אהבה זאת מילה או רגש

אהבה זה מורכב

עולם הזוגיות של היום שופע בביטויי אהבה וחיבה. בעבר הלא-רחוק, חלק גדול מהזיווגים נעשה על-בסיס שידוכים, או מטעמים קוגניטיביים גרידה. באותה תקופה, לא פעם האהבה הייתה שמורה לאנשים שנמצאים מחוץ למסגרת הנישואים. כגון אדם שנשוי לאישה מסוימת, אך שאוהב בסתר (או לא כל-כך בסתר) אישה אחרת שמתגוררת אליהם בשכנות. כיום לעומת זאת, אהבה נתפסת כתנאי בסיסי לזוגיות שמובילה לנישואין. אדם שלא אוהב את בת-זוגתו, או לפחות מראה לה זאת במחוות ומביע זאת באמצעות מילים, ייתפס כאדם שאינו מתאים לקשר רציני שיוביל בסופו של דבר לחתונה.

האם הוא/היא באמת אוהבים?

בני זוגכם מדברים על אהבה, הם מביעים אותה מידי יום ביומו, האם הם באמת חשים אותה? רבים מאיתנו שנמצאים בזוגיות ארוכה שנים מוצאים שהרגשות שגעשו בעבר בגופם, אינן מורגשות כבאותה עוצמה. למרות זאת, הם עדיין מוצאים את עצמם מדברים על אהבה ומביעים אותה כלפי בני זוגם, רק ללא הלהט שחשו לפני כן, אלא בצורה חיצונית בלבד.
כיצד ניתן לדעת האם בני זוגנו עדיין חשים/מרגישים אהבה כלפינו? שאלה זו מטרידה את מוחותיהם של אנשים רבים שמעוניינים לקחת את הקשר הזוגי שלהם לרמה הבאה, אך אינם בטוחים כי הם יודעים את התשובה לשאלת האהבה.

חשיבותה של שאלת האהבה.

אנשים רבים בוחרים ´להחליק´ את העניין ולדחות את התשובה לשאלת האהבה. הסיבות (והתירוצים) לכך מרובות ומגוונות; ´´זו רק תקופה עמוסה´´, "זו עדיין אהבה רק מסוג שונה´´, "למה להטריד את עצמנו בשאלות שמתאימות לאנשים צעירים". עם זאת, בתקופה בה אנו חיים, תקופה שאהבה הפכה למרכיב מכריע בזוגיות, זוגות רבים מוצאים את עצמם נפרדים מכיוון שלא קיימת אמונה פנימית לאהבתם של בני ובנות הזוג ולכן התשובה לשאלה הינה חשובה ביותר ולא סובלת דיחוי.

התשובה לשאלת האהבה.

קשה למצוא תשובה חד-משמעית מכיוון שאהבה נעה על רצף. עם זאת, קיימת חשיבות להתעסקות עצמה בשאלה זו. התעסקות בשאלות משנה כמו "האם אנו מרגישים שיש אמת מאחורי הבעת האהבה של בני זוגנו?", "כיצד הגיבו בני זוגנו כאשר הפנינו להם את השאלה הזו", "באיזו רמה אנו חשים שבני זוגנו אוהבים אותנו?" וחשוב לא פחות – "האם אנו חשים אהבה לבני זוגנו?".
התשובה לשאלה זו מצויה בתהליך הזוגי ששניכם עוברים במטרה למצוא את תחושותיכם האמיתיות. לתהליך זה חשוב לבוא מצוידים באומץ, בכנות וברצון אמיתי לחתירה לאמת. יכול להיות שהתשובה אליה תגיעו תוביל לפרידה, אך מאידך יכול להיות כי היא תחזק את הזוגיות שלכם ותוכיח לכם כי מדובר באהבת אמת.

כיצד אתם מתמודדים עם שאלה האהבה בקשרים הזוגיים שלכם?

אהבה זאת מילה או רגש

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

תמונה באתרי הכרויות

תמונה באתרי הכרויות

פורסם בתאריך: 18/04/2012 16:04:58

תמונה באתרי הכרויות זה דבר חשוב . למה אתם שואלים ? ובכן , תמונה יכולה להוביל אתכם למציאת זוגיות נכונה ואהבה .

על אהבה ועל מחשבה

על אהבה ועל מחשבה

פורסם בתאריך: 24/09/2012 11:10:08

יום הכיפור כבר בפתח ולכם נותרה תהייה באשר לאהוב שזנחתם ? זה הזמן לבקש ממנו שיסלח לכם.

אמצו חיית מחמד

אמצו חיית מחמד

פורסם בתאריך: 21/01/2013 12:24:22

אחת הדרכים לחזק את הקשר הזוגי שלכם היא על ידי אימוץ של חיית מחמד. אז למה אתם מחכים?

נמסטה

נמסטה

פורסם בתאריך: 02/05/2010 16:05:43

הכל התחיל בהודו עם אותה מילה קסומה, שהפכה את החופשה לאגדה אחת גדולה ובסיומה גם לב שבור ומשאלה שעדיין מלווה.

גופ ונפש

גופ ונפש

פורסם בתאריך: 18/04/2010 16:33:02

היכן אחד מתחיל והשני נגמר? מצב גופני לא טוב מערער את הנפש. מה עושים כשזה הנפש שמערערת את מצבנו הגופני, ואיך כל זה קשור לאהבה?

האהבה שהוא החמיץ

האהבה שהוא החמיץ

פורסם בתאריך: 06/05/2013 10:15:09

כאשר הוא נטש את המערכה הייתי בטוחה כי האהבה נגמרה עבורי. מה קורה אחרי שאהוב נוטש טרם זמנו.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר