גלישה בטוחה

גלישה בטוחה באתרי הכרויות

האם הכל כה מושלם באתרי ההיכרויות או שיש מצבים שצריך להיזהר מהם?

עולם הרווקות בכלל ותחום ההיכרויות בפרט השתנה לבלי היכר, בשני העשורים האחרונים. אחד הגורמים העיקריים לשינוי זה, הינו מהפכת המידע – המצאת רשת האינטרנט.

כשלמדנו לדבר, התחלנו לתקשר עם אנשים שאנו פוגשים. כשלמדנו להשתמש באינטרנט, התחלנו ליצור קשר עם אנשים מרחוק, גם עם אנשים מוכרים וגם עם זרים. אנשים בודדים ברחבי העולם הצליחו ליצור קשר ואף למצוא אהבה עם אנשים שחיים ביבשות אחרות. הטווח של ההיכרויות גדל והכל נראה אפשרי. אך האם הכל כה מושלם באתרי ההיכרויות או שיש מצבים שצריך להיזהר מהם?

אז כמובן, שכמו בכל דבר בחיים, גם באתרי היכרויות קיימות סכנות, ולא קשה לנחש מה הן. כל אדם נורמלי יודע שכשהוא יוצר קשר עם דמות כלשהי באינטרנט הוא חייב לזכור שיכול להיות, סיכוי כלשהו, שמדובר ברמאות. כמובן, שאני לא מנסה לעורר פאניקה, אבל צריכים להיות מודעים לסכנות במציאות.

אז איך נדע אם מדובר ברמאי או מתחזה?
ובכן, הדרך הראשונה לדעת, היא לנסות לחקור לפי הפרטים שהגולש מציג על עצמו. לנסות לחפש מידע באינטרנט, באמצעות כלי חיפוש שונים, לגביי אותו אדם, לראות אם השם שלו מופיע בעוד אתרים כמו Facebook ולינקדאין, ועוד רשתות חברתיות. אפשר לראות אם התמונה שגולש הציג באתר ההיכרויות זהה לתמונה שלו בשאר הרשתות החברתיות. כמובן, שזה עדיין לא אומר כלום, מכיוון שיכול להיות שמדובר ברמאי שפתח לעצמו חשבונות רבים באתרים שונים תחת אותו שם ותמונה. אך, אם מדובר ברמאי לא מתוחכם, כנראה שלא עשה זאת.
כמו כן, צריך להיזהר מאנשים יפים מדיי. נכון זה נשמע מצחיק, אבל אם אתם רואים תמונה של אדם שנראה מושלם מדיי, יש סיכוי גדול שהרמאי מצא תמונה של דוגמן ושם אותה בכרטיס שלו.
שאר הדרכים לנסות ולהבין האם מדובר ברמאי או באדם אמיתי שמחפש אחר אהבה, מסתכמות באינטואיציות ובחושים שלכם. תנסו לעקוב אחר השאלות שהגולש שואל, האם הוא מנסה לסחוט מידע שיעזור לו להציג את התחביבים שלכם כשלו. תנסו אתם לחקור ולסחוט כמה שיותר פרטים על אותו גולש, ולראות אם הוא עקבי ולא סוטה מהסיפור שלו. תנסו לבדוק אם הפרטים שהוא מוסר לכם הם אמינים. האם הבית ספר שהוא למד בו, באמת קיים, האם השנה שבה הוא סיים ללמוד מתאימה לגיל שלו. כמובן, שזה נשמע כאילו אתם נאלצים לתפקד כבלשים, אך אין ספק שיש בכך מין האמת.

הרשת מלאה ברמאים שמחפשים קורבן תמים לגנוב ממנו או לרמות אותו ולשבור את ליבו. אך אין זה אומר שאנחנו לא צריכים לבטוח ולסמוך באף אחד או אחת. צריך פשוט "לישון עם עין אחת פקוחה", להיות חשדנים במידה הנכונה.
אם אתם מכירים מישהו באתר היכרויות, ואתם לא בטוחים במאה אחוז לגביי הזהות שלו, תנקטו באמצעי זהירות כשאתם נפגשים איתו. תיפגשו איתו במקום פומבי. תגיעו לשם בכוחות עצמכם, אל תתנו לו לאסוף אתכם מביתכם ולגלות איפה אתם גרים. יש אפילו אנשים שמבקשים מחברים שלהם להתלוות איתם לדייט ופשוט לשבת בשולחן נפרד ולהשגיח. יש שיטות רבות להיזהר, כי אחרי הכל מדובר בלב שלכם, חלק חשוב ויקר ערך!

ומה איתכם? יש לכם עוד שיטות ודרכים לגלישה באתרי אינטרנט בכלל ופרט באתרי הכרויות?

גלישה בטוחה

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

אהבה בקיץ

אהבה בקיץ

פורסם בתאריך: 02/07/2014 15:34:58

אהבה בקיץ? יש לא מעט אנשים אשר ירצו להוכיח כי האהבה אפשרית גם בקיץ. אפשר לנסות גם אחרת.

אהבה היא סוג של פחד

אהבה היא סוג של פחד

פורסם בתאריך: 24/07/2013 12:11:44

אם לאהוב זה בלב מלא ולא בחצי. באשר לאהבה, היא לא תתפשר אלא על החיפוש האמת שעליו נדבר.

ההבדל הגדול בין בליינד דייט לבין הכרויות באתרי הכרויות

ההבדל הגדול בין בליינד דייט לבין הכרויות באתרי הכרויות

פורסם בתאריך: 18/10/2021 14:43:49

כיצד כדאי להכיר בני זוג, ומה בכלל ההבדל בין היכרות דרך בליינד דייט והיכרויות דרך אתרי הכרויות? אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בהכל

גלישה בטוחה באתרי הכירויות

גלישה בטוחה באתרי הכירויות

פורסם בתאריך: 17/10/2010 20:16:04

האם הכל כה מושלם באתרי ההיכרויות או שיש מצבים שצריך להיזהר מהם? מדריך קצר לגלישה בטוחה באתרי היכרויות.

לאהוב שלא באופן אקראי

לאהוב שלא באופן אקראי

פורסם בתאריך: 27/09/2012 13:42:48

תקופת החגים, מביאה איתה את הצורך לאהוב מחדש. חג הסוכות הינו חג המסמן את הסוכה והאהבה האקראית.

הטוב, הרע והמכוער – מה נשים רוצות לעזאזל?

הטוב, הרע והמכוער – מה נשים רוצות לעזאזל?

פורסם בתאריך: 10/11/2014 13:31:56

והפעם הגברים על הגריל. מי ינצח? הטוב? הרע או המכוער? חמש שנים עונות על שאלות שתמיד רצינו לשאול.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר