כולם רוצים להתאהב

לאהבה יש הגדרות רבות, אחת מאותן הגדרות רואה את האהבה פשוטו כמשמעו בתור סם. האנלוגיה הזו חזקה ביותר ומחברת בין מאפיינים רבים של אהבה לאלו של סמים. אהבה מסייעת לנו לשכוח מקשיי היומיום, גורמת לנו להתעלם מהמציאות ואף להכחישה, אה והיא גם ממש ממכרת. כולנו נתקלנו במצב שבו חבר/ה טובים נופלים שדודים בהתאהבותם. לא משנה עד כמה ננסה לשכנע אדם מאוהב, הוא כמעט תמיד יסרב לראות את המציאות כפי שהיא. מה הסיבה לכך?

למה כולם רוצים להתאהב?

השאלה הזו יכולה להישאל גם בצורה שונה, מדוע העובדה כי אנו יודעים שסמים רעים לנו אינה דוחה אותנו מלצרוך אותם. איני מדבר רק על סמים בלתי חוקיים, גם אלכוהול/סיגריות/קפה הם סוג של סם. עם כן, מדוע אנו צורכים אותם?
לדעתי, התשובה היא מכיוון שהחיים קשים מידי מכדי לעבור אותם לגמרי בלי שום אמצעי הקלה כלשהם. אנו לא רובוטים, אנו בני אדם שחווים קשיים לאורך שנים רבות, כל תקופה/גיל והקושי שלהם.
כולנו גם רוצים להאמין לעיתים בעולם ללא כאב וצער. אהבה היא ´סם´ מצוין שמאפשר לנו לשכוח לזמן מה ממרכיבי אפרוריותו ועצבותו של העולם סביבנו.

אפשר להתאהב מבלי להיפגע?

אהבה נכזבת היא כמו גמילה מסמים. היינו רגילים למשהו מסוים, נהנינו ממנו עד מאוד ופתאום הוא נלקח מאיתנו בפתאומיות. חשבנו שאם נוכל לבלות במשותף עם מושא אהבתנו חיינו יהיו מושלמים, או לפחות ירגישו כל, אך התאכזבנו לגלות שלא כך הוא הדבר.
אחד הדברים המרגשים בהתאהבות היא הידיעה שיש אפשרות שניפגע, אך העובדה שאנו מוכנים לנסות למרות זאת לפתוח את ליבנו לחוויה הזו.
אמנם לא ניתן להתאהב מבלי שקיימת האופציה שניפגע, אך לכל דבר טוב בעולם הזה יש מחיר וככל שנבין זאת מהר יותר כך ייטב לנו. לתחושה המדהימה של התאהבות יש מחיר והוא מחיר הפגיעה הרגשית הפוטנציאלית ושברון הלב.

איך להתאהב מבלי להיפגע?

רגע, לא אמרת לפני רגע שאי-אפשר להתאהב מבלי להיפגע? נכון אמרתי. התאהבות ילדותית בטבעה מבלי הסתכלות דרך משקפי המציאות תמיד תוביל לפגיעה בסופו של דבר (עולם מושלם קיים רק באשליות). אבל, אפשר ליהנות מתחושת ההתאהבות יחד עם זאת שתמיד נזכיר לעצמנו כי המציאות היא לא מה שאנו מרגישים.
אמנם ההנאה מועטה יותר, אך אנו מקטינים בהרבה את הסיכוי שניפגע. אני מאמין כי מלבד אהבה בוגרת קיימת גם התאהבות בוגרת בין שני אנשים שכבר הבינו את החוויה של התאהבות ומכירים אותה מקרוב. אנשים שיודעים כי היא מספקת עבורם מפלט רגעי וחשוב מתלאותיהם.

כולם רוצים להתאהב, גם אנחנו וגם אתם. ספרו לנו מה דעתכם, האם ניתן להתאהב מבלי להיפגע?

כולם רוצים להתאהב

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

אהבה בשבועות

אהבה בשבועות

פורסם בתאריך: 17/05/2010 09:00:12

חג השבועות הוא הרבה יותר מחג של גבינות וביכורי קציר חיטים, זהו למעשה מועד שבו אנו חוגגים את האוניברסאליות של האהבה!

אמנות הריבאונד

אמנות הריבאונד

פורסם בתאריך: 23/01/2012 14:34:12

פרידה לא תמיד מסמלת את סוף הקשר, לעיתים היא רק שלב שמערכת היחסים שלנו עוברת.

אטרף

אטרף

פורסם בתאריך: 25/02/2010 09:28:31

כמו אטרף של מכירת סוף עונה, כך יהיה גם האטרף למכירת החיסול של האנשים השווים באתרי הכירויות. מהו אותו אטרף?

תמונה באתרי הכרויות

תמונה באתרי הכרויות

פורסם בתאריך: 18/04/2012 16:04:58

תמונה באתרי הכרויות זה דבר חשוב . למה אתם שואלים ? ובכן , תמונה יכולה להוביל אתכם למציאת זוגיות נכונה ואהבה .

מה הצבע האהוב עלינו

מה הצבע האהוב עלינו

פורסם בתאריך: 31/12/2012 16:27:10

לרובנו יש צבע אהוב. אבל מהו מסמל? ומה הוא יכול לגלות לנו לגבי האנשים עמם אנחנו יוצאים?

צימר בצפון

צימר בצפון

פורסם בתאריך: 22/11/2010 19:55:50

צימר - רק מלהגיד את המושג הזה מתחילים לנשום. מחפשים צימרים בצפון? איך לבחור נכון צימר בצפון, הכל בכתבה שלפניכם.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר