שכחת סיסמא?
 

איזה יופי

איזה יופי - 22/05/2010 18:07:54
הגב על מאמר זה
המשיכה ליופי לא החלה בדור שלנו ומאחוריה הסבר אבולוציוני ברור. כשזה מגיע למערכות יחסים, האם הופעה חיצונית היא הכל?
יופיעוד כשהיינו קטנים לימדו אותנו בספרי האגדות כי אנשים יפים הם טובים. סינדרלה הטובה והצנועה היתה מהממת עם הנעל או בלעדיה, והמכשפה הרעה היתה מפחידה, מאיימת ומכוערת עם המטאטא או בלעדיו. עם השנים למדנו, ש"מה שיפה הוא טוב". הרבה פעמים אנשים יפים נחשבים בחברה כאנשים מוצלחים, מאושרים ומעניינים יותר. במפגשים ראשוניים אנו נוטים לחבב אנשים בעלי הופעה חיצונית מושכת, בעיקר משום שלמדנו לקשר בין הופעה שכזו לבין תכונות אישיות חיוביות.

בתרבויות שונות ובזמנים שונים ישנן תפיסות יופי אחרות, אולם בכל חברה קיימים מושגים על יופי וכיעור, המקובלים על הכלל. עד כמה שנרצה לחשוב כי "היופי הוא בעיני המתבונן", בסופו של דבר קיימת לרוב הסכמה לגבי מושגי היופי. הרבה זמן וכסף מושקעים בטיפוח, אם זה קוסמטיקה, ביגוד או עיצוב הגוף. כל אלו מעידים על החשיבות הרבה שמייחסים אנשים להופעה החיצונית. הרבה מאמץ ואף סבל מושקעים בדבר, אם זה מתיחות פנים למיניהן, התנזרויות מאכילה או ניתוחים קוסמטיים שונים שנועדו ליצור או לשמר מראה צעיר ואסתטי.

אל תטעו, הופעה חיצונית אינה שייכת לעולם המבוגרים בלבד. גם תינוקות מעדיפים אנשים יפים! מחקרים מראים כי תינוקות מפגינים רגשות חיוביים יותר ומעורבות רבה יותר במשחק עם אישה זרה אטרקטיבית לעומת אישה זרה שאינה אטרקטיבית.

אז מה יש ביופי שכל כך מושך ואיך כל זה בכלל התחיל?
הגישה האבולוציונית טוענת כי יפה זה בריא! מצאו למשל כי סימטריה בפנים נחשבה למושכת יותר, כמו גם שאנשים בעלי פנים סימטריות היו בריאים יותר מבחינה פיזית. וכשזה מגיע לשידוכים ומערכות יחסים, מי לא היה רוצה לעצמו בן/ת זוג בריאים וחזקים להעמדת צאצאים?

אך אל דאגה, גם למי שאין הופעה חיצונית מרשימה יש עוד תקווה! כמובן שכשמדובר במערכות יחסים רציניות וממושכות, נכנסות למשוואה עוד הרבה תכונות חשובות. אמנם הופעה חיצונית חשובה להיכרות ראשונית, אך ככל שמעמיקים בקשר יש דברים אחרים שחשובים "פי עשר".
אם זה היכולת להיות קשובים ומבינים, להעניק ולתת גם במצבים פחות נוחים, לא לפחד לדבר על דברים, ולשמור על יציבות הקשר גם כשנתקלים במכשולים וקשיים. בסופו של דבר כולנו מחפשים אהבה, ולה יש צורות שונות והופעה חיצונית בלתי אחידה!

אהבת את מה שקראת? זה הזמן לעשות LIKE!

עדיין לא נרשמת לאתר! מצטרפים עכשיו ומתחילים להנות ולהכיר...
עדיין לא נרשמת לאתר - הצטרף/י עכשיו בחינם
הגב על מאמר זה
מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:
  • איך יוצאים מתקופת היובש? - כולנו עברנו את זה, לאחר פרידה ממערכת יחסים או לאחר סדרת דייטים כושלים. איך שמים סוף לתקופה ללא אהבה?
  • גיי דייט - לא חשבתי שבאמת אפשר למצוא אהבה באינטרנט. עד שהחלטתי להרחיב את האופציות ולהגדיל את הסיכוי שבהימור, שבמציאת אהבה.
  • עונת החתונות - מגיל קטן אנחנו חולמות על חתונה מהאגדות, עם חתן נרגש ועיניים בורקות מתחת לחופה. ומה קורה כשכל זה מתפוצץ בפנים?
  • לאבלי - הגבר החדש כבר לא צריך לנצח בהורדות ידיים בכדי להיחשב לגברי. הוא אינו חושש לטפח עצמו, להיות קשוב ורגיש ולומר ככה סתם שזה פשוט לאבלי!
  • אהבה בשבועות - חג השבועות הוא הרבה יותר מחג של גבינות וביכורי קציר חיטים, זהו למעשה מועד שבו אנו חוגגים את האוניברסאליות של האהבה!
  • גן העדן של הפנויים - הפנויים יכולים לעבור את החיים ללא מודעות לקשייהם במערכות יחסים, כי הם תמיד יכולים לחתוך את הקשר ולברוח. באמת גן עדן?


כל התגובות למאמר:
עדיין לא נכתבו תגובות להודעה
כל הזכויות שמורות - אתר הכרויות זיגוטה ©