טו באב

טו באב – מה מיוחד ביום הזה בעצם?

ט"ו באב – מה מיוחד ביום הזה בעצם?
לעניות דעתי, החג הנ"ל הומצא על-ידי בעלי עסקים וחברות ממוסחרות ולו בשביל למצוא עוד סיבה כביכול הגיונית, שתגרום לנו, לאספסוף לפשפש בכיסנו ולשלם ממיטב כספינו.
אם זה במסעדות, על עוד "ארוחה במחיר מבצע לחג האהבה" או "ערב טעימות יין בחצי מחיר לחג" (שעולים פי שתיים מהמחיר הרגיל), ואם זה בחנויות על מתנות רומנטיות כגון עוד סוכריה בצורת לב, תכשיט מצועצע, שוקולדים, פרחים ושאר ירקות שרק יעלו אבק על השידה ליד המיטה. אז אני שואלת אתכם, למה בעצם כל הפרופגנדה הזו?

הרי אנו, העם הנבחר, איננו יכולים לשאת ולסבול את העובדה שיהיה חג נוצרי שנותן סיבה למסיבה ולא ייחגג כאן בארץ. ראו ערך סילבסטר.

אז בכל העניין הזה נוכל להאשים את חג ה"ולנטיינס" אשר חל ב 14 בפברואר, ואין זה צירוף מקרים שט"ו באב מזכיר לנו את חג האהבה של הגויים. חג זה, מקורו במסורת הנוצרית, בעוד שהם עצמם לא סגורים על מקור החג הנ"ל, יש הטוענים כי ולנטיינס הקדוש המעונה היה כומר בכנסיה הנוצרית, אשר השיא זוגות צעירים בסתר בניגוד לחוק והוצא על כך להורג. כל זה מאוד מרגש, אבל מה לנו ולמסורת הנוצרית? אז בשביל להעתיק את חג האהבה ולייבא אותו ארצה עם לגיטימציה, שינו את התאריך ואת השם וקיבלנו ט"ו באב.

אז נכון, ניתן למצוא עוד במקורות שלנו רמזים לקיום החג: בחג זה היו בנות ישראל לובשות לבן, והולכות לרקוד בכרמים למצוא בני זוג שהיו באים בעקבותיהן. (הכרמים משתייכים לבציר החל באמצע הקיץ ומכאן התאריך ט"ו באב המתקיים בתקופת הבציר).
אבל בואו נודה בזה, אנחנו נהנים לחקות כל דבר שאחותנו הגדולה, אמריקה, עושה.

ולאלו, הפחות פסימיסטים וציניים ממני, ושבאמת יש להם עם מי לחלוק את חג האהבה, אני אומרת קחו את היום האחד הזה בשנה, תוקירו את אהבתכם, תעריכו את מה שיש בידכם, או במילים אחרות תתחנפו קצת, עם כל הקיטץ´ שבדבר, וכשאני אומרת תתחנפו, אני פונה לחלק הגברי- זה לא יזיק לכם, ותתפלאו, זה עשוי אף להואיל!
אז נכון שאין צורך בכל מסכת השוקולדים, פרחים, תכשיטים וכו´ (טוב, אם אתם מתעקשים...) אבל ורד אחד לפחות, יוערך (ויתוגמל בהתאם).
אל תשכחו- אין אישה שבגלוי או בסתר ליבה לא מעריכה קצת קיטץ´ רומנטי מדי פעם. אז אם אתם לא מאלה שמפתיעים את נשותיכם ומפנקים אותן חדשות לבקרים, אני פונה אל הלב שלכם, עשו זאת לפחות פעם בשנה.

טו באב

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

מזל אריה (23 ביולי – 22 באוגוסט)

מזל אריה (23 ביולי – 22 באוגוסט)

פורסם בתאריך: 11/11/2009 06:39:44

האריה – מקבוצת מזלות האש, מלך החיות, יש לו כבוד עצמי ותכונות מנהיגותיות שונות. התאמותיו למזלות השונים.

המילה אבל ומשמעותה

המילה אבל ומשמעותה

פורסם בתאריך: 20/05/2013 11:31:44

המשפט הזה מוכר ללא מעט אנשים, אני אוהבת אותך אבל, מה אומר המשפט הזה מה פשרו באמת?

אלבום בתמונות

אלבום בתמונות

פורסם בתאריך: 03/09/2012 10:51:24

האהבה עדיין חיה באלבום התמונות ובכל פעם שהיא מעיפה מבט הרגשות מציפות אותה מחדש.

איך תמשכי יותר תשומת לב

איך תמשכי יותר תשומת לב

פורסם בתאריך: 02/03/2011 10:18:46

רוצה לשדר בטחון עצמי כדי למשוך אלייך את הגבר המתאים? הנה מספר טיפים לשיפור החיצוניות והפנימיות שלך.

הכרת את אהבת חייך? מעולה. זה הזמן להזמין אותה לנופש בוילה...

הכרת את אהבת חייך? מעולה. זה הזמן להזמין אותה לנופש בוילה...

פורסם בתאריך: 09/06/2016 17:06:22

אז הגעתם לדייט המי יודע מי, הקרח כבר נשבר, והחלטת שבא לך להשקיע בה. זהו בדיוק הזמן לסגור וילת נופש מרהיבה, להרשים אותה ולגמור עניין!

עובדות מוזרות על נשיקות

עובדות מוזרות על נשיקות

פורסם בתאריך: 17/06/2012 14:28:31

חושבים שאתם יודעים כמה דברים על נשיקות? אתם כנראה יודעים. אבל ספק אם אתם מכירים את העובדות הבאות

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר