אמנות הריבאונד

פרידה לא תמיד מסמלת את סוף הקשר

לא פעם יוצא לנו לשמוע סיפורים על זוגות שעברו פרידות במהלך הקשר. ישנם אפילו זוגות נשואים שעברו יותר מפרידה אחת לפני כן והיום הם נשואים באושר. אנו למדים מכך שמערכת יחסים הינה דבר דינמי ביותר. אנשים לא תמיד מתנהגים בצורה ההגיונית ביותר ואפילו אם הם באמת רוצים להמשיך במערכת היחסים שלהם הם עדיין יכולים ליזום פרידה. מניסיוננו, כדאי לקחת כל מהלך בקשר, כולל פרידה, בפרופורציה הנכונה. לא צריך להתרגש יתר על המידה.
היינו יחד, נפרדנו, חזרנו.
נתחיל בכך שהצורה בה המשפט הזה מנוסחת היא מאוד בעייתית. אמנם לרבים מכם היא תראה הגיונית, אבל כידוע המילים בהן אנו משתמשים מבנות את המציאות שלנו. ברגע שאנו מדברים רק בזמן עבר ובביטויים חד-משמעיים הצורה בה נסתכל על בן/בת זוגנו משתנה בצורה המקשה על חזרה לזוגיות תקינה.
בואו ננסח את המשפט בצורה קצת שונה – "אנחנו בקשר, הייתה לנו הפסקה ועכשיו אנחנו שוב ביחד". ניסוח כזה מדגיש את העובדה שלא הסתיים הקשר, אלא שרק הורדתם הילוך. מערכת היחסים שלכם זוכה עכשיו למשמעות של המשכיות ולא של התקדמות מקוטעת.
לא מדובר רק הצורה בה אתם מספרים לחבריכם על חוויותיכם, אלא גם על הדרך בה אתם מעבדים את רגשותיכם ומחשבותיכם לגבי מה שהתרחש.

איך הפעם לעשות את זה נכון?

מניסיוננו, בהתנהלותו בתור בני אדם אנו מגיעים להתנהגות קיצונית ואף פוגענית מבלי כוונה תחילה. נסו להתנהל בצורה מחושבת יותר ולא אגואיסטית. גם אם בן/בת הזוג פגעו בכם בהתנהגותם אין צורך "לשבור את הכלים" ולהגיד דברים שמתחרטים עליהם לאחר מכן.
במידה ובאמת תצליחו להגיב ולהתנהג בצורה מתונה אתם משאירים לעצמם סיכוי ממשי להחזיר את הקשר חזרה למסלול.
חשוב מאוד שתבינו את הבעיה האמיתית שבגללה רבתם, לא סתם זה שהיא צעקה עליך או שאתה צעקת עליה, אלא מהי הבעיה שגרמה לריב עצמו.

או שאולי לוותר מראש?

במידה ובכל זאת אבדה השליטה ואכן נפרדתם אל תראו זאת כאירוע חריף וסופי. עובדה שכן הייתה ביניכם זוגיות שנמשכה לאורך זמן. תשתו כוס מים, תספרו עד עשר ותחשבו אם באמת הגיע הזמן לפרק את החבילה.
במידה והגעתם לתשובה חיובית. הבנתם שלא ניתן לשקם את מערכת היחסים שלכם, או שפשוט לא משתלם. נהלו את הפרידה בצורה מכובדת, בלי לכלוכים הדדיים או ניסיונות לעורר קנאה. כבדו את האדם שהייתם איתו בקשר כפי שהייתם רוצים שיכבדו אתכם.
ושוב נזכיר, לא כל פרידה היא סופית. אפילו אם נדמה לכם שזהו ונגמר הסיפור, עדיין יכול להיות שאחרי קצת חושבים תבינו שזהו האדם בשבילכם ועוד תרצו להקים מחדש את מערכת היחסים.

ריבאונד הוא הזדמנות שנייה שניתנת למערכת היחסים שלכם, נצלו אותה היטב. ספרו לנו על דעתכם? ריבאונדים מוצלחים הם אמת או בדיה?

אמנות הריבאונד

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

לצאת לעצמאות

לצאת לעצמאות

פורסם בתאריך: 21/04/2010 17:40:33

חופשי זה לא תמיד לגמרי לבד. בעזרת האיזון הנכון אפשר למצוא את המתכון, איך יוצאים לעצמאות ולחופש ונשארים בתוך הקשר?

משיכה מינית

משיכה מינית

פורסם בתאריך: 10/05/2022 13:28:31

בוודאי יצא לכם לחוות מתח מיני בימי התיכון שלכם, בצבא או במקום העבודה שלכם. ולמי שכבר שכח, בשל הזמן הרב שחלף מאז, נדון במאמר זה על משיכה מינית סימנים.

דייטים חמים של קיץ

דייטים חמים של קיץ

פורסם בתאריך: 01/08/2011 11:51:40

אנשים מחפשים כל הזדמנות אפשרית בשביל להכיר אנשים חדשים איתם הם יכולים להתיידד. הקיץ הוא הזמן האולטימטיבי לכך.

מסיבת הפתעה

מסיבת הפתעה

פורסם בתאריך: 10/06/2012 17:54:31

למרות שהרבה אנשים אומרים כי הם מעדיפים להימנע ממסיבה ביום-הולדתם, מסיבת הפתעה לבן/ת הזוג תשמח אותם עד מאוד.

הזוגיות טובה לבריאות – המתכון שישמור עליכם בארוחת החג

הזוגיות טובה לבריאות – המתכון שישמור עליכם בארוחת החג

פורסם בתאריך: 18/09/2014 17:38:35

חיפשתם את המתכון המושלם לזוגיות בריאה ומנצחת ולא מצאתם? מצאנו עבורכם מתכון של עוגה רומנטית. אנחנו הכנו ;) יצא טעים!!!

בילוי זוגי מחמם בצימר

בילוי זוגי מחמם בצימר

פורסם בתאריך: 21/04/2013 16:23:34

כשעונת החורף באה עלינו לטובה אין כמו בילוי חורפי ומחמם בצימר באזור הצפון. אבל כיצד אנו מוצאי את הצימר המתאים ביותר.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר