שכחת סיסמא?
 

איך להתמודד עם משבר בזוגיות

התמודדות עם משברי זוגיות - 18/11/2012 15:54:53
הגב על מאמר זה
החיים מטלטלים אותנו באופן מתמיד בין הנאה ושמחה לבין קושי וסבל. אספנו מספר טיפים על התמודדות עם משברי זוגיות.
התמודדות עם משברי זוגיותזוגיות, כל זוגיות, עוברת במהלכה משברים מסוימים שעלולים להוביל בגדול לפירוק הקשר, או להמשכו. משברים אינם אירוע מהנה כלל-וכלל. גם במידה והם נחווים בעיקר על-ידי צד אחד בזוגיות, הם עדיין משפיעים על הצד השני, זאת מכיוון שזוגיות מטבעה הינה קשר בעל השפעה הדדית שמעורבים בו רגשות חזקים. הטעות הראשונה בנוגע להתנהלות במשברים הינה שצריך להימנע בכל מחיר מהגעה למשברים אלו, כאילו שבאמת אפשר לעצור לגמרי את התפתחותם. אנו מחזיקים בגישה שונה, גישה שדוגלת כי אפילו אם משבר מוביל לפרידה ניתן לנהל אותו בצורה יפה וכי במידה וממשיכים בקשר חשוב לעשות זאת באופן מושכל ופרודוקטיבי.

משבר זוגיות - פרידה.

משברי זוגיות הם סימן לכך שמשהו לא מסתדר בקשר. זה יכול להיות מסיבות פנימיות של חוסר התאמה בין בני הזוג, או מסיבות חיצוניות כגון מקום עבודה שמרחיק בין הצדדים לתקופות ארוכות. המשבר בכל אופן הוא השיא של תהליך אשר לרוב נבנה לאורך זמן.
במידה ואין אפשרות לגשר על הפערים השונים ואין אפילו אופק נראה לעין של גישור בעתיד הקרוב, אזי לרוב המשבר יוביל לפרידה. האם מדובר בדבר שהינו בהכרח רע? האם יש להילחם בו בכל מחיר? מניסיוננו, אנשים אשר מפחדים לאבד את הקשר רק משום שהם חושבים שקשר עדיף מחוסר קשר, מסיימים בסוף את הקשר בטון צורם ובתשישות רגשית.
במידה ואין התאמה בין בני הזוג, אין צורך למתוח את הקשר מעבר לנדרש. יש לאבחן באופן מושכל כי לא ניתן יהיה לגשר על הפער ומכאן לפעול לסיום הקשר באופן הדרגתי שיטיב עם שני הצדדים. לדוגמא, גם במידה ואתם מעוניינים להיפרד כאן ועכשיו, תנו לצד השני זמן בכדי להתמודד עם כך, תנו לקשר לדעוך באופן מבוקר.

משבר זוגיות- המשך.

אין להבין ממה שאמרנו עד כה שכל משבר אמור להסתיים בפרידה, ההפך אנו מאמינים בניסיונות גישור אמיתיים וכנים בכדי להמשיך להחזיק בקשר. ניסיונות אלו חייבים לשאוף לתיקון הבעיות שהובילו למשבר.
השלב הראשון בטיפול במשבר הוא נטרול האגו (קישור למאמר על אהבה וגאווה). גאווה מונעת מאיתנו לחוש אמפטיה ולנסות להבין את רצונותיו של הצד השני ואת הצעדים אשר יתקנו את הקשר בחוכמה.
השלב השני הינו יצירת דיאלוג עם הצד השני. לעיתים הם אינם מודעים למשבר, או מייחסים לו חשיבות מועטה ולכן חשוב ליידע אותם על-כך.
בשלב השלישי עולה משא-ומתן. חשוב גם כאן לנטרל את האגו לא רק שלכם, אלא גם של הצד השני.
בשלב הרביעי והאחרון מוחלט אם ניתן להמשיך בקשר באופן הרמוני ומספק לשני הצדדים.

ספרו לנו כיצד אתם מתמודדים עם משברי זוגיות. נשמח לשמוע טיפים וסיפורי התמודדות אישיים שלכם או של חבריכם.
אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • כולם רוצים להתאהב - כולם רוצים להתאהב אבל כולם פוחדים להיפגע. מתי נוכל להרשות לעצמנו להתאהב מבלי חששות מוקדמים?
  • מה פירוש המילה אינטימיות - קווים מסוימים שלפיהם מגדירים האם שני אנשים נמצאים בזוגיות. אחת ממילות המפתח היא אינטימיות, מה פרוש המילה אינטימיות?
  • סרט של דייט - החלטתם להזמין את הדייט לערב של צפייה בסרט מול הספה? בואו לגלות איך להפוך את הערב הזה למושלם.
  • הכל מתוק בהתחלה - קשרים, קשרים, אתה מתחיל ועוד לפני שזה שם אתה כבר לא שם, איבודן של דרכים. ההתחלה מתוקה ומה קורה אחכ...
  • גאווה מול אהבה - לעיתים תכופות האגו שלנו מונע בעדנו להתנהל מול אנשים שונים באופן קונסטרוקטיבי וחיובי. גאווה מול אהבה.


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©