זוגיות יציבה הנחת יסודות

איך בונים זוגיות יציבה

תהליך בנייתה של זוגיות יציבה

בסופו של דבר, רובנו מחפשים אחר זוגיות יציבה, זוגיות שתאפשר לנו לבנות את חיינו בתור אנשים בוגרים. יחד עם זאת, אנו פועלים לרוב מתוך מניעי רגש בצורה אימפולסיבית. תבנית פעולה אימפולסיבית אינה המתאימה ביותר, בלשון המעטה, בכדי לקיים תא זוגי יציב ומתפקד בעל עמידות מול משברים פנימיים וחיצוניים. הכנו עבורכם מדריך קצר שנכתב מתוך ניסיוננו בעולם הזוגיות. המטרה של מדריך זה הינה למקד אתכם במאפייניה הרצויים של זוגיות יציבה ועל מספר מוקדים בהם ניתן לקדם אותה.

מציאת בני-זוג מתאימים.

מחקרים גילו כי מערכות יחסים יציבות נבנות בדרך-כלל בין שני בני זוג בעלי דמיון אחד לשני. יכול להיות עדיין כי הפכים נמשכים אחד לשני, אך רובנו כבר למדנו שיש הבדל בין משיכה להמשכיות בזוגיות. ניתן להימשך לנשים רבות, אך עם רבות מהן לא נראה בכלל אפשרות לקשר יציב מכיוון שאיננו מתאימים. אותו דבר תקף כמובן גם ההפך.
חפשו את בני הזוג שדומים לכם במאפיינים הבסיסיים, אך שישלימו אתכם במאפיינים אחרים. הם לא צריכים להיות זהים לגמרי, אך עדיף לא לחפש אחר הפכים מוחלטים.

ביסוס הקשר כבר בשלב ההיכרות.

מניסיוננו בהתנהלותן של מערכות יחסים אינטימיות ובכלל, מה שמתחיל מהר וחזק לרוב גם נגמר באותה המהירות. כמובן שיש אהבה ממבט ראשון שמורגשת בתשוקה עוצמתית, אך לרוב מערכות יחסים שמתחילות בבום מסתיימות מעט לאחר מכן.
לכן, במידה ואנו מעוניינים לבנות קשר רציני, מומלץ לפעול לאט ובזהירות. פעמים רבות אחד הצדדים מאוד מעוניין בקשר ואילו השני לא כל-כך. אסור ללחוץ מיד על הצד השני להתחייבות, אלא לחכות ולנסות לחוש האם באמת קיים רצון כנה ואמיתי מצד שני הצדדים למחויבות.
אפילו אם אחד הצדדים לוחץ חזק למחויבות ואתם עדיין לא סגורים על העניין, הסבירו להם את זה בנועם. פשוט תגידו להם שמה שבא בקלות, גם הולך בקלות ואתם מעוניינים בבניית קשר רציני ומתמשך.

שמירה על הבסיס.

לאחר שאתם בונים בסיס חזק, כל שנשאר הוא לשמור עליו. חשוב להבין מה הם המרכיבים הבסיסיים עליהם נשען הקשר שלכם. תחזוק של מרכיבים אלו יהפוך את הקשר שלכם למקור כוח ותמיכה, במקום עיסוק מעייף ותובעני.
במידה וצצים משברים בזוגיות (קישור למאמר על התמודדות עם משברים), יש להתמודד עימם באופן נכון ומסודר. שימו לב כשאתם מנהלים משא-ומתן על המשך הקשר, לא לפגוע באופן חזק בהסכמות שנמצאות בבסיס הקשר שלכם.
כעסים עלולים לצוץ והרגשות עלולים להשתלט על מעשינו ועל מעשיהם של בני זוגנו. יש להשתדל לא להגיע למצבים בהם הרגש גורם לנו לעשות טעויות וגם במידה ובני הזוג שלנו נשלטים על-ידי הרגש יש להבין אותם בהתאם לנסיבות ולא להתרגש יתר על המידה, מה שיוביל כמובן לריב מיותר.

ספרו לנו על טיפים משלכם לשמירה על זוגיות יציבה.

זוגיות יציבה הנחת יסודות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

מזל טלה (21 במרץ – 20 באפריל)

מזל טלה (21 במרץ – 20 באפריל)

פורסם בתאריך: 05/11/2009 19:19:37

בני מזל טלה - משויכים למזלות האש ויש בהם מלא אנרגיה ושמחת חיים. עתיד הקשר בין בני המזל השונים.

לבקש סליחה

לבקש סליחה

פורסם בתאריך: 18/02/2010 15:23:21

שאלת מיליון הדולר - איך מתמודדים עם המשימה הלא פשוטה של לגרום לה לסלוח?

אמצו חיית מחמד

אמצו חיית מחמד

פורסם בתאריך: 21/01/2013 12:24:22

אחת הדרכים לחזק את הקשר הזוגי שלכם היא על ידי אימוץ של חיית מחמד. אז למה אתם מחכים?

קלאב 50

קלאב 50

פורסם בתאריך: 12/05/2010 15:33:54

האהבה פורחת לא רק כשצעירים. אם גם אתם מחפשים אהבה, לא ראשונה או שנייה, אל תהססו למועדון להצטרף ולעשות פשוט כיף.

האם לבחור בה או לא?

האם לבחור בה או לא?

פורסם בתאריך: 14/10/2012 14:38:53

בהתחלה היא לא ממש נראית לך אבל יש משהו בה שמשאיר אותך לנסות, אז עולה השאלה מה עושים?

אומנות החיזור אחרי האישה

אומנות החיזור אחרי האישה

פורסם בתאריך: 12/08/2012 16:42:20

לזכות בתשומת ליבן וחיבתן של בנות המין היפה יש לפעול בצורה מתוחכמת ומחושבת – אמנות החיזור אחרי האישה.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר