תשלום בדייט ראשון

מי אמור לשלם בדייט הראשון?

אני אוציא ארנק? או שהוא צריך להיות גנטלמן...עולם מסובך הוא עולם הדייטים...

עולם בו גברים ונשים מנסים לחפש את האחת או את האחד המתאים לליבם. חיפוש שמלווה לא פעם בקשיים ומכשולים רבים. ללא ספק, אחד המכשולים הראשונים שהגבר נאלץ להתמודד איתם בדרכו למציאת האחת, מופיע כבר בדייט הראשון. אכלתם, שתיתם, צחקתם, נהניתם, והדייט הגיע אל סופו, ואיתו בא החשבון. תשלום בדייט ראשון הוא לא עניין של מה בכך...

מי חייב לשלם בדייט?

האם לשלם בדייט הראשון? האינסטינקט הראשוני של רוב הגברים הוא לקחת את החשבון ולשלם, או לפחות להציע לשלם. מצד שני, אתם לא בטוחים איך האישה תגיב. הסטיגמה אומרת שנשים אוהבות שמשלמים עליהן, אבל כבר שמעתם על נשים שחושבות שזה מעליב או משפיל, ואתם לא רוצים לפגוע בסיכויים שלכם עם הדייט.

ישנן לא מעט נשים הרואות בהצעה של הגבר לשלם עליהן כאקט שוביניסטי. אקט שאומר - "אני כאן החזק והשולט, את חלשה, עזבי, בואי אני אשלם". ישנן כאלה שרואות את זה כניסיון "לקנות" אותן - "אני משלם, אבל אני מצפה גם לקבל סחורה תמורת הכסף שלי".
מצד שני יש נשים שרואות בתשלום על הדייט הראשון כמסורת, ג´נטלמניות ונדיבות, ובאי תשלום שכזה, כקמצנות. ואתה ממש לא רוצה להיות מתויג כקמצן כבר בדייט הראשון והחשוב ביותר. אז משלמים או לא?

קודם כל, חשוב לציין, שאין דרך נכונה. כל אישה היא אדם בפני עצמו ושונה מקודמותיה. תשלום בדייט ראשון הוא סובייקטיבי ביותר, אך אין זה אומר שלא ניתן להגיע לכדי ניחוש מושכל ומחושב לגבי העדפותיה של האישה היושבת מולכם. אם הרושם שקיבלתם ממנה הוא שהיא אדם פמיניסטי ובעל עקרונות, יכול להיות שהיא תיעלב אם תנסו לשלם עליהן, ובעיקר אם תתעקשו. אם היא הותירה עליכם רושם של אישה יותר "קלאסית", כזו שאוהבת לקבל פינוקים, ומבחינתה, אביריות וג´נטלמניות הן לא מילים גסות, יש סיכוי סביר כי תיעלב אם לא תציעו לשלם עליה.

האם זה רק עניין של רושם ראשוני?

כולם מנסים להרשים בדייט הראשון, והתשלום משחק תפקיד ברושם שאתם משאירים. אך אין להפריז בחשיבותו יתר על המידה. יש לזכור כי גם כאן, החשיבות משתנה מאישה לאישה. יש נשים שמבחינתן, התשלום, או אי התשלום יכול להיות "דיל ברייקר", ויש נשים שמבחינתן זה חשוב כקליפת השום.

אז אם אינכם בטוחים בסוג האישה שמולה את יושבים, ולא דיברתם לפני כן על מי משלם בדייט - כדאי להציע לשלם, אך אין לעשות זאת באגרסיביות ובהחלט אין להתעקש. יש להציע בנימוס, למשל: "אני אשלם אם זה בסדר מבחינתך". או "אני אשלם הפעם" כדי להדגיש שמבחינתכם, זהו דייט ראשון מני רבים, ולהראות רצינותכם.

תמיד גם אפשר להזמין אותה אליכם הביתה ולבשל לה, מה שימנע ממכם את הבעיה הסבוכה של התשלום, ומה שטומן בתוכו יתרונות רבים.

ומה אתם חושבים? לשלם או לא לשלם?

תשלום בדייט ראשון

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

יוצאים יחד לקניות

יוצאים יחד לקניות

פורסם בתאריך: 26/03/2012 12:35:13

לצאת לקניות בליווי בן/בת הזוג יכול להיות תענוג גדול והפריה משותפת, או התכסחות שמובילה במקרה הטוב לחוסר נעימות.

להתחיל עם בחורה בחוף הים

להתחיל עם בחורה בחוף הים

פורסם בתאריך: 31/05/2011 10:27:50

הקיץ כאן - איך נתחיל עם בחורה בחוף הים? בישירות? בעקיפין? הדרכים הכי טובות למציאת אהבה כבר בקיץ הקרוב.

שדכן

שדכן

פורסם בתאריך: 22/08/2011 11:01:18

מהו שדכן ומה תפקידו? שירות טוב למי שמחפש זוגיות, חיים משותפים והקמת משפחה ואין לו את ידע במחשבים.

טרפת: שיגעון החגים והחורף

טרפת: שיגעון החגים והחורף

פורסם בתאריך: 11/12/2014 12:58:12

הבלאק פריידי והסייבר מאנדי שהתרחשו במהלך השבועות האחרונים השאירו בנו טעם לעוד משיגעון החגים. הטיפים וההמלצות מחכים לכם בפנים.

אמצו חיית מחמד

אמצו חיית מחמד

פורסם בתאריך: 21/01/2013 12:24:22

אחת הדרכים לחזק את הקשר הזוגי שלכם היא על ידי אימוץ של חיית מחמד. אז למה אתם מחכים?

איך לאהוב אבל לא לחנוק

איך לאהוב אבל לא לחנוק

פורסם בתאריך: 20/11/2011 14:47:47

זכיתם בזוגיות עם אהבת חייכם ואתם רוצים לאהוב מכל הלב אבל מפחדים ליצור סלידה ודחייה מהצד השני.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר