שכחת סיסמא?
 

התמודדות עם הבדידות

איך מתמודדים עם בדידות - 13/11/2011 14:33:14
הגב על מאמר זה
לכל תופעה בחיינו קיים צד שלילי וחיובי, גם לבדידות. כיצד מתמודדים עם בדידות וכיצד אפשר אפילו ליהנות ממנה?
בדידותבבסיסם, בני האדם הינם יצורים חברתיים. עובדה זו מסבירה את הדאגה שחשים אנשים רבים ממצב בו הם נשארים לבד. בדידות יכולה להתבטא במצבים מגוונים, חוסר קשר עם המשפחה, חוסר קשר עם החברים ולגם לצערנו מחסור בקשר במישור הזוגי.

אפילו אם אתם מסוג האנשים שחשובה להם הרגשת החום, הקרבה והקשר עצמו לבן/בת זוג, עדיין אפשר להסתגל למצב הזה של בדידות ולהפיק ממנו את המיטב. בהמשך נציג בפניכם שני מישורי פעולה שונים, אחד מתמקד בשינוי המצב ואילו והשני מתמקד בקבלתו.

התמודדות עם בדידות – שינוי המצב.

אתם נמצאים לבד, ללא בן זוג. בואו נצא מתוך נקודת הנחה שזה הוא לא המצב בו אתם מעוניינים, אתם רוצים לשנות אותו ולמצוא לכם בן/בת זוג שיספקו את הצורך שלכם בקרבה.

ראשית, תיקחו לכם מעט זמן לחשוב על הסיבות שבגללן אתם נמצאים בגפכם, אם אתם חשים שאין לכם תשובות, אפשר להתייעץ עם האנשים הקרובים לנו. תהיו עם ראש פתוח, בשביל להתמודד עם בדידות צריך להכיר ולקבל חלקים בעצמכם שבהם אינכם אוהבים להביט מקרוב.

הצעד הבא הוא להתחיל לעבוד על עצמכם. אם החיים שלכם מבולגנים, קיימת אפשרות שזה מה שדוחה מכם בני זוג פוטנציאליים. אנשים רוצים ביטחון, הם מפחדים להיכנס לקשר עם גבר או אישה שנמצאים במסלול לא ברור. תחשבו על זה טוב, הרי כנראה שגם לכם היה מפריע אם לא הייתם יודעים מה יהיה הצעד הבא של בני זוגכם. מניסיוננו, לאחר שאנשים מסדרים את חייהם ושמים את עצמם על מסלול ברור, הבדידות מתפוגגת במהירות עם הופעתו של אדם חדש בחייהם.

התמודדות עם בדידות – קבלת המצב.

אפשרות אחרת להתמודדות עם בדידות הינה קבלת המצב. מי אמר שרע להיות לבד? מצד אחד, זוגיות הינה דבר נהדר, שעוזר לנו למלא את חיינו. אבל מצד שני, זוגיות גם גוזלת מאיתנו משאבים רבים. קחו לדוגמא אנשים שפתאום נפרדו לאחר תקופה ארוכה בזוגיות ועכשיו הם נמצאים לבד, פתאום הם מגלים שיש להם הרבה זמן פנוי שלא היה להם קודם, זמן לעשות את מה שמעניין אותם מבלי לספק לאף אחד או אחת הסברים למה, כמה ואיך!

מלבד עיסוק בתחביבים, תקופה של בדידות הינה זמן נהדר לפתח את הקריירה שלכם, תוכלו להשקיע רצת מעבר הנדרש בעבודה, בתקווה כמובן לזכות בהערכה, העלאה או אפילו קידום. ידוע כי מנהלים יודעים להעריך אנשים שנותנים מעצמם מעבר למינימום.

תקופה שבה אתם לבד הינה גם זמן מעולה למעט הסתכלות עצמית פנימית, להבין מי אתם ומה באמת אתם רוצים בחייכם.
לאחר זמן מה שבו אתם מתקדמים בעבודה, בפעילויות פנאי ובעצמכם תתחילו כבר להיות בטוחים יותר בעצמכם וזה יקרין החוצה. לכו תדעו, אולי המצב יתהפך ובני זוג פוטנציאליים כבר יתחילו לחפש את קרבתכם והופ נעלמה לה הבדידות.

עכשיו לאחר שקיבלתם קצת מידע בנוגע לשאלה איך מתמודדים עם בדידות ספרו לנו האם גם לדעתכם ניתן לראות בדידות כדבר חיובי?

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • מתי יודעים שהקשר נגמר - קשר חסר אהבה מרגיש כמו מסטיק לעוס שכבר נגמר לו כל הטעם, מתי יודעים שהאהבה עברה?
  • אילו נשים מעדיפים גברים - נהוג לחשוב שרצונותיהן של גברים הם דבר פשוט וקל לניבוי, גם בהעדפות זוגיות. אך המצב שונה, אילו נשים מעדיפים גברים?
  • איך לאהוב אבל לא לחנוק - זכיתם בזוגיות עם אהבת חייכם ואתם רוצים לאהוב מכל הלב אבל מפחדים ליצור סלידה ודחייה מהצד השני.
  • הכרויות לבכירים ובכירות - במקום העבודה כוכבכם דורך אך בחיי האהבה אתם מרגישים ככוכב נופל? למדו איך בכירים מצליחים לנהל חיי אהבה.
  • לצאת לדייטים - איך להגדיל את ההיצע לדייטים ואת הסיכוי ליצור זוגיות? התשובה: על ידי פתיחות. פשוט, נכון?
  • טיולים לפנויים פנויות - עופרים טיולים מזמינים אתכם לחופשת פנויים פנויות באילת. הטבה מיוחדת ללקוחות זיגוטה.


כל התגובות למאמר:
1. התגובה נשלחה על ידי משה 34 , בתאריך 19/11/2011 17:01:16
אני לא מצליח לראות שום דבר חיובי בבדידות , ממש לא...
כל החיים שלי הייתי בלי בת זוג בכלל ואני היום בן 30 ועדיין מחפש בת זוג להכיר לקשר רציני אבל משום מה כלום לא מסתדר לי בחיים , לא בעבודה לא בלימודים ולא עם בחורות , להיות לבד ובודד זה מייאש ומתסכל בעבורי ולדעתי גם לרוב האנשים , אף אחד לא רוצה לחיות את כל החיים שלו לבד זה מדכא וזה משעמם וגם אין תכלית לחיים ולי אישית קשה מאוד להתמודד עם הבדידות אבל משום מה זה לא נראה שזה הולך להשתנות בזמן הקרוב...
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©