אמנות הריבאונד

פרידה לא תמיד מסמלת את סוף הקשר

לא פעם יוצא לנו לשמוע סיפורים על זוגות שעברו פרידות במהלך הקשר. ישנם אפילו זוגות נשואים שעברו יותר מפרידה אחת לפני כן והיום הם נשואים באושר. אנו למדים מכך שמערכת יחסים הינה דבר דינמי ביותר. אנשים לא תמיד מתנהגים בצורה ההגיונית ביותר ואפילו אם הם באמת רוצים להמשיך במערכת היחסים שלהם הם עדיין יכולים ליזום פרידה. מניסיוננו, כדאי לקחת כל מהלך בקשר, כולל פרידה, בפרופורציה הנכונה. לא צריך להתרגש יתר על המידה.
היינו יחד, נפרדנו, חזרנו.
נתחיל בכך שהצורה בה המשפט הזה מנוסחת היא מאוד בעייתית. אמנם לרבים מכם היא תראה הגיונית, אבל כידוע המילים בהן אנו משתמשים מבנות את המציאות שלנו. ברגע שאנו מדברים רק בזמן עבר ובביטויים חד-משמעיים הצורה בה נסתכל על בן/בת זוגנו משתנה בצורה המקשה על חזרה לזוגיות תקינה.
בואו ננסח את המשפט בצורה קצת שונה – "אנחנו בקשר, הייתה לנו הפסקה ועכשיו אנחנו שוב ביחד". ניסוח כזה מדגיש את העובדה שלא הסתיים הקשר, אלא שרק הורדתם הילוך. מערכת היחסים שלכם זוכה עכשיו למשמעות של המשכיות ולא של התקדמות מקוטעת.
לא מדובר רק הצורה בה אתם מספרים לחבריכם על חוויותיכם, אלא גם על הדרך בה אתם מעבדים את רגשותיכם ומחשבותיכם לגבי מה שהתרחש.

איך הפעם לעשות את זה נכון?

מניסיוננו, בהתנהלותו בתור בני אדם אנו מגיעים להתנהגות קיצונית ואף פוגענית מבלי כוונה תחילה. נסו להתנהל בצורה מחושבת יותר ולא אגואיסטית. גם אם בן/בת הזוג פגעו בכם בהתנהגותם אין צורך "לשבור את הכלים" ולהגיד דברים שמתחרטים עליהם לאחר מכן.
במידה ובאמת תצליחו להגיב ולהתנהג בצורה מתונה אתם משאירים לעצמם סיכוי ממשי להחזיר את הקשר חזרה למסלול.
חשוב מאוד שתבינו את הבעיה האמיתית שבגללה רבתם, לא סתם זה שהיא צעקה עליך או שאתה צעקת עליה, אלא מהי הבעיה שגרמה לריב עצמו.

או שאולי לוותר מראש?

במידה ובכל זאת אבדה השליטה ואכן נפרדתם אל תראו זאת כאירוע חריף וסופי. עובדה שכן הייתה ביניכם זוגיות שנמשכה לאורך זמן. תשתו כוס מים, תספרו עד עשר ותחשבו אם באמת הגיע הזמן לפרק את החבילה.
במידה והגעתם לתשובה חיובית. הבנתם שלא ניתן לשקם את מערכת היחסים שלכם, או שפשוט לא משתלם. נהלו את הפרידה בצורה מכובדת, בלי לכלוכים הדדיים או ניסיונות לעורר קנאה. כבדו את האדם שהייתם איתו בקשר כפי שהייתם רוצים שיכבדו אתכם.
ושוב נזכיר, לא כל פרידה היא סופית. אפילו אם נדמה לכם שזהו ונגמר הסיפור, עדיין יכול להיות שאחרי קצת חושבים תבינו שזהו האדם בשבילכם ועוד תרצו להקים מחדש את מערכת היחסים.

ריבאונד הוא הזדמנות שנייה שניתנת למערכת היחסים שלכם, נצלו אותה היטב. ספרו לנו על דעתכם? ריבאונדים מוצלחים הם אמת או בדיה?

אמנות הריבאונד

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

אהבה בחורף

אהבה בחורף

פורסם בתאריך: 10/02/2010 19:19:15

איך להעביר את החורף עם בן/בת זוג. הפינוק מושך אותנו רק להישאר מכורבלים מתחת לפוך. למה לעשות זאת לבד?

איך להתחיל עם בחורה

איך להתחיל עם בחורה

פורסם בתאריך: 26/10/2010 10:36:13

אומנם אין משפט קסם איך להתחיל עם בחורה, אבל בהחלט קיימים כיוונים וגישות שונים, הכל בהתאם לבחורה שמולך.

לחוצת חתונה וזה מרתיע אותו

לחוצת חתונה וזה מרתיע אותו

פורסם בתאריך: 01/09/2011 12:46:34

כל החברות שלך כבר התחתנו ופתאום גם את מרגישה לחוצת חתונה. מדוע הרצון שלך להתחייבות מרתיע אותו כל-כך?

דאבל דייט

דאבל דייט

פורסם בתאריך: 20/02/2010 21:31:31

דאבל דייט הינו הכירויות בשניים. איך עושים את זה כמו שצריך?

כולם רוצים להתאהב

כולם רוצים להתאהב

פורסם בתאריך: 03/12/2012 16:02:41

כולם רוצים להתאהב אבל כולם פוחדים להיפגע. מתי נוכל להרשות לעצמנו להתאהב מבלי חששות מוקדמים?

איך לאהוב אבל לא לחנוק

איך לאהוב אבל לא לחנוק

פורסם בתאריך: 20/11/2011 14:47:47

זכיתם בזוגיות עם אהבת חייכם ואתם רוצים לאהוב מכל הלב אבל מפחדים ליצור סלידה ודחייה מהצד השני.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר