שכחת סיסמא?
 

טו באב

ט"ו באב - 21/01/2010 20:14:55
הגב על מאמר זה
מה מיוחד ביום הזה בעצם? מה לעשות ואיך לחגוג. הכל בכתבה הבאה שלפניכם.
טו באבט"ו באב – מה מיוחד ביום הזה בעצם?
לעניות דעתי, החג הנ"ל הומצא על-ידי בעלי עסקים וחברות ממוסחרות ולו בשביל למצוא עוד סיבה כביכול הגיונית, שתגרום לנו, לאספסוף לפשפש בכיסנו ולשלם ממיטב כספינו.
אם זה במסעדות, על עוד "ארוחה במחיר מבצע לחג האהבה" או "ערב טעימות יין בחצי מחיר לחג" (שעולים פי שתיים מהמחיר הרגיל), ואם זה בחנויות על מתנות רומנטיות כגון עוד סוכריה בצורת לב, תכשיט מצועצע, שוקולדים, פרחים ושאר ירקות שרק יעלו אבק על השידה ליד המיטה. אז אני שואלת אתכם, למה בעצם כל הפרופגנדה הזו?

הרי אנו, העם הנבחר, איננו יכולים לשאת ולסבול את העובדה שיהיה חג נוצרי שנותן סיבה למסיבה ולא ייחגג כאן בארץ. ראו ערך סילבסטר.

אז בכל העניין הזה נוכל להאשים את חג ה"ולנטיינס" אשר חל ב 14 בפברואר, ואין זה צירוף מקרים שט"ו באב מזכיר לנו את חג האהבה של הגויים. חג זה, מקורו במסורת הנוצרית, בעוד שהם עצמם לא סגורים על מקור החג הנ"ל, יש הטוענים כי ולנטיינס הקדוש המעונה היה כומר בכנסיה הנוצרית, אשר השיא זוגות צעירים בסתר בניגוד לחוק והוצא על כך להורג. כל זה מאוד מרגש, אבל מה לנו ולמסורת הנוצרית? אז בשביל להעתיק את חג האהבה ולייבא אותו ארצה עם לגיטימציה, שינו את התאריך ואת השם וקיבלנו ט"ו באב.

אז נכון, ניתן למצוא עוד במקורות שלנו רמזים לקיום החג: בחג זה היו בנות ישראל לובשות לבן, והולכות לרקוד בכרמים למצוא בני זוג שהיו באים בעקבותיהן. (הכרמים משתייכים לבציר החל באמצע הקיץ ומכאן התאריך ט"ו באב המתקיים בתקופת הבציר).
אבל בואו נודה בזה, אנחנו נהנים לחקות כל דבר שאחותנו הגדולה, אמריקה, עושה.

ולאלו, הפחות פסימיסטים וציניים ממני, ושבאמת יש להם עם מי לחלוק את חג האהבה, אני אומרת קחו את היום האחד הזה בשנה, תוקירו את אהבתכם, תעריכו את מה שיש בידכם, או במילים אחרות תתחנפו קצת, עם כל הקיטץ´ שבדבר, וכשאני אומרת תתחנפו, אני פונה לחלק הגברי- זה לא יזיק לכם, ותתפלאו, זה עשוי אף להואיל!
אז נכון שאין צורך בכל מסכת השוקולדים, פרחים, תכשיטים וכו´ (טוב, אם אתם מתעקשים...) אבל ורד אחד לפחות, יוערך (ויתוגמל בהתאם).
אל תשכחו- אין אישה שבגלוי או בסתר ליבה לא מעריכה קצת קיטץ´ רומנטי מדי פעם. אז אם אתם לא מאלה שמפתיעים את נשותיכם ומפנקים אותן חדשות לבקרים, אני פונה אל הלב שלכם, עשו זאת לפחות פעם בשנה.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • דייט תקוע - הדייט נתקע, כל פגישה היא סוג של הימור, הכל סטטיסטיקה, לא כולן יכולות להצליח. איך שוברים את השקט?
  • לגרום לו להתאהב בך - את הסרט "איך להיפטר מבחור בעשרה ימים" כולנו מכירות. מי מאתנו לא מחכה לחידוש "איך להשיג בחור בעשרה ימים".
  • מתקרבת לגיל 30 ואמא מציקה - אמא מנסה לסדר לך בנים של חברות? אבא חושב ש"עברת צד"? סבתא מקטרת שנישאה בגיל 18? תהיי חזקה! זה יגיע!
  • אימון לזוגיות - תמיד, יש את הדבר הזה, שמושך אחורה. איך נפרדים מהכוחות המעכבים ומתחברים לכוחות המקדמים.
  • איך להתחיל עם בחורה? - בכדי להסב את תשומת ליבה ולהבדיל את עצמו לטובה מבין כל שאר הגברים, מה כדאי לרשום לה? ומה עדיף שלא?
  • רבים אבל בכל זאת אוהבים - ריב הוא חלק בלתי נמנע ממערכת זוגית טובה ובריאה. כיצד להשאיר אותו כזה? מספר טיפים לריבים בריאים יותר.


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©