שכחת סיסמא?
 

איך לאהוב אבל לא לחנוק

איך לאהוב אבל לא לחנוק - 20/11/2011 14:47:47
הגב על מאמר זה
זכיתם בזוגיות עם אהבת חייכם ואתם רוצים לאהוב מכל הלב אבל מפחדים ליצור סלידה ודחייה מהצד השני.
לאהוב אבל לא לחנוקמשפט סיום טיפוסי באגדות הילדים שכולנו מכירים הוא "והם חיו בעושר ובאושר עד עצם היום הזה". בדרך-כלל, נהוג לחשוב שהדגש בקשיי הזוגיות נמצא בהגעה לזוגיות עצמה, במציאת אהבת חיינו וסגירת העסקה בקשר זוגי.

עם זאת, אנו שומעים הרבה סיפורים על זוגות שאחד הצדדים בהם לוחץ יותר מידי, לא מכוונות רעות כמובן, אלא שלאותו צד יש צורך להביע את האהבה שלו ביתר שאט. גילויי חיבה מוגזמים עלולים להביע לסיום מוקדם מהצפוי של זוגיות שהייתה יכולה להיות מוצלחת ביותר.

מה לעשות כשהצד השני אוהב יותר מידי?

לחלק מכם כמובן שמשפט כזה ישמע כמו ´צרות של עשירים´. למה שבכלל יפריע למישהו שאוהבים אותו. אך, בעבור חלק, זוהי בעיה קשה שמעיקה מאוד על חייהם.
הצעד הראשון בהתמודדות עם בן זוג לוחץ הוא הבנה, של המצב ושל בן/בת הזוג. תתייחסו לקונטקסט, מדובר סך הכול במישהו שאוהב אתכם, סביר להניח שהוא רוצה בטובתכם ולכן אם תסבירו בעדינות לו את המצב, ואת אי הנוחות הנגרמת לכם סביר להניח שתזכו להבנה.

במידה ושיחה רגועה אינה תורמת למצב, לא צריך לרוץ ישר להצבת אולטימאטום. במידה והקשר חשוב לכם, המשיכו בהסברים עד שייחול שיפור.

מתי יודעים שאנחנו אוהבים יותר מידי?

נעביר את נקודת המבט לצד השני במשוואה. כולנו מכירים בני זוג שאוהבים יותר מידי וחונקים את בני זוגם, אך אף אחד מאיתנו לא ירוץ להודות שהוא סובל מאותה בעיה. אבל אם אתם רוצים להמשיך ליהנות מזוגיות איכותית, תתחילו בצעד הראשון בדרך לפתרון, תודו בכך שיש בעיה.

אם אתם מרגישים שבן הזוג מתחמק מכם, סולד במעט מגילויי האהבה שלכם ולא מחזיר לכם באותה צורה אז כנראה שאתם לוחצים יותר מידי.
זכרו שסביר להניח שלבני זוגכם לא יהיה נעים להודות שאתם קצת חונקים, הם חוששים מכך שתעלבו. לכן, תמיד תהיו עם יד על הדופק.

אז איך לאהוב אבל לא לחנוק?

מידתיות היא אחת ממילות המפתח להצלחה בחיים, כך גם בהתנהלות נכונה בקשר זוגי. מותר ואף מומלץ לאהוב את בני זוגנו ולגלות כלפיהם חיבה. הקטע הוא שאסור להגזים.
יחסיות היא מילת מפתח נוספת. נסו לעבוד יחד עם הקצב של בן/בת הזוג. במידה ושניכם ´אוהבים´ באותה מידה אז זה בסדר לגלות חיבה מעט יותר מהמקובל בחברה.

לסיום, תמיד מומלץ לנהל תקשורת פתוחה בתוך הקשר. חשוב לתת הרגשה שניתן להעלות ולדבר על נושאים רגישים. קיומו של מצב כזה חוסך הפתעות לא נעימות.

אהבה היא דבר נפלא, אך כמו כל דבר היא צריכה לבוא במידה. ספרו לנו על חוויותיכם מקשרים חונקים ולוחצים ואיך נפתרה (או לא נפתרה) הבעיה.

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • איך לשמור שהבן זוג לא יברח - זוגיות היא לא גביע שמרוויחים בתחרות. אחרי שזכינו באהבת חיינו צריך לדעת איך לשמר את הקשר.
  • מתי יודעים שהקשר נגמר - קשר חסר אהבה מרגיש כמו מסטיק לעוס שכבר נגמר לו כל הטעם, מתי יודעים שהאהבה עברה?
  • אילו נשים מעדיפים גברים - נהוג לחשוב שרצונותיהן של גברים הם דבר פשוט וקל לניבוי, גם בהעדפות זוגיות. אך המצב שונה, אילו נשים מעדיפים גברים?
  • איך מתמודדים עם בדידות - לכל תופעה בחיינו קיים צד שלילי וחיובי, גם לבדידות. כיצד מתמודדים עם בדידות וכיצד אפשר אפילו ליהנות ממנה?
  • הכרויות לבכירים ובכירות - במקום העבודה כוכבכם דורך אך בחיי האהבה אתם מרגישים ככוכב נופל? למדו איך בכירים מצליחים לנהל חיי אהבה.
  • לצאת לדייטים - איך להגדיל את ההיצע לדייטים ואת הסיכוי ליצור זוגיות? התשובה: על ידי פתיחות. פשוט, נכון?


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©