אמנות הריבאונד

פרידה לא תמיד מסמלת את סוף הקשר

לא פעם יוצא לנו לשמוע סיפורים על זוגות שעברו פרידות במהלך הקשר. ישנם אפילו זוגות נשואים שעברו יותר מפרידה אחת לפני כן והיום הם נשואים באושר. אנו למדים מכך שמערכת יחסים הינה דבר דינמי ביותר. אנשים לא תמיד מתנהגים בצורה ההגיונית ביותר ואפילו אם הם באמת רוצים להמשיך במערכת היחסים שלהם הם עדיין יכולים ליזום פרידה. מניסיוננו, כדאי לקחת כל מהלך בקשר, כולל פרידה, בפרופורציה הנכונה. לא צריך להתרגש יתר על המידה.
היינו יחד, נפרדנו, חזרנו.
נתחיל בכך שהצורה בה המשפט הזה מנוסחת היא מאוד בעייתית. אמנם לרבים מכם היא תראה הגיונית, אבל כידוע המילים בהן אנו משתמשים מבנות את המציאות שלנו. ברגע שאנו מדברים רק בזמן עבר ובביטויים חד-משמעיים הצורה בה נסתכל על בן/בת זוגנו משתנה בצורה המקשה על חזרה לזוגיות תקינה.
בואו ננסח את המשפט בצורה קצת שונה – "אנחנו בקשר, הייתה לנו הפסקה ועכשיו אנחנו שוב ביחד". ניסוח כזה מדגיש את העובדה שלא הסתיים הקשר, אלא שרק הורדתם הילוך. מערכת היחסים שלכם זוכה עכשיו למשמעות של המשכיות ולא של התקדמות מקוטעת.
לא מדובר רק הצורה בה אתם מספרים לחבריכם על חוויותיכם, אלא גם על הדרך בה אתם מעבדים את רגשותיכם ומחשבותיכם לגבי מה שהתרחש.

איך הפעם לעשות את זה נכון?

מניסיוננו, בהתנהלותו בתור בני אדם אנו מגיעים להתנהגות קיצונית ואף פוגענית מבלי כוונה תחילה. נסו להתנהל בצורה מחושבת יותר ולא אגואיסטית. גם אם בן/בת הזוג פגעו בכם בהתנהגותם אין צורך "לשבור את הכלים" ולהגיד דברים שמתחרטים עליהם לאחר מכן.
במידה ובאמת תצליחו להגיב ולהתנהג בצורה מתונה אתם משאירים לעצמם סיכוי ממשי להחזיר את הקשר חזרה למסלול.
חשוב מאוד שתבינו את הבעיה האמיתית שבגללה רבתם, לא סתם זה שהיא צעקה עליך או שאתה צעקת עליה, אלא מהי הבעיה שגרמה לריב עצמו.

או שאולי לוותר מראש?

במידה ובכל זאת אבדה השליטה ואכן נפרדתם אל תראו זאת כאירוע חריף וסופי. עובדה שכן הייתה ביניכם זוגיות שנמשכה לאורך זמן. תשתו כוס מים, תספרו עד עשר ותחשבו אם באמת הגיע הזמן לפרק את החבילה.
במידה והגעתם לתשובה חיובית. הבנתם שלא ניתן לשקם את מערכת היחסים שלכם, או שפשוט לא משתלם. נהלו את הפרידה בצורה מכובדת, בלי לכלוכים הדדיים או ניסיונות לעורר קנאה. כבדו את האדם שהייתם איתו בקשר כפי שהייתם רוצים שיכבדו אתכם.
ושוב נזכיר, לא כל פרידה היא סופית. אפילו אם נדמה לכם שזהו ונגמר הסיפור, עדיין יכול להיות שאחרי קצת חושבים תבינו שזהו האדם בשבילכם ועוד תרצו להקים מחדש את מערכת היחסים.

ריבאונד הוא הזדמנות שנייה שניתנת למערכת היחסים שלכם, נצלו אותה היטב. ספרו לנו על דעתכם? ריבאונדים מוצלחים הם אמת או בדיה?

אמנות הריבאונד

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

דרכים לארגון מפגש בעידן של ריחוק חברתי

דרכים לארגון מפגש בעידן של ריחוק חברתי

פורסם בתאריך: 08/03/2021 13:22:33

לרגע היה נדמה שאפשר לומר שלום לדייטים ומפגשים, אך במקום זאת נולדו פתרונות יצירתיים למפגשים וירטואליים שאפשרו לפנויים והפנויות לייצר סוג של הכרות ומעיין דייט גם בתקופה זו.

לא לחכות לגבר החלומות

לא לחכות לגבר החלומות

פורסם בתאריך: 18/08/2014 17:10:15

אם כן, לחכות או לא לחכות לגבר החלומות? האם האביר על הסוס הלבן תם זמנו או שמא בטל תוקפו?

מסיבת הפתעה

מסיבת הפתעה

פורסם בתאריך: 10/06/2012 17:54:31

למרות שהרבה אנשים אומרים כי הם מעדיפים להימנע ממסיבה ביום-הולדתם, מסיבת הפתעה לבן/ת הזוג תשמח אותם עד מאוד.

הרמוניה בקשר

הרמוניה בקשר

פורסם בתאריך: 21/12/2011 14:43:03

שמירה על קשר בריא מתאפשרת באמצעות יצירת תחושה נעימה של הרמוניה. אז איך יוצרים הרמוניה בקשר?

מזל טוב

מזל טוב

פורסם בתאריך: 28/04/2011 11:43:52

לאחר הצעת הנישואין, הזוג המאורס מתחיל במירוץ החתונה. מי יעזור לכם בתכנן החתונה ומה עליכם לעשות, הכל במאמר הבא.

ללכת בעקבות הלב

ללכת בעקבות הלב

פורסם בתאריך: 09/10/2013 09:31:52

כשהוא עזב את הארץ, הדברים הפכו קשים מנשוא ללא מעט אנשים. כשהוא חזר, הדברים השתנו לבלתי היכר.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר