מהי זוגיות

כבני אדם אנחנו אוהבים את היחס

אז איך בעצם הזוגיות שלנו משפיעה עלינו והאם זה לטובה?

החיים המקצועיים שלנו, האישיים והזוגיים מושפעים על ידי אחרים בין אם נרצה ובן אם לא כבני אדם אנחנו אוהבים את היחס וזקוקים לסביבה שתעטוף אותנו לכן גם אנחנו מושפעים מכך המון בעיקר מהזוגיות שלנו שהינה חלק משמעותי בחיינו ולכן היא גם מקור ההשפעה המרכזי.אז איך בעצם הזוגיות שלנו משפיעה עלינו והאם זה לטובה?

לפני הכל מה היא זוגיות

כולנו מבינים כי זוגיות היא מערכת יחסים בין שני אנשים המבוססת לרוב על קשרים רגשיים של אהבה, דאגה, נאמנות, חום וכדומה. הרגשות הנ”ל הם אלו המחברים בין שני אנשים ומביאים אותם לידיי יצירת מערכת יחסים זוגית המשפיעה על שני הצדדים.

ההשפעה של מערכת יחסים זוגית בפן החיובי ובפן השלילי
השפעת הזוגיות על חיינו יכולה להיות לפעמים טובה אך לפעמים גם שלילית מאחד ולהוביל אותנו למצבים שייתכן וללא הזוגיות שלנו לא היינו מגיעים אליהם.
השפעה חיובית

זוגיות יכולה להיות נפלאה ואף להעצים את שני הצדדים הנמצאים בה, אם הם מנהלים אותה בצורה אוהבת ותומכת. היא יכולה להשפיע עלינו בכמה מישורים
- השפעת הזוגיות במישור המקצועי -
הזוגיות יכולה להוות מקפצה להתקדמות גם בפן המקצועי כאשר כל אחד מבני הזוג דוחף ומעודד את הצד השני להתקדם, להאמין בעצמו וביכולותיו המקצועיים זה עוזר ומשפיע על ההתנהלות ועל ההחלטות לגבי הקריירה. בנוסף, כשיש גב מהצד השני קל יותר לקחת החלטות משמעותיות בפן המקצועי.

- השפעת הזוגיות במישור האישי -
יש הנכנסים לקשר זוגי כאשר הערכה העצמית שלהם והביטחון העצמי נמוכים, קשר זוגי בריא יכול לשנות זאת ולהעצים את הערכה והביטחון העצמי מה שיוביל להשפעה ישירה גם במישורים האחרים ובעיקר בחיזוק הקשר. מלבד זאת קשר זוגי יכול לסייע בהפחתת חרדות, שינוי התנהגות שלילית וכדומה כאשר בן הזוג הוא תומך ומעודד.

השפעה שלילית
מלבד ההשפעות החיוביות זוגיות גם יכולה להיות שלילית ולפגוע בשני הצדדים או בצד אחד. היא יכולה לפגוע פיזית, נפשית או מקצועית.
- השפעת הזוגיות במישור המקצועי – זוגיות שאינה בריאה יכולה להשפיע עלינו בחיים המקצועיים ולגרום לנו לכישלון בתחום ובבחירת החלטות גרועות מתוך כעס או מתוך אהבה עיוורת.

- השפעת הזוגיות במישור האישי –
זוגיות שהיא שלילית יכולה לגרום לנו לבעיות נפשיות לדרדר אותנו למחשבות לא בריאות על עצמנו ואף לפגוע בנו פיזית. כאשר נכנסים לזוגיות כזאת לא תמיד יודעים זאת מההתחלה ולכן חשוב לשים לב לסימנים מוקדמים כמו קנאה ברמה גבוהה המגיעה למצב של מעקב,, רדיפה והאשמה חוזרת באופן שיטתי.

איפה מוצאים זוגיות והאם זה יכול להשליך על טיב הקשר
אפשר למצוא זוגיות בכל מקום בין אם לפגוש מישהו ברחוב, בפאב או באתר הכרויות. מקום ההכרות אינו מעיד על סוג המערכת אליה אתם הולכים להיכנס. מה שיעיד על כך הוא רק צורת ההתנהגות שלכם ביחס לבן אדם אותו הכרתם.

לסיכום,
שמרו על מי שאתם והיו נאמנים לעצמכם לפני הכל רק ככה תוכלו לנהל מערכת יחסים זוגית בריאה. מלבד זאת על תוותרו על האני שלכם, על זמן לעצמכם. התרחקו מאנשים שמחפשים להעצים את עצמם על חשבונכם בלי יכולת להרים אתכם ולעזור לכם לצעוד קדימה.


מהי זוגיות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

איך לגרום לה להתאהב בך?

איך לגרום לה להתאהב בך?

פורסם בתאריך: 15/09/2011 12:51:40

חושב עליה כל היום? חולם עליה בלילה? אבל אין לך שמץ של מושג איך לגרום לה להתאהב בך? אספנו בשבילך מספר טיפים.

להתחתן בחגים

להתחתן בחגים

פורסם בתאריך: 16/09/2012 13:25:11

כולם רוצים להתחתן בחגים או לקבל הצעת נישואין בחגים. אך הדבר לא תמיד צולח.

רומנטיקה

רומנטיקה

פורסם בתאריך: 16/03/2011 18:14:51

כאשר מדברים על רומנטיקה, מדברים על היופי שבאהבה, על הרגעים הקטנים שעושים את הכל לגדול, אז מהי אותה רומנטיקה?

ולנטיין יום לאהבה

ולנטיין יום לאהבה

פורסם בתאריך: 14/02/2013 16:52:50

כיצד ניתן לקחת יום ולהפוך אותו מיוחד? כיצד ניתן לתת לאהבה מקום ראוי? כמה טיפים לתשומת לבכם.

מה משאיר זוגות מאושרים

מה משאיר זוגות מאושרים

פורסם בתאריך: 08/07/2013 12:02:33

איך ישנם זוגות שנשארים מאושרים ונלהבים במשך שנים, בעוד תשוקתם ואהבתם של זוגות אחרים כבים מהר מאוד

איך תמשכי יותר תשומת לב

איך תמשכי יותר תשומת לב

פורסם בתאריך: 02/03/2011 10:18:46

רוצה לשדר בטחון עצמי כדי למשוך אלייך את הגבר המתאים? הנה מספר טיפים לשיפור החיצוניות והפנימיות שלך.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר