טו באב

טו באב – מה מיוחד ביום הזה בעצם?

ט"ו באב – מה מיוחד ביום הזה בעצם?
לעניות דעתי, החג הנ"ל הומצא על-ידי בעלי עסקים וחברות ממוסחרות ולו בשביל למצוא עוד סיבה כביכול הגיונית, שתגרום לנו, לאספסוף לפשפש בכיסנו ולשלם ממיטב כספינו.
אם זה במסעדות, על עוד "ארוחה במחיר מבצע לחג האהבה" או "ערב טעימות יין בחצי מחיר לחג" (שעולים פי שתיים מהמחיר הרגיל), ואם זה בחנויות על מתנות רומנטיות כגון עוד סוכריה בצורת לב, תכשיט מצועצע, שוקולדים, פרחים ושאר ירקות שרק יעלו אבק על השידה ליד המיטה. אז אני שואלת אתכם, למה בעצם כל הפרופגנדה הזו?

הרי אנו, העם הנבחר, איננו יכולים לשאת ולסבול את העובדה שיהיה חג נוצרי שנותן סיבה למסיבה ולא ייחגג כאן בארץ. ראו ערך סילבסטר.

אז בכל העניין הזה נוכל להאשים את חג ה"ולנטיינס" אשר חל ב 14 בפברואר, ואין זה צירוף מקרים שט"ו באב מזכיר לנו את חג האהבה של הגויים. חג זה, מקורו במסורת הנוצרית, בעוד שהם עצמם לא סגורים על מקור החג הנ"ל, יש הטוענים כי ולנטיינס הקדוש המעונה היה כומר בכנסיה הנוצרית, אשר השיא זוגות צעירים בסתר בניגוד לחוק והוצא על כך להורג. כל זה מאוד מרגש, אבל מה לנו ולמסורת הנוצרית? אז בשביל להעתיק את חג האהבה ולייבא אותו ארצה עם לגיטימציה, שינו את התאריך ואת השם וקיבלנו ט"ו באב.

אז נכון, ניתן למצוא עוד במקורות שלנו רמזים לקיום החג: בחג זה היו בנות ישראל לובשות לבן, והולכות לרקוד בכרמים למצוא בני זוג שהיו באים בעקבותיהן. (הכרמים משתייכים לבציר החל באמצע הקיץ ומכאן התאריך ט"ו באב המתקיים בתקופת הבציר).
אבל בואו נודה בזה, אנחנו נהנים לחקות כל דבר שאחותנו הגדולה, אמריקה, עושה.

ולאלו, הפחות פסימיסטים וציניים ממני, ושבאמת יש להם עם מי לחלוק את חג האהבה, אני אומרת קחו את היום האחד הזה בשנה, תוקירו את אהבתכם, תעריכו את מה שיש בידכם, או במילים אחרות תתחנפו קצת, עם כל הקיטץ´ שבדבר, וכשאני אומרת תתחנפו, אני פונה לחלק הגברי- זה לא יזיק לכם, ותתפלאו, זה עשוי אף להואיל!
אז נכון שאין צורך בכל מסכת השוקולדים, פרחים, תכשיטים וכו´ (טוב, אם אתם מתעקשים...) אבל ורד אחד לפחות, יוערך (ויתוגמל בהתאם).
אל תשכחו- אין אישה שבגלוי או בסתר ליבה לא מעריכה קצת קיטץ´ רומנטי מדי פעם. אז אם אתם לא מאלה שמפתיעים את נשותיכם ומפנקים אותן חדשות לבקרים, אני פונה אל הלב שלכם, עשו זאת לפחות פעם בשנה.

טו באב

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

טיולים רומנטיים בחג הסוכות

טיולים רומנטיים בחג הסוכות

פורסם בתאריך: 06/10/2014 17:33:23

חג סוכות הגיע ומבשר בדיוק את הזמן להצביע ברגליים ולטייל בארץ על כל מרחביה. היכן? כל המקומות האטרקטיביים כבר כאן.

אמצו חיית מחמד

אמצו חיית מחמד

פורסם בתאריך: 21/01/2013 12:24:22

אחת הדרכים לחזק את הקשר הזוגי שלכם היא על ידי אימוץ של חיית מחמד. אז למה אתם מחכים?

"להתאהב בכל יום מחדש" - פרק ב´ כמו שלא הכרתם

פורסם בתאריך: 12/01/2015 09:58:07

אהבה אחרי גירושין יכולה להיות פרק חדש ומסעיר בחיים, תלוי בתבלינים. בואו ביימו לכם אהבה מהסרטים והתחילו פרק ב´ מרתק וחלומי.

הפגישה המושלמת.

הפגישה המושלמת.

פורסם בתאריך: 22/07/2012 14:47:13

כל מי שיוצא לדייט מחזיק בליבו משאלה קטנה שהדייט הזה יהיה הדייט המושלם. איך יוצרים את הפגישה המושלמת?

הכרויות בקליק

הכרויות בקליק

פורסם בתאריך: 10/04/2011 11:18:56

הדרך קלה ביותר להיכרות היא דרך המחשב. שיטת הכרות באינטרנט שמאפשרת הכרות מהירה דרך העכבר – היכרויות בקליק.

אהבה או סליחה?

אהבה או סליחה?

פורסם בתאריך: 02/04/2014 17:43:54

האם קרה לכם שמישהו ניצל את טוב לבכם נוכח אהבתכם אליו? היה לכם קשה אבל בסופו של דבר... סלחתם?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר