מערכת זוגית חדשה

שלב ביסוס היסודות

לפניכם מגוון טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה ואיתנה

צלחתם כמה דייטים והגעתם לשלב שבו ניתן להגדיר את מערכת היחסים שלכם עם הפרטנר כמערכת יחסים זוגית אתם עומדים בפני השלב של ביסוס היסודות הראשונים של הזוגיות שלכם, מתוך תקווה שהיא תהיה לשנים ארוכות קדימה. לפניכם מגוון טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה ואיתנה.

גם רומא לא נבנתה ביום אחד
חשוב לזכור שלא בונים ומבססים מערכת זוגית חדשה בין רגע. זה למעשה תהליך שדרוש לו זמן והיכרות אחד עם השני. ההיכרות מבוססת על שיחות, צבירת חוויות משותפות ורגשות שיש לאחד כלפי השני. כאשר תבינו שמדובר בתהליך אתם למעשה תשתחררו ותאפשר לעצמכם ולפרטנר שלכם להיות כנים ופתוחים. הכנות והפתיחות הם שיוצרים ביסוס של המערכת הזוגית לאורך זמן.

הגדירו מטרה
נכון שהמטרה של זוגיות ארוכה היא לרוב להקים בית ומשפחה, אך אתם יכולים גם להגדיר לעצמכם מטרות משנה בדרך לשם. כך למשל תוכלו לשים לכם כמטרה לעבור לגור ביחד, או להכיר את המשפחה אחד של השני, או לטייל ביחד בסופ"ש. כאשר יש מטרות קטנות הרבה יותר קל לצעוד לעבר המטרה הגדולה.
מבין מגוון רחב של טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה ישנו טיפ חשוב שקשור לחוויה המשותפת לא מעט פעמים אחד הפרטנרים אומר שכיף לו אבל שזה לא זה. אלמנט הכיף הוא חשוב אבל חשוב לזכור שאנחנו לא מדברים כאן על כיף עם חברים בפאב או בטיול, אלא המילה כיף כאן פירושה שיש הנאה משותפת של בני הזוג להיות יחדיו. ולכן כדי שהמונח "כיף" יצבור שורשים עמוקים חשוב לעבוד על הזוגיות באמת.

תיאום ציפיות
זה אולי מזכיר קצת ראיון עבודה וחוזה העסקה אבל גם בזוגיות כמו בעבודה חשוב לתאם ציפיות. חשוב להבין שזה לא סביר לצפות מהפרטנר שלכם שיבין אתכם בכל דבר. כמו שבעבודה, או מול ההורים או מול החברים אתם לבטח חוויתם מקרים בהם אתם לא הבנתם את הצד השני או שהצד השני לא הבין אתכם, אז בדיוק אותו הדבר בזוגיות. חשוב לדבר על הדברים. ישנם מקרים בהם אחד מבני הזוג מצפה לרגישות והבנה מצד הפרטנר לגבי נושא מסוים, אך בפועל מה שקורה שהפרטנר לא מבין את חשיבות העניין עבור הבן זוג, ולכן יש פערים ברמת ההבנה והשיח על אותו נושא ספיציפי.

אל תסחבו את העבר שלכם
נכון שמי שאנחנו זה תולדה של כל מה שעברנו לאורך השנים, אבל חשוב להגיע לזוגיות נקיים מבחינת רגשות לאקסים. כאשר הרגש שלנו מחובר לחוויה זוגית מהעבר אנחנו לא נוכחים במאה אחוז בהווה וזה פוגע בביסוס מערכת זוגית חדשה.

ישנם אלפי טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה אבל מספיק שתאמצו לכם כמה טיפים מרכזיים כדי להצליח ולבנות זוגיות בריאה שצומחת ומתקדמת.


מערכת זוגית חדשה

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

אילו נשים מעדיפים גברים

אילו נשים מעדיפים גברים

פורסם בתאריך: 27/11/2011 14:14:37

נהוג לחשוב שרצונותיהן של גברים הם דבר פשוט וקל לניבוי, גם בהעדפות זוגיות. אך המצב שונה, אילו נשים מעדיפים גברים?

המשפחה המודרנית - עניין משפחתי

המשפחה המודרנית - עניין משפחתי

פורסם בתאריך: 22/02/2015 13:24:05

חגגתם את יום המשפחה? הגיע הזמן לדבר על מה שחשוב באמת. זיגוטה משפחתיים מתמיד.

ללכת בעקבות הלב

ללכת בעקבות הלב

פורסם בתאריך: 09/10/2013 09:31:52

כשהוא עזב את הארץ, הדברים הפכו קשים מנשוא ללא מעט אנשים. כשהוא חזר, הדברים השתנו לבלתי היכר.

למה הוא לא זמין?

למה הוא לא זמין?

פורסם בתאריך: 24/12/2014 16:48:25

הם לא זמינים. נראה כאילו דווקא הם לא עונים? מערכות היחסים מכל סוג שהוא הם כבר לא מה שחשבתם.

מה עדיף לא לדעת על המחזר

מה עדיף לא לדעת על המחזר

פורסם בתאריך: 05/06/2011 12:45:57

ישנם מצבים בהם את רוצה לדעת פרטים רבים על זה שמחזר, אך האם יש דברים שלא היית רוצה לדעת על המחזר שלך?

איך מתגברים על קנאה ?

איך מתגברים על קנאה ?

פורסם בתאריך: 08/01/2012 13:35:38

קינאה היא תחושה הרסנית שעלולה להרוס לגמרי את מערכות היחסים שלנו. אז, איך מתגברים על קנאה?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר