שכחת סיסמא?
 

לחוצת חתונה? מדוע זה כל כך מרתיע אותו?

לחוצת חתונה וזה מרתיע אותו - 01/09/2011 12:46:34
הגב על מאמר זה
כל החברות שלך כבר התחתנו ופתאום גם את מרגישה לחוצת חתונה. מדוע הרצון שלך להתחייבות מרתיע אותו כל-כך?
לחץ לחתונהלבן זוגך ולך יש קשר נהדר, אתם חולקים הכול ביחד, זו האהבה הגדולה ביותר שחווית בחייך. כל אלו ואחרות הן סיבות הגורמות לנשים לחוש לחץ חתונה.

בעבר היה נהוג לחשוב שזה פשוט עניין של הבדלים בין המינים, נשים הן אלו שיחושו לחץ להתחתן ואילו הגברים הם אלו שתמיד יירתעו ממחויבות וינסו להתחמק ממנה בכל מחיר.

היום נהוג לחשוב אחרת. זהו לא עניין של הבדלים בין המינים (ישנם גם גברים החשים לחץ חתונה) אלא פשוט שילוב של מספר סיבות הקשורות לאופיו של האדם ולנסיבות המצב.

לחוצת חתונה? אולי בעצם לחוץ חתונה?

ילדים הם בדרך-כלל התוצר העיקרי והחשוב ביותר של זוגיות. חשיבותם של ילדים, להרבה זוגות (אם לא רובם), היא ראשונה במעלה. לאישה הגיל המומלץ בלידה הראשונה הוא 30, ללדת אחרי גיל 35 נהיה כבר נושא בעייתי. עקב זאת, ניתן להבין את הלחץ של אחד מבני הזוג, כנראה זה שמעוניין יותר בילדים, למסד את הזוגיות בשלב כמה שיותר מוקדם ובטח שלא יאוחר מגיל 35.

לבני אדם שונים קיימים רצונות שונים לגבי ילדים. זו בעיה שיש להתמודד איתה, אבל מכיוון שהיא קשורה לנושא חשוב מאין כמוהו, מומלץ לברר כמה שיותר מוקדם מהם ציפיותיו של בן הזוג לקשר בנוגע לילדים. זאת במקום להגיע למצב של התמשכות הקשר עד לגילאים המאוחרים יותר שבהם ילודה הופכת לבעייתית ואף מסוכנת.

עניין נוסף שאינו קשור ישירות לבני הזוג עצמם הוא לחץ המופעל על-ידי החברה כדי להתחתן. אמנם ידוע שעל נשים מופעל יותר לחץ אך אין ספק שגם גברים העוברים גיל מסוים מתחילים לחוש לחץ להתחתן המופנה אליהם מן הסובבים אותם. כדי להתמודד עם בעיה זו מומלץ להבהיר בצורה מנומסת לסובבים אתכם שהקשר הוא שלכם בלבד ולמרות שאימא זוכה גם היא לחתן/כלה חדשים עדיין זאת את/ה שאמורים לחלוק את שארית חייכם ביחד.

מדוע יש לאנשים מסוימים רתיעה מחתונה?

כמו שיש אנשים שזקוקים למחויבות כדי לחוש ביטחון ישנם גם אנשים שחוששים ממחויבות בדיוק מאותה סיבה. במהלך שנים רבות אנשים בונים את חייהם כך שהסובבים אותם יענו על ציפיותיהם או לפחות שיגרמו להם לתחושת נוחות.

במידה ומתעוררות בעיות הגורמות לתחושת חוסר התאמה ניתן ברוב המקרים פשוט לנתק או למתן את הקשר עם אותו אדם, אפילו עם הורים או אחים ואחיות. זהו אינו המצב כאשר מדובר בבעל ואישה. זוג נשוי צריך לגור ביחד ולהתמודד ביחד עם הבעיות הצצות במהלך חייהם. במידה ויש תכונה בעייתית לאחד מבני הזוג, הצד השני לא יכול פשוט לנתק קשר ולהעלם, חייבים להתמודד איתה!

במידה ומתעורר חשש מהתחייבות אצל אחד מבני הזוג’ מומלץ לגשת ליועץ זוגיות מוסמך שיסביר ויבהיר את הדרישות הנובעות מקשר נישואין ואף יותר מכך יציע דרכים להתמודדות נכונה במצב שכזה.

יצא לכם או לבן זוגכם לחוש לחץ חתונה? איך התמודדתם עם זה?

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • איך לגרום לה להתאהב בך? - חושב עליה כל היום? חולם עליה בלילה? אבל אין לך שמץ של מושג איך לגרום לה להתאהב בך? אספנו בשבילך מספר טיפים.
  • שימו V על האקס! - לשכוח את האקסית זה קשה, אבל יש דרכים להתמודד אם זה ואפילו די בקלות אז איך עושים את זה נכון?
  • תכירו: אתר היכרויות - עבור אנשים רבים המילים אתר היכרויות מעוררות אי נוחות. מה שלפעמים נראה קשה מתגלה בסוף פשוט, קל ומועיל.
  • שדכן - מהו שדכן ומה תפקידו? שירות טוב למי שמחפש זוגיות, חיים משותפים והקמת משפחה ואין לו את ידע במחשבים.


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©