בניית זוגיות

בניית זוגיות יציבה ובריאה

זוגיות בריאה היא זוגיות של קבלה והדדיות, אכפתיות ורגישות, חופש ורומנטיות

אם המלאכים בשמיים היו מראים לנו את המתרחש בכדור (הארץ) הזה, לא בטוח כלל שהיינו מסכימים להגיע, רוב הסיכויים שהיינו אומרים: "תודה, אבל לא תודה".
פרסומות, בניינים גבוהים מדי, מכוניות מרעילות, לבבות שבורים, פוליטיקאים בזויים, שקרים, מחקרים סותרים, אנשים משוגעים, מחלות, רציחות, נחלים מזוהמים וכל מיני ארחי-פרחי שמתייחסים לכדור הארץ כאל מתקן האשפה הפרטי שלהם.

אז בסוף הגענו לכאן ובין כל הטירוף הנ"ל, ויחד עם כל הטירוף שלא הוזכר, יש אותנו - אנחנו עם החלומות והאכזבות, השנאות והתקוות, הלוזריות והתשוקה, העניין והבלבול, השעמום ועייפות החומר.
כל עוד זה אנחנו, אז ניחא, איזו ברירה יש לנו?
כל עוד אנחנו לא קופצים מהגג, אנחנו צריכים להשלים עם טירוף העולם וטירופנו הפרטי, אך ברגע שגבר או בחורה משתלבים בעולמינו ברמה רומנטית, הכאוס הפוטנציאלי הוא אינסופי, שהרי גם לצד השני יש את הטירוף שלו, החלומות, הכאבים והבלבול. השילוב של שני העולמות, יכול להיות פלטפורמה לטירוף מערכות אישי והדדי או פלטפורמה לפיקוס והשתנות, התבגרות והתמודדות.
שהרי, בעוד בחיים האישיים שלנו אנו מתבוססים בהתמודדויות שלנו, ברגע שנכנס/ת אביר החלומות/נסיכת החלומות (בליווי רעמים, חצוצרות וורדים הנזרקים מהשמיים) לטריטוריה הפרטית שלנו, זוהי עת לשינויים מרחיקי לכת, הרגלים חדשים וחיים טובים יותר, נכונים יותר ומדויקים יותר לנו.

הרגל הוא צעד שעשינו והפך לקבוע. הרגלים קשה לשנות. אנו זקוקים פסיכולוגית לתבניות הקבועות והמוכרות לנו. לעיתים על אף שמדובר על הרגלים לקויים ומרעילים המובילים אותנו אל סף התהום, אנו אוחזים בהם חזק חזק, כי זה המוכר והידוע, בעוד החדש הינו מפחיד, לא ידוע ודורש מאמץ.

גבר חדש / אישה חדשה משנים את כל התמונה. כניסתם משנה לנו את הלו"ז, התבניות, ההרגלים, האמונות, המחשבות וחושפת אותנו לעולמות אחרים, שונים ולא מוכרים.
אנו מתוודעים לסלנג אחר, לתפיסות עולם שונות, לאמיתות אחרות ובאמצעותם ובזכותם אנו מגיעים לאנשים חדשים, אירועים חדשים וגם לדרגות אושר שונות.

הסכנה, בביחד החדש הזה, הוא בהבאת העולם הישן - ההרגלים הותיקים והמעשים הפחות מקדמים, שהיו צל מלווה לצידנו, שנים רבות – אל המציאות החדשה; מציאות של אהבה וזוגיות בראשית דרכה.
ראוי לראות בביחד החדש פלטפורמה להתקדמות אישית וזוגית; ניהול זמן, אוכל בריא, ספורט, גישה חדשה לאנשים ולעצמי, הכנסת דברים חדשים לחיים (תחביב חדש, מקצוע חדש, ספורט חדש).
מדובר על זמן היקר מפז, שתקופתו מוגבלת. זמן של ביחד חדש, אשר בביחד המשותף אפשר לבנות ולשפץ, לצבוע ולתקן, לשנות ולהפסיק לצעוד בדרך האבנים הצהובות ולהתחיל לפסוע בדרך האבנים האדומות (או הכתומות/הורודות/הירוקות).

חשוב לזכור! בניית זוגיות יציבה וחזקה דורשת דיאלוג. דיאלוג אמיתי, כן, עם נכונות לפשרה בשם האהבה. ברגע שהשניים יודעים את שאיפות האחר/ת, מודעים לחלומות האחר/ת ומבינים את המחיר האישי שמשלמים לשם הביחד הזוגי, הזוגיות נראית אחרת.

זוגיות יציבה היא זוגיות שלא מתמוטטת כל שני וחמישי. זוגיות יציבה היא זוגיות שיודעת להתמודד עם משברים ושינויים. זוגיות יציבה היא זוגיות איתנה, המבוססת על הבנה, כללים ואהבה. זוגיות בריאה היא זוגיות של קבלה והדדיות, אכפתיות ורגישות, חופש ורומנטיות.

הבנת פוטנציאל ההתפתחות האישית שבקשר זוגי, הנכונות לשינויים אישיים ולהתפתחות מיטיבה, הרצון להשקעה, משמעת עצמית וניהול זמן תקין, הם המפתחות לפתיחת הדלת לקראת עולם הכולל זוגיות יציבה ובריאה.

מכירים דרכים ורעיונות לשמירה על זוגיות יציבה ובריאה? נשמח לשמוע...

בניית זוגיות

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

למה קשה למצוא את המושלם

למה קשה למצוא את המושלם

פורסם בתאריך: 15/07/2012 16:16:55

אתן דואגות להיות מטופחות ומגונדרות. מתאמנות באופן קבוע ועם כל זאת משהו לא עובד. למה קשה למצוא את המושלם?

שייבה

שייבה

פורסם בתאריך: 18/04/2010 16:39:50

שייבה היא מילת הקסם שתציל אתכם מכל מצב, גם כאשר אתם נמצאים בבליינד דייט מזעזע, שנראה כי אין ממנו כל מוצא.

האם לבחור בה או לא?

האם לבחור בה או לא?

פורסם בתאריך: 14/10/2012 14:38:53

בהתחלה היא לא ממש נראית לך אבל יש משהו בה שמשאיר אותך לנסות, אז עולה השאלה מה עושים?

ט

ט"ו באב

פורסם בתאריך: 21/01/2010 20:14:55

מה מיוחד ביום הזה בעצם? מה לעשות ואיך לחגוג. הכל בכתבה הבאה שלפניכם.

איך תדעו שאתם לא הריבאונד של הבן זוג

איך תדעו שאתם לא הריבאונד של הבן זוג

פורסם בתאריך: 21/06/2021 15:59:58

כדי להבין האם הקשר הזה יצליח או לא עליכם כמובן להמשיך ולהכיר אחד את השנייה טוב יותר, אך חשוב במקביל להבחין האם הקשר הזוגי ביניכם הוא למעשה ריבאונד

איך תדעי שזה זה

איך תדעי שזה זה

פורסם בתאריך: 11/02/2013 11:31:48

אימי תמיד היתה אומרת, מסתבר שאין שום דבר בטוח עד שהתחושות והאהבה הופכים אותו לאחד כזה.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר