יופי

איזה יופי

כשזה מגיע למערכת יחסים, הופעה חיצונית היא הכל?

עוד כשהיינו קטנים לימדו אותנו בספרי האגדות כי אנשים יפים הם טובים. סינדרלה הטובה והצנועה היתה מהממת עם הנעל או בלעדיה, והמכשפה הרעה היתה מפחידה, מאיימת ומכוערת עם המטאטא או בלעדיו. עם השנים למדנו, ש"מה שיפה הוא טוב". הרבה פעמים אנשים יפים נחשבים בחברה כאנשים מוצלחים, מאושרים ומעניינים יותר. במפגשים ראשוניים אנו נוטים לחבב אנשים בעלי הופעה חיצונית מושכת, בעיקר משום שלמדנו לקשר בין הופעה שכזו לבין תכונות אישיות חיוביות.

בתרבויות שונות ובזמנים שונים ישנן תפיסות יופי אחרות, אולם בכל חברה קיימים מושגים על יופי וכיעור, המקובלים על הכלל. עד כמה שנרצה לחשוב כי "היופי הוא בעיני המתבונן", בסופו של דבר קיימת לרוב הסכמה לגבי מושגי היופי. הרבה זמן וכסף מושקעים בטיפוח, אם זה קוסמטיקה, ביגוד או עיצוב הגוף. כל אלו מעידים על החשיבות הרבה שמייחסים אנשים להופעה החיצונית. הרבה מאמץ ואף סבל מושקעים בדבר, אם זה מתיחות פנים למיניהן, התנזרויות מאכילה או ניתוחים קוסמטיים שונים שנועדו ליצור או לשמר מראה צעיר ואסתטי.

אל תטעו, הופעה חיצונית אינה שייכת לעולם המבוגרים בלבד. גם תינוקות מעדיפים אנשים יפים! מחקרים מראים כי תינוקות מפגינים רגשות חיוביים יותר ומעורבות רבה יותר במשחק עם אישה זרה אטרקטיבית לעומת אישה זרה שאינה אטרקטיבית.

אז מה יש ביופי שכל כך מושך ואיך כל זה בכלל התחיל?
הגישה האבולוציונית טוענת כי יפה זה בריא! מצאו למשל כי סימטריה בפנים נחשבה למושכת יותר, כמו גם שאנשים בעלי פנים סימטריות היו בריאים יותר מבחינה פיזית. וכשזה מגיע לשידוכים ומערכות יחסים, מי לא היה רוצה לעצמו בן/ת זוג בריאים וחזקים להעמדת צאצאים?

אך אל דאגה, גם למי שאין הופעה חיצונית מרשימה יש עוד תקווה! כמובן שכשמדובר במערכות יחסים רציניות וממושכות, נכנסות למשוואה עוד הרבה תכונות חשובות. אמנם הופעה חיצונית חשובה להיכרות ראשונית, אך ככל שמעמיקים בקשר יש דברים אחרים שחשובים "פי עשר".
אם זה היכולת להיות קשובים ומבינים, להעניק ולתת גם במצבים פחות נוחים, לא לפחד לדבר על דברים, ולשמור על יציבות הקשר גם כשנתקלים במכשולים וקשיים. בסופו של דבר כולנו מחפשים אהבה, ולה יש צורות שונות והופעה חיצונית בלתי אחידה!

יופי

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

אומנות החיזור אחרי האישה

אומנות החיזור אחרי האישה

פורסם בתאריך: 12/08/2012 16:42:20

לזכות בתשומת ליבן וחיבתן של בנות המין היפה יש לפעול בצורה מתוחכמת ומחושבת – אמנות החיזור אחרי האישה.

אהבת נעורים

אהבת נעורים

פורסם בתאריך: 09/09/2014 11:29:53

כאשר מדברים על אהבת נעורים, מדברים על כל התשוקה הבא וכמו נשאר בלב במקום ובזמן הנכון. האם לכל אחד יש אהבת נעורים? ואיך אפשר אם בכלל.. לשחזר אותה

התאמה זוגית נומרולוגית

התאמה זוגית נומרולוגית

פורסם בתאריך: 09/03/2011 09:57:43

אתם יוצאים לדייט ומגלים שהבחורה הפעם אכן מתאימה לכם. חשבתם למה יש התאמה זוגית? ולמה דווקא עם שירה ולא עם דפנה?

איך לבשל לה

איך לבשל לה

פורסם בתאריך: 03/06/2012 17:48:41

תמיד רציתם לבשל לה ולהרשים אותה, אבל לא ידעתם איך בדיוק? היכנסו ולמדו איך עושים זאת נכון.

נשיקות בפגישה ראשונה

נשיקות בפגישה ראשונה

פורסם בתאריך: 02/09/2009 21:47:47

בפגישה ראשונה עם בחורה, בחירת סוג הנשיקה המתאימה היא חשובה מאוד. בכתבה זו תלמדו איך כדאי להתנשק נכון.

לשמור על הניצוץ בקשר

לשמור על הניצוץ בקשר

פורסם בתאריך: 26/02/2014 13:30:12

כיצד לשמור על הניצוץ הנצחי? איך אפשר לשמר את הריגוש ואת הרגש? לשמר את האהבה לטווח הארוך. הכל בכתבה.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר