אהבה זאת מילה או רגש

אהבה זה מורכב

עולם הזוגיות של היום שופע בביטויי אהבה וחיבה. בעבר הלא-רחוק, חלק גדול מהזיווגים נעשה על-בסיס שידוכים, או מטעמים קוגניטיביים גרידה. באותה תקופה, לא פעם האהבה הייתה שמורה לאנשים שנמצאים מחוץ למסגרת הנישואים. כגון אדם שנשוי לאישה מסוימת, אך שאוהב בסתר (או לא כל-כך בסתר) אישה אחרת שמתגוררת אליהם בשכנות. כיום לעומת זאת, אהבה נתפסת כתנאי בסיסי לזוגיות שמובילה לנישואין. אדם שלא אוהב את בת-זוגתו, או לפחות מראה לה זאת במחוות ומביע זאת באמצעות מילים, ייתפס כאדם שאינו מתאים לקשר רציני שיוביל בסופו של דבר לחתונה.

האם הוא/היא באמת אוהבים?

בני זוגכם מדברים על אהבה, הם מביעים אותה מידי יום ביומו, האם הם באמת חשים אותה? רבים מאיתנו שנמצאים בזוגיות ארוכה שנים מוצאים שהרגשות שגעשו בעבר בגופם, אינן מורגשות כבאותה עוצמה. למרות זאת, הם עדיין מוצאים את עצמם מדברים על אהבה ומביעים אותה כלפי בני זוגם, רק ללא הלהט שחשו לפני כן, אלא בצורה חיצונית בלבד.
כיצד ניתן לדעת האם בני זוגנו עדיין חשים/מרגישים אהבה כלפינו? שאלה זו מטרידה את מוחותיהם של אנשים רבים שמעוניינים לקחת את הקשר הזוגי שלהם לרמה הבאה, אך אינם בטוחים כי הם יודעים את התשובה לשאלת האהבה.

חשיבותה של שאלת האהבה.

אנשים רבים בוחרים ´להחליק´ את העניין ולדחות את התשובה לשאלת האהבה. הסיבות (והתירוצים) לכך מרובות ומגוונות; ´´זו רק תקופה עמוסה´´, "זו עדיין אהבה רק מסוג שונה´´, "למה להטריד את עצמנו בשאלות שמתאימות לאנשים צעירים". עם זאת, בתקופה בה אנו חיים, תקופה שאהבה הפכה למרכיב מכריע בזוגיות, זוגות רבים מוצאים את עצמם נפרדים מכיוון שלא קיימת אמונה פנימית לאהבתם של בני ובנות הזוג ולכן התשובה לשאלה הינה חשובה ביותר ולא סובלת דיחוי.

התשובה לשאלת האהבה.

קשה למצוא תשובה חד-משמעית מכיוון שאהבה נעה על רצף. עם זאת, קיימת חשיבות להתעסקות עצמה בשאלה זו. התעסקות בשאלות משנה כמו "האם אנו מרגישים שיש אמת מאחורי הבעת האהבה של בני זוגנו?", "כיצד הגיבו בני זוגנו כאשר הפנינו להם את השאלה הזו", "באיזו רמה אנו חשים שבני זוגנו אוהבים אותנו?" וחשוב לא פחות – "האם אנו חשים אהבה לבני זוגנו?".
התשובה לשאלה זו מצויה בתהליך הזוגי ששניכם עוברים במטרה למצוא את תחושותיכם האמיתיות. לתהליך זה חשוב לבוא מצוידים באומץ, בכנות וברצון אמיתי לחתירה לאמת. יכול להיות שהתשובה אליה תגיעו תוביל לפרידה, אך מאידך יכול להיות כי היא תחזק את הזוגיות שלכם ותוכיח לכם כי מדובר באהבת אמת.

כיצד אתם מתמודדים עם שאלה האהבה בקשרים הזוגיים שלכם?

אהבה זאת מילה או רגש

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

איך מתמודדים עם קמצנות

איך מתמודדים עם קמצנות

פורסם בתאריך: 14/06/2021 15:49:06

קמצנות יכולה לנבוע מחינוך של שנים, מתרבות וגורמים נוספים. ולכן זה אומר שלא קל לשנות זאת בין רגע. מה שכן – ניתן בהחלט להגיע לעמק השווה בזוגיות בנושא הזה.

איך להגיד שאנחנו לא מעונינים?

איך להגיד שאנחנו לא מעונינים?

פורסם בתאריך: 02/02/2010 10:15:48

חשוב לא לעשות זאת מתוך אימפולס. תרשו לעצמכם יום אחד נוסף של מחשבות. איך עושים את זה נכון?

זוגיות בחג הפסח

זוגיות בחג הפסח

פורסם בתאריך: 05/04/2012 11:36:06

מלבד היציאה מעבדות לחירות, חג הפסח נותן לנו סיבה גם לחגוג את הכניסה לעבדות (זוגיות, עם קריצה כמובן).

איך לשמור על זוגיות מוצלחת?

איך לשמור על זוגיות מוצלחת?

פורסם בתאריך: 01/12/2009 19:42:01

לא קל למצוא את אהבת חייכם ויותר מזה – לא קל לשמור עליה! כמה טיפים לשמירה על זוגיות מוצלחת.

מזל קשת (22 בנוב – 21 בדצמבר)

מזל קשת (22 בנוב – 21 בדצמבר)

פורסם בתאריך: 17/11/2009 18:55:00

מזל קשת, אחד ממזלות האש. בני מזל קשת אוהבים את החופש הנצחי. איך זה מסתדר בזוגיות?

למצוא זוגיות

למצוא זוגיות

פורסם בתאריך: 15/01/2012 15:13:11

מגיל צעיר מרבית האנשים אינם נהנים לשהות לבד ומחפשים חברה של אנשים איתה הם יוכלו ליהנות, אז מה הוא סוד האהבה?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר