שכחת סיסמא?
 

מתי להתחתן?

הגיל האידיאלי לחתונה - 28/01/2013 11:46:26
הגב על מאמר זה
חתונה הינה תחנה משמעותית ביותר בחיינו. בין אם נרצה ובין אם לא, אנו משתנים. אז מה הוא הגיל האידיאלי לחתונה?
הגיל האידאלי לחתונהבתור ישראלים יש לנו רשימה של גילאים שונים בהם מומלץ להתחיל בשלבים מסוימים של חיינו. הגילאים הללו מוכתבים בראש ובראשונה לפי גיל הגיוס שהוא 18. אי-אפשר להתחיל ללמוד באקדמיה, או לעבוד במקום מסודר, לפני שמתגייסים ומסיימים את שירות החובה שלנו (אלא אם פונים למסלול בעתודה הצבאית). חלק גדול מאיתנו גם מוצא שהוא דוחה את תחילת הלימודים והעבודה הרצינית בעבור חסכון של כמה גרושים בכדי לטוס לחוץ-לארץ אחרי השחרור. אחרי זה מתחילים סוף-סוף ללמוד, אך בל נשכח שמדובר בתהליך שלוקח כמה שנים טובות. היכן בכל הבלגן הזה אפשר להתחיל לחשוב על חתונה?

הגיל האידיאלי לחתונה – הסטנדרט החדש.

בעבר, גילאי החתונה היו צעירים יחסית. לרוב האנשים היו מכירים בשירות הצבאי שלהם ומתחתנים כבר לקראת סופו, או מעט זמן אחרי שחרורם. לימודים אקדמאיים לא היו נחלת הכלל ולכן גם לא היו לבטים רבים שידחו את גיל החתונה. מלבד זאת, בעבר גם לא היה מקובל שבני זוג יגורו ביחד, אלא אם הם נשואים, מה שהמריץ את האנשים בחברה הישראלית לנישואים מוקדמים יותר.
לעומת זאת, בימינו חלק גדול מההיכרויות הרציניות שמובילות בסופו של דבר לחתונה מתרחשות בזמן הלימודים האקדמאיים, או לפחות בגילאים אלו. כך שאם בעבר מקומות אלו שימשו ללימוד תואר בלבד, היום הם משמשים גם כמאגר בני זוג פוטנציאלי. מגורים משותפים מתאפשרים היום גם ללא חתונה, ההפך הורים רבים אף מעודדים את ילדיהם לגור במשותף לפני החתונה בכדי שיכירו אחד את השני לעומק.
לפי הסטנדרט החדש, הגיל האידיאלי לחתונה הינו בסביבות 26-28. החתונה מתקיימת לאחר שבני הזוג כבר מצאו כיוון של התבססות בחייהם מבחינת מסלול אקדמי ותעסוקתי.

הגיל האידיאלי לחתונה – לפי שלב הקשר.

כיצד ניתן לדעת כי הגיע הזמן לשקול חתונה? באופן כללי, ניתן לשקול חתונה לאחר כמה שנות קשר מוצלחות. הדגש כאן הוא על שנים מוצלחות ולא סתם כמות גדולה של שנים בקשר. הדגש חשוב מכיוון שאנשים רבים טועים לחשוב כי קשר זה תמיד רע במובן מסוים ולכן אם הם מצליחים לשרוד קשר מסוים אז עדיף שיוביל לחתונה בסופו של דבר. זכרו, קשר רע מוביל לקשר נישואין רע שמוביל בסופו של דבר לגירושים ומפח נפש.

הגיל האידיאלי לחתונה – בחירה אישית.

בסופו של דבר אתם צריכים לשים את הסטטיסטיקות ואת העצות של המומחים בצד. חתונה היא צעד משמעותי ביותר ואתם הם אלו שצריכים להחליט אם זה מתאים לכם או לא.
תנו גם לרגש ולתחושה מקום בשיקולים שלכם אם להתחתן עכשיו או במועד מאוחר יותר.

ספרו לנו מה לדעתכם הוא הגיל האידיאלי לחתונה?

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • ולנטיין יום לאהבה - כיצד ניתן לקחת יום ולהפוך אותו מיוחד? כיצד ניתן לתת לאהבה מקום ראוי? כמה טיפים לתשומת לבכם.
  • איך תדעי שזה זה - אימי תמיד היתה אומרת, מסתבר שאין שום דבר בטוח עד שהתחושות והאהבה הופכים אותו לאחד כזה.
  • מי אוהב יותר? - מי אוהב יותר? האם זה נכון מה שאומרים שהאישה היא תמיד זו שאוהבת יותר והגבר הוא זה שנמנע מאהבה?
  • אמצו חיית מחמד - אחת הדרכים לחזק את הקשר הזוגי שלכם היא על ידי אימוץ של חיית מחמד. אז למה אתם מחכים?
  • תקשורת נכונה בדייטים - אחת הדרכים המרכזיות להיכרויות בימינו היא באמצעות פגישות אישיות. הכנו מדריך קצר שנועד ללמד אתכם תקשורת נכונה בדייטים.
  • בילוי ילדותי - קחו פסק זמן מהשגרה המייגעת וחזרו שנים אחורה לילדות. צאו לבילוי שכל מטרתו הוא כיף אחד גדול.


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©