אהבה זאת מילה או רגש

אהבה זה מורכב

עולם הזוגיות של היום שופע בביטויי אהבה וחיבה. בעבר הלא-רחוק, חלק גדול מהזיווגים נעשה על-בסיס שידוכים, או מטעמים קוגניטיביים גרידה. באותה תקופה, לא פעם האהבה הייתה שמורה לאנשים שנמצאים מחוץ למסגרת הנישואים. כגון אדם שנשוי לאישה מסוימת, אך שאוהב בסתר (או לא כל-כך בסתר) אישה אחרת שמתגוררת אליהם בשכנות. כיום לעומת זאת, אהבה נתפסת כתנאי בסיסי לזוגיות שמובילה לנישואין. אדם שלא אוהב את בת-זוגתו, או לפחות מראה לה זאת במחוות ומביע זאת באמצעות מילים, ייתפס כאדם שאינו מתאים לקשר רציני שיוביל בסופו של דבר לחתונה.

האם הוא/היא באמת אוהבים?

בני זוגכם מדברים על אהבה, הם מביעים אותה מידי יום ביומו, האם הם באמת חשים אותה? רבים מאיתנו שנמצאים בזוגיות ארוכה שנים מוצאים שהרגשות שגעשו בעבר בגופם, אינן מורגשות כבאותה עוצמה. למרות זאת, הם עדיין מוצאים את עצמם מדברים על אהבה ומביעים אותה כלפי בני זוגם, רק ללא הלהט שחשו לפני כן, אלא בצורה חיצונית בלבד.
כיצד ניתן לדעת האם בני זוגנו עדיין חשים/מרגישים אהבה כלפינו? שאלה זו מטרידה את מוחותיהם של אנשים רבים שמעוניינים לקחת את הקשר הזוגי שלהם לרמה הבאה, אך אינם בטוחים כי הם יודעים את התשובה לשאלת האהבה.

חשיבותה של שאלת האהבה.

אנשים רבים בוחרים ´להחליק´ את העניין ולדחות את התשובה לשאלת האהבה. הסיבות (והתירוצים) לכך מרובות ומגוונות; ´´זו רק תקופה עמוסה´´, "זו עדיין אהבה רק מסוג שונה´´, "למה להטריד את עצמנו בשאלות שמתאימות לאנשים צעירים". עם זאת, בתקופה בה אנו חיים, תקופה שאהבה הפכה למרכיב מכריע בזוגיות, זוגות רבים מוצאים את עצמם נפרדים מכיוון שלא קיימת אמונה פנימית לאהבתם של בני ובנות הזוג ולכן התשובה לשאלה הינה חשובה ביותר ולא סובלת דיחוי.

התשובה לשאלת האהבה.

קשה למצוא תשובה חד-משמעית מכיוון שאהבה נעה על רצף. עם זאת, קיימת חשיבות להתעסקות עצמה בשאלה זו. התעסקות בשאלות משנה כמו "האם אנו מרגישים שיש אמת מאחורי הבעת האהבה של בני זוגנו?", "כיצד הגיבו בני זוגנו כאשר הפנינו להם את השאלה הזו", "באיזו רמה אנו חשים שבני זוגנו אוהבים אותנו?" וחשוב לא פחות – "האם אנו חשים אהבה לבני זוגנו?".
התשובה לשאלה זו מצויה בתהליך הזוגי ששניכם עוברים במטרה למצוא את תחושותיכם האמיתיות. לתהליך זה חשוב לבוא מצוידים באומץ, בכנות וברצון אמיתי לחתירה לאמת. יכול להיות שהתשובה אליה תגיעו תוביל לפרידה, אך מאידך יכול להיות כי היא תחזק את הזוגיות שלכם ותוכיח לכם כי מדובר באהבת אמת.

כיצד אתם מתמודדים עם שאלה האהבה בקשרים הזוגיים שלכם?

אהבה זאת מילה או רגש

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

היכרויות בקליק

היכרויות בקליק

פורסם בתאריך: 22/03/2010 09:17:42

לא חבל לבזבז את זמנינו במרדפים מיותרים בפאבים, כאשר כה פשוט למצוא היכרויות בקליק אחד?

קלאב 50

קלאב 50

פורסם בתאריך: 12/05/2010 15:33:54

האהבה פורחת לא רק כשצעירים. אם גם אתם מחפשים אהבה, לא ראשונה או שנייה, אל תהססו למועדון להצטרף ולעשות פשוט כיף.

מתנות מקוריות

מתנות מקוריות

פורסם בתאריך: 08/05/2012 11:06:03

כמה בשמים, חולצות, עגילים ושרשראות אנו יכולים כבר לקנות לבן/בת הזוג שלנו? ליקטנו עבורכם מספר מתנות מקוריות ומושקעות.

בילוי זוגי מחמם בצימר

בילוי זוגי מחמם בצימר

פורסם בתאריך: 21/04/2013 16:23:34

כשעונת החורף באה עלינו לטובה אין כמו בילוי חורפי ומחמם בצימר באזור הצפון. אבל כיצד אנו מוצאי את הצימר המתאים ביותר.

הכרויות בקליק

הכרויות בקליק

פורסם בתאריך: 10/04/2011 11:18:56

הדרך קלה ביותר להיכרות היא דרך המחשב. שיטת הכרות באינטרנט שמאפשרת הכרות מהירה דרך העכבר – היכרויות בקליק.

להכיר ולהעצים את האהבה

להכיר ולהעצים את האהבה

פורסם בתאריך: 17/06/2013 17:28:20

להכיר את האדם הנכון זו משימה לא פשוטה. למצוא בן זוג או בת זוג פוטנציאליים דורש הרבה מעבר.

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר