שכחת סיסמא?
 

חוקי המשיכה

חוקי המשיכה - 25/04/2010 00:33:00
הגב על מאמר זה
באהבה אין חוקים. האומנם? מדענים רבים עמלו בכדי לגלות מהו המגנט שמחבר זוגות יחד והאם יש חוקיות בענייני אהבה?
חוקי המשיכהאהבה היא הרבה פעמים תעלומה, ובעיקר כשמגיעים לנושאים כמו חוקי המשיכה. כולנו נחשפנו בחיינו לזוגות מסוגים שונים ומגוונים, כשלא תמיד היה ברור מה מחבר ביניהם והופך אותם לאוהבים. אם זה המרוקאי והרוסייה, שנראים כמו הפכים גמורים, ועד שניים שנראים (כלפי חוץ ופנים), באופן מעט מעוות, כמו תאומים זהים! אז מהו המגנט שמחבר בין כל אותם זוגות?

תמיד אומרים שבאהבה אין חוקים! האומנם? מדענים רבים עמלו בכדי לענות על שאלת חוקי המשיכה. קיימות שתי אסכולות מדעיות, בתחום הפסיכולוגיה החברתית, כשהאחת טוענת למשיכה בשל דמיון והאחרת דווקא בשל השוני...
במחקר אחד שנעשה בארה"ב נמצא שהמגנט שמחבר בין זוגות היה דמיון בערכים, באמונות ובתחומי התעניינות. המסקנה ממחקר זה היתה כי דמיון יוצר משיכה!
ויש מאחורי כל זה גם בהגיון, שכן בחברת אנשים הדומים לנו אנו מרגישים תחושות של אחדות ושייכות. בנוסף, יש בזה מעין חיזוק ואישור עבורנו שאחרים מסכימים ומזדהים עם מה שאנחנו חושבים ומתעניינים בו. טקטיקת חיזור שמבוססת על עובדה זו ממליצה במהלך דייט לחקות את התנועות של מי שיושב ממולנו, על מנת ליצור תחושה של דמיון. למשל, להרים את הכוס לשתייה באותו זמן שמי שממולנו עושה כן. כמובן, לא להיסחף עם זה יותר מדי! יש דברים שלא נראים טוב על שני המינים, כמו למשל גבר שמשחק עם השיער אחרי שבת זוגו לדייט עושה כן...

ומה עם הניגודים שנמשכים? איך מדענים הסבירו את התופעה הזו?
אז ככה, יש חוקרים שטוענים כי לפעמים אנשים מחפשים בבני הזוג תכונות שחסרות אצלם. הרבה פעמים במערכות יחסים, אנשים רואים בבני הזוג כהרחבה של עצמם, וכך כשבני הזוג שונים בתכונותיהם מאיתנו, הם משלימים את מה שאנחנו מרגישים שחסר בנו. וגם יש בכך מידה של איזון, שכן טיפוס דברן ופטפטני יתקשה להסתדר עם אחר/ת שכמותו, וימצא את האיזון דווקא עם מי שנוטה יותר לשתוק ולהקשיב, או לחלופין אדם חסר בטחון עשוי להיות מאושר עם בן/ת זוג שמספקים בטחון, מטפחים ומגוננים.

אם כך, נראה כי הדברים קצת מורכבים, ולא תמיד יש חוקים ברורים, וכנראה מה שחשוב בעיקר הוא למצוא את בן/ת הזוג שיעשו אותנו מאושרים. בין אם דומים או משלימים.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • דייטבר - דייט הוא אינו מפגש רגיל, ודורש את התנאים האופטימאליים בהתאם למאפייניו הייחודיים. אז מדוע דייטבר הוא המקום המתאים?
  • נמסטה - הכל התחיל בהודו עם אותה מילה קסומה, שהפכה את החופשה לאגדה אחת גדולה ובסיומה גם לב שבור ומשאלה שעדיין מלווה.
  • דייט בריבוע - עם כל כך הרבה אתרי הכירויות, נראה כי יש כל כך הרבה דגים בים, שלא יודעים איך לבחור. מותר לתפוס שתי ציפורים במכה?
  • נענע - אין כמו לשתות כוס תה עם נענע בערב סגריר של חורף קר, מחובקים על הספה, מלטפים ואוהבים. אך מה אם הוא לא "כוס התה" שלך?
  • תפוז - לפעמים כשאנחנו מתכתבים עם אחרים באתרי הכירויות יוצא לנו לתהות מדוע בחרו כינוי כזה או אחר. לפעמים לא צריך ללכת רחוק מדי.
  • לצאת לעצמאות - חופשי זה לא תמיד לגמרי לבד. בעזרת האיזון הנכון אפשר למצוא את המתכון, איך יוצאים לעצמאות ולחופש ונשארים בתוך הקשר?


כל התגובות למאמר:
1. התגובה נשלחה על ידי ליר 40 , בתאריך 01/05/2010 12:29:16
אהבה
האהבה .. היא מדהימה.. הרגש.. החוזק..
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©