ליהנות ולהישאר ידידים

כל הדרכים ליהנות ולהישאר ידידים

אין ספק שמדובר במשימה לא פשוטה, אנחנו בני האדם רגילים ליצור קשרים מסוג מסויים ולנהל את תהליך הקשר בצורה דומה כמעט בכל הפעמים. מכיוון שרובנו לא רגילים לנהל קשרים לא מחייבים קורה שאנחנו מתבלבלים ומערבים ציפיות לא רלוונטיות או לא ריאליות בקשר הספציפי הזה שאמור להתבסס על קווים מאד מסויימים ואחרים מכל קשר אחר שאנו מכירים.

הקשר הבלתי מחייב הבנה משני הפרטנרים לכך שמדובר במערכת יחסים פתוחה לחלוטין בה נהנים יחד ותו לא. אין מחוייבות, אין עתיד, אין כבלים. יש רק כאן ועכשיו, הנאה של הרגע. עם כל זה חשוב שיהיו כמה כללי יסוד של נימוס וג´נטלמניות שיהפכו מערכת יחסים מהסוג הזה לאפשרית ונעימה. בראש ובראשונה יש לשמור על רצון הדדי בקשר. כאשר שני בני הזוג מעוניינים בו הוא מצליח.

מלבד זאת אין להתעלם מפניות כמו טלפונים, מיילם או אסמסים. הוא התקשר? עני לו, או חזרי אליו בהמשך היום. אין לך עניין לענות? אמרי לו ישירות שאת לא מעוניינת בקשר. קשר לא מחייב אינו פותר אתכם מכללי נימוס והתנהגות הולמת ולא פוגענית. אתם לא קוסמים, לא תוכלו לשלוף ארנב מהכובע בכל פעם שיתחשק לכם להיפגש אך לעשות זאת מבלי לפגוע בצד האחר שיחוש מנוצל.

חותמים על אמנת יחסים משותפת

תיאום ציפיות, בכל מערכת יחסים, ובעיקר בקשר שכזה היא חובה ממש. הפגישה הראשונה עלתה יפה? נהניתם לבלות יחס? הסיפוק היה מעל ומעבר? נפלא! בפגישה השנייה סכמו כמה כללים בסיסיים שילוו אתכם לאורך כל הקשר.

כלל ראשון: יוצרים קשר פעם אחת, אם השני מעוניין הוא מגיב בחיוב אם לא עליו לענות בשלילה אך בנימוס.

כלל שני: לפני שעושים מבקשים רשות. כל דבר שעושים יחד חייב להיות ברשות, אל תפתיעו וכך לא תופתעו ותגרמו למישהו אחר להיפגע. האווירה חייבת להיות נעימה, משוחררת ופתוחה בכדי שקשר כזה יוכל לעבוד.

כלל שלישי: השאירו את החיים הפרטיים שלכם מחוץ למשחק. היפגשו, צאו לבלות, עשו חיים משוגעים אך אל תשתפו את האחר בחיים הפרטיים שלכם, אין צורך להחליף תמונות של הילדים, של האקסים, או של החתול שהשארתם מאחור. זה מערב אתכם רגשית ואתם כאן בכדי ליהנות.

כלל רביעי: הגדירו את מהות הקשר ואל תשלו את הצד השני. אם תתחילו לשלוח מסרים רומנטיים לפתע, לנסות ולצלול לשיחות עומק או לעשות לו הפתעת יום הולדת עם דובי ופרחים במקום העבודה אתם עלולים להיפגע מאד מתגובה קשה הבולמת את שטף הרומנטיקה שנכנס בכם. הקשר אינו מחייב משמעותו קשר ללא הגינונים של זוגיות. התאהבתם? משהו אצלכם השתנה, פתחו את הדברים בשיחה כנה מול הצד השני.

ליהנות ולהישאר ידידים

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

האם אתה אוהב אותי

האם אתה אוהב אותי

פורסם בתאריך: 29/04/2013 16:11:14

את השאלה הזו כולם שמעו לא פעם, מדוע נשים צריכות את החיזוק והאם מדובר רק בהן?

אנונימוס

אנונימוס

פורסם בתאריך: 18/04/2010 16:15:41

בעולם האמיתי לכל איש יש שם, אולם פה ברשת לכל איש יש כינוי. איך אפשר לנצל את האנונימיות ברשת לטובתנו ובאיזה שלב צריך לשים לזה סוף?

מה קרה אחרי דייט ראשון

מה קרה אחרי דייט ראשון

פורסם בתאריך: 07/10/2012 13:45:29

לפעמים הכול מתנהל בצורה מדהימה, הפגישה הראשונה מצוינת ופתאום, הם נעלמים. מה קרה אחרי הדייט הראשון?!

איך לשמור שהבן זוג לא יברח

איך לשמור שהבן זוג לא יברח

פורסם בתאריך: 12/12/2011 15:03:22

זוגיות היא לא גביע שמרוויחים בתחרות. אחרי שזכינו באהבת חיינו צריך לדעת איך לשמר את הקשר.

מי אוהב יותר

מי אוהב יותר

פורסם בתאריך: 12/07/2012 13:20:09

מי אוהב יותר? האם זה נכון מה שאומרים שהאישה היא תמיד זו שאוהבת יותר והגבר הוא זה שנמנע מאהבה?או ההפך?

איך מתמודדים עם קמצנות

איך מתמודדים עם קמצנות

פורסם בתאריך: 14/06/2021 15:49:06

קמצנות יכולה לנבוע מחינוך של שנים, מתרבות וגורמים נוספים. ולכן זה אומר שלא קל לשנות זאת בין רגע. מה שכן – ניתן בהחלט להגיע לעמק השווה בזוגיות בנושא הזה.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר