תשלום בדייט ראשון

מי אמור לשלם בדייט הראשון?

אני אוציא ארנק? או שהוא צריך להיות גנטלמן...עולם מסובך הוא עולם הדייטים...

עולם בו גברים ונשים מנסים לחפש את האחת או את האחד המתאים לליבם. חיפוש שמלווה לא פעם בקשיים ומכשולים רבים. ללא ספק, אחד המכשולים הראשונים שהגבר נאלץ להתמודד איתם בדרכו למציאת האחת, מופיע כבר בדייט הראשון. אכלתם, שתיתם, צחקתם, נהניתם, והדייט הגיע אל סופו, ואיתו בא החשבון. תשלום בדייט ראשון הוא לא עניין של מה בכך...

מי חייב לשלם בדייט?

האם לשלם בדייט הראשון? האינסטינקט הראשוני של רוב הגברים הוא לקחת את החשבון ולשלם, או לפחות להציע לשלם. מצד שני, אתם לא בטוחים איך האישה תגיב. הסטיגמה אומרת שנשים אוהבות שמשלמים עליהן, אבל כבר שמעתם על נשים שחושבות שזה מעליב או משפיל, ואתם לא רוצים לפגוע בסיכויים שלכם עם הדייט.

ישנן לא מעט נשים הרואות בהצעה של הגבר לשלם עליהן כאקט שוביניסטי. אקט שאומר - "אני כאן החזק והשולט, את חלשה, עזבי, בואי אני אשלם". ישנן כאלה שרואות את זה כניסיון "לקנות" אותן - "אני משלם, אבל אני מצפה גם לקבל סחורה תמורת הכסף שלי".
מצד שני יש נשים שרואות בתשלום על הדייט הראשון כמסורת, ג´נטלמניות ונדיבות, ובאי תשלום שכזה, כקמצנות. ואתה ממש לא רוצה להיות מתויג כקמצן כבר בדייט הראשון והחשוב ביותר. אז משלמים או לא?

קודם כל, חשוב לציין, שאין דרך נכונה. כל אישה היא אדם בפני עצמו ושונה מקודמותיה. תשלום בדייט ראשון הוא סובייקטיבי ביותר, אך אין זה אומר שלא ניתן להגיע לכדי ניחוש מושכל ומחושב לגבי העדפותיה של האישה היושבת מולכם. אם הרושם שקיבלתם ממנה הוא שהיא אדם פמיניסטי ובעל עקרונות, יכול להיות שהיא תיעלב אם תנסו לשלם עליהן, ובעיקר אם תתעקשו. אם היא הותירה עליכם רושם של אישה יותר "קלאסית", כזו שאוהבת לקבל פינוקים, ומבחינתה, אביריות וג´נטלמניות הן לא מילים גסות, יש סיכוי סביר כי תיעלב אם לא תציעו לשלם עליה.

האם זה רק עניין של רושם ראשוני?

כולם מנסים להרשים בדייט הראשון, והתשלום משחק תפקיד ברושם שאתם משאירים. אך אין להפריז בחשיבותו יתר על המידה. יש לזכור כי גם כאן, החשיבות משתנה מאישה לאישה. יש נשים שמבחינתן, התשלום, או אי התשלום יכול להיות "דיל ברייקר", ויש נשים שמבחינתן זה חשוב כקליפת השום.

אז אם אינכם בטוחים בסוג האישה שמולה את יושבים, ולא דיברתם לפני כן על מי משלם בדייט - כדאי להציע לשלם, אך אין לעשות זאת באגרסיביות ובהחלט אין להתעקש. יש להציע בנימוס, למשל: "אני אשלם אם זה בסדר מבחינתך". או "אני אשלם הפעם" כדי להדגיש שמבחינתכם, זהו דייט ראשון מני רבים, ולהראות רצינותכם.

תמיד גם אפשר להזמין אותה אליכם הביתה ולבשל לה, מה שימנע ממכם את הבעיה הסבוכה של התשלום, ומה שטומן בתוכו יתרונות רבים.

ומה אתם חושבים? לשלם או לא לשלם?

תשלום בדייט ראשון

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

לדבר על אהבה

לדבר על אהבה

פורסם בתאריך: 19/06/2014 10:02:25

המון אנשים מסרבים לדבר על אהבה, לשם שינוי, יש אנשים שלא מסרבים והם אפילו אומרים זאת בכל רם. מה מונע מלא מעט אנשים לדבר על רגש?

חתונה יהודית

חתונה יהודית

פורסם בתאריך: 30/03/2011 13:47:51

אחרי שהכרנו את בן/בת הזוג המושלמים שלנו, הגיע הזמן להתחתן. איך עושים את זה נכון? המדריך לחתונה יהודית מושלמת.

אילו נשים מעדיפים גברים

אילו נשים מעדיפים גברים

פורסם בתאריך: 27/11/2011 14:14:37

נהוג לחשוב שרצונותיהן של גברים הם דבר פשוט וקל לניבוי, גם בהעדפות זוגיות. אך המצב שונה, אילו נשים מעדיפים גברים?

ערב חברה מארגנים בעזרת פורטל קרמל

ערב חברה מארגנים בעזרת פורטל קרמל

פורסם בתאריך: 20/03/2019 14:29:30

על מנת לארגן את ערבי החברה והגיבוש על הצד הטוב יותר, במהירות רבה וכמו כן במחיר משתלם תוכלו להיעזר בפורטל קרמל.

רק אהבה מביאה אהבה

רק אהבה מביאה אהבה

פורסם בתאריך: 17/12/2012 13:43:57

רק אהבה תביא לכם אהבה, על מנת לגרום לה לאהבה להכנס אל ליבכם תצטרכו לעשות כמה דברים.

לאן לא ללכת בדייט ראשון

לאן לא ללכת בדייט ראשון

פורסם בתאריך: 12/11/2013 13:26:16

הרבה מאד מהצלחת הדייט היא המיקום, לאן כדאי ולאן לא כדאי ללכת בפגישה ראשונה

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר