מערכת זוגית חדשה

שלב ביסוס היסודות

לפניכם מגוון טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה ואיתנה

צלחתם כמה דייטים והגעתם לשלב שבו ניתן להגדיר את מערכת היחסים שלכם עם הפרטנר כמערכת יחסים זוגית אתם עומדים בפני השלב של ביסוס היסודות הראשונים של הזוגיות שלכם, מתוך תקווה שהיא תהיה לשנים ארוכות קדימה. לפניכם מגוון טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה ואיתנה.

גם רומא לא נבנתה ביום אחד
חשוב לזכור שלא בונים ומבססים מערכת זוגית חדשה בין רגע. זה למעשה תהליך שדרוש לו זמן והיכרות אחד עם השני. ההיכרות מבוססת על שיחות, צבירת חוויות משותפות ורגשות שיש לאחד כלפי השני. כאשר תבינו שמדובר בתהליך אתם למעשה תשתחררו ותאפשר לעצמכם ולפרטנר שלכם להיות כנים ופתוחים. הכנות והפתיחות הם שיוצרים ביסוס של המערכת הזוגית לאורך זמן.

הגדירו מטרה
נכון שהמטרה של זוגיות ארוכה היא לרוב להקים בית ומשפחה, אך אתם יכולים גם להגדיר לעצמכם מטרות משנה בדרך לשם. כך למשל תוכלו לשים לכם כמטרה לעבור לגור ביחד, או להכיר את המשפחה אחד של השני, או לטייל ביחד בסופ"ש. כאשר יש מטרות קטנות הרבה יותר קל לצעוד לעבר המטרה הגדולה.
מבין מגוון רחב של טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה ישנו טיפ חשוב שקשור לחוויה המשותפת לא מעט פעמים אחד הפרטנרים אומר שכיף לו אבל שזה לא זה. אלמנט הכיף הוא חשוב אבל חשוב לזכור שאנחנו לא מדברים כאן על כיף עם חברים בפאב או בטיול, אלא המילה כיף כאן פירושה שיש הנאה משותפת של בני הזוג להיות יחדיו. ולכן כדי שהמונח "כיף" יצבור שורשים עמוקים חשוב לעבוד על הזוגיות באמת.

תיאום ציפיות
זה אולי מזכיר קצת ראיון עבודה וחוזה העסקה אבל גם בזוגיות כמו בעבודה חשוב לתאם ציפיות. חשוב להבין שזה לא סביר לצפות מהפרטנר שלכם שיבין אתכם בכל דבר. כמו שבעבודה, או מול ההורים או מול החברים אתם לבטח חוויתם מקרים בהם אתם לא הבנתם את הצד השני או שהצד השני לא הבין אתכם, אז בדיוק אותו הדבר בזוגיות. חשוב לדבר על הדברים. ישנם מקרים בהם אחד מבני הזוג מצפה לרגישות והבנה מצד הפרטנר לגבי נושא מסוים, אך בפועל מה שקורה שהפרטנר לא מבין את חשיבות העניין עבור הבן זוג, ולכן יש פערים ברמת ההבנה והשיח על אותו נושא ספיציפי.

אל תסחבו את העבר שלכם
נכון שמי שאנחנו זה תולדה של כל מה שעברנו לאורך השנים, אבל חשוב להגיע לזוגיות נקיים מבחינת רגשות לאקסים. כאשר הרגש שלנו מחובר לחוויה זוגית מהעבר אנחנו לא נוכחים במאה אחוז בהווה וזה פוגע בביסוס מערכת זוגית חדשה.

ישנם אלפי טיפים לביסוס מערכת זוגית חדשה אבל מספיק שתאמצו לכם כמה טיפים מרכזיים כדי להצליח ולבנות זוגיות בריאה שצומחת ומתקדמת.


מערכת זוגית חדשה

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

התמודדות עם משברי זוגיות

התמודדות עם משברי זוגיות

פורסם בתאריך: 18/11/2012 15:54:53

החיים מטלטלים אותנו באופן מתמיד בין הנאה ושמחה לבין קושי וסבל. אספנו מספר טיפים על התמודדות עם משברי זוגיות.

לאן לא ללכת בדייט ראשון

לאן לא ללכת בדייט ראשון

פורסם בתאריך: 12/11/2013 13:26:16

הרבה מאד מהצלחת הדייט היא המיקום, לאן כדאי ולאן לא כדאי ללכת בפגישה ראשונה

לגרום לו להתאהב בך

לגרום לו להתאהב בך

פורסם בתאריך: 27/01/2010 22:16:22

את הסרט "איך להיפטר מבחור בעשרה ימים" כולנו מכירות. מי מאתנו לא מחכה לחידוש "איך להשיג בחור בעשרה ימים".

חלומות משותפים

חלומות משותפים

פורסם בתאריך: 20/02/2012 15:32:39

חלומות משותפים עם בני הזוג הם דרך מעולה לחזק את הזוגיות שלכם. לא מבינים על מה אני מדבר? כנסו ותראו!

אהבה כפולה

אהבה כפולה

פורסם בתאריך: 11/08/2011 16:30:58

אהבה כפולה נשמעת מושכת אבל היא יכולה להתפתח לבעיה גדולה שתפגע בכל הצדדים המעורבים. האם זה שווה את זה?

אהבה בקיץ

אהבה בקיץ

פורסם בתאריך: 19/06/2010 20:26:45

הקיץ הגיע - זמן לרומנים חולפים או למציאת אהבה אמיתית? הידלקויות קצרות או משהו רציני ועמוק?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר