלת כמו "יש כיוון לא ברור", "עדיין בודקים אופציות", "דודה רוחניק בדיוק קוראת לי לעזור עם ההגשה", "הנה ציפור!", או סתם תשובה אמיתית ואותנטית "אני אשמח לזוגיות, אבל כשזה יבוא – זה יבוא".

ובנוגע לזוגות, חשוב לעשות (כמו בהרבה החלטות אחרות) תיאום ציפיות. ולזכור שאם לא תהיו ביחד בארוחה הזו, אז תהיה ארוחה אחרת, ובתקווה עוד הרבה ארוחות משותפות בעתיד. העיקר שתהנו מהביחד, המשפחתי והזוגי, ושבלילה הזה במיוחד נהיה כולנו מסובין.

מה נשתנה

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

מכתבי אהבה וירטואליים

מכתבי אהבה וירטואליים

פורסם בתאריך: 15/02/2017 12:50:26

לפעמים אנחנו חושבים שאיחרנו את רכבת האהבה, שכבר לא נמצא מישהו שיחבק אותנו בלילות קרים או ילך איתנו לטיול על חוף הים, יחגוג איתנו ימי הולדת לאורך שנים ויעניק מתנה מושלמת כמו יום כיף בספא.

 שלוש ערים רומנטיות – ולנטיינס דיי חוצה יבשות

שלוש ערים רומנטיות – ולנטיינס דיי חוצה יבשות

פורסם בתאריך: 15/02/2015 14:43:35

החלטנו לשים קץ לבורסת ההימורים ולבחור אחת ולתמיד מהן שלוש הערים הרומנטיות ביותר בעולם כולו. יצאנו למסע בין שתי יבשות. ניחוש מי ניצחה בסוף?

אלבום בתמונות

אלבום בתמונות

פורסם בתאריך: 03/09/2012 10:51:24

האהבה עדיין חיה באלבום התמונות ובכל פעם שהיא מעיפה מבט הרגשות מציפות אותה מחדש.

לגרום לו להתאהב בך

לגרום לו להתאהב בך

פורסם בתאריך: 27/01/2010 22:16:22

את הסרט "איך להיפטר מבחור בעשרה ימים" כולנו מכירות. מי מאתנו לא מחכה לחידוש "איך להשיג בחור בעשרה ימים".

דייטבר

דייטבר

פורסם בתאריך: 02/05/2010 16:08:11

דייט הוא אינו מפגש רגיל, ודורש את התנאים האופטימאליים בהתאם למאפייניו הייחודיים. אז מדוע דייטבר הוא המקום המתאים?

יחסי הכוחות בין בני זוג

יחסי הכוחות בין בני זוג

פורסם בתאריך: 25/02/2013 12:43:50

האם נכון להגדיר יחסים בין בני זוג, אשר נבנים מתוך אהבה ורצון משותף לחיות יחד, כיחסי כוחות

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר