טו באב

טו באב – מה מיוחד ביום הזה בעצם?

ט"ו באב – מה מיוחד ביום הזה בעצם?
לעניות דעתי, החג הנ"ל הומצא על-ידי בעלי עסקים וחברות ממוסחרות ולו בשביל למצוא עוד סיבה כביכול הגיונית, שתגרום לנו, לאספסוף לפשפש בכיסנו ולשלם ממיטב כספינו.
אם זה במסעדות, על עוד "ארוחה במחיר מבצע לחג האהבה" או "ערב טעימות יין בחצי מחיר לחג" (שעולים פי שתיים מהמחיר הרגיל), ואם זה בחנויות על מתנות רומנטיות כגון עוד סוכריה בצורת לב, תכשיט מצועצע, שוקולדים, פרחים ושאר ירקות שרק יעלו אבק על השידה ליד המיטה. אז אני שואלת אתכם, למה בעצם כל הפרופגנדה הזו?

הרי אנו, העם הנבחר, איננו יכולים לשאת ולסבול את העובדה שיהיה חג נוצרי שנותן סיבה למסיבה ולא ייחגג כאן בארץ. ראו ערך סילבסטר.

אז בכל העניין הזה נוכל להאשים את חג ה"ולנטיינס" אשר חל ב 14 בפברואר, ואין זה צירוף מקרים שט"ו באב מזכיר לנו את חג האהבה של הגויים. חג זה, מקורו במסורת הנוצרית, בעוד שהם עצמם לא סגורים על מקור החג הנ"ל, יש הטוענים כי ולנטיינס הקדוש המעונה היה כומר בכנסיה הנוצרית, אשר השיא זוגות צעירים בסתר בניגוד לחוק והוצא על כך להורג. כל זה מאוד מרגש, אבל מה לנו ולמסורת הנוצרית? אז בשביל להעתיק את חג האהבה ולייבא אותו ארצה עם לגיטימציה, שינו את התאריך ואת השם וקיבלנו ט"ו באב.

אז נכון, ניתן למצוא עוד במקורות שלנו רמזים לקיום החג: בחג זה היו בנות ישראל לובשות לבן, והולכות לרקוד בכרמים למצוא בני זוג שהיו באים בעקבותיהן. (הכרמים משתייכים לבציר החל באמצע הקיץ ומכאן התאריך ט"ו באב המתקיים בתקופת הבציר).
אבל בואו נודה בזה, אנחנו נהנים לחקות כל דבר שאחותנו הגדולה, אמריקה, עושה.

ולאלו, הפחות פסימיסטים וציניים ממני, ושבאמת יש להם עם מי לחלוק את חג האהבה, אני אומרת קחו את היום האחד הזה בשנה, תוקירו את אהבתכם, תעריכו את מה שיש בידכם, או במילים אחרות תתחנפו קצת, עם כל הקיטץ´ שבדבר, וכשאני אומרת תתחנפו, אני פונה לחלק הגברי- זה לא יזיק לכם, ותתפלאו, זה עשוי אף להואיל!
אז נכון שאין צורך בכל מסכת השוקולדים, פרחים, תכשיטים וכו´ (טוב, אם אתם מתעקשים...) אבל ורד אחד לפחות, יוערך (ויתוגמל בהתאם).
אל תשכחו- אין אישה שבגלוי או בסתר ליבה לא מעריכה קצת קיטץ´ רומנטי מדי פעם. אז אם אתם לא מאלה שמפתיעים את נשותיכם ומפנקים אותן חדשות לבקרים, אני פונה אל הלב שלכם, עשו זאת לפחות פעם בשנה.

טו באב

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

איך להתחיל עם בחורה

איך להתחיל עם בחורה

פורסם בתאריך: 26/10/2010 10:36:13

אומנם אין משפט קסם איך להתחיל עם בחורה, אבל בהחלט קיימים כיוונים וגישות שונים, הכל בהתאם לבחורה שמולך.

הלנה

הלנה

פורסם בתאריך: 07/03/2010 09:45:43

עדיף לא להיות אישה הלנה אצל גבר כבר בפגישה הראשונה, חשוב לאתגר את הגבר.

מה הצבע האהוב עלינו

מה הצבע האהוב עלינו

פורסם בתאריך: 31/12/2012 16:27:10

לרובנו יש צבע אהוב. אבל מהו מסמל? ומה הוא יכול לגלות לנו לגבי האנשים עמם אנחנו יוצאים?

אהבה בגיל השלישי

אהבה בגיל השלישי

פורסם בתאריך: 12/06/2011 13:43:41

זוגות צעירים מבטיחים ביום חתונתם שהם ישמרו אהבה ואמונים לנצח, אך האם האהבה נגמרת ואיך אפשר לשמור עליה?

הכרויות בין בני זוג - מאז ועד היום

הכרויות בין בני זוג - מאז ועד היום

פורסם בתאריך: 23/10/2009 19:09:28

איך אבות אבותינו הכירו את אהבת נפשם? ואיך אנחנו מכירים? הדרך שעברנו - מאז ועד היום.

אתרי הכרויות בעידן הרשתות החברתיות

אתרי הכרויות בעידן הרשתות החברתיות

פורסם בתאריך: 11/08/2021 11:23:21

בעידן של ימינו כבר אין צורך לצאת מהבית כדי להכיר בני זוג למטרת קשר, כיוון שהיכרויות כאלו יכולות להתרחש אונליין דרך רשת האינטרנט

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר