התמודדות עם משברי זוגיות

איך להתמודד עם משבר בזוגיות

זוגיות במשבר

זוגיות, כל זוגיות, עוברת במהלכה משברים מסוימים שעלולים להוביל בגדול לפירוק הקשר, או להמשכו. משברים אינם אירוע מהנה כלל-וכלל. גם במידה והם נחווים בעיקר על-ידי צד אחד בזוגיות, הם עדיין משפיעים על הצד השני, זאת מכיוון שזוגיות מטבעה הינה קשר בעל השפעה הדדית שמעורבים בו רגשות חזקים. הטעות הראשונה בנוגע להתנהלות במשברים הינה שצריך להימנע בכל מחיר מהגעה למשברים אלו, כאילו שבאמת אפשר לעצור לגמרי את התפתחותם. אנו מחזיקים בגישה שונה, גישה שדוגלת כי אפילו אם משבר מוביל לפרידה ניתן לנהל אותו בצורה יפה וכי במידה וממשיכים בקשר חשוב לעשות זאת באופן מושכל ופרודוקטיבי.

משבר זוגיות - פרידה.

משברי זוגיות הם סימן לכך שמשהו לא מסתדר בקשר. זה יכול להיות מסיבות פנימיות של חוסר התאמה בין בני הזוג, או מסיבות חיצוניות כגון מקום עבודה שמרחיק בין הצדדים לתקופות ארוכות. המשבר בכל אופן הוא השיא של תהליך אשר לרוב נבנה לאורך זמן.
במידה ואין אפשרות לגשר על הפערים השונים ואין אפילו אופק נראה לעין של גישור בעתיד הקרוב, אזי לרוב המשבר יוביל לפרידה. האם מדובר בדבר שהינו בהכרח רע? האם יש להילחם בו בכל מחיר? מניסיוננו, אנשים אשר מפחדים לאבד את הקשר רק משום שהם חושבים שקשר עדיף מחוסר קשר, מסיימים בסוף את הקשר בטון צורם ובתשישות רגשית.
במידה ואין התאמה בין בני הזוג, אין צורך למתוח את הקשר מעבר לנדרש. יש לאבחן באופן מושכל כי לא ניתן יהיה לגשר על הפער ומכאן לפעול לסיום הקשר באופן הדרגתי שיטיב עם שני הצדדים. לדוגמא, גם במידה ואתם מעוניינים להיפרד כאן ועכשיו, תנו לצד השני זמן בכדי להתמודד עם כך, תנו לקשר לדעוך באופן מבוקר.

משבר זוגיות- המשך.

אין להבין ממה שאמרנו עד כה שכל משבר אמור להסתיים בפרידה, ההפך אנו מאמינים בניסיונות גישור אמיתיים וכנים בכדי להמשיך להחזיק בקשר. ניסיונות אלו חייבים לשאוף לתיקון הבעיות שהובילו למשבר.
השלב הראשון בטיפול במשבר הוא נטרול האגו (קישור למאמר על אהבה וגאווה). גאווה מונעת מאיתנו לחוש אמפטיה ולנסות להבין את רצונותיו של הצד השני ואת הצעדים אשר יתקנו את הקשר בחוכמה.
השלב השני הינו יצירת דיאלוג עם הצד השני. לעיתים הם אינם מודעים למשבר, או מייחסים לו חשיבות מועטה ולכן חשוב ליידע אותם על-כך.
בשלב השלישי עולה משא-ומתן. חשוב גם כאן לנטרל את האגו לא רק שלכם, אלא גם של הצד השני.
בשלב הרביעי והאחרון מוחלט אם ניתן להמשיך בקשר באופן הרמוני ומספק לשני הצדדים.

ספרו לנו כיצד אתם מתמודדים עם משברי זוגיות. נשמח לשמוע טיפים וסיפורי התמודדות אישיים שלכם או של חבריכם.

התמודדות עם משברי זוגיות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

הכרויות יד שניה

הכרויות יד שניה

פורסם בתאריך: 24/03/2010 12:50:57

היכרויות יד שניה יספקו לכם אופציה להכיר נשים וגברים שסביר להניח, גם הם לא בדיוק "יד ראשונה".

להתחיל עם בחורה בחוף הים

להתחיל עם בחורה בחוף הים

פורסם בתאריך: 31/05/2011 10:27:50

הקיץ כאן - איך נתחיל עם בחורה בחוף הים? בישירות? בעקיפין? הדרכים הכי טובות למציאת אהבה כבר בקיץ הקרוב.

משחקי הכרויות

משחקי הכרויות

פורסם בתאריך: 30/08/2021 11:57:20

דרך נהדרת להגיע להכרת האדם שעימו אתה חולק את חייך, היא על ידי משחקי הכרויות

שאלות היכרות בסיסיות - כל מה שרציתם לדעת, והתביישתם לשאול

שאלות היכרות בסיסיות - כל מה שרציתם לדעת, והתביישתם לשאול

פורסם בתאריך: 30/05/2022 14:40:43

יש המון בני אדם, אשר שאלות היכרות בסיסיות באות להם בקלות, בלי כל מאמץ. אבל אם אתם פה כנראה שלכם פחות. כל המידע שיעזור לכם ממש פה

לדבר על אהבה

לדבר על אהבה

פורסם בתאריך: 19/06/2014 10:02:25

המון אנשים מסרבים לדבר על אהבה, לשם שינוי, יש אנשים שלא מסרבים והם אפילו אומרים זאת בכל רם. מה מונע מלא מעט אנשים לדבר על רגש?

ההשפעה של הזוגיות על חיינו

ההשפעה של הזוגיות על חיינו

פורסם בתאריך: 31/05/2021 15:02:10

כבני אדם אנחנו אוהבים את היחס וזקוקים לסביבה שתעטוף אותנו לכן גם אנחנו מושפעים מכך המון בעיקר מהזוגיות שלנו שהינה חלק משמעותי בחיינו ולכן היא גם מקור ההשפעה המרכזי.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר