מערכת זוגית חדשה

שלב ביסוס היסודות

לפניכם מגוון טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה ואיתנה

צלחתם כמה דייטים והגעתם לשלב שבו ניתן להגדיר את מערכת היחסים שלכם עם הפרטנר כמערכת יחסים זוגית אתם עומדים בפני השלב של ביסוס היסודות הראשונים של הזוגיות שלכם, מתוך תקווה שהיא תהיה לשנים ארוכות קדימה. לפניכם מגוון טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה ואיתנה.

גם רומא לא נבנתה ביום אחד
חשוב לזכור שלא בונים ומבססים מערכת זוגית חדשה בין רגע. זה למעשה תהליך שדרוש לו זמן והיכרות אחד עם השני. ההיכרות מבוססת על שיחות, צבירת חוויות משותפות ורגשות שיש לאחד כלפי השני. כאשר תבינו שמדובר בתהליך אתם למעשה תשתחררו ותאפשר לעצמכם ולפרטנר שלכם להיות כנים ופתוחים. הכנות והפתיחות הם שיוצרים ביסוס של המערכת הזוגית לאורך זמן.

הגדירו מטרה
נכון שהמטרה של זוגיות ארוכה היא לרוב להקים בית ומשפחה, אך אתם יכולים גם להגדיר לעצמכם מטרות משנה בדרך לשם. כך למשל תוכלו לשים לכם כמטרה לעבור לגור ביחד, או להכיר את המשפחה אחד של השני, או לטייל ביחד בסופ"ש. כאשר יש מטרות קטנות הרבה יותר קל לצעוד לעבר המטרה הגדולה.
מבין מגוון רחב של טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה ישנו טיפ חשוב שקשור לחוויה המשותפת לא מעט פעמים אחד הפרטנרים אומר שכיף לו אבל שזה לא זה. אלמנט הכיף הוא חשוב אבל חשוב לזכור שאנחנו לא מדברים כאן על כיף עם חברים בפאב או בטיול, אלא המילה כיף כאן פירושה שיש הנאה משותפת של בני הזוג להיות יחדיו. ולכן כדי שהמונח "כיף" יצבור שורשים עמוקים חשוב לעבוד על הזוגיות באמת.

תיאום ציפיות
זה אולי מזכיר קצת ראיון עבודה וחוזה העסקה אבל גם בזוגיות כמו בעבודה חשוב לתאם ציפיות. חשוב להבין שזה לא סביר לצפות מהפרטנר שלכם שיבין אתכם בכל דבר. כמו שבעבודה, או מול ההורים או מול החברים אתם לבטח חוויתם מקרים בהם אתם לא הבנתם את הצד השני או שהצד השני לא הבין אתכם, אז בדיוק אותו הדבר בזוגיות. חשוב לדבר על הדברים. ישנם מקרים בהם אחד מבני הזוג מצפה לרגישות והבנה מצד הפרטנר לגבי נושא מסוים, אך בפועל מה שקורה שהפרטנר לא מבין את חשיבות העניין עבור הבן זוג, ולכן יש פערים ברמת ההבנה והשיח על אותו נושא ספיציפי.

אל תסחבו את העבר שלכם
נכון שמי שאנחנו זה תולדה של כל מה שעברנו לאורך השנים, אבל חשוב להגיע לזוגיות נקיים מבחינת רגשות לאקסים. כאשר הרגש שלנו מחובר לחוויה זוגית מהעבר אנחנו לא נוכחים במאה אחוז בהווה וזה פוגע בביסוס מערכת זוגית חדשה.

ישנם אלפי טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה אבל מספיק שתאמצו לכם כמה טיפים מרכזיים כדי להצליח ולבנות זוגיות בריאה שצומחת ומתקדמת.


מערכת זוגית חדשה

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

עדיין לא בזוגיות?

עדיין לא בזוגיות?

פורסם בתאריך: 14/08/2011 14:17:20

לקראת טו באב וחגים אחרים, רבים מהפנויים ופנויות נשאלים לא פעם: איך זה שאתם עדיין לבד? אז למה אתם באמת לבד?

אלבום בתמונות

אלבום בתמונות

פורסם בתאריך: 03/09/2012 10:51:24

האהבה עדיין חיה באלבום התמונות ובכל פעם שהיא מעיפה מבט הרגשות מציפות אותה מחדש.

דיאטה בזוגיות

דיאטה בזוגיות

פורסם בתאריך: 29/05/2012 14:09:54

שיגעון התזונה הגיע גם לעולם הזוגיות. יש שאומרים שיותר נוח לקיים דיאטה בזוגיות מאשר בנפרד.

עוברים לגור יחד

עוברים לגור יחד

פורסם בתאריך: 02/04/2012 13:16:29

המשפט "עוברים לגור יחד" יכול לעורר בחלקנו שמחה רבה ובחלקנו השני פחד ואפילו חלחלה.איך מתמודדים עימו?

תמונה באתרי הכרויות

תמונה באתרי הכרויות

פורסם בתאריך: 18/04/2012 16:04:58

תמונה באתרי הכרויות זה דבר חשוב . למה אתם שואלים ? ובכן , תמונה יכולה להוביל אתכם למציאת זוגיות נכונה ואהבה .

להתחיל עם גבר - עשה ואל תעשה

להתחיל עם גבר - עשה ואל תעשה

פורסם בתאריך: 16/09/2020 13:39:27

אם ניסית כבר תקופה ארוכה להכיר ולצאת עם גברים, אבל אף פעם הפגישות לא התארכו מעבר ל2-3 דייטים - הגיע הזמן שתנסי להתחיל עם גבר באתר הכרויות.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר