יופי

איזה יופי

כשזה מגיע למערכת יחסים, הופעה חיצונית היא הכל?

עוד כשהיינו קטנים לימדו אותנו בספרי האגדות כי אנשים יפים הם טובים. סינדרלה הטובה והצנועה היתה מהממת עם הנעל או בלעדיה, והמכשפה הרעה היתה מפחידה, מאיימת ומכוערת עם המטאטא או בלעדיו. עם השנים למדנו, ש"מה שיפה הוא טוב". הרבה פעמים אנשים יפים נחשבים בחברה כאנשים מוצלחים, מאושרים ומעניינים יותר. במפגשים ראשוניים אנו נוטים לחבב אנשים בעלי הופעה חיצונית מושכת, בעיקר משום שלמדנו לקשר בין הופעה שכזו לבין תכונות אישיות חיוביות.

בתרבויות שונות ובזמנים שונים ישנן תפיסות יופי אחרות, אולם בכל חברה קיימים מושגים על יופי וכיעור, המקובלים על הכלל. עד כמה שנרצה לחשוב כי "היופי הוא בעיני המתבונן", בסופו של דבר קיימת לרוב הסכמה לגבי מושגי היופי. הרבה זמן וכסף מושקעים בטיפוח, אם זה קוסמטיקה, ביגוד או עיצוב הגוף. כל אלו מעידים על החשיבות הרבה שמייחסים אנשים להופעה החיצונית. הרבה מאמץ ואף סבל מושקעים בדבר, אם זה מתיחות פנים למיניהן, התנזרויות מאכילה או ניתוחים קוסמטיים שונים שנועדו ליצור או לשמר מראה צעיר ואסתטי.

אל תטעו, הופעה חיצונית אינה שייכת לעולם המבוגרים בלבד. גם תינוקות מעדיפים אנשים יפים! מחקרים מראים כי תינוקות מפגינים רגשות חיוביים יותר ומעורבות רבה יותר במשחק עם אישה זרה אטרקטיבית לעומת אישה זרה שאינה אטרקטיבית.

אז מה יש ביופי שכל כך מושך ואיך כל זה בכלל התחיל?
הגישה האבולוציונית טוענת כי יפה זה בריא! מצאו למשל כי סימטריה בפנים נחשבה למושכת יותר, כמו גם שאנשים בעלי פנים סימטריות היו בריאים יותר מבחינה פיזית. וכשזה מגיע לשידוכים ומערכות יחסים, מי לא היה רוצה לעצמו בן/ת זוג בריאים וחזקים להעמדת צאצאים?

אך אל דאגה, גם למי שאין הופעה חיצונית מרשימה יש עוד תקווה! כמובן שכשמדובר במערכות יחסים רציניות וממושכות, נכנסות למשוואה עוד הרבה תכונות חשובות. אמנם הופעה חיצונית חשובה להיכרות ראשונית, אך ככל שמעמיקים בקשר יש דברים אחרים שחשובים "פי עשר".
אם זה היכולת להיות קשובים ומבינים, להעניק ולתת גם במצבים פחות נוחים, לא לפחד לדבר על דברים, ולשמור על יציבות הקשר גם כשנתקלים במכשולים וקשיים. בסופו של דבר כולנו מחפשים אהבה, ולה יש צורות שונות והופעה חיצונית בלתי אחידה!

יופי

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

שפת גוף

שפת גוף

פורסם בתאריך: 20/05/2012 16:29:57

כשאתם באינטראקציה עם אחרים, שפת גופכם אומרת המון. למדו לזהות את הסימנים החשובים שמסגירים מה אתם מרגישים.

טיולים רומנטיים בחג הסוכות

טיולים רומנטיים בחג הסוכות

פורסם בתאריך: 06/10/2014 17:33:23

חג סוכות הגיע ומבשר בדיוק את הזמן להצביע ברגליים ולטייל בארץ על כל מרחביה. היכן? כל המקומות האטרקטיביים כבר כאן.

אילו נשים מעדיפים גברים

אילו נשים מעדיפים גברים

פורסם בתאריך: 27/11/2011 14:14:37

נהוג לחשוב שרצונותיהן של גברים הם דבר פשוט וקל לניבוי, גם בהעדפות זוגיות. אך המצב שונה, אילו נשים מעדיפים גברים?

 שלוש ערים רומנטיות – ולנטיינס דיי חוצה יבשות

שלוש ערים רומנטיות – ולנטיינס דיי חוצה יבשות

פורסם בתאריך: 15/02/2015 14:43:35

החלטנו לשים קץ לבורסת ההימורים ולבחור אחת ולתמיד מהן שלוש הערים הרומנטיות ביותר בעולם כולו. יצאנו למסע בין שתי יבשות. ניחוש מי ניצחה בסוף?

לבקש סליחה

לבקש סליחה

פורסם בתאריך: 18/02/2010 15:23:21

שאלת מיליון הדולר - איך מתמודדים עם המשימה הלא פשוטה של לגרום לה לסלוח?

להתאהב על פי אמא

להתאהב על פי אמא

פורסם בתאריך: 19/08/2013 15:26:27

אתם רוצים קשר וכמהים לו אבל לא תמיד מתחשק לכם שאמא שלכם תכנס לכם לחיים, נשמע הגיוני לא?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר