בניית זוגיות

בניית זוגיות יציבה ובריאה

זוגיות בריאה היא זוגיות של קבלה והדדיות, אכפתיות ורגישות, חופש ורומנטיות

אם המלאכים בשמיים היו מראים לנו את המתרחש בכדור (הארץ) הזה, לא בטוח כלל שהיינו מסכימים להגיע, רוב הסיכויים שהיינו אומרים: "תודה, אבל לא תודה".
פרסומות, בניינים גבוהים מדי, מכוניות מרעילות, לבבות שבורים, פוליטיקאים בזויים, שקרים, מחקרים סותרים, אנשים משוגעים, מחלות, רציחות, נחלים מזוהמים וכל מיני ארחי-פרחי שמתייחסים לכדור הארץ כאל מתקן האשפה הפרטי שלהם.

אז בסוף הגענו לכאן ובין כל הטירוף הנ"ל, ויחד עם כל הטירוף שלא הוזכר, יש אותנו - אנחנו עם החלומות והאכזבות, השנאות והתקוות, הלוזריות והתשוקה, העניין והבלבול, השעמום ועייפות החומר.
כל עוד זה אנחנו, אז ניחא, איזו ברירה יש לנו?
כל עוד אנחנו לא קופצים מהגג, אנחנו צריכים להשלים עם טירוף העולם וטירופנו הפרטי, אך ברגע שגבר או בחורה משתלבים בעולמינו ברמה רומנטית, הכאוס הפוטנציאלי הוא אינסופי, שהרי גם לצד השני יש את הטירוף שלו, החלומות, הכאבים והבלבול. השילוב של שני העולמות, יכול להיות פלטפורמה לטירוף מערכות אישי והדדי או פלטפורמה לפיקוס והשתנות, התבגרות והתמודדות.
שהרי, בעוד בחיים האישיים שלנו אנו מתבוססים בהתמודדויות שלנו, ברגע שנכנס/ת אביר החלומות/נסיכת החלומות (בליווי רעמים, חצוצרות וורדים הנזרקים מהשמיים) לטריטוריה הפרטית שלנו, זוהי עת לשינויים מרחיקי לכת, הרגלים חדשים וחיים טובים יותר, נכונים יותר ומדויקים יותר לנו.

הרגל הוא צעד שעשינו והפך לקבוע. הרגלים קשה לשנות. אנו זקוקים פסיכולוגית לתבניות הקבועות והמוכרות לנו. לעיתים על אף שמדובר על הרגלים לקויים ומרעילים המובילים אותנו אל סף התהום, אנו אוחזים בהם חזק חזק, כי זה המוכר והידוע, בעוד החדש הינו מפחיד, לא ידוע ודורש מאמץ.

גבר חדש / אישה חדשה משנים את כל התמונה. כניסתם משנה לנו את הלו"ז, התבניות, ההרגלים, האמונות, המחשבות וחושפת אותנו לעולמות אחרים, שונים ולא מוכרים.
אנו מתוודעים לסלנג אחר, לתפיסות עולם שונות, לאמיתות אחרות ובאמצעותם ובזכותם אנו מגיעים לאנשים חדשים, אירועים חדשים וגם לדרגות אושר שונות.

הסכנה, בביחד החדש הזה, הוא בהבאת העולם הישן - ההרגלים הותיקים והמעשים הפחות מקדמים, שהיו צל מלווה לצידנו, שנים רבות – אל המציאות החדשה; מציאות של אהבה וזוגיות בראשית דרכה.
ראוי לראות בביחד החדש פלטפורמה להתקדמות אישית וזוגית; ניהול זמן, אוכל בריא, ספורט, גישה חדשה לאנשים ולעצמי, הכנסת דברים חדשים לחיים (תחביב חדש, מקצוע חדש, ספורט חדש).
מדובר על זמן היקר מפז, שתקופתו מוגבלת. זמן של ביחד חדש, אשר בביחד המשותף אפשר לבנות ולשפץ, לצבוע ולתקן, לשנות ולהפסיק לצעוד בדרך האבנים הצהובות ולהתחיל לפסוע בדרך האבנים האדומות (או הכתומות/הורודות/הירוקות).

חשוב לזכור! בניית זוגיות יציבה וחזקה דורשת דיאלוג. דיאלוג אמיתי, כן, עם נכונות לפשרה בשם האהבה. ברגע שהשניים יודעים את שאיפות האחר/ת, מודעים לחלומות האחר/ת ומבינים את המחיר האישי שמשלמים לשם הביחד הזוגי, הזוגיות נראית אחרת.

זוגיות יציבה היא זוגיות שלא מתמוטטת כל שני וחמישי. זוגיות יציבה היא זוגיות שיודעת להתמודד עם משברים ושינויים. זוגיות יציבה היא זוגיות איתנה, המבוססת על הבנה, כללים ואהבה. זוגיות בריאה היא זוגיות של קבלה והדדיות, אכפתיות ורגישות, חופש ורומנטיות.

הבנת פוטנציאל ההתפתחות האישית שבקשר זוגי, הנכונות לשינויים אישיים ולהתפתחות מיטיבה, הרצון להשקעה, משמעת עצמית וניהול זמן תקין, הם המפתחות לפתיחת הדלת לקראת עולם הכולל זוגיות יציבה ובריאה.

מכירים דרכים ורעיונות לשמירה על זוגיות יציבה ובריאה? נשמח לשמוע...

בניית זוגיות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

מה זה ספיד דייטינג?

מה זה ספיד דייטינג?

פורסם בתאריך: 11/10/2009 23:38:24

ספיד דייטינג הינו פתרון אידיאלי למעוניינים לפגוש אנשים חדשים בדרך כיפית ובטוחה. גם אתם כאלה? כנסו ותכירו.

איך יוצאים מתקופת היובש?

איך יוצאים מתקופת היובש?

פורסם בתאריך: 01/11/2021 11:14:30

כולנו עברנו את זה, לאחר פרידה ממערכת יחסים או לאחר סדרת דייטים כושלים. איך שמים סוף לתקופה ללא אהבה?

למה לא לעבור לגור יחד

למה לא לעבור לגור יחד

פורסם בתאריך: 16/04/2010 18:47:57

לגור יחד? לפעמים עדיף ביחד אבל כל אחד לחוד. מה עשוי להיות מעיק בלגור יחד? מסתבר שלא מעט דברים.

הציפיות וההמתנה למפגש

הציפיות וההמתנה למפגש

פורסם בתאריך: 02/08/2012 17:06:44

אתם נמצאים בשלב ציפיות וההמתנה למפגש הקרב ובא ואינכם מצליחים להירגע? חבל. מדובר בשלב מהנה שיש למצות עד תום.

מי משלם בדייט הראשון?

מי משלם בדייט הראשון?

פורסם בתאריך: 16/09/2013 16:56:35

מי משלם, אני או הוא? מי משלם בדייט? השאלה הנצחית... כאן תקבלו כמה תשובות מעניינות שיעזרו לכם להבין....

כך תצאו אל מסע האהבה בביטחון

כך תצאו אל מסע האהבה בביטחון

פורסם בתאריך: 15/03/2021 12:14:19

להאמין בכך שגם לך מגיע לחיות בסיפור אהבה רומנטי היישר מהאגדות. כדי לכות בכך אתה פשוט צריך לקפוץ למים של מחפשי האהבה ולשחות עד אשר תמצא את האחד או האחת שלך שיחזיר אותך לחוף

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר