יופי

איזה יופי

כשזה מגיע למערכת יחסים, הופעה חיצונית היא הכל?

עוד כשהיינו קטנים לימדו אותנו בספרי האגדות כי אנשים יפים הם טובים. סינדרלה הטובה והצנועה היתה מהממת עם הנעל או בלעדיה, והמכשפה הרעה היתה מפחידה, מאיימת ומכוערת עם המטאטא או בלעדיו. עם השנים למדנו, ש"מה שיפה הוא טוב". הרבה פעמים אנשים יפים נחשבים בחברה כאנשים מוצלחים, מאושרים ומעניינים יותר. במפגשים ראשוניים אנו נוטים לחבב אנשים בעלי הופעה חיצונית מושכת, בעיקר משום שלמדנו לקשר בין הופעה שכזו לבין תכונות אישיות חיוביות.

בתרבויות שונות ובזמנים שונים ישנן תפיסות יופי אחרות, אולם בכל חברה קיימים מושגים על יופי וכיעור, המקובלים על הכלל. עד כמה שנרצה לחשוב כי "היופי הוא בעיני המתבונן", בסופו של דבר קיימת לרוב הסכמה לגבי מושגי היופי. הרבה זמן וכסף מושקעים בטיפוח, אם זה קוסמטיקה, ביגוד או עיצוב הגוף. כל אלו מעידים על החשיבות הרבה שמייחסים אנשים להופעה החיצונית. הרבה מאמץ ואף סבל מושקעים בדבר, אם זה מתיחות פנים למיניהן, התנזרויות מאכילה או ניתוחים קוסמטיים שונים שנועדו ליצור או לשמר מראה צעיר ואסתטי.

אל תטעו, הופעה חיצונית אינה שייכת לעולם המבוגרים בלבד. גם תינוקות מעדיפים אנשים יפים! מחקרים מראים כי תינוקות מפגינים רגשות חיוביים יותר ומעורבות רבה יותר במשחק עם אישה זרה אטרקטיבית לעומת אישה זרה שאינה אטרקטיבית.

אז מה יש ביופי שכל כך מושך ואיך כל זה בכלל התחיל?
הגישה האבולוציונית טוענת כי יפה זה בריא! מצאו למשל כי סימטריה בפנים נחשבה למושכת יותר, כמו גם שאנשים בעלי פנים סימטריות היו בריאים יותר מבחינה פיזית. וכשזה מגיע לשידוכים ומערכות יחסים, מי לא היה רוצה לעצמו בן/ת זוג בריאים וחזקים להעמדת צאצאים?

אך אל דאגה, גם למי שאין הופעה חיצונית מרשימה יש עוד תקווה! כמובן שכשמדובר במערכות יחסים רציניות וממושכות, נכנסות למשוואה עוד הרבה תכונות חשובות. אמנם הופעה חיצונית חשובה להיכרות ראשונית, אך ככל שמעמיקים בקשר יש דברים אחרים שחשובים "פי עשר".
אם זה היכולת להיות קשובים ומבינים, להעניק ולתת גם במצבים פחות נוחים, לא לפחד לדבר על דברים, ולשמור על יציבות הקשר גם כשנתקלים במכשולים וקשיים. בסופו של דבר כולנו מחפשים אהבה, ולה יש צורות שונות והופעה חיצונית בלתי אחידה!

יופי

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

פנויים פנויות - סינגלס

פנויים פנויות - סינגלס

פורסם בתאריך: 12/03/2010 12:13:56

למרות שלא תמיד יש עם מי לישון בלילה, החיים של אותם סינגלס בדרך כלל הרבה יותר צבעוניים וססגוניים. הכיצד?

סימנים להמשיך הלאה

סימנים להמשיך הלאה

פורסם בתאריך: 05/03/2013 12:13:01

הנה כמה סימנים שהגבר שלך לא ממש מעוניין בך כפי שאת חושבת שהוא, והגיע הזמן להמשיך הלאה.

אמצו חיית מחמד

אמצו חיית מחמד

פורסם בתאריך: 21/01/2013 12:24:22

אחת הדרכים לחזק את הקשר הזוגי שלכם היא על ידי אימוץ של חיית מחמד. אז למה אתם מחכים?

איך תדעו שאתם לא הריבאונד של הבן זוג

איך תדעו שאתם לא הריבאונד של הבן זוג

פורסם בתאריך: 21/06/2021 15:59:58

כדי להבין האם הקשר הזה יצליח או לא עליכם כמובן להמשיך ולהכיר אחד את השנייה טוב יותר, אך חשוב במקביל להבחין האם הקשר הזוגי ביניכם הוא למעשה ריבאונד

מתקרבת לגיל 30 ואמא מציקה

מתקרבת לגיל 30 ואמא מציקה

פורסם בתאריך: 24/01/2010 18:58:39

אמא מנסה לסדר לך בנים של חברות? אבא חושב ש"עברת צד"? סבתא מקטרת שנישאה בגיל 18? תהיי חזקה! זה יגיע!

איך להגיד שאנחנו לא מעונינים?

איך להגיד שאנחנו לא מעונינים?

פורסם בתאריך: 02/02/2010 10:15:48

חשוב לא לעשות זאת מתוך אימפולס. תרשו לעצמכם יום אחד נוסף של מחשבות. איך עושים את זה נכון?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר