זוגיות יציבה הנחת יסודות

איך בונים זוגיות יציבה

תהליך בנייתה של זוגיות יציבה

בסופו של דבר, רובנו מחפשים אחר זוגיות יציבה, זוגיות שתאפשר לנו לבנות את חיינו בתור אנשים בוגרים. יחד עם זאת, אנו פועלים לרוב מתוך מניעי רגש בצורה אימפולסיבית. תבנית פעולה אימפולסיבית אינה המתאימה ביותר, בלשון המעטה, בכדי לקיים תא זוגי יציב ומתפקד בעל עמידות מול משברים פנימיים וחיצוניים. הכנו עבורכם מדריך קצר שנכתב מתוך ניסיוננו בעולם הזוגיות. המטרה של מדריך זה הינה למקד אתכם במאפייניה הרצויים של זוגיות יציבה ועל מספר מוקדים בהם ניתן לקדם אותה.

מציאת בני-זוג מתאימים.

מחקרים גילו כי מערכות יחסים יציבות נבנות בדרך-כלל בין שני בני זוג בעלי דמיון אחד לשני. יכול להיות עדיין כי הפכים נמשכים אחד לשני, אך רובנו כבר למדנו שיש הבדל בין משיכה להמשכיות בזוגיות. ניתן להימשך לנשים רבות, אך עם רבות מהן לא נראה בכלל אפשרות לקשר יציב מכיוון שאיננו מתאימים. אותו דבר תקף כמובן גם ההפך.
חפשו את בני הזוג שדומים לכם במאפיינים הבסיסיים, אך שישלימו אתכם במאפיינים אחרים. הם לא צריכים להיות זהים לגמרי, אך עדיף לא לחפש אחר הפכים מוחלטים.

ביסוס הקשר כבר בשלב ההיכרות.

מניסיוננו בהתנהלותן של מערכות יחסים אינטימיות ובכלל, מה שמתחיל מהר וחזק לרוב גם נגמר באותה המהירות. כמובן שיש אהבה ממבט ראשון שמורגשת בתשוקה עוצמתית, אך לרוב מערכות יחסים שמתחילות בבום מסתיימות מעט לאחר מכן.
לכן, במידה ואנו מעוניינים לבנות קשר רציני, מומלץ לפעול לאט ובזהירות. פעמים רבות אחד הצדדים מאוד מעוניין בקשר ואילו השני לא כל-כך. אסור ללחוץ מיד על הצד השני להתחייבות, אלא לחכות ולנסות לחוש האם באמת קיים רצון כנה ואמיתי מצד שני הצדדים למחויבות.
אפילו אם אחד הצדדים לוחץ חזק למחויבות ואתם עדיין לא סגורים על העניין, הסבירו להם את זה בנועם. פשוט תגידו להם שמה שבא בקלות, גם הולך בקלות ואתם מעוניינים בבניית קשר רציני ומתמשך.

שמירה על הבסיס.

לאחר שאתם בונים בסיס חזק, כל שנשאר הוא לשמור עליו. חשוב להבין מה הם המרכיבים הבסיסיים עליהם נשען הקשר שלכם. תחזוק של מרכיבים אלו יהפוך את הקשר שלכם למקור כוח ותמיכה, במקום עיסוק מעייף ותובעני.
במידה וצצים משברים בזוגיות (קישור למאמר על התמודדות עם משברים), יש להתמודד עימם באופן נכון ומסודר. שימו לב כשאתם מנהלים משא-ומתן על המשך הקשר, לא לפגוע באופן חזק בהסכמות שנמצאות בבסיס הקשר שלכם.
כעסים עלולים לצוץ והרגשות עלולים להשתלט על מעשינו ועל מעשיהם של בני זוגנו. יש להשתדל לא להגיע למצבים בהם הרגש גורם לנו לעשות טעויות וגם במידה ובני הזוג שלנו נשלטים על-ידי הרגש יש להבין אותם בהתאם לנסיבות ולא להתרגש יתר על המידה, מה שיוביל כמובן לריב מיותר.

ספרו לנו על טיפים משלכם לשמירה על זוגיות יציבה.

זוגיות יציבה הנחת יסודות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

נמסטה

נמסטה

פורסם בתאריך: 02/05/2010 16:05:43

הכל התחיל בהודו עם אותה מילה קסומה, שהפכה את החופשה לאגדה אחת גדולה ובסיומה גם לב שבור ומשאלה שעדיין מלווה.

סימנים להמשיך הלאה

סימנים להמשיך הלאה

פורסם בתאריך: 05/03/2013 12:13:01

הנה כמה סימנים שהגבר שלך לא ממש מעוניין בך כפי שאת חושבת שהוא, והגיע הזמן להמשיך הלאה.

רשת חברתית

רשת חברתית

פורסם בתאריך: 05/10/2009 22:12:04

מהי בעצם רשת חברתית? בסופו של דבר זה סוג של אתר היכריות. הכרות עם אנשים חדשים לפי תחומי עניין משותפים.

 שלוש ערים רומנטיות – ולנטיינס דיי חוצה יבשות

שלוש ערים רומנטיות – ולנטיינס דיי חוצה יבשות

פורסם בתאריך: 15/02/2015 14:43:35

החלטנו לשים קץ לבורסת ההימורים ולבחור אחת ולתמיד מהן שלוש הערים הרומנטיות ביותר בעולם כולו. יצאנו למסע בין שתי יבשות. ניחוש מי ניצחה בסוף?

אימון לזוגיות

אימון לזוגיות

פורסם בתאריך: 27/12/2009 10:32:02

תמיד, יש את הדבר הזה, שמושך אחורה. איך נפרדים מהכוחות המעכבים ומתחברים לכוחות המקדמים.

חיזור באתר הכרויות

חיזור באתר הכרויות

פורסם בתאריך: 09/10/2011 15:34:20

להפתעתם של רבים, גם באתרי הכרויות קיים צורך בחיזור. במאמר ניתן לכם טיפים כיצד להשיג את אהוב/ת ליבכם בקלות וביעילות.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר