שכחת סיסמא?
 

כולם רוצים להתאהב

כולם רוצים להתאהב - 03/12/2012 16:02:41
הגב על מאמר זה
כולם רוצים להתאהב אבל כולם פוחדים להיפגע. מתי נוכל להרשות לעצמנו להתאהב מבלי חששות מוקדמים?
כולם רוצים להתאהבלאהבה יש הגדרות רבות, אחת מאותן הגדרות רואה את האהבה פשוטו כמשמעו בתור סם. האנלוגיה הזו חזקה ביותר ומחברת בין מאפיינים רבים של אהבה לאלו של סמים. אהבה מסייעת לנו לשכוח מקשיי היומיום, גורמת לנו להתעלם מהמציאות ואף להכחישה, אה והיא גם ממש ממכרת. כולנו נתקלנו במצב שבו חבר/ה טובים נופלים שדודים בהתאהבותם. לא משנה עד כמה ננסה לשכנע אדם מאוהב, הוא כמעט תמיד יסרב לראות את המציאות כפי שהיא. מה הסיבה לכך?

למה כולם רוצים להתאהב?

השאלה הזו יכולה להישאל גם בצורה שונה, מדוע העובדה כי אנו יודעים שסמים רעים לנו אינה דוחה אותנו מלצרוך אותם. איני מדבר רק על סמים בלתי חוקיים, גם אלכוהול/סיגריות/קפה הם סוג של סם. עם כן, מדוע אנו צורכים אותם?
לדעתי, התשובה היא מכיוון שהחיים קשים מידי מכדי לעבור אותם לגמרי בלי שום אמצעי הקלה כלשהם. אנו לא רובוטים, אנו בני אדם שחווים קשיים לאורך שנים רבות, כל תקופה/גיל והקושי שלהם.
כולנו גם רוצים להאמין לעיתים בעולם ללא כאב וצער. אהבה היא ´סם´ מצוין שמאפשר לנו לשכוח לזמן מה ממרכיבי אפרוריותו ועצבותו של העולם סביבנו.

אפשר להתאהב מבלי להיפגע?

אהבה נכזבת היא כמו גמילה מסמים. היינו רגילים למשהו מסוים, נהנינו ממנו עד מאוד ופתאום הוא נלקח מאיתנו בפתאומיות. חשבנו שאם נוכל לבלות במשותף עם מושא אהבתנו חיינו יהיו מושלמים, או לפחות ירגישו כל, אך התאכזבנו לגלות שלא כך הוא הדבר.
אחד הדברים המרגשים בהתאהבות היא הידיעה שיש אפשרות שניפגע, אך העובדה שאנו מוכנים לנסות למרות זאת לפתוח את ליבנו לחוויה הזו.
אמנם לא ניתן להתאהב מבלי שקיימת האופציה שניפגע, אך לכל דבר טוב בעולם הזה יש מחיר וככל שנבין זאת מהר יותר כך ייטב לנו. לתחושה המדהימה של התאהבות יש מחיר והוא מחיר הפגיעה הרגשית הפוטנציאלית ושברון הלב.

איך להתאהב מבלי להיפגע?

רגע, לא אמרת לפני רגע שאי-אפשר להתאהב מבלי להיפגע? נכון אמרתי. התאהבות ילדותית בטבעה מבלי הסתכלות דרך משקפי המציאות תמיד תוביל לפגיעה בסופו של דבר (עולם מושלם קיים רק באשליות). אבל, אפשר ליהנות מתחושת ההתאהבות יחד עם זאת שתמיד נזכיר לעצמנו כי המציאות היא לא מה שאנו מרגישים.
אמנם ההנאה מועטה יותר, אך אנו מקטינים בהרבה את הסיכוי שניפגע. אני מאמין כי מלבד אהבה בוגרת קיימת גם התאהבות בוגרת בין שני אנשים שכבר הבינו את החוויה של התאהבות ומכירים אותה מקרוב. אנשים שיודעים כי היא מספקת עבורם מפלט רגעי וחשוב מתלאותיהם.

כולם רוצים להתאהב, גם אנחנו וגם אתם. ספרו לנו מה דעתכם, האם ניתן להתאהב מבלי להיפגע?

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • בילויים זוגיים לחורף - העונה הקרה בפתח ואיתה הדאגה משהות משמימה בבית. לצורך זה הכנו עבורכם רשימה של בילויים זוגיים לחורף מהנה.
  • מה פירוש המילה אינטימיות - קווים מסוימים שלפיהם מגדירים האם שני אנשים נמצאים בזוגיות. אחת ממילות המפתח היא אינטימיות, מה פרוש המילה אינטימיות?
  • התמודדות עם משברי זוגיות - החיים מטלטלים אותנו באופן מתמיד בין הנאה ושמחה לבין קושי וסבל. אספנו מספר טיפים על התמודדות עם משברי זוגיות.
  • סרט של דייט - החלטתם להזמין את הדייט לערב של צפייה בסרט מול הספה? בואו לגלות איך להפוך את הערב הזה למושלם.


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©