אהבה וכסף

אהבה או כסף?

האם יש קשר בין אהבה לכסף

האם יש בכלל קשר בין אהבה לכסף? האם הם דברים סותרים? או שהולכים יחד?. נראה כי המילים כסף ואהבה תמיד היו קשורות האחת לשנייה בדרך כלשהי, למרות שלא לגמרי מובן למה. האם יש אפשרות בחירה בין השניים?

נראה שלאהבה וכסף יש קשר הדוק. לאורך ההיסטוריה גברים הצליחו להשיג נשים מבוקשות בעזרת כסף, ותמיד לגברים העשירים היו נשים יפות. כיוון שפעמים רבות כסף=כוח, גברים הצליחו להינשא לנשים כרצונם, בגלל שהיו חזקים ובעלי עצמה רבה. אך כיום, המצב השתנה.

כיום, גם לנשים יש כסף ומעמד, והן עצמאיות ונחושות מאי פעם. אישה כבר לא זקוקה כיום לגבר כמפרנס העיקרי של המשפחה. רוב הנשים כבר עובדות, מסוגלות לכלכל את עצמן, וגם אם הן בבית, הרי שהדבר נעשה מרבית הפעמים מבחירה, וגם במקרים אלו נוכחתן ועבודתן בבית מוערכת. כך שנדמה שהקשר בין אהבה לכסף הולך ופוחת.
האם יש צורך לבחור בין כסף לאהבה? האם הדברים לא הולכים יחד יד ביד? אומרים שאי אפשר לכפות דבר על האהבה, אך האם אפשר לתמרץ אותה? לא מדובר בפעולות של פעם, ובדרכים וולגריות וחסרות טעם. אם נחשוב על זה, מי לא תרצה שהדייט הראשון יהיה מפנק במיוחד? מי לא תתרשם ממתנה מרשימה, זר פרחים או סתם מתנה ליום יום?. נראה שכן אפשר לעזור לאהבה להתרחש ולקרום עור וגידים, אם קצת כסף יהיה חלק מהעניין.

אבל לכל זאת אין טעם, אם זה לא מגיע ממקום אמיתי של אהבה. אם המתנות ושאר הג´סטות הנדיבות מגיעות מרגש אמיתי של חיבה ואהבה, הרי שהכסף הוא רק אמצעי להשגת המטרה, והכוונות כשרות ואין בהן פגם. ואם הכסף הוא אכן אמצעי, אך מאחוריו לא עומד רגש אמיתי של ממש, סביר להניח שבשלב זה או אחר הדבר יתגלה, ויהיו לו השלכות.

נראה שגם כיום יש קשר הדוק בין אהבה לכסף. אפשר לראות את העשירים והמוצלחים של ימינו כשלצידם יעמדו דוגמניות ושחקניות יפהפיות, אבל מי יודע, אולי הם באמת מאוהבים? אולי הכל התחיל עם עזרה לא קטנה מצד מתנות קטנות ורושם שנרכש בעזרת ג´סטות יקרות, אבל תוך כדי קרתה שם התאהבות של ממש? בואו נקווה שכך המצב, ושכיום אהבה וכסף יכולים ללכת יד ביד, אך זוהי לא חובה, ובוודאי לא סיבה ותוצאה.

אז מה דעתך? האם כסף אכן יכול לקנות אהבה?

אהבה וכסף

מאמרים דומים שיכולים לעניין אותך:

חמשת הדברים שממש לא כדאי לא כדאי שתעשו בחגיגות הסילבסטר

חמשת הדברים שממש לא כדאי לא כדאי שתעשו בחגיגות הסילבסטר

פורסם בתאריך: 28/12/2014 09:44:23

בסילבסטר יש חוקים! בפרוס השנה האזרחית הבאה עלינו לטובה זיגוטה פורס בפניכם את חמשת הדברים שממש לא כדאי לעשות בסילבסטר.

האביר על הסוס הלבן

האביר על הסוס הלבן

פורסם בתאריך: 08/06/2010 18:05:58

מחכה לאביר על הסוס הלבן ותוהה למה הוא מתעכב? הנה כמה טיפים איך לעזור לו למצוא אותך.

אהבה לפי גלגל המזלות

אהבה לפי גלגל המזלות

פורסם בתאריך: 12/08/2014 12:41:08

מה מעניק גלגל המזלות בפועל? גלגל המזלות מעניק לא מעט אפשרויות על מנת להבין את האהבה הגדולה ביותר.

הכל מתוק בהתחלה

הכל מתוק בהתחלה

פורסם בתאריך: 28/10/2012 14:54:41

קשרים, קשרים, אתה מתחיל ועוד לפני שזה שם אתה כבר לא שם, איבודן של דרכים. ההתחלה מתוקה ומה קורה אחכ...

מתגברים על האקס

מתגברים על האקס

פורסם בתאריך: 04/04/2022 11:20:46

חשוב לזכור כי אסור לאף אחד מכם להיתקע בעבר, ולחשוב כיצד ממשיכים הלאה ואיך למעשה אפשר להתגבר על האקס המיתולוגי מבלי להותיר משקעים מאחור.

אנונימוס

אנונימוס

פורסם בתאריך: 18/04/2010 16:15:41

בעולם האמיתי לכל איש יש שם, אולם פה ברשת לכל איש יש כינוי. איך אפשר לנצל את האנונימיות ברשת לטובתנו ובאיזה שלב צריך לשים לזה סוף?

מעלה
סרגל נגישות
למידע נוסף ועדכונים בסרגל הנגישות:
צרו איתנו קשר