זוגיות יציבה הנחת יסודות

איך בונים זוגיות יציבה

תהליך בנייתה של זוגיות יציבה

בסופו של דבר, רובנו מחפשים אחר זוגיות יציבה, זוגיות שתאפשר לנו לבנות את חיינו בתור אנשים בוגרים. יחד עם זאת, אנו פועלים לרוב מתוך מניעי רגש בצורה אימפולסיבית. תבנית פעולה אימפולסיבית אינה המתאימה ביותר, בלשון המעטה, בכדי לקיים תא זוגי יציב ומתפקד בעל עמידות מול משברים פנימיים וחיצוניים. הכנו עבורכם מדריך קצר שנכתב מתוך ניסיוננו בעולם הזוגיות. המטרה של מדריך זה הינה למקד אתכם במאפייניה הרצויים של זוגיות יציבה ועל מספר מוקדים בהם ניתן לקדם אותה.

מציאת בני-זוג מתאימים.

מחקרים גילו כי מערכות יחסים יציבות נבנות בדרך-כלל בין שני בני זוג בעלי דמיון אחד לשני. יכול להיות עדיין כי הפכים נמשכים אחד לשני, אך רובנו כבר למדנו שיש הבדל בין משיכה להמשכיות בזוגיות. ניתן להימשך לנשים רבות, אך עם רבות מהן לא נראה בכלל אפשרות לקשר יציב מכיוון שאיננו מתאימים. אותו דבר תקף כמובן גם ההפך.
חפשו את בני הזוג שדומים לכם במאפיינים הבסיסיים, אך שישלימו אתכם במאפיינים אחרים. הם לא צריכים להיות זהים לגמרי, אך עדיף לא לחפש אחר הפכים מוחלטים.

ביסוס הקשר כבר בשלב ההיכרות.

מניסיוננו בהתנהלותן של מערכות יחסים אינטימיות ובכלל, מה שמתחיל מהר וחזק לרוב גם נגמר באותה המהירות. כמובן שיש אהבה ממבט ראשון שמורגשת בתשוקה עוצמתית, אך לרוב מערכות יחסים שמתחילות בבום מסתיימות מעט לאחר מכן.
לכן, במידה ואנו מעוניינים לבנות קשר רציני, מומלץ לפעול לאט ובזהירות. פעמים רבות אחד הצדדים מאוד מעוניין בקשר ואילו השני לא כל-כך. אסור ללחוץ מיד על הצד השני להתחייבות, אלא לחכות ולנסות לחוש האם באמת קיים רצון כנה ואמיתי מצד שני הצדדים למחויבות.
אפילו אם אחד הצדדים לוחץ חזק למחויבות ואתם עדיין לא סגורים על העניין, הסבירו להם את זה בנועם. פשוט תגידו להם שמה שבא בקלות, גם הולך בקלות ואתם מעוניינים בבניית קשר רציני ומתמשך.

שמירה על הבסיס.

לאחר שאתם בונים בסיס חזק, כל שנשאר הוא לשמור עליו. חשוב להבין מה הם המרכיבים הבסיסיים עליהם נשען הקשר שלכם. תחזוק של מרכיבים אלו יהפוך את הקשר שלכם למקור כוח ותמיכה, במקום עיסוק מעייף ותובעני.
במידה וצצים משברים בזוגיות (קישור למאמר על התמודדות עם משברים), יש להתמודד עימם באופן נכון ומסודר. שימו לב כשאתם מנהלים משא-ומתן על המשך הקשר, לא לפגוע באופן חזק בהסכמות שנמצאות בבסיס הקשר שלכם.
כעסים עלולים לצוץ והרגשות עלולים להשתלט על מעשינו ועל מעשיהם של בני זוגנו. יש להשתדל לא להגיע למצבים בהם הרגש גורם לנו לעשות טעויות וגם במידה ובני הזוג שלנו נשלטים על-ידי הרגש יש להבין אותם בהתאם לנסיבות ולא להתרגש יתר על המידה, מה שיוביל כמובן לריב מיותר.

ספרו לנו על טיפים משלכם לשמירה על זוגיות יציבה.

זוגיות יציבה הנחת יסודות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

ידיד - כן או לא?

ידיד - כן או לא?

פורסם בתאריך: 15/12/2010 15:04:46

ידיד הוא חבר טוב שאפשר לשפוך לו את הלב ומציג את זוויות ההתייחסות הגבריות, אך מה עושים עם אותו ידיד כשמתחיל קשר זוגי?

מה זה ספיד דייטינג?

מה זה ספיד דייטינג?

פורסם בתאריך: 11/10/2009 23:38:24

ספיד דייטינג הינו פתרון אידיאלי למעוניינים לפגוש אנשים חדשים בדרך כיפית ובטוחה. גם אתם כאלה? כנסו ותכירו.

אהבה בגיל השלישי

אהבה בגיל השלישי

פורסם בתאריך: 12/06/2011 13:43:41

זוגות צעירים מבטיחים ביום חתונתם שהם ישמרו אהבה ואמונים לנצח, אך האם האהבה נגמרת ואיך אפשר לשמור עליה?

אתרי הכרויות בעידן הרשתות החברתיות

אתרי הכרויות בעידן הרשתות החברתיות

פורסם בתאריך: 11/08/2021 11:23:21

בעידן של ימינו כבר אין צורך לצאת מהבית כדי להכיר בני זוג למטרת קשר, כיוון שהיכרויות כאלו יכולות להתרחש אונליין דרך רשת האינטרנט

מי לוקח לי את השמיכה

מי לוקח לי את השמיכה

פורסם בתאריך: 30/04/2012 09:34:53

אחת ההנאות הגדולות ביותר של זוגיות היא שינה צד לצד. אבל פעמים רבות אני מתעורר באמצע הליל ותוהה מי לוקח לי את השמיכה

לאבלי

לאבלי

פורסם בתאריך: 17/05/2010 09:12:13

הגבר החדש כבר לא צריך לנצח בהורדות ידיים בכדי להיחשב לגברי. הוא אינו חושש לטפח עצמו, להיות קשוב ורגיש ולומר ככה סתם שזה פשוט לאבלי!

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר