התחיל לאהוב מחדש

כדאי או לא כדאי? מחשבות על פרק ב

אהבה אחרי גירושין? מוצלח ומפתיע בהחלט

"אתם מאמינים בחיים שאחרי האהבה?" כפי ששרה הזמרת הפופולארית משנות ה- 80 ´ וה- 90´, שר. אין ספק כי גם אם הנישואים הקודמים היו קצרים, ועל אחת כמה וכמה אם היו ארוכים, גירושין יכולים להיות מפחידים ולא פשוטים כלל. זוהי חוויה מטלטלת ומורכבת ורבים תוהים האם הם יצליחו שוב לאהוב? האם הם יצליחו להכניס מישהו חדש לחייהם? אהבה לאחר גירושין מלווה המון חששות, פחדים, תהיות, שאתם חלקם אתם ודאי חווים על בשרכם. למרות הכול, אם תרצו בכך, בהחלט תוכלו למצוא אהבה גם לאחר שהתגרשתם.
תאמינו או לא, אך פרק ב´ יכול להיות הרפתקה מוצלחת יותר ממערכת היחסים הקודמת שלכם, אם רק תחליטו שאתם פותחים את הלב ומאפשרים לאדם אחר להיכנס, על אף שנפגעתם. איך עושים זאת? עליכם לזכור כמה דברים. הנה חמישה חוקים עיקריים למתחילים:

מוצלח יותר! פרק ב´ קדימה מתחילים:


1. ללב שלכם מגיע לאהוב – נישואים הם בהחלט עניין שאין להקל בו ראש. בן או בת הזוג שלכם היו החברים טובים ביותר שלכם. יחד הבאתם ילדים לעולם, הקמתם משפחה ובניתם חיים משותפים. לכן, אתם יכולים לכעוס, להתעצבן, להתעצב, ואפילו נגדיל ונאמר – להתאבל. זוהי זכותכם המלאה. עם זאת, זכרו כי לאחר תקופה מסוימת, כל הרגשות שקיננו בכם חייבים לזוז מעט הצידה ולפנות את מקומם לרגשות חיוביים יותר. זיכרו מעל לכל שאתם ראויים לאהבה, שאתם חשובים ואם לא תבחרו באהבה תיוותרו לבד. האםאתם לא מעוניינים להגיע לכדי כך? ללב שלכם ולכם פשוט מגיע לאהוב.
2. "לא חוזרים על טעות פעמיים" – גם אם אתם לא הפילוסופים הגדולים ביותר, ניסיון החיים שלכם ודאי לימד אתכם כי כל דבר שאנו עוברים במהלך החיים הוא שיעור. לכן, בבואכם להתחיל פרק ב´, זכרו שאתם חכמים יותר; אתם יודעים בדיוק מה מפריע לכם, למה אתם מצפים ולמה אתם זקוקים. נצלו זאת ללמידה ותקנו. צרו מערכת יחסים אחרת ובשלה יותר מזאת שהייתה לכם – מערכת יחסים כיפית ומשופרת מלאה בהנאה. טיפ קטן מאיתנו? מדוע שמעתה לא תערכו תאום ציפיות אם בני הזוג שלכם ותאמרו בכנות את מה שאת ליבכם.

"לאט אבל די בטוח" - ממשיכים הלאה


3. טיפה אגוצנטריות לעולם לא תזיק – בהמשך ישיר לשתי הפסקאות הקודמות, אהבה לאחר גירושין בהחלט יכולה לעסוק בכם; כמובן בלי לבטל את מקומם של בן או בת הזוג שלכם. הכוונה היא לכך שבשל הניסיון העבר שלכם, הלמידה והתיקונים, אתם יכולים לאפשר לעצמכם את המרחב שלכם. שכן, ככל שיש לכם את המרחב שלכם ואתם עסוקים בלהעניק לכם, לחגוג אתכם ולאהוב אתכם, כך תוכלו להעניק את האהבה שלכם ואת הטוב שלכם לבן או בת הזוג שלכם.
4. "לאט אבל בטוח" – אהבה שאחרי גירושין לא חייבת להיות "אהבת אינסטנט", מי כמוכם יודע שזוהי לא אהבת נעורים. ההתאהבות, עד כמה שהיא כיפית, אין לה כמעט תפקיד. קחו את הזמן להכיר את בן האדם היושב מולכם. זוהי ההזדמנות מצוינת להיכרות עמוקה יותר, שתגרום למערכת יחסים אינטימית ומבוססת. בהקשר לכך, לחלקכם ודאי יש ילד/ה או אפילו מספר ילדים. לכן, היכרות עמוקה ומבוססת תתרום ליצירת קשר חזק ויציב גם ביניהם ותיתור פרק ב´ מוצלח

מרגישים שאתם מוכנים להכיר, להתחיל מחדש ולהכניס מישהו לחיים? השאלה האקוטית היא איפה? אופציה אחת היא אתר היכרויות. ספרו לנו היכן אתם היכרתם.
התחיל לאהוב מחדש

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

איך מתגברים על קנאה ?

איך מתגברים על קנאה ?

פורסם בתאריך: 08/01/2012 13:35:38

קינאה היא תחושה הרסנית שעלולה להרוס לגמרי את מערכות היחסים שלנו. אז, איך מתגברים על קנאה?

פלירטוט - לא מה שחשבתם

פלירטוט - לא מה שחשבתם

פורסם בתאריך: 30/09/2013 16:41:29

פלירטוט או פלירתות? האם כדאי לפלרטט? איך לעשות זאת נכון? הכנסו ואולי תלמדו כמה סודות...

לעבור לגור ביחד

לעבור לגור ביחד

פורסם בתאריך: 11/04/2010 02:01:36

האם אתם תרכשו רכב ללא נסיעת מבחן? מוזמנים לגלות מה מדליק בלגור יחד ומה בעצם היתרונות במגורים משותפים.

אהבה זאת מילה או רגש

אהבה זאת מילה או רגש

פורסם בתאריך: 09/09/2012 14:29:03

השאלה היא האם אהבה זאת מילה או רגש? האם מדובר במס שפתיים עבור הזוגיות, או בתחושה חזקה ואמיתית.

נפגשים

נפגשים

פורסם בתאריך: 07/03/2010 09:54:39

כאשר גבר ואישה נפגשים לראשונה, לרוב כבר בדקה הראשונה יוכלו לחרוץ אחד את גורל השניה. בדיוק בגלל סיבה זו כדאי לקרוא כתבה זו.

לחוצת חתונה וזה מרתיע אותו

לחוצת חתונה וזה מרתיע אותו

פורסם בתאריך: 01/09/2011 12:46:34

כל החברות שלך כבר התחתנו ופתאום גם את מרגישה לחוצת חתונה. מדוע הרצון שלך להתחייבות מרתיע אותו כל-כך?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר