שכחת סיסמא?
 

ידיד - כן או לא?

ידיד - כן או לא? - 15/12/2010 15:04:46
הגב על מאמר זה
ידיד הוא חבר טוב שאפשר לשפוך לו את הלב ומציג את זוויות ההתייחסות הגבריות, אך מה עושים עם אותו ידיד כשמתחיל קשר זוגי?
ידידידיד. בדר"כ כייף גדול. גבר שהוא בעצם "חברה" טובה מאוד. ידיד הוא גבר הנמצא לצידך ומלווה את חייך, רק בלי הבלגן ששמו זוגיות. ידיד הוא חבר טוב שמעניק את האספקט הגברי לכל דבר ועניין. ידיד הוא חבר טוב שאפשר לשפוך לו את הלב ומציג את זוויות ההתייחסות הגבריות לעניינים שבלב, ידיד הוא חבר טוב שאפשר לשים את הראש בחיקו, וזאת מבלי שהידיים שלו יזחלו מתחת לחזייה שלך.

ידידים. מילה מכשילה.

לכאורה כייף אמיתי, אדם שאין איתו מתח מיני, חברה בדמות זכר. בשטח, גבר שאולי מעוניין בך, שיכולים להיעשות איתו טעויות (טעויות שיתרחשו, מן הסתם, בעיתות משבר וצרה שלך או שלו) ושיכול להיות שהוא מהר מאוד יברח כשהוא ימצא את נסיכת ליבו, ואת תיוותרי נטולת הפרטנר הקבוע שלך ל-שיחות נפש, Wii, קניות בגדים ובירה על הבר בפאב השכונתי.

המשוואה מסתבכת כאשר את מכירה את אביר חלומותייך והוא מתחיל לפקפק בטוהר הלב של הידיד.
"אבל הוא רק ידיד", את זועקת.
"ממש," עונה האביר, "אני יודע מה זה להיות ידיד. אני הייתי ה-ידיד של כמה וכמה, ותאמיני לי, אף פעם זה לא טהור. תמיד, אי שם מתחת, יש רצון".

תשובה מוחלטת לגבי הדילמה – ידיד, כן או לא? - אין.
מה שיש זוהי בחינה כרונולוגית של מערכת היחסים המשולשת הזו. הפז"ם, ממש כמו בצבא, מכריע כאן, לעיתים קרובות.

מיהו אותו ידיד?

אם מדובר בידיד של שנים, אדם אשר שרדת איתו את כל העליות והירידות בחיים – מבחנים, טיסות לחו"ל, בני ובנות זוג (שלך ושלו), ריבים, ומעגלי חברים חדשים (מהצבא, התואר הראשון, מקום העבודה, התואר השני, חוג הפלייבק) – אז לבן הזוג החדש שלך אין מה לפצות פה לגביו. הרי לא היה ביניכם כלום מאז ומעולם, וכל השנים אתם רק ידידים. וידידים טובים.

אם מדובר בידיד של שנים, שתמיד רצה אותך מתחת לפני השטח, ושם לך רגליים בכל הזוגיות שלך, אין פה בכלל דיון. בלי קשר לבן זוג החדש שדורש שלא תהי ידידה שלו, את צריכה להעיף אותו ל-1000 רוחות. ויפה שעה אחת קודם. אדם שלא מכבד את זה שאת בזוגיות ושם לך רגליים, אל לך להיות איתו. ידיד או לא.

אם מדובר בידיד חדש בחייך (ממקום העבודה, מכון הכושר וכו´) את צריכה לראות את כל התמונה – הוא רווק? נשוי? גרוש? מה הוא רואה בך ורוצה ממך? כמו כן, את צריכה להיות כנה והוגנת ולשאול את עצמך אם מתאים לך שהבן זוג שלך ירכוש לו ידידה חדשה? שהרי, למה לך מותר ולו אסור?

נושא הידידים ראוי דיון זוגי, בין 2 בני הזוג המתלבטים, ועדיין אין מקשה אחת של הגדרות והיתרים בנושא;
אחד יאמר שהוא מסכים לידידים שהם נשואים ו/או בזוגיות בלבד.
שני יטיל וטו מוחלט על כל ידיד.
שלישי יסכים אך ורק לידיד שלצידך מגיל 13.
רביעי יסכים אך ורק לידיד הומו.

בסופו של דבר צריכה להישאל השאלה מה הוא ידיד בשבילך ועד כמה הוא חשוב בחייך, ואם הבן זוג שלך מטיל וטו, עלייך לשאול את עצמך עד כמה את יכולה לחיות (או לא יכולה) בלי הידיד שלצידך, זה שאין לו עניין רומנטי או מיני בך, אלא שהוא חבר טוב נטו, העוזר לך לחיות את החיים המורכבים האלה, בצורה קלה יותר.

מה איתך? מה דעתך על עניין הידידים? יצא לך לוותר על ידיד בעבר עבור בן זוג?

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • בניית זוגיות יציבה ובריאה - זוגיות בריאה היא זוגיות של קבלה והדדיות, אכפתיות ורגישות, חופש ורומנטיות - איך עושים את זה נכון ובונים זוגיות יציבה?
  • פניה טובה באתר הכרויות - כיצד לנצל ולנצח פניה טובה באתר היכרויות? מה לכתוב, איך לפנות, מה לענות ועוד. גברים יקרים, לימדו איך עושים את זה נכון.
  • מצאת בן זוג מהאתר? - מצאתם בן/בת זוג מהאתר? עדכנו אותנו, העניקו תקווה לחוששים מהדרך הזו וקבלו על כך קרדיט. גם אהבה וגם קרדיט - רווח כפול!
  • פנינה קטנה ומיוחדת לנשים - אלפי מסרים פרסומיים מגיעים אליכן בכל עת. איך למצוא את האתרים שמתאימים לכן? פורטל נשים - בשביל נשים.
  • עשה ואל תעשה בקשר חדש - קשר חדש מלווה בתחושת התרגשות אשר לעיתים גורמת לנו לפעול בצורה לא נכונה. על מה צריך להקפיד ועל מה כדאי לוותר?
  • המדריך לדייטר המתחיל - נגמר עידן התמימות, היום כולם מודעים לשאלות הקיימות בעולם הדייטים – היכן יש להיפגש? מתי? ומי אמור לשלם?


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©