אהבה זאת מילה או רגש

אהבה זה מורכב

עולם הזוגיות של היום שופע בביטויי אהבה וחיבה. בעבר הלא-רחוק, חלק גדול מהזיווגים נעשה על-בסיס שידוכים, או מטעמים קוגניטיביים גרידה. באותה תקופה, לא פעם האהבה הייתה שמורה לאנשים שנמצאים מחוץ למסגרת הנישואים. כגון אדם שנשוי לאישה מסוימת, אך שאוהב בסתר (או לא כל-כך בסתר) אישה אחרת שמתגוררת אליהם בשכנות. כיום לעומת זאת, אהבה נתפסת כתנאי בסיסי לזוגיות שמובילה לנישואין. אדם שלא אוהב את בת-זוגתו, או לפחות מראה לה זאת במחוות ומביע זאת באמצעות מילים, ייתפס כאדם שאינו מתאים לקשר רציני שיוביל בסופו של דבר לחתונה.

האם הוא/היא באמת אוהבים?

בני זוגכם מדברים על אהבה, הם מביעים אותה מידי יום ביומו, האם הם באמת חשים אותה? רבים מאיתנו שנמצאים בזוגיות ארוכה שנים מוצאים שהרגשות שגעשו בעבר בגופם, אינן מורגשות כבאותה עוצמה. למרות זאת, הם עדיין מוצאים את עצמם מדברים על אהבה ומביעים אותה כלפי בני זוגם, רק ללא הלהט שחשו לפני כן, אלא בצורה חיצונית בלבד.
כיצד ניתן לדעת האם בני זוגנו עדיין חשים/מרגישים אהבה כלפינו? שאלה זו מטרידה את מוחותיהם של אנשים רבים שמעוניינים לקחת את הקשר הזוגי שלהם לרמה הבאה, אך אינם בטוחים כי הם יודעים את התשובה לשאלת האהבה.

חשיבותה של שאלת האהבה.

אנשים רבים בוחרים ´להחליק´ את העניין ולדחות את התשובה לשאלת האהבה. הסיבות (והתירוצים) לכך מרובות ומגוונות; ´´זו רק תקופה עמוסה´´, "זו עדיין אהבה רק מסוג שונה´´, "למה להטריד את עצמנו בשאלות שמתאימות לאנשים צעירים". עם זאת, בתקופה בה אנו חיים, תקופה שאהבה הפכה למרכיב מכריע בזוגיות, זוגות רבים מוצאים את עצמם נפרדים מכיוון שלא קיימת אמונה פנימית לאהבתם של בני ובנות הזוג ולכן התשובה לשאלה הינה חשובה ביותר ולא סובלת דיחוי.

התשובה לשאלת האהבה.

קשה למצוא תשובה חד-משמעית מכיוון שאהבה נעה על רצף. עם זאת, קיימת חשיבות להתעסקות עצמה בשאלה זו. התעסקות בשאלות משנה כמו "האם אנו מרגישים שיש אמת מאחורי הבעת האהבה של בני זוגנו?", "כיצד הגיבו בני זוגנו כאשר הפנינו להם את השאלה הזו", "באיזו רמה אנו חשים שבני זוגנו אוהבים אותנו?" וחשוב לא פחות – "האם אנו חשים אהבה לבני זוגנו?".
התשובה לשאלה זו מצויה בתהליך הזוגי ששניכם עוברים במטרה למצוא את תחושותיכם האמיתיות. לתהליך זה חשוב לבוא מצוידים באומץ, בכנות וברצון אמיתי לחתירה לאמת. יכול להיות שהתשובה אליה תגיעו תוביל לפרידה, אך מאידך יכול להיות כי היא תחזק את הזוגיות שלכם ותוכיח לכם כי מדובר באהבת אמת.

כיצד אתם מתמודדים עם שאלה האהבה בקשרים הזוגיים שלכם?

אהבה זאת מילה או רגש

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

דייט בריבוע

דייט בריבוע

פורסם בתאריך: 02/05/2010 09:57:12

עם כל כך הרבה אתרי הכירויות, נראה כי יש כל כך הרבה דגים בים, שלא יודעים איך לבחור. מותר לתפוס שתי ציפורים במכה?

פלירטוט - לא מה שחשבתם

פלירטוט - לא מה שחשבתם

פורסם בתאריך: 30/09/2013 16:41:29

פלירטוט או פלירתות? האם כדאי לפלרטט? איך לעשות זאת נכון? הכנסו ואולי תלמדו כמה סודות...

נפרדתם? לעשות את זה חכם

נפרדתם? לעשות את זה חכם

פורסם בתאריך: 08/02/2011 11:34:11

פרידה זה לא כיף. באמצעות כמה חוקים בלתי כתובים צלחו את ים הסוף הזה, פחות שפופים, דואבים ועל סף התפרקות.

שידוכים ברשת - שדכנט

שידוכים ברשת - שדכנט

פורסם בתאריך: 14/04/2010 11:25:04

אל תטעו! השדכן לא נמוג מן העולם המודרני, אלא רק התחלף במה שנקרא שדכנט. כלומר, שידוכים ברשת (Net).

אמנות הריבאונד

אמנות הריבאונד

פורסם בתאריך: 23/01/2012 14:34:12

פרידה לא תמיד מסמלת את סוף הקשר, לעיתים היא רק שלב שמערכת היחסים שלנו עוברת.

וילה באמצע שבוע, יש חופשה כזו!

וילה באמצע שבוע, יש חופשה כזו!

פורסם בתאריך: 05/06/2016 14:43:35

הבחירה בוילה כמוקד נופש אטרקטיבי ברורה מאליו, אין ספק שמדובר בלוקיישן מושלם לכל סוג של חופשה.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר