הגיל האידאלי לחתונה

מתי להתחתן?

השלב האידאלי לחתונה

בתור ישראלים יש לנו רשימה של גילאים שונים בהם מומלץ להתחיל בשלבים מסוימים של חיינו. הגילאים הללו מוכתבים בראש ובראשונה לפי גיל הגיוס שהוא 18. אי-אפשר להתחיל ללמוד באקדמיה, או לעבוד במקום מסודר, לפני שמתגייסים ומסיימים את שירות החובה שלנו (אלא אם פונים למסלול בעתודה הצבאית). חלק גדול מאיתנו גם מוצא שהוא דוחה את תחילת הלימודים והעבודה הרצינית בעבור חסכון של כמה גרושים בכדי לטוס לחוץ-לארץ אחרי השחרור. אחרי זה מתחילים סוף-סוף ללמוד, אך בל נשכח שמדובר בתהליך שלוקח כמה שנים טובות. היכן בכל הבלגן הזה אפשר להתחיל לחשוב על חתונה?

הגיל האידיאלי לחתונה – הסטנדרט החדש.

בעבר, גילאי החתונה היו צעירים יחסית. לרוב האנשים היו מכירים בשירות הצבאי שלהם ומתחתנים כבר לקראת סופו, או מעט זמן אחרי שחרורם. לימודים אקדמאיים לא היו נחלת הכלל ולכן גם לא היו לבטים רבים שידחו את גיל החתונה. מלבד זאת, בעבר גם לא היה מקובל שבני זוג יגורו ביחד, אלא אם הם נשואים, מה שהמריץ את האנשים בחברה הישראלית לנישואים מוקדמים יותר.
לעומת זאת, בימינו חלק גדול מההיכרויות הרציניות שמובילות בסופו של דבר לחתונה מתרחשות בזמן הלימודים האקדמאיים, או לפחות בגילאים אלו. כך שאם בעבר מקומות אלו שימשו ללימוד תואר בלבד, היום הם משמשים גם כמאגר בני זוג פוטנציאלי. מגורים משותפים מתאפשרים היום גם ללא חתונה, ההפך הורים רבים אף מעודדים את ילדיהם לגור במשותף לפני החתונה בכדי שיכירו אחד את השני לעומק.
לפי הסטנדרט החדש, הגיל האידיאלי לחתונה הינו בסביבות 26-28. החתונה מתקיימת לאחר שבני הזוג כבר מצאו כיוון של התבססות בחייהם מבחינת מסלול אקדמי ותעסוקתי.

הגיל האידיאלי לחתונה – לפי שלב הקשר.

כיצד ניתן לדעת כי הגיע הזמן לשקול חתונה? באופן כללי, ניתן לשקול חתונה לאחר כמה שנות קשר מוצלחות. הדגש כאן הוא על שנים מוצלחות ולא סתם כמות גדולה של שנים בקשר. הדגש חשוב מכיוון שאנשים רבים טועים לחשוב כי קשר זה תמיד רע במובן מסוים ולכן אם הם מצליחים לשרוד קשר מסוים אז עדיף שיוביל לחתונה בסופו של דבר. זכרו, קשר רע מוביל לקשר נישואין רע שמוביל בסופו של דבר לגירושים ומפח נפש.

הגיל האידיאלי לחתונה – בחירה אישית.

בסופו של דבר אתם צריכים לשים את הסטטיסטיקות ואת העצות של המומחים בצד. חתונה היא צעד משמעותי ביותר ואתם הם אלו שצריכים להחליט אם זה מתאים לכם או לא.
תנו גם לרגש ולתחושה מקום בשיקולים שלכם אם להתחתן עכשיו או במועד מאוחר יותר.

ספרו לנו מה לדעתכם הוא הגיל האידיאלי לחתונה?

הגיל האידאלי לחתונה

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

אהבה בקיץ

אהבה בקיץ

פורסם בתאריך: 02/07/2014 15:34:58

אהבה בקיץ? יש לא מעט אנשים אשר ירצו להוכיח כי האהבה אפשרית גם בקיץ. אפשר לנסות גם אחרת.

דייט תקוע

דייט תקוע

פורסם בתאריך: 30/01/2010 15:03:44

הדייט נתקע, כל פגישה היא סוג של הימור, הכל סטטיסטיקה, לא כולן יכולות להצליח. איך שוברים את השקט?

כך תצאו אל מסע האהבה בביטחון

כך תצאו אל מסע האהבה בביטחון

פורסם בתאריך: 15/03/2021 12:14:19

להאמין בכך שגם לך מגיע לחיות בסיפור אהבה רומנטי היישר מהאגדות. כדי לכות בכך אתה פשוט צריך לקפוץ למים של מחפשי האהבה ולשחות עד אשר תמצא את האחד או האחת שלך שיחזיר אותך לחוף

הזוגיות טובה לבריאות – המתכון שישמור עליכם בארוחת החג

הזוגיות טובה לבריאות – המתכון שישמור עליכם בארוחת החג

פורסם בתאריך: 18/09/2014 17:38:35

חיפשתם את המתכון המושלם לזוגיות בריאה ומנצחת ולא מצאתם? מצאנו עבורכם מתכון של עוגה רומנטית. אנחנו הכנו ;) יצא טעים!!!

גופ ונפש

גופ ונפש

פורסם בתאריך: 18/04/2010 16:33:02

היכן אחד מתחיל והשני נגמר? מצב גופני לא טוב מערער את הנפש. מה עושים כשזה הנפש שמערערת את מצבנו הגופני, ואיך כל זה קשור לאהבה?

איך תדעי שזה זה

איך תדעי שזה זה

פורסם בתאריך: 11/02/2013 11:31:48

אימי תמיד היתה אומרת, מסתבר שאין שום דבר בטוח עד שהתחושות והאהבה הופכים אותו לאחד כזה.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר