ליהנות ולהישאר ידידים

כל הדרכים ליהנות ולהישאר ידידים

אין ספק שמדובר במשימה לא פשוטה, אנחנו בני האדם רגילים ליצור קשרים מסוג מסויים ולנהל את תהליך הקשר בצורה דומה כמעט בכל הפעמים. מכיוון שרובנו לא רגילים לנהל קשרים לא מחייבים קורה שאנחנו מתבלבלים ומערבים ציפיות לא רלוונטיות או לא ריאליות בקשר הספציפי הזה שאמור להתבסס על קווים מאד מסויימים ואחרים מכל קשר אחר שאנו מכירים.

הקשר הבלתי מחייב הבנה משני הפרטנרים לכך שמדובר במערכת יחסים פתוחה לחלוטין בה נהנים יחד ותו לא. אין מחוייבות, אין עתיד, אין כבלים. יש רק כאן ועכשיו, הנאה של הרגע. עם כל זה חשוב שיהיו כמה כללי יסוד של נימוס וג´נטלמניות שיהפכו מערכת יחסים מהסוג הזה לאפשרית ונעימה. בראש ובראשונה יש לשמור על רצון הדדי בקשר. כאשר שני בני הזוג מעוניינים בו הוא מצליח.

מלבד זאת אין להתעלם מפניות כמו טלפונים, מיילם או אסמסים. הוא התקשר? עני לו, או חזרי אליו בהמשך היום. אין לך עניין לענות? אמרי לו ישירות שאת לא מעוניינת בקשר. קשר לא מחייב אינו פותר אתכם מכללי נימוס והתנהגות הולמת ולא פוגענית. אתם לא קוסמים, לא תוכלו לשלוף ארנב מהכובע בכל פעם שיתחשק לכם להיפגש אך לעשות זאת מבלי לפגוע בצד האחר שיחוש מנוצל.

חותמים על אמנת יחסים משותפת

תיאום ציפיות, בכל מערכת יחסים, ובעיקר בקשר שכזה היא חובה ממש. הפגישה הראשונה עלתה יפה? נהניתם לבלות יחס? הסיפוק היה מעל ומעבר? נפלא! בפגישה השנייה סכמו כמה כללים בסיסיים שילוו אתכם לאורך כל הקשר.

כלל ראשון: יוצרים קשר פעם אחת, אם השני מעוניין הוא מגיב בחיוב אם לא עליו לענות בשלילה אך בנימוס.

כלל שני: לפני שעושים מבקשים רשות. כל דבר שעושים יחד חייב להיות ברשות, אל תפתיעו וכך לא תופתעו ותגרמו למישהו אחר להיפגע. האווירה חייבת להיות נעימה, משוחררת ופתוחה בכדי שקשר כזה יוכל לעבוד.

כלל שלישי: השאירו את החיים הפרטיים שלכם מחוץ למשחק. היפגשו, צאו לבלות, עשו חיים משוגעים אך אל תשתפו את האחר בחיים הפרטיים שלכם, אין צורך להחליף תמונות של הילדים, של האקסים, או של החתול שהשארתם מאחור. זה מערב אתכם רגשית ואתם כאן בכדי ליהנות.

כלל רביעי: הגדירו את מהות הקשר ואל תשלו את הצד השני. אם תתחילו לשלוח מסרים רומנטיים לפתע, לנסות ולצלול לשיחות עומק או לעשות לו הפתעת יום הולדת עם דובי ופרחים במקום העבודה אתם עלולים להיפגע מאד מתגובה קשה הבולמת את שטף הרומנטיקה שנכנס בכם. הקשר אינו מחייב משמעותו קשר ללא הגינונים של זוגיות. התאהבתם? משהו אצלכם השתנה, פתחו את הדברים בשיחה כנה מול הצד השני.

ליהנות ולהישאר ידידים

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

האביר על הסוס הלבן

האביר על הסוס הלבן

פורסם בתאריך: 08/06/2010 18:05:58

מחכה לאביר על הסוס הלבן ותוהה למה הוא מתעכב? הנה כמה טיפים איך לעזור לו למצוא אותך.

הדרך להגיד שלום לעבר

הדרך להגיד שלום לעבר

פורסם בתאריך: 19/12/2013 17:08:13

בכל פעם אתם חוזרים לזרועות אהוב ישן, אהבה שאמורה הייתה להישכח ולא הצלחנו להתגבר עליה

המשפחה המודרנית - עניין משפחתי

המשפחה המודרנית - עניין משפחתי

פורסם בתאריך: 22/02/2015 13:24:05

חגגתם את יום המשפחה? הגיע הזמן לדבר על מה שחשוב באמת. זיגוטה משפחתיים מתמיד.

פתקים של אהבה

פתקים של אהבה

פורסם בתאריך: 28/10/2013 16:29:29

הוא תמיד משאיר לה פתקים נחמדים בכל מקום, הוא יודע מה זה גורם לה לחשוב. הפתקים מונחים בכל מיני צורות וגוונים...

לתכנן מסע לזוגיות

לתכנן מסע לזוגיות

פורסם בתאריך: 28/09/2011 09:39:33

רבים מאד מהמשרתים בצבא, חולמים על מסע בעולם לאחר השחרור, אז למה לא לתכנן מסע אל הזוגיות?

לאיזה שכבת גיל מתאים אתר היכרויות

לאיזה שכבת גיל מתאים אתר היכרויות

פורסם בתאריך: 04/01/2022 13:41:44

מגיל 18 ומעלה אתר היכרויות הוא בדיוק במקום עבורכם למצוא זוגיות.בכתבה הבאה נדבר לאיזה גילאים מתאים אתר הכרויות ובאילו סיטואציות.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר